Sada je: 19 tra 2024, 06:52.

Trudničke tegobe i kako si pomoći!

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la marijask » 29 kol 2013, 12:29

amy_6 je napisao/la:Čisto prevencije radi - jučer sam cijeli dan provela sa prijateljicom koja se jutros probudila sa temperaturom i gnojnom anginom!! :strah i sad mene grebe grlo. a u petak MORAM počet radit (a to je da uopće ne ulazim u temu o gnojnoj angini kao super opciji na pola trudnoće) :ajme
Molim vas, ima li itko ikakav savjet što mogu pojest/popit/strpat u sebe da se ne razbolim? :nesvist


Ja više ne znam da li imam klasičnu hunjavicu od alergije ili sam se prehladila ili nešto pokupila ili me sve skupa pokosilo, ali ja sam isto na čaju s medom, propolisu i puno voća i već mi je bolje, lakše dišem ako ništa...

Inače koristim te stvari i uvijek mi pomognu pa probaj i ti!!
slika

slika
Avatar
marijask
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 svi 2013, 13:02

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la marijask » 03 ruj 2013, 10:46

E ovako, već 6 dana se mučim s nekom virozom, kao što sam i napisala... i jučer mi je bilo bolje, skoro svi simptomi nestali, ali noćas me probudilo kašljenje i bol u grlu...inače imam problema s dišnim putevima, alergičar sam, čak sam jednom završila u bolnici zbog gušenja...temperaturu nemam, ne osjećam se nešto pretjerano loše, ali me pomalo boli u plućima dok udahnem...
Ima li tko od vas iskustva s virozom ili prehladom za vrijeme trudnoće?
Može li se nešto loše dogoditi?
Da čekam da prođe i pijem čaj s medom i limunom ili bi trebala do dr-a?
slika

slika
Avatar
marijask
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 svi 2013, 13:02

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la Diami » 05 ruj 2013, 15:42

Ako te jako boli, skoči do dr pa eventualno provjeri krvnu sliku da li treba atb. Na slijepo ga ne daj da ti uvali, osim ak nije baš sto posto sigurna tipa da je gnojna angina.

Jesi bolje u međuvremenu?
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la marijask » 07 ruj 2013, 06:49

bolje sam...malo još grlo pecka ujutro, ali popijem nešto toplo i bude dobro, ostali simptomi prošli!
nisam bila kod dr-a, riješila sve kućnom i prirodnom ljekarnom

Diami hvala na pitanju! ;)
slika

slika
Avatar
marijask
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 svi 2013, 13:02

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la jelatica » 27 ruj 2013, 16:40

amy_6 hvala na postovima u vezi s probadanjem tamo negdje kod mokračovoda..... spasila si me panike i odlaska doktoru...inače isto imam probleme s mjehurom ali to nisam povezala s tim, zadnja urinokultura mi je bila neg... kako je tebi stanje s tim?
08.12.2011. Rasplesana pričalica
22.02.2014. Malena pjevalica
jelatica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 59
Pridružen/a: 31 lis 2012, 23:27
Lokacija: blizu zadra

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la jelatica » 27 ruj 2013, 16:48

pčelica_maja_23 je napisao/la:
Alternativa JE D-MANOZA, ima nekoliko pripravaka (URIFORM, UTRAKT) i brusnice (plod, čaj ploda, pripazi da nije list, sok MUTTERSAFT iz dma)...
Tri puta na hitnoj, svaki put upala jaka bez simptoma prethodnih.

Jesi ti osobno pila D-MANOZU? jel to djeluje...
....meni se isto dva puta dogodio scenarij s hitnom, zadnji put na poč. ove trudnoće dok još nisam znala da sam trudna... tamo sam čak dobila recept za neke tablete koje se ne smiju u trudnoći, ali sam na sreću ko prava štreberica pročitala uputstva i nisam ih pila već od svoje dr. sutra tražila drugi lijek.
08.12.2011. Rasplesana pričalica
22.02.2014. Malena pjevalica
jelatica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 59
Pridružen/a: 31 lis 2012, 23:27
Lokacija: blizu zadra

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 27 ruj 2013, 17:32

jesam, u trakt mi je bio ok
ostali ne
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la jelatica » 28 ruj 2013, 07:44

hvala na odgovoru
08.12.2011. Rasplesana pričalica
22.02.2014. Malena pjevalica
jelatica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 59
Pridružen/a: 31 lis 2012, 23:27
Lokacija: blizu zadra

