Sada je: 29 ožu 2024, 07:05.

POTPOMOGNUTA U ZADRU

Sve u vezi s problemom neplodnosti. Tu smo da zajedno otvorimo put našim bebicama!

Moderator/ica: Floribunda

POTPOMOGNUTA U ZADRU

PostPostao/la ruzicabon » 09 vel 2014, 20:52

Tema je otvorena za sve koji liječe neplodnost u OB Zadar.Iako se tamo zasad radi samo AIH neka naše cure imaju svoje mjesto gdje će sa nama dijeliti informacije a tko zna možda i u Zadru zažive i drugi oblici potpomognute oplodnje.I ovdje molim da budete što informativnije, ne pretjerujete s vibranjem i zachatavanjem radi što bolje preglednosti i lakšeg pronalaženja informacija. :mah

ODSJEK ZA GINEKOLOGIJU
Rukovoditelj odsjeka:

Zdenko Matas,dr.med.,spec.ginekologije i opstetricije
Kontakt broj: 023/505 – 340

Ambulanta za humanu reprodukciju
ponedjeljak i četvrtak
8:30 -10:00
tel: 023/ 505 - 150
Zdenko Matas,dr.med.

Glavna sestra:
Ružica Pinčić, bacc.med.tech.
Kontakt broj: 023/505 – 340


Vrijeme posjeta: svakim danom od 15 do 17 sati
Vrijeme za informacije: svakim danom od 14 – 15 sati ili prema dogovoru.

Odsjek ginekologije skrbi za žene kod patoloških stanja reproduktivnog sustava što obuhvaća konzervativno ili operativno liječenje uz preoperativnu i postoperativnu skrb.
U ambulanti pri odsjeku provode se manji zahvati kao što su kiretaže, kolposkopije, biopsije, intrauterine inseminacije...

Stacionar je kapaciteta 27 kreveta raspoređenih u devet soba ( četverokrevetne, trokrevetne, dvokrevetne, jednokrevetne sobe ).
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Re: POTPOMOGNUTA U ZADRU

PostPostao/la nevenera » 09 vel 2014, 21:10

u zadru sam nakon prvog poroda kod dr matasa odradila 2 AIH-a
mogu reći da je dr matas pun razumijevanja, odličan sugovornik i jako savjestan
nakon inicijalnog razgovora i obrade (ja hormoni, mm spermiogram i kontrolni spremiogram) odrađena je jedna inseminacija
dobila sam klomifen i utrogestane
negativno je bilo
nakon toga smo odradili laparo, koju je napravio sam dr matas
po operaciji je rekao da je napravio i drilling jajnika jer je bilo nužno
nakon operacije smo napravili 2 AIH-a
oba neuspješna
no razmak između samih AIH-a je bio po par mjeseci tako da sam u godinu dana napravila 3 AIHa i laparo
sam AIH je bezbolan, mrvu je neugodan položaj i ležanje nakon
jedina stvar koja me jako smetala jest komentar tehničara koji je nosio mmov uzorak na trećem AIH.u te koji je rekao da je ovo besmisleno jer od njega nema koristi
ostala sam trudna ciklus nakon trećeg AIH-a
plan je bio da nakon toga s papirima odem dalje je u zadru zasad rade samo, HSG, laparo i AIH
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: POTPOMOGNUTA U ZADRU

PostPostao/la Floribunda » 09 vel 2014, 22:45

Dr Matas je i meni ostao u jako dobrom sjecanju.Ja sam Zadrom imam jako losa iskustva,dva put sam trebala tamo na Aih,da bi mi rekli da nemaju s cim obraditi sjeme.I poslali nas doma na ciljane.
Drugi put smo opet trebali ici,i opet je nesto bilo medjutim u zadnji trenutak su nas primili u polikiniku Cito tako da sam svoj jedini aih odradila u Cita...
Jako neozbiljni..A uz to nemaju ni mogucnosti a ni osoblja koje bi se bavilo sa time.Tako da toplo preporucan ko se ide da se ode do Splita ili neki od vecih gradova odnosno klinika koje se bave sa ovakvim problemima...
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: POTPOMOGNUTA U ZADRU

PostPostao/la zvrka » 24 vel 2015, 15:34

Naletjeh na ovu temu dok cekam ishod inseminacije koju je radio dr. Matas. Vidim da je tema pokrenuta prije godinu dana,duuugo nisam posjetila mame i bebe.... Dakle,zahvaljujuci dr.Matasu imam sina a ako Bog da nadam se jos jednom bebacu! Aih nam je uspjela iz drugog pokusaja,sve je uvijek odradjeno profesionalno i sa puno razumijevanja,od prvog posjeta,preko obrade,laparoskopije i svega ostalog pa do samog aih. Mislim da stvarno nema potrebe ici negdje drugdje ako se radi o ovom postupku. Eto,imam dosta iskustva sa ginekoloskim odjelom i rodilistem u Zadru i mogu reci da ima svega ali sto se Matasa tice-sve naj! Svima koji se trude saljem pusu i podrsku!
dražesni pupoljak svibanjski 2012.
Avatar
zvrka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 815
Pridružen/a: 20 ruj 2011, 09:22

Re: POTPOMOGNUTA U ZADRU

PostPostao/la Floribunda » 02 ožu 2015, 19:53

dr.Matas je zaista i kod mene ostavio najbolji utisak.Makar kod njega smo krenuli sa Aihom,ali je preuzela druga doktorica.I ja bas iskreno nemam sto se tice Aiha pozitivna iskustva ...Nemarni,i slampavi...to je bilo onda,mozda je sad sve puno bolje
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu


Natrag na Neplodnost

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron