Sada je: 29 ožu 2024, 09:07.

POTPOMOGNUTA NA KBC RIJEKA

Sve u vezi s problemom neplodnosti. Tu smo da zajedno otvorimo put našim bebicama!

Moderator/ica: Floribunda

POTPOMOGNUTA NA KBC RIJEKA

PostPostao/la ruzicabon » 09 vel 2014, 18:25

Tema je otvorena za sve koji neplodnost liječe na ovoj klinici.Nadam se da budete što informativniji, da izbjegavate zachatavanje i pretjerano vibranje radi što bolje preglednosti i lakšeg pronalaženja potrebnih informacija svima koji temu čitaju pa i vama samima. :mah
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Re: POTPOMOGNUTA NA KBC RIJEKA

PostPostao/la ruzicabon » 09 vel 2014, 18:26

KLINIČKI BOLNIČKI CENTAR RIJEKA
Zavod za humanu reprodukciju
Cambierieva 17/5, 51000 Rijeka
tel: 051/658-254
fax: 051/ 658-221
Prof.dr.sc. Neda Smiljan Severinski
Mr.sc. Miljenko Manestar, dr.med.
Hrvoje Vlašić, dr.med.
Narucivanje ide osobno uz predocenje uputnice ponedjeljak do petak od 12-14h
Putem faxa uputnicu poslati na 051/658-221 a informaciju o narudzbi se dobije na 051/658-254 takodjer 12-14h , a na taj broj se i ostale info.mogu dobiti. Na isti br se narucuje za spermiograme..

info sam kopirala sa istoimene teme s Rodinog foruma, naravno uz dozvolu moderatorica!
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Re: POTPOMOGNUTA NA KBC RIJEKA

PostPostao/la nevenera » 09 vel 2014, 19:37

mi smo se kad smo išli po mišljenje obratili dr vlašiću u rijeci
imam samo riječi pohvale za njega
dobili smo detaljnu listu što trebamo napraviti HSG, spermiogram, hormone.... listu cijelu, sjećam se da je bila duga kao onaj mali papir na kojem se piše nalaz.
trebalo nam je 6 mj da sve to složimo
dogovoreno je da se radi laparoskopija 12/2008 ali sam ja ostala trudna mjesec prije
odlučeno je bilo da ćemo 3 mj nakon laparo, ako to ne pomogne krenuti na ICSI, ako me sjećanje dobro služi, no mm i ja smo to odbili i rekli da bi radije iskušali AIH
do toga onda nije ni došlo.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: POTPOMOGNUTA NA KBC RIJEKA

PostPostao/la silver40 » 04 svi 2017, 12:31

Pozdrav svima !!
Nova sam na forumu a nova sam i za in vitro fertilaciju u RI pa molim ukoliko ima nekogaaaaa.. trebam pomoć imam pitanja jer VI DRAGE koje ste prošle postupke i imate iskustva, molim VAS odgovore vezano za početak svega....
Bila sam na prvom pregledu i dobila popis pretraga za obaviti, te mi je rekla da se javim kad dobijem ciklus i naručim za konzultacije te da napravim nalaze i dođem sa njima...
imala sam tada već nalaze od spermigrama, AMH i hormona, pa mi je nakon pregleda i nalaza odredila in vitro fertilaciju
Može li se naručiti za konzultacije kod prof.Smiljan Severinski, i što joj znače konzultacije-hoće li krenuti u postupak ili ... ukoliko imam skoro sve nalaze, sve osim bakter.briseva cer., IF Chlamydia-koji bi bili oko 1.6. gotovi, te možda papa testa tek oko 20.5. !!
silver40
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 03 svi 2017, 13:57

Re: POTPOMOGNUTA NA KBC RIJEKA

PostPostao/la Daniela32 » 04 svi 2017, 18:15

Nisam pacijent tamo nikad bila, ali bez briseva i papa testa ne bih iz kuće mrdala. Što ako imaš neku od patogenih bakterija? Potrebna su minimum 2 tjedna za liječenje. Malo strpljenja, ovi testovi su sami početak. Na temelju čega si za kandidat za IVF?
Avatar
Daniela32
Forumski Mastercard
 
