Sada je: 18 tra 2024, 03:52.

Rodilište MERKUR

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Rodilište MERKUR

PostPostao/la Krumpirić » 09 lip 2009, 07:59

Odlučili smo, preglednosti radi, odvojiti podatke o pojedinim rodilištima (barem onima u kojima djecu rodi većina naših forumašica-ostala će rodilišta ostati na zajedničkoj temi).
Molimo vas da svoje dojmove i iskustva nastavite pisati i dalje, a sve radi naših novih trudnica, koje vjerojatno željno iščekuju informacije iz prve ruke :dada

O rodilištu Merkur:
http://www.kb-merkur.hr" onclick="window.open(this.href);return false;


Zajčeva 19
Zagreb
Stacionarni dio Klinike ima 97 kreveta: 5 postelja u jedinici intenzivne skrbi, 15 na odjelu patologije trudnoće i poslijeoperacijskom odjelu (od čega 1 jednokrevetni apartman), 39 na ginekološkom odjelu (od čega 2 jednokrevetna apartmana), 34 postelja na porođajnom odjelu i rađaonici (od čega 2 jednokrevetna apartmana), tri porođajna boksa, te dodatni za provođenje operacijskih opstetričkih zahvata u tijeku i nakon porođaja. Odjel neonatalne skrbi ima 39 kreveta, 3 stacionarna inkubatora, 2 prijenosna inkubatora, 2 reanimacijska stola i jedan babyterm uređaj. Boravak novorođenčadi organiziran je po "rooming-in" principu, kada to zdravstveno stanje majke i novorođenčeta dozvoljava. Većina soba je dvo- i trokrevetna.


Napominjem meni jednu poznatu informaciju-dobivenu od primalje: u bolnici Merkur (za razliku od mog iskustva sa SD) rodilja NEMA PRAVO odbiti klistir, brijanje ili epizotomiju.

U rodilište Merkur spadaju trudnice s područja: Sesvete, Pešćenica, Medveščak i Trnje.
Zadnja izmjena: IINA; 10 vel 2016, 15:33; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: lakše pronalaženje teme za nove članice-izmjena tipa teme
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la Krumpirić » 09 lip 2009, 08:05

31.03.2008.
KOKA je napisao/la:MERKUR :trio
nisam pročitala ništa iz merkura pa eto mog iskustva od prije 7 mjeseci!

-izgled odjela lagana trojka (3),vidjela sam i gorih rodilišta pa je ovo neka sredina
-pola odjela je rađaona i sobe u kojima su trudnice koje trebaju uskoro rodit a iz nekog su razloga tamo na mirovanju(
visoki tlak,ili ko ja prenjela 12 dana pa su mi izazivali trudove i otvaranje-jer ništa od toga nisam imala)...
I na sve te curke samo jedan wc (ne baš blistavog izgleda) i koliko ja znam nemaju tuš,ili je meni promaklo,
bila sam tamo dva dana od toga dan i pol pod luđačkim trudovima i nisam tražila tuš.
-druga polovica odjela je pedijatrija i sobe di ležiš nakon poroda,tu je pitanje kupaona malo bolje-dvije sabe
dijele jednu kupaonu(wc +tuš) ili apartman di soba ima solo svoju kupaonu.
-boksevi di rodiš prilično hladni-izgledom s pogledom na hodnik po kom se šeču svi sa ta dva odjela(užas)
noć prije nego sam rodila prohodala sam po hodniku zbog trudova i doslovce prisustvovala jednom porodu ,
užas-užas ,mislila sam da će mi pozlit-sreča na takvim jakim trudovima koji ti ne dozvole da se puno koncentriraš
na išta drugo osim na njih same
-babice i sestre na djelu rađaone genijalne,stvarno ublažavaju svu tu strahotu
-al zato ove na pedijatriji užas živi,živčane -bezobrazne i nepristupačne ,ne obračaj im se uopče
-spavačicu možeš svoju al tek nakon poroda (malo gunđaju al ti nemogu zabranit da ju obučeš)
-posjeti- hodnik dva na dva u kojem se nabije 100 ljudi,bez zraka ...jezivo.
-muž mi nije bio na porodu pa neznam kak taj dio funkcionira