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la Nikky » 27 tra 2014, 00:01

Mene uhvatila jaka prehlada sa suhim kasljem. I kasljem, kasljem, kasljem. Ne mogu vise kasljati. Ima li kakav sirup koji smiju piti trudnice, pastile, bilo sto?
Brzić 17.04.2011.
BaBa 11.07.2014.
Avatar
Nikky
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 504
Pridružen/a: 17 sij 2012, 11:57
Lokacija: Svedska

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la Diami » 27 tra 2014, 23:15

Meni su rekli samo isla moos pastile. Ja sam pila sirup od trputca u par navrata i dva puta pocuclala neo angin, nakon višesatnog guglanja na tu temu (po stranim stranicama).

Možeš i grgljati čajem od kadulje, citrofitom, piti karamelizirani šečer zaliven mlijekom...
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la Liv Tyler » 28 tra 2014, 06:12

Iste i jedine pastile su i meni rekli ko sto pise Diami.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la stana » 02 lip 2014, 19:51

Drage cure
Jedno pitanjce. Naime, imam velike cjelodnevne mucnine i povremena povracanja. Mucnine su najmanje ujutro, pa se moze reci da imam najvece vecernje mucnine
Sad sam u 12.tj i ok, to ce brzo proci, nadam se. Izdrzat cu.
Ono sto me muci je opce slabo stanje unatoc besprijekornim nalazima. Jedva mogu govoriti a kamoli nesto raditi ili setati. Dan mi se svodi na par sati budnosti, ostalo su spavanja i neko stanje 'nesvijesti'. Tlak je neznatno nizi a nalazi besprijekorni; zeljezo 28.
Drugo, a sto je po mom misljenju uzrok svega prvog je to sto vec 2.5 mjeseca stavljam po 6 utogestana svaki dan, sto me stvarno ubija i sto na wc odem jedva jednom u 10 dana. I to nesto bezveze. Jedem malo ali sve sto pojedem je zdravo. Voce, povrce, juhice, corbice i oduvijek sam se tako hranila.
I prije mi je probava bila jednom tj, a sad je ovo stvarno katastrofa. Prije sam koristila bekunis, dulcolax i klistir.
Sto sad, help?! samo mi nemojte reci cepice, sljive, smokve, donat, kompot, magnezij. Sve oduvijek konzumiram ali dzaba.
Uhh
stana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 54
Pridružen/a: 02 stu 2013, 18:14

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la Diami » 03 lip 2014, 09:48

Jesi li koristila portalak! Koliko znam smije u trudnoći, no pokazuje rezultate tek kroz par tjedana redovnog korištenja. Provjeri sa svojim ginekologom. Utriće stavljaš vaginalno ili ih moraš piti? Prvi način ima manje nuspojava u pravilu. I tu možeš provjeriti s ginekologom kada će biti moguće eventualno smanjiti dozu, možda i prestati.

Umor je uobičajen u prvim mjesecima trudnoće, sjećam se da sam ja znala zaspati na trosjedu poslije posla bez pol frke... :ajme i to se smanji dosta nakon 3./4. mjeseca i opet malo poraste elan. Tvoj umor je možda zbog tih drugih faktora još i pojačan.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la stana » 03 lip 2014, 10:13

Hvala Diami. Da, koristila sam portalak prije, ali ne bas kontinuirano, negi par dana pa bi prestala. Njega bas hvale, ali meni nije pomogao.
Sad sam u 12.tj, pa bi utrici trebali prestat. Receno mi je 12 tjedana da ih stavljam. Stavljam ih vaginalno, 6 svaki dan. Samo sam jednom popila i ne bih vise.
S njima prestaje i folna, pa ce mozda tad bolje biti i sto se tice probave, mucnina, pospanosti... evo pisem, a sve spavam :)
stana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 54
Pridružen/a: 02 stu 2013, 18:14

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la Diami » 03 lip 2014, 11:23

Probaj onda još jednom portalak na dulje. Kakvo je stanje sad nemaš što izgubiti, a možda nakon mjesec dana primijetiš neko poboljšanje. Držim fige!
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la Hajdi » 03 lip 2014, 11:50

