Sada je: 29 ožu 2024, 07:37.

Rodilište PULA

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Rodilište PULA

PostPostao/la ispadic » 16 sij 2009, 15:37

Bok!Ima li vas koje imate iskustva s porodom u pulskoj bolnici?
Zadnja izmjena: IINA; 10 vel 2016, 15:38; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: lakše pronalaženje teme za nove članice-izmjena tipa teme
Avatar
ispadic
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 14 sij 2009, 16:05

Re: Pula-rodilište

PostPostao/la Daphne » 16 sij 2009, 18:24

sta te zanima? po novom u puli mozes dobit i stolcic, ali i nazalost klasicni porod sa svim "dobrobitima" koje idu u paketu, ali opet ovisi i o smjeni na koju naletis...
Daphne
 

Re: Pula-rodilište

PostPostao/la MjesecevaZraka » 19 sij 2009, 12:49

u puli mozes dobit i stolcic

ovisi tko je u smjeni
nekad se moras posvadjati

pitaj sto te zanima
Life is simple. Breathe in. Breathe out. Repeat.
Avatar
MjesecevaZraka
Sveta krava
 
Postovi: 7818
Pridružen/a: 16 tra 2004, 08:01
Lokacija: Pumpkin patch

Re: Pula-rodilište

PostPostao/la škorpijica » 14 tra 2009, 17:03

Meni je sam porod prošao odlično pogotovo kad se sjetim kakvih sam sve priča čula. Kad sam bila otvorena 6 cm poslali su me na brijanje i klistir pa u rađaonu gdje su mi probušili vodenjak i dali par kapi dripa. Tražila sam stolčić i dobila ga (čak je babica rekla da ful voli kad netko pita stolčić, a dr. mi je odmah u startu savjetovao da nije stolčić baš za prvorotkinju...vjerojatno jer je njemu lakše kad se ne mora saginjati :roll: ), ali kad sam se premjestila na njega trudovi su mi stali pa sam se vratila ležati i tako se porodila. Rodila sam dosta veliku bebu - 4390g i 54cm, a ipak me nisu ni rezali ni šivali iako ih ništa unaprijed nisam zahtijevala (tome je najzaslužnija babica jer je dr. rekao da bi mogli malo recnuti jer je velika beba). Što se tiče odjela babinjača ima stvarno dobrih i ljubaznih sestara, a ima i onih koje po meni uopće nisu za takav posao i bolje da ih ništa ni ne pitaš.
Slobodno pitaj (ti ili netko drugi koga zanima) konkretnija pitanja. :mase
Dino 07.11.08.
David 24.12.11.
Avatar
škorpijica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 426
Pridružen/a: 30 pro 2008, 14:29
Lokacija: Istra

Re: Pula-rodilište

PostPostao/la ispadic » 30 tra 2009, 13:45

Evo mene nakon 3 mj,sa iskustvima iz pulskog rodilišta!
Petra je rođena 4.2.,3840g,52 cm!Unatoč duugim trudovima i užasnim bolovima,jako sam zadovoljna sa svima u rađaoni.Ali 3.kat-koma,jedva sam čekala ići doma,sestre su grozne,izuzev jedne-dvije.
Avatar
ispadic
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 14 sij 2009, 16:05

Re: Pula-rodilište

PostPostao/la nela » 20 lip 2009, 17:05

uh, ja sam jedva čekala da odem doma...
dobila sam nekakvu upalu pod tušem, neznam kako se to zove, par nokata na nožnim prstima mi se zagnojilo... to je bilo kad sam tamo boravila 7 dana prvi put. sestre su mi svake dve minute stiskale cice da vide da li imam mlijeka.
drugi put - nisu me ni taknule! ko da me nema.
... još uvjek imam nekih 2 soma postova izgubljenih u sajberspejsu
Avatar
nela
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 12 stu 2002, 02:15
Lokacija: Pula

Re: Pula-rodilište

PostPostao/la kandy » 21 lip 2009, 18:12

Potpisujem ispadic u potpunosti...
Ja sam rodila prije 14 mjeseci nakon 27 sati predrađaone i rađaone. Doktori i babice koji su bili uz mene svih 27 sati imaju od mene samo riječi pohvale. Toliko pažnje u životu nisam imala (a, samo su dvije-tri babice na tri rađaone i predrađaonu. Onda možeš zamisliti koliko trče. Ali, nađu vremena za svih). Porodio me dr. Slivar s kojim sam se malo posvađala sedam dana ranije jer je bio malo grub pri pregledu. Na porodu je bio odličan. Čak su mi i muža pustili u rađaonu kad se mali rodio (njegova želja je bila da ne prisustvuje porodu. Bila je moja mama sa mnom) iako su mi naglasili da se to protivi pravilima.
I onda odjel babinjača. Grozota. Noćna mora. Ne znam ko je dao diplomu sestrama koje rade tamo. To je bezobrazno, bahato, puno sebe. Kad ih zoveš, ignoriraju, a kad se digneš iz kreveta i dođeš do njihove sobe, počnu vikati šta hodaš. Ma, mislim, da ti ne govorim. Grozno! Meni nisu htjele ni pokazat kako da dojim! A curi koja je ležala sa mnom u sobi,malog nisu htjeli stavit ispod one lampade za žuticu. Naravno, moram naglasiti da su i tri sestre koje su prošle godine bile pred penziju. One su dušu dale za nas i naše bebice. Pokazale kako da dojimo, gledale da li to radimo dobro, hrabrile nas. Ali, nažalost, mene je dopala samo jedna njihova smjena u tri dana koliko sam bila tamo. Dovoljno je da ti kažem da nisam imala mlijeka od stresa i da mi je dijete bilo gladno tri dana i tri noći. A onda, kad sam se vratila kući, cice su se napunile doslovno u dva sata.
Ne znam šta da ti savjetujem. Znam puno cura koje su se odlučile za rodilište u rijeci,ali tko im garantira da će tamo biti bolje. Sve ovisi koju smijenu potrefiš. Žalosno,ali istinito.
Zadnja izmjena: kandy; 21 lip 2009, 19:58; ukupno mijenjano 1 put/a.
D. 29.04.2008.
Avatar
kandy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1451
Pridružen/a: 03 pro 2007, 21:21
Lokacija: U tudjini

Rodilište PULA

PostPostao/la skorpionka » 21 lip 2009, 19:47

Odlučili smo, preglednosti radi, odvojiti podatke o pojedinim rodilištima (barem onima u kojima djecu rodi većina naših forumašica-ostala će rodilišta ostati na zajedničkoj temi).
Molimo vas da svoje dojmove i iskustva nastavite pisati i dalje, a sve radi naših novih trudnica, koje vjerojatno željno iščekuju informacije iz prve ruke
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Rodilište PULA

PostPostao/la skorpionka » 21 lip 2009, 19:48

Pa evo kopiram vasa iskustva:

ancica 23 Feb 2008
Evo ja cu nesto o rodilistu u Puli, ali je iskustvo staro 8 mjeseci...

- muz na porodu - mora imati potvrdu sa tecaja. Tecajevi u Domu zdravlja su besplatni i pocinju svaki prvi tjedan u mjesecu, oni u rodilistu mislim da se placaju. Za drugi i naredne porode potvrda se dobije kod patronaze, ne mora se ponavljati tecaj.
- Za vrijeme trudova sam se oba puta smjela setati. Imaju i loptu.
- U radjaoni smijes imati mobitel, ali ne i fotoaparat ili kameru.
- klistir i brijanje rade uvijek (ako stignu )
- Nakon vaginalnog poroda odmah ti daju bebu i ne odvajate se osim kad je vode ujutro na kupanje i pregled, ali na zahtjev odnesu bebu nocu.
- Nakon carskog reza bebu sam dobila tek navecer (rodila u zoru - znaci isti dan) i takodjer je bila sa mnom 24 sata od tog trenutka.
- Spavacicu ti daju bolnicku, ali mozes imati i svoju ako zelis.

To je ono cega se trenutno mogu sjetiti, pa ako nekog jos nesto zanima - tu sam.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Rodilište PULA

PostPostao/la skorpionka » 21 lip 2009, 19:49

Mjeseceva zraka 01 Mar 2008

Pulsko rodiliste se upravo priprema obnoviti titulu prijatelja djece.
Rooming in je 24-satni i djeca se odvajaju samo za pedijatrisjki pregled/cijepljenje i za kupanje (za sad "nema uvjeta" da se kupanje obavlja u sobama).
Ukoliko je potrebna fototerapija, djeca se dovode majkama na dojenje na svaki zahtjev, a ne u nekom rasporedu, nema uporabe duda varalice i djeca se ne nadohranjuju, osim kod specificnih situacija. Potice se dugi prvi kontakt novorodjenceta i majke pa vas u zadnje vrijeme ostavljaju neometano s djetetom bar sat vremena (ne znam da li i partner u to vrijeme smije ostati s vama).
Zene koje rode carskim, dijete dobiju cim se probude, cisto da budu malo s djetetom i ako zele, probaju dojiti. Rodilja ostaje jos 6 sati na promatranju nakon carskog, tada seli na odjel i dobiva dijete u 24-satni rooming in.

Sto se tice poroda, moguce je odabrati porod na stolcicu (iako ce dio osoblja napraviti puno da vas od toga odgovori), a odnedavno postoji mogucnost odabira i epiduralne, iako sama anesteziologica na tecaju kaze da su joj u eksperimentalnoj fazi i ne znaju tocne doze lijekova koji se daju pa isprobavaju.
Partner smije biti na porodu, a mora biti, ukoliko zena odabere stolcic.

Moze se dogovoriti puno toga (neinterveniranje, ukoliko nije medicinski opravdano, povremeno pracenje ctg-om, a ne stalno), ali ovisi o tome tko je u smjeni i o rodilji (i partneru) - nitko vam nista nece nuditi ako sami ne pokazete sto zelite.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Rodilište PULA

PostPostao/la nela » 21 lip 2009, 20:55

jel se u puli može dogovoriti kasnije rezanje pupkovine, poslije izlaska posteljice?
... još uvjek imam nekih 2 soma postova izgubljenih u sajberspejsu
Avatar
nela
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 12 stu 2002, 02:15
Lokacija: Pula

Rodilište PULA

PostPostao/la skorpionka » 22 lip 2009, 10:44

Odlučili smo, preglednosti radi, odvojiti podatke o pojedinim rodilištima (barem onima u kojima djecu rodi većina naših forumašica-ostala će rodilišta ostati na zajedničkoj temi).
Molimo vas da svoje dojmove i iskustva nastavite pisati i dalje, a sve radi naših novih trudnica, koje vjerojatno željno iščekuju informacije iz prve ruke
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Rodilište PULA

PostPostao/la eli » 07 srp 2009, 19:34

Ukoliko je potrebna fototerapija, djeca se dovode majkama na dojenje na svaki zahtjev, a ne u nekom rasporedu, nema uporabe duda varalice i djeca se ne nadohranjuju, osim kod specificnih situacija.


friško najfriškije. frendicina beba je već par dana na fototerapiji i donose joj je na dojenje samo četiri do pet puta dnevno, a ostalo nadohranjuju. mama je danas pitala da bi rado bila sa bebom na tom odjelu (jer postoje sobice, neke su žene gore kod beba), no nisu joj dozvolili jer nije prošao tjedan od carskog reza i ona mora ostati na babinjačama i tek nakon što nju otpuste ako beba bude morala još koji dan ostati na fototerapiji ona će moći biti sa njom. :(
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Rodilište PULA

PostPostao/la škorpijica » 16 srp 2009, 13:45

Tecajevi u Domu zdravlja su besplatni i pocinju svaki prvi tjedan u mjesecu, oni u rodilistu mislim da se placaju

I oni u rodilištu su besplatni...bar je tako bilo prije 8 mjeseci kad sam ja rodila. ;)
Za vrijeme trudova sam se oba puta smjela setati. Imaju i loptu.

Kod mene je to vrijedilo samo dok me nisu stavili na stol u rađaonu, a onda nisam više smjela silaziti s njega...čak su mi odredili i na kojem boku moram ležati i kad sam ih pitala mogu li na drugu stranu jer mi više paše odgovor dr. je bio NE!
Dino 07.11.08.
David 24.12.11.
Avatar
škorpijica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 426
Pridružen/a: 30 pro 2008, 14:29
Lokacija: Istra

Re: Rodilište PULA

PostPostao/la MjesecevaZraka » 09 ožu 2010, 20:54

nela je napisao/la:jel se u puli može dogovoriti kasnije rezanje pupkovine, poslije izlaska posteljice?

Moze.
Ja sam to dobila u kolovozu 2008. Ali morala sam traziti.
Life is simple. Breathe in. Breathe out. Repeat.
Avatar
MjesecevaZraka
Sveta krava
 
Postovi: 7818
Pridružen/a: 16 tra 2004, 08:01
Lokacija: Pumpkin patch

Re: Rodilište PULA

PostPostao/la monica » 12 ruj 2010, 14:52

pozdrav ! Ja sam rodila prije nepunih mjesec dana u Puli.U bolnicu sam stigla u petak,13.8.,trudovi su me uhvatili te iste noci,javila sam se sestri na sta mi je ona odg.da moram pricekati jer su radjaone pune :dunno !! Za sat vremena ponovo sam se javila s jacim trudovima,oko 4 ujutro...dr.me pregledala i vratila u krevet .Nakon nepunih 10 min puko mi je vodenjak i spremili su me za radjaonu (klistir,brijanje,tusiranje ).Usla sam u radjaonu oko 5,otvorena 3 cm samo.S vremenom sam se otvarala sve vise i vise i jace trudove imala.Do 9 sam se otvorila potpuno.Kad je dosao nagon za tiskanje ,nikoga nije bilo u blizini,ni doktora ni babica...dosli su tek kad sam vristala.Doktor me pregledao i rekao da tiscem,tiskala sam 3 puta i tada su ustanovili da je beba velika i da necu moc roditi.Pa je bilo HITNO HITNO na carski rez...doktor koji me operirao,dr.Belci,jedini je skoro od osoblja (i par sestri na 3.katu)sto mi je ostalo u lijepom sjecanju.Njima svaka cast ! ostalo 0 bodova...djete je na porodu dobilo sepsu i odnjeli su je na 5.kat,naravno ja to nisam znala dok to nisam procitala u otpusnom pismu (zasto je bila na pedijatriji),meni je sve ublazeno receno ..nakon poroda i ja sam dobila veliku temp i upalu maternice tako da sam iz bolnice izasla tek 25. !!! Htjela sam od 1.-og dana u Rijeku ali su me uhvatila trudovi i bojala sam se da necu stici(zivimo daleko).zao mi je sto nisam rodila u rijeci jer bi vjerojatno bilo bolje ! UMJESTO DA SAM IZ BOLNICE IZASLA ZADOVOLJNA I SRETNA ,IZASLA SAM S OVIM ZAKLJUCKOM----nikad vise trudna i nikad vise roditi !!! :( :(
monica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 12 ruj 2010, 14:18

Re: Rodilište PULA

PostPostao/la lusi » 02 sij 2015, 00:00

Pozdrav.Ja sam rodila prije 5 mj i mogu rec sve pohvale za babice odlicne su.,i hvala Bogu da ne poradaju doktori :mrgreen jer su uzasni :gaah .,.jedino me jako ljutilo da nisam mogla imat mobitel kraj sebe.,ali hvala Bogu na dobrim babicama nakon poroda su mi ga donijele da javim svojima da sam rodila.,., :yess .,.,a za treci kat mogu rec UZAS :strah :ajme nitko te ne dozivljava :dunno .,.mala mi je bila pod lampom i ja sam morala ic molit da mi daju malu na podoj :gaah
lusi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 97
Pridružen/a: 03 vel 2014, 09:26


Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

cron