Sve u svemu imala sam svog ginekologa koji radi u murkuru pa sam recimo imala male povlastice
inače ,nije baš da imam šta za preporučit.
Nažalost ako nemaš nekog lagano moli boga da naletiš kad su svi dobre volje. :trio
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la Krumpirić » 09 lip 2009, 08:09

25.03.2009.
Sreca najveca je napisao/la:Draga Nitice,

ja sam rodila u Merkuru pa ti mogu napisati iskustvo prije dvije godine.

- da li muž može cijelo vrijeme biti u boxu? moj nije bio (nije htio), ali koliko sam cula/vidjela dok sam tamo lezala prije poroda - moze
- da li forsiraju drip, epiduralnu, epiziotomiju ili ovisno o razvoju poroda ako zatreba? - drip bi rekla da rado koriste, epiduralnu po tvojoj zelji, epiziotomija prema potrebi - kod vecine drugo- i viserotkinja nije bio slucaj, kod prvorotkinja cesce
- da li stavljaju kateter za piškenje ili puštaju da odeš na WC ako još možeš hodati? - pustaju na wc, stovise, mene je isforsirala sestra da odem
- koji doktor je bio na porodu? - meni je bila mala Podobnikica (nje vise nema) i Stasenko (meni super super doktorica)
- da li je imala plan poroda, ako da kako su reagirali? - ja nisam tako da ne znam
- da li sestre pomažu u dojenju? - moram priznat da je ovo najnegativnije sto cu reci o toj bolnici, ali meni doslovno NITKO nije posvetio ni minute vremena oko dojenja, niti jedna sestra se nije udostojila pokazati mi polozaje, vec su svi (i doktori i sestre) samo vikali uvucene bradavice, mala, uspavana beba sa malim ustima, tu nece bit nista od dojenja
- da li pokažu kako kupati bebu, njegovati pupak i sl. - ne, pokazu ti kako se beba prevlaci i oblaci, ovo oko kupanja i pupka prepuste patronaznoj
- da li je koristila apartman ili zna nekoga tko je? (konkretno da li su posjete u apartmanu isto od 16-17 ili se u apartman može i kasnije) - apartmani su najcesce puni, ali zenama koje ne placaju jer nema mjesta u normalnim sobama pa ih ubace u apartmane. to su zapravo normalne sobe, samo sto imaju svoju kupaonu i dvije su zene unutra (a u normalnim sobama su po tri kreveta i dvije sobe (6 rodilja) koristi jednu kupaonu). sto se tice posjeta, njih ne mozes primati nigdje, ni u sobi ni u apartmanu, ti u to vrijeme mozes izaci na mini hodnik i bit sa svojima, a bebe u to vrijeme pokazuju preko stakla

ako te jos nesto zanima, samo pitaj :zekomah
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la Virtuallmommy » 05 srp 2009, 16:59

Evo kad nema nitko, ja ću bar malo. Oboje svojih sam rodila u Merkuru. Prvo iskustvo mi je bilo dobro, porodio me Podobnik koji mi je i vodio trudnoću. Dobila sam i klistir i obrijali su me, dali su mi drip koji meni osobno nije toliko smetao jer sam jako brzo rodila. Soba mi je bila odlična, novo uređena, WC sam dijelila još s 3 žene što je bilo vrlo korektno. Što se tiče dojenja, kad mi se sve zabetoniralo, jedna sestra si je stvarno dala truda, masirala me cijeli dan. Inače, djeci daju jesti sa strane to sigurno.
Drugi put me porađao Roki. Ne preporučam. Već sam negdje otvorila topic o tom iskustvu pa neću ponovo. Smještaj ovaj put koma. Bilo je previše žena pa su me uvalili u hodnik apartmana koji je bio na turbo propuhu i stalno su i mene i Nikolu lupali kad god su prolazili. Nikola je iz bolnice izašao užasno šmrkav i sav bolestan.
Avatar
Virtuallmommy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 167
Pridružen/a: 01 sij 2006, 19:47
Lokacija: U gradu, na brdu

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la Plusic » 22 ruj 2009, 11:49

jel ima netko novije iskustvo iz Merkura?
neznam zasto ali nekako me vuce zelja da ovaj put iskusam drz. rodiliste :dada
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la An » 23 ruj 2009, 13:45

Prije 6 dana bilo je ovako:
Odjel rodilista se preuredjuje (sto se najvise odnosi na dio za nedonoscad - prerano rodjene bebe nece vise seliti na Rebro - imat ce ovdje sve sto je potrebno). Zavrsetak radova ocekuje se do kraja godine (tako mi rekose)

Sadasnje rodiliste premjesteno je na bivsi odjel ginekologije. Malo je manjeg kapaciteta - ali jednako ima 3 boksa za radjanje. Dva u jednoj prostoriji (odijeljeni samo zastorom, pa tate ne mogu biti na porodu. Pretpostavljam da u ovom drugom boksu onda moze biti tata - taj je sam u prostoriji)

Rodilje leze 2 sata standardno na hodniku, poslije u sobama po tri, + bebe u kreveticima.
WC - i: ima ih dovoljno, kao i tuseva - cisto i uredno (treba ponijeti WC papir)

Spavacice i slape - mogu bolnicke - ali mnoge imaju svoje (npr. croxice) i slape i spavacice. Ima dovoljno cistih bolnickih spavacica.

Klistir, brijanje, epi:
klistir nisu dali. Pitali me kad je bila zadnja stolica. Imala sam cijeli dan pomalo - smatrali da je nepotrebno klistirati.
Brijanje - bilo je suvisno
Epi -procijenili da ne treba

Nisam imala zadovoljavajuce trudove. Odugovlacili s dripom. Kad smo se konacno slozili da ga malo puste - ja rodila :mrgreen:
Pupcanu vrpcu rezu ne bas odmah ali brzo.
Bebu daju oko 20-ak min mami na golu kozu odmah po rodjenju. (prije samo na sekundu pokazali)

Prije samog poroda pustili su me da malko prosetam.

Nakon poroda se lezi onih famoznih 2 sata na hodniku.

Beba moze biti s mamom nakon sto ju pregleda pedijatar. Stalno, u kreveticu pokraj majcinog. Sestre zaduzene za bebe su stalno tu negdje, brizne i preuzimaju bebu ako majka to zeli.
Jako se trude oko dojenja, cesto pitaju, gledaju dojke, namjestaju bebe.
Po potrebi, u dogovoru s mamama - nadohranjuju Hippom HA - zlicicom ili casicom. Flasice se ne upotrebljavaju.

Jedna je mama bila prehladjena. Stavljena je u izolaciju.

Ako je sve OK - vecinu pustaju drugi dan doma.

Kod izlaska iz rodilista ne moze se autom doci u dvoriste nego se mora naci parking (ne naplacuje se)

Na porodu mi je bio dr. Polancec i dr. Doroteja (ne znam prezime): mladi i predivni, bas dobro rade zajdeno. Dr. izgleda pomalo neiskusno ali je divan i brizan!
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la Plusic » 23 ruj 2009, 13:57

An cestitam jos jednom i ovdje :buket
tvoje iskustvo mi je upravo razbilo sliku koju sam dobila o tom rodilistu citajuci razna iskustva. ovo sto si ispricala mi djeluju sasvim humani i u redu uvjeti.
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la Sunshine » 13 lis 2009, 08:43

I D. i M. sam rodila u Merkuru (kao i obadvije MM sestre svojih 5 klinaca i žena od MM brata koja će u 2. mjesecu roditi svoje 5. dijete).
Kad sam ja bila zadnji put (pred 4,5 godine), mislim da je bila još samo jedna nepreuređena soba, ostale su sve bile skockane i to jako lijepo.
Boksevi su mi i onda izgledali čist fajn, ali čujem da su i njih preuredili.

Što se osoblja tiče, prvi put mi je bio neki nabrijani, neiskusni doktor i dvije sestre koje su bile skockane kao da se upravo spremaju u noćni izlazak. Sve skupa je ispalo dosta komplicirano, ali onda je uletio dr. Podobnik sa cijelom vizitom pa sam bila mažena i pažena, a sestre i ovaj doc su od njega dobili jezikovu juhu. Sjećam se anesteziologinje koja mi je dala epid. i doktorice koja me porodila. Bile su divne, ali zaista divne. Posebno me oduševila primalja Katica sa svojim mladim primaljama (koje u Merkuru odrađuju praktičan dio nastave). Nešto toplije, susretljivije i brižnije od njih do tada nisam upoznala :proljece
Sestre na odjelu babinjača prirodne, nasmijane, susretljive. Dojam su samo malo kvarile sestre sa pedijatrije koje su imale nos do plafona i bila dosta hladne i nesusretljive :/ .

Drugi put me porodio dr. Roki i cijeli porod je protekao kao pjesmica. Do zadnjeg trenutka me izbjegavao staviti u boks na drip (na moje inzistiranje :mrgreen: ), sestra na porodu diiivna (valjda prema vlastitoj kćeri ne bi bila tako nježna), a s obzirom da je Roki već bo 24h na dežurstvu i poprilično iscrpljen, doveo mi je odmah svog kolegu da me zašije (1 šav). Prezgodnog kolegu, samo da napomenem :cool

Problem u Merkuru je što, iako se zna koji kvartovi spadaju pod to rodilište, politika bolnice je da se trudnice ne odbijaju ukoliko žele gore roditi i to ponekad zna izazvati probleme.
Ako se sjećate ona dva nemila događaja iz Petrove (nekako upravo u vrijeme kad sam ja trebala roditi M.), žene su mahom dolazile u Merkur. To je bio stampado i naravo da se desilo da su nakon poroda morale ležati po hodnicima (čak su sestre stavljale rodilje na odjel onkologije u sobe, ali nisu dopuštale da se djeca tamo nose već je suprotno pravilima bilo dozvoljeno doći podojiti dijete u sobama za bebe gdje je inače ulazak strogo zabranjen).

Sve u svemu, ja sam bila zadovoljna. Naravno da tu ima još dosta mjesta za poboljšati neke stvari, ali meni osobno je bilo najvažnije da smo dijete i ja u stručnim rukama tijekom poroda. Sve iza toga mi je bilo relativno, mada moram priznati da mi je obadva puta na odjelu babinjača baš bilo super :mrgreen: I to prvenstveno zahvaljujući sestrama koje tamo rade.
D. 03/2003.
M. 05/2005.
Avatar
Sunshine
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 661
Pridružen/a: 16 vel 2003, 23:19

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la Plusic » 13 lis 2009, 08:48

Sunshine - hvala na ovoj lijepoj prici. jako bi voljela cuti iskustvo i zene od brata TMa, ona ce iskustiti sve preuredjeno i novu postavu osoblja (koliko sam cula jako puno njih je otislo sa Merkura).
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la Sreca najveca » 14 lis 2009, 09:58

s obzirom da nisam predaleko od poroda, a opet planiram u Merkur (gdje zapravo i spadam), pocela sam se raspitivati o zavrsetku tih radova i saznala da je planirano da sve bude gotovo u 11. mjesecu.

ako netko ima bilo kakvu noviju info, bit cu mu duboko zahvalna :)
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la zmajic » 16 lis 2009, 18:37

Dvoje klinaca sam rodila u Merkuru, prije 6 i 4 godine, porod i ostalo standardno, babice super. No, neonatologija im je jedna velika nula, što sam posljednji put osjetila na vlastitoj koži. A prije dvije godine u to se uvjerila nažalost i moja šogorica, čija mama je jedna od šefica u toj ustanovi, pa su joj neonatolozi pustili kući unuče kojem vid uopće nisu pregledali i dijete je moglo ostati slijepo. Pod hitno su otišli na operaciju u Sloveniju jer se to u Hrvatskoj prije mjesec dana života ne radi, a kasnije, kažu svjetski oftamolozi, je kasno za spašavanje vida. Eto, inače ostalo u Merkuru o.k.
24.8.2003. Maks
10.11.2005. Masa
14.3.2010. Marta
Avatar
zmajic
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1350
Pridružen/a: 17 kol 2009, 12:15

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la An » 20 lis 2009, 10:16

Zmajic, upravo taj dio preuredjuju.
Rekli su da zavrsetak radova ocekuju najranije oko Bozica
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la zmajic » 20 lis 2009, 14:53

Nažalost neonatolozi se ne mogu preurediti, šala :lol
24.8.2003. Maks
10.11.2005. Masa
14.3.2010. Marta
Avatar
zmajic
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1350
Pridružen/a: 17 kol 2009, 12:15

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la Plusic » 11 pro 2009, 16:44

jel dr Podobnik jos radi u Merkuru (kcer?), citala sam neka nedavna iskustva sa poroda i naisla na info da ih je ona porodila?
kojeg dr na merkuru preporucate?
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la martina123 » 13 pro 2009, 21:20

Plusic je napisao/la:da ne idem ovdje OFF a mozda znas - jesi gledala Merkur? jel radi njegova kci jos tamo? mozes na temi o Merkuru da ovdje ne oftopicarimo ;)


Ne znam draga, ali ja ti kanim ozbiljnije popricati o svemu sa njim, da vidim kako on razmislja... :dada
slikaslika

8.3.2010. Bog je dobio jos jednog anđela...
Avatar
martina123
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2710
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 11:09
Lokacija: Crikvenica

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la mamino malo » 30 tra 2010, 10:04

evo da vam i mi ispričamo svoje iskustvo. rodila sam u merkuru prvo dijete 03.01.2010. i bilo je to za mene novo i bolno iskustvo ali sve se isplatilo kad sam vidjela svog malog anđela
došli smo u pet ujutro a maleni se rodio u pola jedan poslije podne.
što se tiće uvjeta tamo stanje je bilo ovakvo:
-klistir sam dobila obavezno, nisu ni pitali jel bila koja stolica, brijanje nije bilo potrebno
-što se tiće šetanja prije poroda rekli su da može da je to ćak i poželjno
-rodilište se još uvjek preuređuje pa smo bile na odjelu ginekologije-koma :(
-dakle sve pacijentice su dijelili wc koji je u hodniku osim mene i moje cimerice-mi smo srećom imale jedine dvokrevetnu sobu i u sobi svoj wc
-rađaona je bila blizu sobe tako da smo cijele dane i noći slušali porode drugih žena
-dr. podobnik je još uvjek tamo, ona i dr. sashenko su nas primile a dr. kulaš(odličan dr. i jedini od doktora koji je svaki dan pitao i obilazio bebu s obzirom da se porod malo zakomplicirao i bila su četiri doktora)
-sestre na odjelu su jako prijazne al na dječjem su koma, sve su bile nervozne osim dvije iznimke koje su stvarno bile odlične, inače kad smo ih trebale samo su kolutale očima i nisu imale živaca baš previše da nam pokažu kako dojiti bebu
-suprug nije mogao biti samnom jer je sobica u kojoj sam rodila bila mala sa dva kreveta, jedan na kojem si spojen na ctg a drugi za rađanje pa nije bilo mjesta i zato mi je jako žao
-spavačice i šlape sam imala njihove makar možeš imat i svoje nitko ne brani
-beba može biti s tobom u sobi ako to želiš a ako se želiš odmorit u ponoć dolaze po nju i vraćaju ti ju u šest ujutro
-ako nemaš dovoljno mlijeka one ju nadohranjuju
-po izlasku iz bolnice ti pokažu kako čistiti pupak i kako premotati bebu drugo ti pokaže patronažna
mamino malo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 21 ožu 2010, 13:15

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la martina11 » 07 srp 2010, 07:52

ja sam rodila u merkuru,i to u vrijeme kad su rodilište preuređivali,i imam samo riječi hvale!jest da je bila gužva u rađaoni i premalo soba i često smo se selili iz sobe u sobu,ali doktori i sve med.sestre su bile i više nego divni!!!ja sam prvi put rađala i bilo me je ful strah,ali svi su me tješili i pomagali mi tako da je sve bilo manje bolno!predivan je bio i dr.lederer koji me je porodio,i ja ga nikad u životu neću zaboraviti,jer nisam ni sanjala da postoji toliko nježan,smiren i divan dr.kao što je on!još jedno veliko hvala svima a posebno dr.ledereru!
martina11
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 45
Pridružen/a: 05 srp 2010, 11:30

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la Hanna » 26 tra 2011, 10:31

Ima netko neke svježe informacije kako je sada u Merkuru? Meni je termin u 9 mj a prvo dijete sam rodila 2008. pa me zanima jel se što promijenilo i tak...
Mali miš 2008.
Mamina lutkica 2011
Avatar
Hanna
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 110
Pridružen/a: 25 vel 2011, 12:07
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la mamashnita od noje » 02 srp 2011, 07:42

i mene zanimaju nova iskustva iz merkura :dada
pogotovo ako ima netko tko je tamo rodio carskim rezom.
hvala!
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la laya » 02 srp 2011, 19:36

Meni je termin za 2 tjedna..
bila sam tamo 4 puta na uzv i 2 puta na pregledu i zadovoljna sam..
1 put mi je uzv radio dr.Roki on mi je super, druga tri puta dr.Duić zbog sumnje na zastoj u rastu bebe i zbog kosog položaja, isto ok doktor, sva sreća pa se beba u 36 tjednu okrenula na glavu i sad je dovoljno narasla tako da na uzv više ne moram.
bila sam jednom u rodilištu na pregledu i ljepo je ono što sam vidla...
Ja sam zasad uglavnom jako zadovoljna, muž planira bit samnom na porodu prošli smo tečaj u domu zdravlja, i kupili ono odjelo s hlačama to je obavezno za tate na porodu, bar tako piše na oglasnoj ploči..
budem vas i dalje informirala, inače mislim da sam ja jedina ovogodišnja ljetnica koja rađa na merkuru ;)
20.06.2009 slika
Nika 18.07.2011 slika
Avatar
laya
slikofon
 
Postovi: 1161
Pridružen/a: 11 sij 2011, 15:02
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la mamashnita od noje » 02 srp 2011, 20:51

super! pliz, ocekujem izvjestaj! :)
i ako nije problem skicni malo odjel za carice ;)
btw, duic je onaj na kojega racunam za carski :dada
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la Mihica » 02 srp 2011, 23:06

mamino malo vjerojatno smo se i vidjele u merkuru, pošto sam ja ležala tamo od 29.12.nadam se da ti nisi jedna od onih koja je hrkala :hahaha
moja priča..
ja sam rodila na hitan carski 2010., znači u starom rodilištu
taj cijeli mj u merkuru neću nikad zaboraviti :place
ležala sam 3 tjedna da bi me na kraju odveli na hitan carski ,jer je bio ugrožen život mog sina, napravili su mi ogroman i ružan rez, s time da sam imala hematom, mj dana nakon carskog curila mi je krv iz reza i skoro sam opet morala na operaciju :|
nisam imala mira ni sekunde nakon operacije, strpali su me u šok sobu sa prastarom bolesnom bakicom koja je cijelu noć kašljala :ajme
da bi mi došao dr ujutro i rekao da sam sva zelena i da sam iskrvarila na operaciji i da on ne zna zašto :conf wtf
da bi dobila dijete tek nakon dan i pol, pošto su babinjače na drugom katu, a šok soba u prizemlju, ne vraćaju djete opet dolje majci u šok sobu,nego se čeka slobodna soba gore u rodilištu, e sad, pošto smo mi dolje, na nas se ne misli, nego su odmah dobivale slobodan krevet ove kaj su rodile prirodno, dok nisam popizdila i vršila pritisak na sestru,da cijeli dan zove ove koze gore i da pita za sobu :roll
nakon traumatološkog carskog poslali su me PJEŠKE gore, ok s liftom ,ali je trebalo prohodati 2 duuuugačka hodnika da bi se dogegala do sobe :bidan
nakon kaj mi je cijela obitelj vidjela bebu, došao je i red na majku, kaj ne
taj prizor neću nikad zaboraviti, rodila sam 18.1.u 3 ujutro, a dobila sam dijete na cicu 19.1. u 18 sati
prva noć u sobi, konačno sa svojim djeteom....a glupe sestre imaju tulum u sestrinskoj sobi, hihotale su se i smijale do zore, zabavljujući se sa doktorima i puštale magazin na sav glas

napisala sam vam samo situacije nakon carskog, a kaj je bilo u ta dva tjedna dok sam tamo čuvala trudnoću,neću vam ni govoriti :loce
i da....naravno.... patila sam 3 mj od postporođajne depresije :place

dovoljno da više ne rađam tamo :p pa makar imali sada pozlaćene pipe i lcd televizore i ne znam kaj
meni je bitan njihov rad i zalaganje oko pacijentice, a to očito ne znaju
slika
slika
Avatar
Mihica
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 11 tra 2011, 20:50

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la Mihica » 02 srp 2011, 23:14

martina11 je napisao/la:ja sam rodila u merkuru,i to u vrijeme kad su rodilište preuređivali,i imam samo riječi hvale!jest da je bila gužva u rađaoni i premalo soba i često smo se selili iz sobe u sobu,ali doktori i sve med.sestre su bile i više nego divni!!!ja sam prvi put rađala i bilo me je ful strah,ali svi su me tješili i pomagali mi tako da je sve bilo manje bolno!predivan je bio i dr.lederer koji me je porodio,i ja ga nikad u životu neću zaboraviti,jer nisam ni sanjala da postoji toliko nježan,smiren i divan dr.kao što je on!još jedno veliko hvala svima a posebno dr.ledereru!




:shock :shock :shock :shock
kaj???
on slovi kao krvnik u merkuru, očito si ga začarala okicama :hahaha
slika
slika
Avatar
Mihica
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 11 tra 2011, 20:50

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la mamashnita od noje » 02 srp 2011, 23:20

:ajme
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la laya » 02 kol 2011, 22:56

evo ja sam rodila 18.07 na merkuru i prezadovoljna sam.
na porodu su mi bili mladi specijalizant dr.Danijel i babica Ana predivni su bili oboje.
Kasnije na odjelu babinjača, svi su bili predivni i sestre za babinjače i sestre za bebe, doktori su isto bili super.
pogotovo što sam kod svakog podoja morala zvat sestru jer beba nije znala vuć bile su skroz strpljive i pokušavale s nama, nažalost bebu smo morali dohranjivat već u rodilištu ali to je za neki drugi topic.
po tri smo bile u sobama i wc i kupaonica između dvije sobe uvjek je sve bilo čisto.
Puštaju nakon 48 sati jer je velika gužva u rodilištu.
Spavačice se dobivaju čiste svako jutro i češće ako vam se zakrvave.
Za muža na porodu obavezno odjelo s hlačama, tečaj nije obavezan.
MM-a su pustili otkad su me stavili u box i bio je cjelo vrijeme izašao je tek nakon što su me zašili.
Stvarno nisam očekivala tako ugodan boravak u rodilištu, jako sam ugodno iznenađena...
Eto ako vas još nešto zanima slobodno pitajte.. ;)
20.06.2009 slika
Nika 18.07.2011 slika
Avatar
laya
slikofon
 
Postovi: 1161
Pridružen/a: 11 sij 2011, 15:02
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la Ija » 10 kol 2011, 16:40

Pozdrav svima!

S obzirom da trebam roditi za 2 mjeseca, trenutno sam u potrazi za rodilištem, a najviše me zanimaju informacije u vezi s rooming-inom, odnosno, gdje je beba najviše s mamom. Ovo će biti drugo dijete, prvo sam rodila u Vinogradskoj, i koliko se sjećam, bebe bi odnijeli oko 23 sata i ponovno donijeli između 6 i 7 ujutro, što je predugo bez dojenja. Sada "istražujem" Merkur i Sv. Duh, pa me zanimaju iskustva mama koje su nedavno rodile, koliko su bile s bebom, može li beba biti s mamom i preko noći, jel dohranjuju bez pitanja i slično...
Ija
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 10 kol 2011, 16:34

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la Hanna » 12 kol 2011, 08:22

E super Laya, baš me zanimalo jel traže tečaj ili ne. Znam da kad sam malog rađala da su pitali samo za odijelo pa me bilo strah da se nije možda nešto promijenilo. Mi smo bili tada na tečaju, ovaj put mam se nije dalo. :)

Meni je na prvom porodu isto bio dr. Leder, i moram priznati da nije baš nježan kod pregleda ali sreća pa je sve dobro prošlo. Sad ćemo vidjeti kod koga ću naletiti drugi put... Prije su imali raspored kad koji doktor radi sad nisam vidjela jel tog još ima ili ne?
Mali miš 2008.
Mamina lutkica 2011
Avatar
Hanna
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 110
Pridružen/a: 25 vel 2011, 12:07
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la laya » 12 kol 2011, 13:45

Ja sam rodila u 4:30 ujutro bebu su mi odmah dali na prsa tako smo bili zajedno dok su me sašili i poslje su nas još malo ostavili same, a inače mi se baš sviđa u boxu je bila onak jako intimna atmosfera prigušeno svjetlo baš mi je to pasalo.
nakon toga su mi bebu donjeli mislim da je bilo oko 9,10 ali nisam sigurna izgubila sam pojam o vremenu tad ali je od tad beba bila samnom i po danu i po noći, jedino ti ju odnesu ako tražiš po noći, ja nisam, i nose ju na kupanje i na preglede ali više manje je beba s tobom. što se dojenja tiče sestre se jako trude s nama su bile kod svakog podoja jer moja beba nije znala vuć, ili nije htjela ali nije nikako vukla, baš su se trudile ali su ju morale nadohranjivat i svaki put su me pitale, ili bar obavjestile.
Da imaju raspored za trudničku ambulantu, znam da je dr.Zmijanac(ona mi je super) petkom a mislim da je Leder četvrtkom, njega sam uspjela izbjeć a imala sam strah od njega jer sam čula da je jako grub, sad su godišnji pa ne rade po rasporedu, ali još uvjek postoji raspored.
KAd sam došlu u rodilište pregledao me je dr.Podgajski, on je isto ok, ali ga poslje nisam vidila porodio me jedan predivni specijalizant neznam prezime zove se Danijel.. dr.Podgajski nam nije bio potreban jer je sve prošlo u najboljem redu čak nisam ni drip dobila...
20.06.2009 slika
Nika 18.07.2011 slika
Avatar
laya
slikofon
 
Postovi: 1161
Pridružen/a: 11 sij 2011, 15:02
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la Diami » 12 kol 2011, 20:25

Ija na Duhu odnose bebe samo ujutro na jedno sat i pol, dva, na preglede i kupanje. U to vrijeme bude doručak mislim, vizita za mame i to.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la Hanna » 04 lis 2011, 16:21

Evo ja samo potvrđujem ono što je laya napisala. Meni je bilo super, rodila sam jako brzo pa i nisam dugo boravila u boksu, ali boksovi su mi sad puno bolji nego što je bilo prije tri godine, sestre su super, stvarno se trude oko dojenja, vidi se da su se educirale u tom pogledu. Uglavnom, ja sam bila jako zadovoljna.
Mali miš 2008.
Mamina lutkica 2011
Avatar
Hanna
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 110
Pridružen/a: 25 vel 2011, 12:07
Lokacija: Zagreb

Sljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

cron