Sada je: 29 ožu 2024, 11:50.

Trudničke tegobe i kako si pomoći!

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la lenobia » 27 vel 2013, 18:54

:dunno

znam samo da boli i smeta,a doktor kaže da nema lijeka dok ne rodim jer mi ne smije ništa dati.
u,prvoj trudnoći mi je bilo slično,ali nije me kočilo,samo ponekad neugodna bol u zdjelici i tada mi je dao normabele. sad kad je bol puno jača,i problemi puno gore,on ne da ništa..
...semel pro semper...

slika

slika
lenobia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 372
Pridružen/a: 28 sij 2013, 16:56
Lokacija: Sisak

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la srečica18 » 27 vel 2013, 18:59

Lenobia a da vidis u klub trudnica s fizoterapeutom vjezbe da si olaksas cak poc do fizijatra dok jos nisi puno trudna da se nepogorsa.
slika
I believe in angels, something good in everything I see
Avatar
srečica18
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2802
Pridružen/a: 05 srp 2007, 18:21
Lokacija: blizu mora

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la medena911 » 10 svi 2013, 20:49

Eh od svih tegoba, zaobišlo me samo povraćanje, a trenutno najgora bol mi je bol zdjelice, pa za poludit, po noći se ne mogu okrenut, jedva sjednem i jedva se dignem :gaah. Počela sam raditi neke vježbice za donji dio leđa i zdjelice, nadam se da će pomoć i naravno prestala sam raditi jer mislim da sjediti 8h me "ubijalo".
medena911
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 04 vel 2013, 23:20

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la amy_6 » 06 kol 2013, 12:38

Ne znam fulam li temu, ali sad sam već pomalo zabrinuta tako da tražim bilo kakvu pomoć. Sad sam u 16 tjednu i konstantno me na lijevoj strani probada u predjelu mokraćnih kanala i spušta se prema mjehuru/maternici (ne mogu ocijeniti). Inače imam problema sa upalama mokraćnih kanala i rekli su mi da će to sada biti češće, ali svejedno se brinem jer ne mogu TOČNO reći što me boli - u trudnoći imam problema i sa zatvorom i sad NE ZNAM bole li me crijeva ili mokraćni kanali ili maternica, tj. ne znam trebam li se brinuti :gaah ne želim praviti paniku oko ničeg, a onda mislim, možda ignoriram nešto što kasnije može biti ozbiljan problem. Da se razumijemo, ne boli me stalno, više je kao neka vrsta pritiska, probode me ponekad, do sada je trudnoća bila uredna. Jedino što uvin h čaj ne pomaže sada kao inače i - zato se brinem.

Ima li netko sa sličnim problemima? Neke riječi utjehe? Ili da idem do ginekologice? :dunno (opet mislim, vrućine su, hodam bosa, po noći se nenamjerno otkrivam i sl - možda pravim od muhe slona)
slika
slika
Avatar
amy_6
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 66
Pridružen/a: 24 srp 2013, 15:24

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la Vicky & Mama » 06 kol 2013, 12:44

Nisam ti sigurna, ali mislim da Uvin čaj nebi smila piti u trudnoći, radije pij brusnicu, nju sigurno možeš ;)
Možda te probada jer se sve nekako rasteže i širi, ali ako te brine odi na pregled, neće štetiti :hug
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 06 kol 2013, 13:01

baš mi je drago da sam pogledala na ovu temu.

Uvin nikako ne smiš u trudnoći. Ni u dojenju. No i inače se nikad ne kombinira Uvin sa brusnicom već se isključivo uz Uvin izbjegava sve kiselo voće, salate brusnice, ocat... Uzima se soda bikarbona i max 3 tjedna taj režim.
No to ti je za netrudni period i nedojenački.
UVIN NE TRUDNICE I DOJILJE

Alternativa JE D-MANOZA, ima nekoliko pripravaka (URIFORM, UTRAKT) i brusnice (plod, čaj ploda, pripazi da nije list, sok MUTTERSAFT iz dma)

No prije svega, idi po uputnicu za urinokulturu.
Trudicama je sve besplatno, i puše se na hladno. Česti su urinoinfekti pa se to odmah daje na urinokultutu)

