Sada je: 29 ožu 2024, 09:49.

Rodilištte Petrova

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Rodilištte Petrova

PostPostao/la licka » 26 sij 2007, 12:42

Rodila sam svoju curicu 5.6.2006. i moram reći da me dr. Trpimir Goluža spasio. Došla sam s trudovima od svake četri minute i 2 cm otvorena oko pola noći. U dežurstvu je bio neki mladi doktor. Metnuli me u boks i telila sam se od bolova satima. u dva sata sam bila otvorena već 8cm ali beba se nije spuštala pa sam se i dalje mučila. Vrištala sam od bolova, povraćala a arogantna babica mi je dolazila svako toliko i govorila da što bi ja da prvorotkinje rađaju po 12 sati. Od 4 sata počeo mi je pritisak na debelo crijevo ali oni i dalje ništa. Sve dok u 6 40 nije došao dr. Goluža i reako da zašto se ja još mučim. Legao mi na trbuh i moja curica je izašla s jednim stiskom van. Beskrajno sam mu zahvalna jer da nije bilo njega ko zna koliko bi mi porod trajao. Isto tako da je on kojim slučajem bio dežuran vjerojanto bi rodila u 3 sata i maltane ne bi osjetila porod. Ovako imam traumu. Ipak hvala dr. Goluži. Ima li tko iskustva s njim?
Zadnja izmjena: IINA; 10 vel 2016, 15:36; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: lakše pronalaženje teme za nove članice-izmjena tipa teme
licka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 27
Pridružen/a: 26 sij 2007, 00:19

Rodilište PETROVA

PostPostao/la skorpionka » 08 lip 2009, 16:56

Odlučili smo, preglednosti radi, odvojiti podatke o pojedinim rodilištima (barem onima u kojima djecu rodi većina naših forumašica-ostala će rodilišta ostati na zajedničkoj temi).
Molimo vas da svoje dojmove i iskustva nastavite pisati i dalje, a sve radi naših novih trudnica, koje vjerojatno željno iščekuju informacije iz prve ruke.


Podaci o Petrovoj:


Klinika za ženske bolesti i porode KBC Zagreb, Petrova

http://www.kbc-zagreb.hr/klinike_i_zavodi/klinika%20za%20zenske%20bolesti%20i%20porode

Klinika je smještena u dobro opskrbljenom području.
Telefonske govornice: na svakom katu bolničke zgrade
Aparat za tople napitke: suteren bolničke zgrade
Kiosk i frizerski salon: suteren zgrade (radnim danom od 7:00-17:00, subotom od 7:00 do 14 :00 sati)
Poštanski sandučić: na ulazu u klinički kompleks, a najbliži poštanski ured na Kvaternikovu trgu
Banke: najbliža je poslovnica Zagrebačke banke u Vlaškoj ulici
Ljekarna i cvjećarnica: u neposrednoj blizini bolnice
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la skorpionka » 08 lip 2009, 16:59

Prenosim s drugog, zajedničkog topika iskustvo forumasice Rogue iz Petrove:

e
vo moje iskusto iz petrove:

- prirodan porod, istina ne na moj zahtjev vec je tako islo, nisu me rezali niti sam pukla iako sam prvorotkinja. i sestrama i doktorici samo pohvale.
- beba je bila samnom 20min nakon poroda
- bebu donose na podoj nakon poroda kad je pregleda pedijatar
- mi smo ostali ravno 3 dana, a po satnici i manje
- mm nije ni zelio biti na porodu tako da za to ne znam
- bebe donose svaka 2 sata na 1h ili dulje jedino preko noci ih ne nose, a meni je u ta 3 dana pala i nedjelja pa su onda skoro cijeli dan u sobi
- posjete su na hodniku popodne, bebu pokazu na sekundu na vratim sto je mozda i nepotrebno kad vec nemaju drugi sistem
- sestre odjelu babinjaca su uglavnom uzas, bilo ih je par dobrih koje su dosle uvijek nasmijane i puno pomogle oko dojenja, a sve ostale su koma, jednoj curi iz sobe su odnjeli bebu jer je nije mogla zakacit na sisu i naravno plakala je od gladi.
- na otpustu ti saspu sve sta trebas znati u 5 min
- i mora se nositi sve svoje u bolnicu, i rodi se u vlastitoj pidami
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la skorpionka » 08 lip 2009, 20:37

Crvena je napisao/la:Potpisujem skorpionku i annci. Dugo sam ležala u Petrovoj i prije i poslije poroda (malac bio na intenzivnoj) pa sam imala prilike proći sve katove - i patologiju (prizemlje, i to onaj neobnovljeni dio), 1.kat (rađaona, tj.stigla sam do sobe u kojoj inače važu novorođenčad gdje su mi pokušali indukciju jer je beban morao van, ali nisam se otvarala pa sam završila u kirurškoj sali na hitnom carskom, nakon čega sam bila i na intenzivnoj na 1.katu - prvo u "najintenzivnijoj" gdje je sestra 24/7 i gdje se stvarno jadne nacrnče kao marva, a zatim malo dalje niz hodnik u dvokrevetnoj sobi), i na kraju su me premjestili da vrh na odjel babinjača u sobu 11.
Što se patologije tiče, odjel je ofucan i treba mu obnova (noću me budila škripa kreveta na kojem sam spavala iako sam imala čepiće za uši), ali osoblje je sasvim OK - naravno da svugdje ima pojedinaca koji su više veseljaci ili više mrgudi, koji više "potegnu" ili više hvataju krivine, ali sve zajedno mi i nije ostalo u lošem sjećanju. Minus jedino prof. koja vodi odjel jer na vizitama nije znala bitne informacije o pacijenticama koje je ona primila i ona vodila, a i komunikacijske vještine su joj...... :shock: , ma, koga zavaravam - ni ne postoje :spota Najgore od svega je što je i mene, tj.mog bebana skoro zeznula: inzistirala je da idem na indukciju iako je malac bio vrlo sitan (procijenjen na 1890g po UTZ, na kraju se rodio s 1690g) iz nepoznatog razloga a znalo se da mu je opseg glave uredan za gestacijsku dob (rođen s OG 36cm, što je poprilično). Ja joj rekla da je prvi porod bio produžen jer je Principessa bila glavata i završili smo na vakuumu, a ona će meni da sam drugorotka i da će samo izletiti BEZ OBZIRA na veliku glavu. Ukratko, da tog ponedjeljka dr.Zlopaša nije bio u rađaoni i vrlo brzo nakon pokušane indukcije odlučio da sam za carski jer je beba mala i ne znamo u kakvom je stanju...ne znam što bi bilo, jer i sa carskim moj je malac imao moždano krvarenje 2.stupnja. Da je inzistirao na vaginalnom porodu, vjerojatno bih danas imala dijete s krvarenjem 4.stupnja. Inače, i intenzivna i cijeli 1.kat funkcionira odlično, a i izgleda super - :bravo za šefa rađaone dr.Zlopašu i njegov način vođenja ekipe!
A onda sam prebačena na 2.kat - katastrofa!!! :puke Bila sam tamo 14 dana - hodnik je opran jednom, i to kad je ministar dolazio u posjet. Zidne pločice u WC-u nijednom (znam, krvava fleka na zidu u jednom WC-u bila je tamo cijelo vrijeme mog boravka :puke ). U sobi smo imali žohare kojima smo nadjenule imena. :strah Sakupljanje izdojenog mlijeka u velike boce, cajke koje odjekuju iz sestrinskih soba u kojima se bez pardona pušilo, kante za smeće u WCiam iz kojih su se ulošci prelijevali...osim onog dana kad je ministar bio u gostima. E, tog dana je u WCima bilo čistih uložaka, sapuna i papirnatih ručnika! :angry
No, uvjerljivo najgori odjel u Petrovoj je dječja intenzivna: bezobzirne prema mamama i malim pacijentima, ne baš ni stručne, ostavljaju dojam osoblja-djecomrzaca koje je tamo završilo po kazni: sva sreća pa su malcu postavile krivu dijagnozu koja je zahtijevala premještaj na Rebro! Ali, to je druga priča...
Kako god, zbog stravičnog iskustva s neonatologicama i danas se naježim kad prolazim pored Petrove... :shock:
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Rogue » 09 lip 2009, 08:36