Postovi: 4676
Pridružen/a: 09 tra 2001, 11:26
Lokacija: Split

Re: POTPOMOGNUTA NA KBC RIJEKA

PostPostao/la silver40 » 07 svi 2017, 20:53

Bok,na temelju nalaza AMH, i godina jer imam 40god., pa je dr. odredila postupak in vitro f. A moj ginekolog mi je čak predložio da bez obzira na nalaze, ukoliko ih nemam sve da ipak pokušam zakazati termin.... Iako do svih nalaza trebam još najmanje mjesec dana... Ne znam za koliko dana budu nalazi briseva na Zavodu kad ih donesem !? Jer za Papa test idem privatno da bi nalaz dobila za 15-tak dana ....
silver40
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 03 svi 2017, 13:57

Re: POTPOMOGNUTA NA KBC RIJEKA

PostPostao/la Daniela32 » 07 svi 2017, 21:48

Pa zakaži termin za pregled i dogovor. Sigurno nećeš odmah u postupak, oni imaju godišnje kvote koliko postupaka smiju napraviti i pretpostavljam da to ne ide tako navrat nanos. Baš zato, čim prije se zakaži tamo, i onda ćeš od njih dobiti detaljne upute.

Obzirom na indikaciju, ne vjerujem da si kandidat za dugi protokol, tako da je to još jedan faktor zbog kojeg sigurno nećeš baš odmah u postupak,
Avatar
Daniela32
Forumski Mastercard
 
Postovi: 4676
Pridružen/a: 09 tra 2001, 11:26
Lokacija: Split

Re: POTPOMOGNUTA NA KBC RIJEKA

PostPostao/la silver40 » 07 svi 2017, 22:36

A što to znači nisam odmah za postupak i nakon svih dobivenih nalaza !??! Obzirom da mi je dr. rekla da ćemo ako ne uspijemo postupak napraviti u 5mj ići u 6mj !!!!
silver40
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 03 svi 2017, 13:57

Re: POTPOMOGNUTA NA KBC RIJEKA

PostPostao/la Daniela32 » 08 svi 2017, 08:51

Papa test i brisevi cerviksa su nužni. Osim toga, ne znam da li se što promijenilo, ali prije postupka se moraju napraviti i pretrage iz krvi, na AIDS, hepatitis (i ne znam što još) + krvna grupa. Pa nema veze mjesec-dva, bitno da si krenula. Ja ne znam konkretne detalje za Rijeku, a nitko drugi se ne javlja.
Avatar
Daniela32
Forumski Mastercard
 
Postovi: 4676
Pridružen/a: 09 tra 2001, 11:26
Lokacija: Split

Re: POTPOMOGNUTA NA KBC RIJEKA

PostPostao/la silver40 » 08 svi 2017, 22:24

Hvala na odgovorima, i strpljenju u objašnjenju kako sve to ide... obzirom da još nisi niti iz RI :-) Dobila sam popis svih pretraga koje trebamo napraviti, i ostala su samo još ta 2 nalaza, papa i brisevi... uspjela sam se čuti danas sa med.sestrom od svoje dr., pa mi je rekla da joj se javim kad dobijem i te nalaze, pa ćemo lagano na konzultacije i mogući postupak... znam svi su rekli da trebamo biti strpljivi ali... sve te pretrage predugo se čekaju i onda sve to traje i traje .... Hvala još jednom na svemu ...
silver40
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 03 svi 2017, 13:57

Re: POTPOMOGNUTA NA KBC RIJEKA

PostPostao/la Daniela32 » 09 svi 2017, 06:33

Sretno draga i nek uspije iz prve! :luv
Avatar
Daniela32
Forumski Mastercard
 
Postovi: 4676
Pridružen/a: 09 tra 2001, 11:26
Lokacija: Split


Natrag na Neplodnost

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.