Ja sam od prve trudnoće imala komplikacije za Escherichijom i do prve godine kćerine više puta jake upale usprkos unosu tekućine (uvijek piti puno)
Tri puta na hitnoj, svaki put upala jaka bez simptoma prethodnih.
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la amy_6 » 06 kol 2013, 13:12

joooj! HVALA VAM PUNO PUNO!! :buket nisam imala pojma da se uvin ne pije, nitko mi ni riječ nije rekao! idem sad do dm-a, a sutra idem do ginekologa pa ćemo vidjeti. nadam se da nije ništa strašno. uf... :shock stvarno, još jednom, hvala vam puno, stvarno ste mi pomogle (i to brzo) :srca
slika
slika
Avatar
amy_6
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 66
Pridružen/a: 24 srp 2013, 15:24

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la marijask » 07 kol 2013, 13:14

Ja sam noćas cijelu noć hodala i budila se, kod mjehura me je strašno probadalo, jedva sam se ustala iz kreveta da dođem do kupaonice, i tako 6-7 puta, ni sama nisam sigurna da li je maternica, mjehur ili crijeva s kojima godinama imam problema isto kao ti amy urinokulutru sam radila u 6.mj i sve je bilo dobro, a možda se do sada i to promjenilo...
I ja sam već mislila ići po uvin čaj i dobro da ste ovo tu napisale, tako da ću po brusnicu i tražiti dr novu uputnicu za urinokulturu...
slika

slika
Avatar
marijask
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 svi 2013, 13:02

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la Diami » 07 kol 2013, 15:24

Urinokultura je pretraga koja prikazuje trenutno stanje. To što je prije tri dana, tri tjedna ili tri mjeseca bila uredna, na žalost ne garantira da bi i danas bila uredna odnosno nalaz sterilan.

Ako imate jake smetnje, uz urinokturu možete napraviti i običnu pretragu urina, pa doktor ovisno o nalazu i vašim smetnjama može propisati ako smatra potrebnim neki antibiotik širokog spektra, dok se ne vidi na urinokulturi točno koja beštija je problem. Iako je naravno najbolje čekati nalaz urinokulture, al to traje i tjedan danA.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la amy_6 » 07 kol 2013, 23:05

Evo da javim, možda nekom pomognem :) Bila sam jutros kod dr., provjerila je sve, beba je super. Kaže da su bolovi i probadanje kombinacija svega - lijenih crijeva (uzimam portalak), loše mokraće, vremenskih uvjeta (preznojim se dnevno 27 puta) i, u mom slučaju, 16. tjedna trudnoće. Kaže da je sasvim normalno u ovom stupnju osjećati pritisak u abdomenu, poneko probadanje i sl. Naravno, zbog mojih predispozicija, svakako me poslala na urinokulturu i rekla da nastavim još neko vrijeme piti brusnicu, ali da vjeruje da će sve to proć. (i žena je u pravu - već danas me sve pomalo prolazi, a pijem brusnicu od jučer). :rodj

I da, čisto zanimljivosti radi - kaže ona da smijem piti uvin čaj, da nema pojma zašto žene misle da ne smiju. Navodno i ženama u bolnici daju uvin čaj (trudnicama), ali eto, nek nastavim s brusnicom kad sam već krenula. Tako da nemam pojma koja je točno problematika tog uvinog čaja. Za svaki slučaj, držim se brusnice :zivili
slika
slika
Avatar
amy_6
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 66
Pridružen/a: 24 srp 2013, 15:24

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la marijask » 09 kol 2013, 10:01

I ja sam udarila po brusnici ;) pijem ju u svim oblicima i sada mi je ok, tako da ću se i ja dalje držati brusnice, a i finija je nego uvina čaj... nema više probadanja, samo ponekad osjetim sa lijeve strane kratko probadanje, ali mislim da je to od istezanja ligamenata maternice kako mi je dr i rekla zadnji put!
Naručena sam na pregled sljedeći tjedan pa ću pričekati i onda zamoliti uputnicu za obični urin i urinokulturu pa ćemo vidjeti ima li što :roll
slika

slika
Avatar
marijask
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 svi 2013, 13:02

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la mama the pooh » 21 kol 2013, 14:44

meni brusnica radi kiselinu u želudcu, užas
al zato pijem sviježe naribani đumbir preliven vrelom vodom, PREPOROĐENA SAM :joy
slika
Avatar
mama the pooh
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 kol 2013, 12:41

