Sada je: 29 ožu 2024, 07:17.

Rodilište SPLIT

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la zelja22 » 03 svi 2013, 19:00

Azzul da..prva bebica je i postajem užasno nestrpljiva. ;)
Peggy sue bravo za sličice :yess Lijepo mi sve to izgleda..nego kako si zadovoljna osobljem i kako je porod prošao?? :buket i daaa...ČESTITAAAMMM :joy :rodj
slika
zelja22
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 189
Pridružen/a: 25 stu 2011, 18:01

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la milka » 04 svi 2013, 09:28

zelja nemoj se zamarat kako je kome bilo, to ti je sve individualno. i puno ovisi i o tebi samoj. meni je recimo bilo odlično. znači misli na sebe i svoju bebicu. ako nešto i ne bude ko po špagi reci sebi ma tu smo samo tri dana proć će i to....
samo ne zaboravi, osoblje je tu zbog tebe a ne ti zbog njih, ustraj u svojim željama i ne boj se pitat i zapitkivat.
Avatar
milka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 577
Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:49

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Peggy Sue » 04 svi 2013, 09:55

milka je napisao/la:zelja nemoj se zamarat kako je kome bilo, to ti je sve individualno. i puno ovisi i o tebi samoj. meni je recimo bilo odlično. znači misli na sebe i svoju bebicu. ako nešto i ne bude ko po špagi reci sebi ma tu smo samo tri dana proć će i to....
samo ne zaboravi, osoblje je tu zbog tebe a ne ti zbog njih, ustraj u svojim željama i ne boj se pitat i zapitkivat.


X

Slažem se. Nemoj očekivati previše i sve će bit super. Osoblja zaista fali a posla je puno. Ja sam ih zovnula samo jednom i za sekundu su se stvorile. Sad te to zamara više nego što će kasnije vjeruj mi. Tako mi je i samoj bilo, a kad je došla curica sve je nekako bilo manje važno a opet si spreman bilo koga zagnjaviti koliko god treba ako nešto trebaš za vas dvije. milka dobro govori imaj u glavi da su to tri dana...
Btw. imaš cilu priču o mom porodu na tom topicu :) sve je super prošlo!
I još nešto,
mojoj cimerici nisu pustili curicu od 4 godine u posjetu. Meni su kad sam došla u sobu to da djeca nesmiju dolaziti naglasili dvaput. A sad ima li iznimki neznam :dunno
slika

" Na svijetu postoji samo jedno lijepo dijete i svaka ga majka ima. "
Avatar
Peggy Sue
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 357
Pridružen/a: 07 ruj 2012, 22:09

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la milka » 04 svi 2013, 10:02

je, ne daju klincima u posjet...meni je to čak i ok...mada bi ja bila volila da je moj klinjo bio vidit sestricu al bio je bolestan. doduše kad sam ja bila dolazilo se u skupinama, i mene je to užasno nerviralo. cimerici došlo 5 ljudi, od njih 3 kašlje :strah
Avatar
milka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 577
Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:49

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la rusulica » 04 svi 2013, 14:54

Meni je kći mogla lani doći al bila je stvarno pristojna. Sad nedavno kad sam bila u posjetu glavna sestra je rekla da to neće više dozvoljavati jer da je bilo svega... od bolesnih do djece koja su skakala po krevetima ko po trampulinu.

Meni je novo rodilište super, sestre čisto ok. Kao i svugdje ima različitih profila al na moju ljubaznost nitko nije odgovorio neugodno tako da lijepa riječ i željezna vrata otvara. meni se desilo čak da sam dok sam pričala na telefon slučajno, a da nisam ni skužila, dotakla alarm i sestre su dotrčale. kad smo shvatili o čemu je riječ ja sam se ispričala i dobro smo se nasmijale. Čistačice su isto ok. Imaš žena kojima nisu ok jer očekuju da im npr čiste kvake i dezinficiraju stol al meni je dovoljno da mi nakon ljubaznog upita dvaput dnevno promijeni koš za smeće i da mi sestra pokuša nabavit spavaćicu. Nekima je to pod normalno. Moja poznanica je napravila dar mar radi sitnica a doma nije baš princeza na zrnu graška. Nije to hotel, to je bolnica i to bolnica s manjkom osoblja i svi možemo preživit i prilagodit se par dana u čisto ok uvjetima. Sobe su s druge strane skroz moderne i zbog toga bi za ukupan dojam dala nadprosječnu ocjenu. One koje su kao ja prije rodile u starom rodilištu će se sigurna sam složiti sa mnom
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la srečica18 » 10 srp 2013, 11:41

Cure su sve lipo napisale bravo posebno Pegy-štreberice jedna.
Sobe su super,wc samo za tebe i cimericu divota. Stim da trebate bit svjesni da ste u bolnici a ne u hotelu i da iza sebe treba pospremit(jedna cimerica tonije tako mislila al brzo je shvatila).
Ako mozete platite 400kn da vm bude sq vama cijeli porod ako ne cijeli bar da vidi vas i bebu nakon poroda(neprocjenjivo iskustvo).
U rađaoni svi redom(prosla sam tri smjene od tud iskustvo)od vridnih babica,sestri,cistacica i doktora. Rade timski i ono svi za jednog jedan za sve. Slusat ih bit normalan i ona lipa ric sva vrata otvara.
Moj jedini minus su sestre na odjelu ali opet ne sve jednoj smjeni kapa do poda a ostale u svakoj po jedna hitlerica grrrrr al smeksala sam ja i njih. Prvorotkinje gledaju ko tinejđerice s podsmjehom i ironijom u glasu al kao sto su cure rekle tu si tri dana i papa.
Ponesite svoju spavacicu,toalet papir,šlape za tuš i pelene za bebu pod obavezno.
Kad krenete bocu vode i nesto slatka za poslje da vam digne tlak i vrati snagu.
Mi smo ih molili jer ja dva dana nisam jela pa su nam dopustili da mm donese u 22uvecer juhu i nesto za pojest e to me spasilo.
I ono najvaznije ma koliko vas bolilo imaj te na pameti kad se rodi svu bol zanoravite posebno kad vam ju stave na prsi tada je vas cjeli svemir. Vi vas muz i vasa beba neprocjenjivo :kiss
slika
I believe in angels, something good in everything I see
Avatar
srečica18
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2802
Pridružen/a: 05 srp 2007, 18:21
Lokacija: blizu mora

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la mirbi » 10 srp 2013, 12:00

Potpisujem Rusulicu. Rodila sam oba puta u starom rodilištu, ali je istina da se ponašaju onako kako ti prema njima.

Malo pristojnosti većini ne bi škodilo. ;)
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Zenshu » 10 srp 2013, 12:17

Rodila sam prije nekih šest mjeseci i mogu reći samo riječi hvale za osoblje i rodilište. Doduše meni su se zvijezde poklopile. :) Nije bila gužva, brzo sam rodila. Prvu noć sam bila sama u sobi. Rodila sam prirodno, ali sam bila na odjelu za carice i tamo bi ženama digla spomenik (uz poneku iznimku, ali zanemarivo). Mislim da je dovoljno reci da mi je sestra Jadranka, predivna žena, pomagala moju curicu staviti na sisu dobrih pola sata i to u 3 ure ujutro! Žene su stvarno zakon, imaju puno posla ali svejedno im ne nedostaje strpljenja i topline.
Mi smo nažalost morale ostati dulje zbog gubitka na težini i to mi je jako teško palo. Sad znam zašto su onakve rolete na prozorima. :) Jedino što mi je smetalo je previsoka temperatura u sobama.
F 18.12.2012.

A 18.1.2016.
Avatar
Zenshu
Zvijezde su se poklopile
 
Postovi: 327
Pridružen/a: 17 kol 2012, 13:17
Lokacija: Na obali rijeke sanja morske obale

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Azzul » 23 lis 2013, 05:32

da priupitan ovdi - otpuštena san prije 4 dana a beba je još na neonatalogiji, najvjerojatnije ju čeka jedan operativni zahvat i rečeno mi je da bi mogla tamo posli op. dobit sobu/apartman s obzirom da ju dojim - jel bila koja? jel isti princip ko na babinjačama 2 cime+wc bez vansobne slobode kretanja? po netu nigdi ni kapi informacija :gaah
slikaslika Little miss July of 2012. & Little miss October of 2013.
We're sharing one eternity, living in two minds, linked by an endless thread impossible to break
Avatar
Azzul
rozo-ljubičasti po ebay-u
 
Postovi: 670
Pridružen/a: 06 sij 2012, 18:16
Lokacija: Split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Maja. » 20 ožu 2014, 19:29

Nakon 10 dana održavanja trudnoće u splitskom rodilištu evo i moj info svima kojima će bit od neke koristi... Pišen za ovaj dio patologije trudnoće. Ne znan koliko ću još bit ovde, ako bude šta novoga - javim ;)

SOBE su jako uredne, svaka ima svoje kupatilo i zbilja je lipo čisto i udobno; čak i kreveti - koliko god je to moguće kad se mora stalno ležat :roll
Čistačice su žive legende, osin jedne stare, vječito namrgođene :D Sestrama svaka čast - uvik tu i kad god ih zatribaš. Uvik imaju koju lipu i pametnu za reć da te malo oraspolože :zivili
Doktori - a sve kako koji. Uglavnom uredno u viziti prozuje kroz sobu, bez velikih pitanja i odgovora. Imam sriće (ne i veze) pa me vodi krasna doktorica koja je zbilja susretljiva, može se popričat s njom i pažljiva je na pregledima. Ne volin komentirat po principu rekla-kazala pa ću se suzdržat od komentara o drugim doktorima s kojima nisan bila u kontaktu.

SPIZA je o-č-a-j-n-a! Ne svaki dan; nekad ima jestivih obroka, ali mislin da prehrana tipa manistra kuvana u vodi s dva zrna soli bez ikakvog umaka uopće nije primjerena trudnicama. I ne, ne pričan o dijetalnoj hrani, nego uobičajenoj, laganoj prehrani. Jučer je bija neki komadić kuhane životinje u vodi s ledenim, tvrdim kumpirom, za večeru ravno 2 žlice kaula. Ne smatran se izbirljivom u hrani, baš suprotno, uvik pojedem šta mi se da jer mrzim bacat i ostavljat hranu, ali ovi slučajevi su zbilja grozni. Fali mi i malo mlika ili jogurta, ali bi valjda to bilo previše za očekivat. Ma čak ni salata nije lipa, svježa nego imaš osjećaj da su je uzeli s otpisa robe. Sve u svemu, šta se hrane tiče - izuzetno loše. Ako nemate mogućnost da vam posjete donesu jest, frustracije rastu :ajme
slika
Avatar
Maja.
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 14 ruj 2013, 23:00

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la newlymum » 03 tra 2014, 13:44

Mene čeka splitsko rodilište u 7. mjesecu i baš mi je trta :znoj prva mi je beba pa ne znam ni di ću, ni šta ću ;) Planiram do lipnja bar tečaj za trudnice proć, tek toliko da nešto znam.
newlymum
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 06 ožu 2014, 14:18
Lokacija: Split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la srečica18 » 03 tra 2014, 13:48

Odi obavezno na tecaj imas i u bolnici i u klub roditelja trudnica ST. Samo provjeri dali u 6tom drze i naruci se prije da ne ostanes bez mjesta.
slika
I believe in angels, something good in everything I see
Avatar
srečica18
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2802
Pridružen/a: 05 srp 2007, 18:21
Lokacija: blizu mora

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la newlymum » 03 tra 2014, 14:53

Možda bolje u bolnicu, da vidim sve iz prve ruke? a zvat ću,jer mogu prije 6. mjeseca.
newlymum
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 06 ožu 2014, 14:18
Lokacija: Split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Maja. » 13 tra 2014, 18:18

mi smo trebali ić na taj tečaj, ali kako sad ne smin ni mrdnit - propalo mi je to. jel mm može samo uzet onu potvrdu da bude na porodu ili treba baš završit tečaj?
slika
Avatar
Maja.
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 14 ruj 2013, 23:00

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la rusulica » 13 lis 2014, 10:06

zna li netko dopuštaju li sada posjete djeci?
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Prethodna

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.

cron