Kada ste već razdvojile rodilišta (super ideja :5 ) dodati ću još koju informaciju:
- Liječnička vizita je ekspresna. Ja sam samo prvi dan skidala gaćice iako sam se pitala zašto jer nitko nije ni pogledao.
- Pedijatrica je išla u vizitu ujutro u periodu dok su bebe dojile oko 2,5 h. Uglavnom bi se zadržala kod mama čija su djeca dobila žuticu ili im CRP nije bio dobar. Kod nas je sve bilo uredu i samo to bi rekla, pozdravila nas i to je sve od nje. Jedina glupost u cijeloj priči je to što sve žene moraju ležati dok je pedijatrica u sobi. To su nas sestre molile, a objašnjenje je bilo radi epiziotomije. Na to su se čak bunile i mame prvorotkinje sa puno šavova jer smo željele naučiti kako dojiti sjedečki.
- Što se tiče čišćenja, hodnike i sobe su prali dva puta dnevno, ali zato plahte su mijenjali tek kad ih dobro zagnjaviš, WC- je ujutro bio čist, prazni koševi za smeće, dovoljno ručnika za ruke, ali navečer posve obrnuta situacija, sve je prljavo i kako je Crvena rekla, ulošci se prelijevaju iz smeća. Iako WC-u jedino renovacija može pomoći da izgleda na nešto (a i ostatku ne bi škodila).
- Izdojeno mlijeko skupljaju samo navečer, ali ako se izdajate mlijeko možete bacati.

Uglavnom, jako sam zadovoljna ekipom u rodilištu, prijemom, doktoricom, babicom i načinu na koji su se ponašali prema meni svi koji su prošli kroz moj, ali na babinjačama bi se situacija trebala jako popraviti, malo više higijene i normalnijeg osoblja i već bi bilo bolje.
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la skorpionka » 22 lip 2009, 22:27

Posted by MaminMacak on 22 Jun 2009 21:07

Ajme citam vase komentare za Petrovu


Na babinjačama očaj, i dalje skupljaju izdojeno mlijeko u onaj kazan i prokuhavaju.



U sobi smo imali žohare kojima smo nadjenule imena



Zidne pločice u WC-u nijednom (znam, krvava fleka na zidu u jednom WC-u bila je tamo cijelo vrijeme mog boravka


i sve si mislim da li cu to moci prezivjeti?! Ali moram ovo dijete nekako izvuci van, nema mi druge

Imam i par pitanja:

Skorpi, je li ovo prokuhavanje izdojenog mlijeka samo odvratno kao pomisao ili je i opasno za dijete?

Sto je sa spavacicama - da li se mogu koristiti svoje ili imaju kakve bolnicke?

Trebam li za tatu na porodu nesto pripremiti, ono neko sterilno odjelo ili to ne treba?

Ako rodim na carski onda sam na nekom drugom odjelu, zar ne?

I da, ako slucajno budem te srece pa dobijem apartman, onda mi i nocu nose dijete na podoj ili sam u zabludi?

I ajde da mi netko kaze da kad je on bio u Petrovoj nije sreo zohare, a sanitarni cvor je bio cisci, please ...
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la skorpionka » 22 lip 2009, 22:30

Maminmačak, ovo s prokuhavanjem ne bi smjelo biti opasno u načelu, iako nij enikad potpuno iskljuceno, jer HIV virus koji se eventualno moze tako prenijeti je termolabilan i unistava se kuhanjem. Ali to prokuhavanje uništava i hranjivu vrijednost mlijeka i ne vidim smisao toga. Uzima se mlijeko od velikog broj zena te se mora prokuhati upravo zbog tih zdravstevnih rizika a onda takvo prokuhano na kraju ima manju vrijednost od adaptiranom. Drugacije je to od mlijeka iz banki mlijeka koje postoje vani, i koje ima svoje mjesto osobito u prehrani nedonoscadi. Za te banke se zene prethodno detaljno pregledaju i testiraju na sve i svasta, isto tako i uzorci mlijeka.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la MaminMacak » 22 lip 2009, 22:36

Ajde bar to, prezivjet cu nekako sto ima manju vrijednost od adaptiranog, samo da nije opasno.
Mada u biti moram vjerovati tim sestrama da su ga dobro prokuhale, sto i nije bas nesto!

A ja sam bome testirana u ovoj trudnoci na sve i svasta pa bi svoje mogla dati i u banku mlijeka, ali necu iz principa!
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Rogue » 23 lip 2009, 07:41

MaminMacak ako te tjesi mi smo se nedavno testirali na neke viruse i dr patogene i sve je bilo negativno. Dakle prezivjeli smo to prokuhano mlijeko. Patogeni su termolabilni i uniste se prokuhavanjem, ali to unistava i vitamine i jos neke druge sastojke koji se na tim temperaturama nepovratno raspadnu.
Spavacice ponesi svoje jer ja nisam ni vidila njihove bolnicke.
prije par dana jedna kolegica mi je rodila u Petrovoj i kaze da je jos sve isto po pitanju higijene u WC-u. A puno bi bolje izgledalo da to čiste barem 2 puta dnevno.
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la skorpionka » 23 lip 2009, 14:39

Ajde bar to, prezivjet cu nekako sto ima manju vrijednost od adaptiranog, samo da nije opasno.
Mada u biti moram vjerovati tim sestrama da su ga dobro prokuhale, sto i nije bas nesto!



Ja da idem u Petrovu, napisemno bi im dala da nemaju moj pristanak na hranjenje tim mlijekom. Bez zezanja. Ako bi ih ulovila da postupaju suprotno, onda bi hi bogme tuzila. I svim zenama koje idu tamo preporučujem da proliju mlijeko namjerno i da ga ne daju sestrama jer to nije nikakva banka mlijeka kakva treba biti po pravilima struke.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la franika » 27 srp 2009, 23:30

Ja sam svo troje rodila u Petrovoj, s time da sam ovo dvoje starijih rodila vaginalno pa sam bila poslije poroda na tom odjelu a Leona sam rodila na planirani carski pa sam poslije lezala na odjelu za carski rez.Dakle vidjela sam oba odjela i meni je na oba bilo manje vise OK. Naravno ako rodis na carski, sve je jako fensi smensi, osoblje je tamo fantasticno, sestre za bebe predivne i drage (osim jedne), kupaonice ciste, bebice su u onim plasticnim kolicima pored tebe citav dan osim po noci, ja sam bila u dvokrevetnoj sobi, pitale su me da li zelim da se Leona po noci nadohranjuje jer je bio velika beba a primjetile su da je gladan (on je vec u rodilistu tamanio izmedju 60-80ml po obroku a ja nisam imala ni priblizno toliko mlijeka). I ja sam ga nadohranjivala tamo, uredno su mi pripremile bocicu sa mlijekom kada bi zatrazila. Niti su forsale samo dojenje, niti su inzistirale na nadohrani vec su sve dogovarale samnom.

Sto se tice odjela babinjaca nakon vaginalnog poroda, situacija sa smjestajem je skroz drugacija-po 6 zena u sobi, kupaonice pretrapne zmazanim uloscima, nageldala sam se i svakojakih zena bez ikakvih higijenskih navika, vidis svasta. Sestre kako koja, neke ljubazne vise, neke manje, a ritam dovodjenja beba po danu svaka 3 sata, kaj je meni bilo OK. Osobno je meni odgovaralo nadohranjivanje mojih bebica jer nisam nikada imala ni blizi dovoljno mlijeka a sve moje bebe su bile velike papalice.

Porodi su bili kako koji.
Sa Franom inducirani jer sam prenjela 7 dana, no nikakve trudove nisam dobila a amnioskopija je pokazala da je beba spremna za porod, dobila drip i epiduralnu na vlastito trazenje, bila malo rezana (samo 4 sava)

sa Nikom dobila spontane trudove, nisu mi zeljeli dati epiduralnu jer sam drugorotka pa kao nije potrebno, nakon sto sam se otvorila 6 prstiju, izgubila sam svoje trudove pa sam dobila drip, Nika je izasla van brzo ali sam ja iznutra pukla (cerviks mi otiso) a Niki je pukla klavikula. Ovaj porod je bio uzasno bolan a i oporavak iza njega dugotrajan-3 voltarena dnevno 2 mjeseca iza poroda zbog bolova zarastavanja cerviksa!

sa Leonom sam isla na planirani carski sa spinalonm anestezijom, meni je to bilo super iskustvo, citavo vrijeme operacije pri svijesti, cavrljala sam sa anesteziologicom, Leona cu mi odmah pokazali kada se rodio, a o odjelu babinjaca koje su rodile carskim da i ne govorim-fakat "carski" tretman!

Moj savjet: u Petrovoj se isplati roditi ako idete na carski rez! Onda se fakat osjecate kao u nekoj fensi smensi privatnoj klinici-a tako se i odnose prema vama i bebici. Ak radjate vaginalno, meni je bilo OK ali daleko od idealnog. :dunno
Avatar
franika
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1075
Pridružen/a: 22 vel 2005, 01:32
Lokacija: City, Centar 13

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Natasa36 » 28 srp 2009, 12:54

Od mojih poroda je već prošlo dosta vremena, ali nemam dojam da se puno promijenilo.

Oboje sam rodila u Petrovoj, Mi vaginalno, Ma carskim i potpisujem Franiku - carice su tretirane izvrsno i odjel je :up a odjel za "obične" babinjače je daleko od toga...
No, moram reći da sa sestrama nisam imala problema - odn. samo je jedna bila zbilja grozna (na 2. katu).
Neonatologija? Mi je bila tamo zbog opake žutice i nisam imala primjedbi. Zvali su me na dojenje, a neonatologica koja je tamo bila prije 6,5 godina bila je divna (Mi su htjeli mijenjati krv, pa je bilo "veselo").
Drugi put malo manje dobro, Ma sam vidjela preko stakla a na koncu su mi ga isporučili sa konjuktivitisom i guzom crvenom ko semafor...

Da ne zaboravim pohvaliti odjel CEF, ležala tamo mjesec dana zbog visokog tlaka (bila sam pacijentica od Š. pa me stavio na svoj odjel). Je derutan, ali funkcionira savršeno i svi su ljubazni.

Pa, ako treba podvući crtu - meni je Petrova bila OK.
Everything will be fine at the end.
If it is not fine, it is not the end :)
Avatar
Natasa36
Anka Partizanka
 
Postovi: 13263
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:56
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la franika » 28 srp 2009, 22:52

Da ne zaboravim pohvaliti odjel CEF, ležala tamo mjesec dana zbog visokog tlaka (bila sam pacijentica od Š. pa me stavio na svoj odjel). Je derutan, ali funkcionira savršeno i svi su ljubazni.


Identicno je bilo sa mnom, isto pacijentica od Š. pa te potpisujem u potpunosti!

I da dodam, nazalost u Petrovoj sada ne rade vise niti onaj kiosk u podrumu a nema ni frizeraja! Samo imaju tam u podrumu 2 aparata-jedan za kavu a drugi za sokove i sendvice! Koma!
Avatar
franika
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1075
Pridružen/a: 22 vel 2005, 01:32
Lokacija: City, Centar 13

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Natasa36 » 29 srp 2009, 12:28

Šteta. Nama je kiosk bio na repertoaru svaki dan...
Everything will be fine at the end.
If it is not fine, it is not the end :)
Avatar
Natasa36
Anka Partizanka
 
Postovi: 13263
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:56
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la mamashnita od noje » 29 srp 2009, 13:40

i moj skroman doprinos ovom topicu - bila sam carica u petrovoj i odjel jest za svaku pohvalu :5
nazalost, sa samim porodom i doktorima tijekom poroda imam izuzetno losa iskustva.
i pohvalila bih doktora blaica :5 jer ne zelim ni pomisljati kako bi se stvari odvijale da njega nije bilo :/
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la bluesy » 31 srp 2009, 22:22

Pozdrav, drage moje, upravo sam se registrirala i željela bih dodati nešto na ovu temu. 2006 bila sam i ja "carica" u Petrovoj, i zaista se ne mogu požaliti na osoblje - čak štoviše; gospođi koja je sa mnom bila u sobi dvije su sestre (ničim izazvane) svakih nekoliko sati (i danju i noću) dolazile u pomoć pri izdajanju jer bi žena u suprotnom dobila takav mastitis da je to ludilo - masirale su joj grudi i bile su zaista divne. Dječje sestre su stvarno stručne i iskusne, a posebna pohvala zlatnom doktoru Blajiću - trenutno sam u 39. tjednu i očekujem ponovni skorašnji boravak u Petrovoj, ali znajući da će me dr Blajić poroditi, nisam u brizi.
bluesy
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 31 srp 2009, 22:04

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la MaminMacak » 05 kol 2009, 20:12

Ja sam isto nahvalila taj odjel nakon carskog reza na drugom topicu, kopirat cu i ovdje prve dojmove, ali nebi vise nikad u Petrovu.
Ne znam da li sam ja pehista, ali ja sam nakon oba poroda zavrsila ponovno u bolnici (prvi na SD, drugi u Petrovoj).

Dakle tri velika razloga zasto nebi vise nikad u Petrovu:
1. dolazim na dogovoreni carski zbog velicine bebe (5 kg po procjeni) i neka nadsluzba se zainatila da cu roditi prirodno, pa me tako muce 17 sati da bi na kraju opet zavrsila na carskom (na srecu dijete se nije ni spustilo u porodjajni kanal pa barem njega nisu izmaltretirali)
2. dobili smo virusni meningitis u rodilistu (enterovirus) - na tom fensi smensi odjelu gdje su klinci stvarno prilicno odvojeni jedan od drugoga -> i eto nas tjedan dana u zaraznoj
3. na moj zahtjev zbog nekih nalaza u trudnoci djetetu rade uzv glave i kazu mi da je sve u redu, a da li su ga uopce radili ili su ga napravili tako traljavo da nisu vidjeli krvarenje 2. stupnja i to da je jedna komora skoro 50% veca od druge (uslijed krvarenja) to nikad necu saznati, ali je stvarno skroz neprofesionalno od njih,

Na srecu vise ne mislim radjati, ali stvarno ne znam gdje bi isla treci put, totalno sam razocarana sa svime.

Da ne kazem da mi otpusno pismo nema veze s onim sto se na porodu dogadjalo, a isto je i kad su dijete otpustili iz zarazne, pola toga je netocno, to je prestrasno :protest. Cak mislim da je to skroz nenamjerno, ali oni se u onim svrljotinama po tim velikim papirima kasnije vise uopce ne snalaze, posebno kad dodje drugi doktor s godisnjeg.

I da, kako su samo mojoj cimerici u Petrovoj mjenjali terapiju za tlak, nakon svake vizite doktor nesto promjeni i na kraju joj dali ponovno lijek za koji se na pocetku zakljucilo da joj ne odgovara. Mi smo svi umirali od smjeha (mada nije uopce smjesno), ukljucujuci i sestre.
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la mamuška » 09 kol 2009, 02:00

MOJE ISKUSTVO O PETROVOJ KAO BOLNICI:
-bonica je stra sama po sebi...meni to nije bilo bitno tri puta sam išla namjerno tamo i iako su me svi odgovarali jer sm išla roditi bez ikakve veze a treći put nakon onih problema s vodom i bolesnim bebama (prošle godine)...ja sam si zabrijala sljedeće
-rađaonice su u skladu ..obnovljene su i uglavnom je ekipa koja tamo radi OK imali su razumjevanja za mene na sva 3 poroda...dr su mi pomagali,upućivali me,za sestre i babice sve5, dr STARČEVIĆU I ZLOPAŠI poseban pozdrav..
-sobe za rodilje: živo zlo ali ništa šta ja nebi mogla pretrpjeti 3 dana u svom životu...sjetila sam se nedavno afganistanskih žena koje rađaju na hodnicima u bolnicama na nekakvim madracima..i gdje je njenom mužu zabranjem ulaz u bolnicu te ju on čeka na cesti...te kako ju 4 sata nakon poroda dr otpušta kući s djetetom..a ako dođe roditi po noći u totalnoj je banani jer bolnici noću isključuju struju zbog redukcija koje su tamo obavezne...i znamm sve nismo mi u afganistanu nego u hrvatskoj ali ja ipak nisam tako slaba žena da bi razmišljala ili prosvjedovala ili neznam ti ni ja šta zbog..toga šta nas je u sobi 6-8, šta me neka sestra krivo pogledala, ili mi rekla nešto što možda nije na mjestu..to ide njoj na dušu ako je ima...
-wc...ma gle narano da je kod nas doma to sve lijepo i čisto ali realno kako bi i moglo biti 3 wc-a i 3 tuša na50-60 žena...ali nevjerujem da je u drugim bolnicama situacija drugačija...ja sam rodila prije 7,5mj...instalacije su stare i tuševi ali u svako doba dana je bilo razumno ćisto u koševima je bilo mjesta i za moj uložak..nisam sjedala na školjku i prije uporabe tuša sam ga pošpricala sa sredstvom za dezinfekciju ..koje sam si donjela u bolnicu...TO BI SI DONIJELA I U PRIVATNU BOLNICU
ONO NAJVAŽNIJE...BAR MENI JE BILO TO KAKO SE SESTRE PONAŠAJU PREMA BEBAMA...A BILE SU ZLATNE POMAGALE SU PRVOROTKAMA SA DOJENJEM,BILE STALNO NA RASPOLAGANJU ZA SVAKU VRSTU INFORMACIJE,UVIJEK SU BILE SUSRETLJIVE A DA NI NENAPOMINJEM DA NISAM DONIJELA NI 10 dkg KAVE NIJEDNOM A BILA SAM 3 PUTA...ZNAČI NEVRIJEDI BAŠ PRAVILO DASE MORA DONIJETI NEŠTO...

JA PETROVU BOLNICU TOPLO PREPORUČAM I VODILA SAM SE MIŠLJU DA AKO SE NEŠTO ZAKOMPLICIRA NEDAJ BOŽE ..OPET ĆE ME IZ DRUGE BOLNICE PREVESTI U PETROVU JER SU TAMO NAJBOLJI DOKTORI..I IMAJU NAJVIŠE ZNANJA I ISKUSTVA...A ČAK MISLIM I TEHNOLOGIJE....
Avatar
mamuška
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1684
Pridružen/a: 23 srp 2008, 12:49
Lokacija: oko-lica metro-pole

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la MaminMacak » 09 kol 2009, 22:16

Zaboravila sam napisati i da su nam previdili sve uredno predane papire za dobrovoljne davatelje krvi iz pupkovine.
ja sam se usred carskog reza sjetila na to (bila sam u spinalnoj), no naravno beba je vec bila vani i bilo je prekasno,
a od ekipe nitko nije znao niti da su trebali uzimati tu krv, pa su krenuli kopati po papirima, a gle stvarno ...
Papire sam predala jednoj smjeni, a druga je radila carski (naravno kad je proslo 22h) i tako se i ta informacija zagubila.
Na kraju je sva sretna sestra dosla da nisu niti mogli uzimati krv jer se ne uzima kad plodna voda curi duze od 12h.
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Megan » 12 kol 2009, 17:13

A jel moram nositi kosaru ili hoce bebu smjestiti u autosjedalicu?
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la MaminMacak » 12 kol 2009, 17:29

Mi smo bili s autosjedalicom, najnormalnije su ga smjestili u nju.
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la mamuška » 12 kol 2009, 17:38

mislim da nemaju pravilo košarica ili autosjedalica..ali ja osobno nebi auto sjedalicu bez obzira šta znam da je ok...
--ovo sa krvlju iz pupkovine je kao redovno dase zaboravi za SVE hrv.bolnice imaju oni aparaturu za to samo im se neda..ja sam zadnji put jednostavno zaboravila na to ...
Avatar
mamuška
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1684
Pridružen/a: 23 srp 2008, 12:49
Lokacija: oko-lica metro-pole

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la bluesy » 15 kol 2009, 20:03

evo, svježeg iskustva opet se javljam, 5.8. po drugi put sam bila carica u Petrovoj i opet mogu reći samo hvala predivnim sestrama na odjelu kao i dječjim sestrama, također i liječnicima, zaista su se dobro skrbili o nama :zivili
bluesy
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 31 srp 2009, 22:04

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Megan » 01 ruj 2009, 13:32

Kad je najbolje ići na pregled u trudničku ambulantu? Do sada sam dolazila između 8 i 9 i čekala do nekih 12, tako je bilo i prije 6 godina. No čini mi se da je čak i bolje doći kasnije. Kakva su vaša iskustva?
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la mamuška » 01 ruj 2009, 17:49

najbolje je doći oko 11 onda si isto gotova do 12-12:30 a uspiješ se i naspavati :D
Avatar
mamuška
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1684
Pridružen/a: 23 srp 2008, 12:49
Lokacija: oko-lica metro-pole

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Rogue » 01 ruj 2009, 18:40

Ja sam isla oko 7:30-8h i obicno bi bila prva ili druga i za cas gotova.
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Krumpirić » 01 ruj 2009, 18:53

MaminMacak je napisao/la:Mi smo bili s autosjedalicom, najnormalnije su ga smjestili u nju.

ja sam rodila na SD, al sestra je T obukla i dala mi je, bez ikakvih jastuka i ičeg. Zar treba nešto?
Ja sam ju vezala u sjedalicu (nemam ja tu povjerenja u sestre :oops: )
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la MaminMacak » 01 ruj 2009, 22:30

Ma i ja sam ga sama smjestila u AS i zavezala, samo sam mislila da ne treba kosara jer je o tome bilo govora, a dali bi mi ga valjda i bez da sam ista nosila u bolnicu.
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la mamuška » 01 ruj 2009, 22:37

a bože dragi pa naravno da bi ti ga dali..pa nemaju baš svi na ovom svijetu aute,as i košare...
Avatar
mamuška
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1684
Pridružen/a: 23 srp 2008, 12:49
Lokacija: oko-lica metro-pole

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Megan » 13 ruj 2009, 19:09

Samo da osvjetlim obraz Petrove.
Porodile su me divna babica Danijela i doktorica (mislim da je rekla dr. Bakić ili nešto slično nisam zapamtila, crna kosa, mlađa), divne su bile, poticale su me, ohrabrivale, razgovarale smo cijelo vrijeme, ma savrseno iskustvo. Obje ljubazne, posebno Danijela.
Na babinjacama ima dobrih i manje dobrih sestra, ali onako u globalu mi je sve ostalo u lijepom sjecanju. Osim glavne sestre na dan odlaska koja se je sjetila dati savjete o dojenju nakon tri dana snalazenja same.
Po meni, taj posjet bi trebao biti odmah prilikom prvog dolaska bebe.
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Sljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 5 gostiju.