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la amy_6 » 25 kol 2013, 22:37

Ovo nije konkretna tegoba, ali nisam našla odgovarajuću temu - imate li problema sa paranojom, nekontroliranim strahovima? Ja sam van sebe dva dana već i ne znam kako si pomoći :strah :place utuvila sam si u glavu da u se zaraziti toksoplazmozom (iako mi je gin rekla da nemam razloga za brigu) i da će sve poći krivo, da ću imati spontani i tako... samo neke crne misli i ne mogu ih se riješiti! :( ne znam događa li se to svima ili trebam ići potražiti psihijatrijsku pomoć :gaah
slika
slika
Avatar
amy_6
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 66
Pridružen/a: 24 srp 2013, 15:24

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la marijask » 25 kol 2013, 23:32

Ma kakav psihijatar, takva sam i ja bila... Po noći sam se budila i razmišljala da li je sve uredu, kako da znam da li je u redu, da mi je netko ponudio sigurno bi hodala s uzv-om prikopčanim na sebe cijeli dan samo da mogu vidjeti da li se miče, a taj pregled kod dr svaka 4 tjedna, izluđivalo me to čekanje...

U 12.tj smo bili na mini anomaly scan i rekla nam je dr da je sve odlično, da je bebač zdrav i to me je umirilo...na 3 dana i onda opet po starom, briga, panika...

Tek sada kada ga osjetim svaki dan sam mirnija, i dalje se brinem da li je sve uredu, ali puno, puno manje, jer mi sada on svaki dan par puta pokaže da je vrlo živahan i zdrav i ja sam mu neizmjerno zahvalna na tome...

Normalno je da se brineš i previše, to je dio majčinstva :strah i što god da ti netko kaže uvijek ćeš se brinuti, jedino što ti ja mogu reći je da se pokušaš manje živcirati i da podjeliš s nama svoje strahove pa ti možda barem malo olakšamo!
slika

slika
Avatar
marijask
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 svi 2013, 13:02

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la amy_6 » 26 kol 2013, 00:10

jao, hvala puno na utješnim riječima. nisam manje paranoična, ali mi je lakše ;)
slika
slika
Avatar
amy_6
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 66
Pridružen/a: 24 srp 2013, 15:24

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la marijask » 26 kol 2013, 16:33

Nadam se da će se bebač uskoro početi javljati, pa će ti biti lakše... Držim fige!
slika

slika
Avatar
marijask
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 svi 2013, 13:02

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la amy_6 » 26 kol 2013, 18:41

Bila sam danas na uzv I sve je u savrsenom redu, beba se cak I dosta micala (iako ja jos ne osjetim to) tako da mi je srce na mjestu :joy :joy
slika
slika
Avatar
amy_6
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 66
Pridružen/a: 24 srp 2013, 15:24

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la mama the pooh » 26 kol 2013, 19:28

Pozdrav

Ulazim u 13-ti tjedan a mucnine i riganje sveprisutno!
Bila danas kod gin, lagano krvarim pa mi prepisala tablete.
Ja se osjecam umornom i nikakvom i jedva radim, ako mi bude i dalje lose odoh na bolovanje.
Bebe se kao luda mice, mase rukala i nogama i jos ne vjerujem da ima 5 cm i da je tako zivahna. Imam i 3d slikicu i happy smo oboje jer je beba odlicno. Samo nolim Boga da meni nije tako lose jer ne mogu jesti, spavati, nista.
Pozdrav buducim mamama a posebno prvorotkinjama.
Mmmwa
slika
Avatar
mama the pooh
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 kol 2013, 12:41

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la mama the pooh » 27 kol 2013, 19:56

Cure moje pomagajte
Ovo je neizdrzivo. Povracam stalno. Glava me boli i stvarno mi stvarno nije dobro.
Ne znam jel ovako mora biti ali meni je sve gore umjesto da mi bude bolje. Sta da radim??? Vec lagano sizim jer nesmijem NISTA pojesti, odmah povratim
Help, na rubu sam
slika
Avatar
mama the pooh
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 kol 2013, 12:41

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la amy_6 » 27 kol 2013, 20:21