Za trudničku slabu probavu odličan je sirup Lactecon proizvođača Abbott. Smiju trudnice, dojilje, bebe i mala djeca.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12217
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la stana » 03 lip 2014, 19:17

Hvala cure. Probat cu ustrajati sa jednim od ta dva sirupa, pitat cu doktoricu.
stana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 54
Pridružen/a: 02 stu 2013, 18:14

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la viktorija1992 » 30 pro 2014, 16:40

Neznam da li sam u dobroj temi ali me nesto zanima. Trudna sam 10 tjedana,imala sam blago smedji iscjedak koji je prosao nakon 4 dana i sada se pojavio opet. Malo sam u brizi a pregled mi je tek 07.01. Moze li mi neko reci zbog cega bi to moglo biti.
viktorija1992
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 13 stu 2014, 19:21

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la IINA » 30 pro 2014, 20:44

Svakako bi trebala pregled. Prije dogovorenog.
Možeš ga obaviti u bolnici.
Može biti da nije ništa, a može biti nešto što zahtjeva neku terapiju.
Najčešće se radi o hematomu koji se drenira. U tom slučaju treba malo mirovati i eventualno hormonalna terapija.
Večinom takva blaga krvarenja u ranoj trudnoći nisu opasna, no svakako zahtjevaju pregled.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la mojper » 13 tra 2015, 07:44

Evo jedan članak koji možda bude od pomoći (izdvojeni samo dijelovi):

Nadutost u trudnoći

Nadutost u trudnoći obično se javlja na samom početku ali se može protezati i tijekom cijele trudnoće. Adekvatna prehrana je od velike pomoći u rješavanju i kontroliranju ovog problema. Progesteron, hormon koji uzrokuje zadržavanje vode u organizmu, na samom početku trudnoće može izazvati nadutost. Nadutost je normalna na početku ali i tijekom čitavog tijeka trudnoće. Prateća neprijatnost su plinovi, posljedica sporijeg varenja, jer se metabolizam usporava. (...)

Razlozi za nadutost mogu biti brojni, a najvažniji faktor je prehrana.Zatvor može pojaviti i uslijed terapije željezom, au toj situaciji se savjetuje unošenje dosta tekućine (vode). Inače, nadutost i plinovi su prisutni iu drugom tromjesečju. Iako mogu biti prilično neugodni, kontroliraju se pravilnom prehranom.Poželjna je i komotnija garderoba, što je posebno važno za mame koje rade, a posao im je vezan za dugo sjedenje. (...)

Pošto nadutost i plinovi idu zajedno, tako se i suzbijaju.Preporučuju se namirnice bogate vlaknima, kao i one koje su lake za varenje: voće, povrće, integralne žitarice i tjestenine.Hranu podijelite na više manjih obroka, i odvikne se od prostih šećera i namirnica s puno aditiva. (...)

Izvor: Ljepotica.si
mojper
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 76
Pridružen/a: 28 ožu 2014, 00:58

Re: Trudničke tegobe i kako si pomoći!

PostPostao/la biljkas » 09 svi 2015, 22:05

Pozz svima. Ne znam jel već pisano o tome a ima puno stranica za čitati pa... 38 tjedana sam trudna i vaginalni bris mi je pokazao pozitivno streptokok b. Na zadnjem pregledu dr je rekao i da sam prst otvorena a jučer me dolje počelo peći i danas je krenuo iscjedak i svrbez i vjerujem da su to gljivice. E sad što me muči, budući da sam otvorena bojim se infekcije posteljice jer sam našla info da do toga može doći bez da osjetiš ikakve simptome a i ako imam gljivice zar se neće beba zaraziti pri porodU? Znam da ću za strep b dobiti antibiotik na porodu al ne znam smiju li se gljivice sad na kraju liječiti. Mog ginkoja ništa od toga ne zabrinjava a u pon idem na pregled u petrovu a do tada trebam neke smirujuće odgovore. Hvala
Avatar
biljkas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 480
Pridružen/a: 23 srp 2013, 20:59
Lokacija: Vb

Re: Trudničke tegobe i kako si pomoći!