Ne znam što bih ti rekla, ja nisam povratila niti jednom. :dunno Drži se!
slika
slika
Avatar
amy_6
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 66
Pridružen/a: 24 srp 2013, 15:24

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la marijask » 27 kol 2013, 21:22

mama the pooh ja sam dosta povraćala, a od 12-16 tjedna mi je bilo najgore, navodno jer su hormoni tada najviši, a oni uzrokuju mučninu...mučnina cijeli dan i noć, povraćala sam iz vedra neba, jednom sam otvorila frižder jer sam bila gladna za poluditi i osjetila sam neki miris koji mi je zasmetao i jedva sam stigla do wc-a i tako stalno, uglavnom nisam mogla iz kreveta ustati, izgubila sam 5kg...

Pomoglo mi je što sam jela čim sam se ustala, pila sam čaj od komorača, jela bademe i cijeli dan jela po malo... Drži se!! :hug
slika

slika
Avatar
marijask
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 svi 2013, 13:02

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la mama the pooh » 27 kol 2013, 21:28

Cure, ja sam stvarno lose od povracanja. Mislila sam sad na hitnu jer nisam mogla na nogama stajati nakon toliko povracanja. Sutra moram doktorici, necu moci raditi. A i toliko se napinjem da mi se utroba okrece. To nije dobro za bebu.
slika
Avatar
mama the pooh
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 kol 2013, 12:41

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la marijask » 27 kol 2013, 21:41

Ti znaš koliko ti je loše, ako se tako slabo osjećaš bolje idi na hitnu...
slika

slika
Avatar
marijask
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 svi 2013, 13:02

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la Diami » 28 kol 2013, 09:45

Odi primi infuziju. Nekad već jedna, dvije doze infuzije pomognu da organizam donekle dođe sebi i smanji se poriv za povraćanjem. Jer nakon previše povraćanja možeš ući u začarani krug da ne možeš prestati više.

Posebno ako ne možeš ni tekućinu zadržati. Ako to ide, pij rehidromiks da bar donekle dođeš sebi i uneseš nešto energije.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la Diami » 28 kol 2013, 21:08

Mama the pooh kako si? Ima li pomaka?
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la amy_6 » 28 kol 2013, 21:38

Čisto prevencije radi - jučer sam cijeli dan provela sa prijateljicom koja se jutros probudila sa temperaturom i gnojnom anginom!! :strah i sad mene grebe grlo. a u petak MORAM počet radit (a to je da uopće ne ulazim u temu o gnojnoj angini kao super opciji na pola trudnoće) :ajme
Molim vas, ima li itko ikakav savjet što mogu pojest/popit/strpat u sebe da se ne razbolim? :nesvist
slika
slika
Avatar
amy_6
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 66
Pridružen/a: 24 srp 2013, 15:24

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la Diami » 28 kol 2013, 22:25

Možeš grgljati čaj od kadulje ili čak i citrofit. Mene spasilo početkom ove trudnoće. Puno čaja s medom, pa i češnjaka ako možeš (npr u salati svježi).
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la amy_6 » 28 kol 2013, 22:50

Hvala, probat ću! :)
slika
slika
Avatar
amy_6
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 66
Pridružen/a: 24 srp 2013, 15:24

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la mama the pooh » 29 kol 2013, 05:58

Diami, kako krvarim gin mi je prepisao Du....( nesto ) za krvarenje ( lezim u krevetu a neda mi se dici procitati naziv tableta) a nijeme pitala dal imam frke sa jetrim i Zeludcem. Sama sam skontala da me te tablete ubijaju. Prvi dan sam morala popiti 4 i to ne dotuklo.
Od kad ih ne pijem bolje mi je, cak pojedem dvopek bez da imam podrazaj riganja. Nadam se da je tim mukama kraj.
Pa ako netko treba te tablete ja mu ih poklonim, mene su dotukle
slika
Avatar
mama the pooh
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 kol 2013, 12:41

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la Diami » 29 kol 2013, 08:33

Ne znam da li te tablete možeš stavljati i vaginalno. Ja samna početku trudnoće zbog iscjetka smeđeg uzimala utrogestane, oni se mogu piti ili stavljati vaginalno. Nije sasvim ista djelatna tvar mislim, al vidi s gin jel ti treba zamjena.

Super da je bolje!
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.