PostPostao/la Diami » 10 svi 2015, 23:01

Protiv gljivica i sad mislim možeš dobiti terapiju, nisu opasne za bebu i u pravilu se ne prenose pri porodu. Za streptokok naglasi prilikom zaprimanja kod poroda, ne znam da li ćeš i sad već dobiti terapiju, ali pri porodu budeš sigurno. Ako si sutra na pregledu reci za gljivice, već će ti dati prikladnu terapiju. Do tad si možeš pomoći izvana kremom ili recimo ja sam znala na vatu staviti malo jabučnog octa i obične vode i prebrisati se, tako dva, tri puta dnevno i smiri se ako nije jaka infekcija.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Trudničke tegobe i kako si pomoći!

PostPostao/la biljkas » 13 svi 2015, 22:47

Hvala diami. Nakon najdužeg čekanja u trudnickoj ambulanti dr me pregledao i otpilio za ootprilike minutu. Gljivice nisu zabrinjavajuće ak mislim da mi treba terapija nek si nešto uzmem. Točno tim riječima. Bila sam i na uzvu i beba je procjenjena na 4kg a imam još 2 tjedna do termina. Stvarno ne znam kak ću ga izgurati van...
Avatar
biljkas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 480
Pridružen/a: 23 srp 2013, 20:59
Lokacija: Vb

Re: Trudničke tegobe i kako si pomoći!

PostPostao/la OutboxHR » 24 kol 2015, 12:53

Edit
Zadnja izmjena: IINA; 24 kol 2015, 16:50; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: spam, nedozvoljeni sadržaj posta
OutboxHR
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 24 kol 2015, 12:36

Re: Trudničke tegobe i kako si pomoći!

PostPostao/la kittyilevin » 08 ruj 2015, 13:22

umirem od mučnina. :znoj trudna nekih 7+3, krepat ću stvarno ako potraje istim intenzitetom još par tjedana. i prošli put bilo tako, no sada mi se čini da je gore. ništa, ništa mi ne paše, od svega mi je muka, traje po cijele dane. 24 sata. povraćam tu i tamo, zapravo tijekom zadnjih dana po barem 2-3 puta.

je l' moguće da oralni duphastoni pogoršavaju stvar? pa elevit vitamini?

moram raditi, ne mogu biti na bolovanju, no ne znam koliko ću još izgurat' ovako.

help! ima li kakav lijek protiv mučnina (ove prirodne stvari ne pomažu)

thanx!

:hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Trudničke tegobe i kako si pomoći!

PostPostao/la ivana7997 » 08 ruj 2015, 14:15

meni su vitamini znatno pogorsavali stvar, u drugoj ih trudnoci zato nisam pila uopce, nakon faze u kojoj sam si pokusala pomoci uzimanjem u doba kad mi nije bilo bas toliko mucno

pomogao mi je vitamin B6. on pojacava apetit, ali to me nije uzrujavalo jer je bilo lakse
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Trudničke tegobe i kako si pomoći!

PostPostao/la kittyilevin » 08 ruj 2015, 18:58

thanx! :zivili
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Trudničke tegobe i kako si pomoći!

PostPostao/la Autumn » 23 ožu 2016, 15:01

Ima li netko iskustva s trudničkim aknama i uspješnim načinima rješavanja problema? :conf
Autumn
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 22 ožu 2016, 11:21

Re: Trudničke tegobe i kako si pomoći!

PostPostao/la Peony » 10 sij 2017, 11:05

A sto kada nas muci nesanica? Mene muci najcesce jer nocu jako lose spavam jer mi je neudobno kako god se probala namjestiti uz pomoc nekoliko jastuka, bez jastuka, s dekom... uzasno me boli i pelvic podrucje tako da zapravo ne zelim ici spavati jer znam da se necu nikako odmoriti i tako se vrtim u krug s nesanicom. Kamilica mi se ne pije nikako, grozna mi je i ne znam sto da radim vise. Unazad nekoliko mj sam tako fino spavala, a sada me skoro 2 mj bole prepone i cijelo to podrucje oko njih (osobito nocu) da sma koma.
Peony
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 18
Pridružen/a: 24 kol 2016, 05:20

Re: Trudničke tegobe i kako si pomoći!

PostPostao/la Potica » 10 sij 2017, 11:21

A čaj od matičnjaka (melise) on smiruje pa bi možda pomogao i kod nesanice. :dunno
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21825
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron