Sada je: 13 svi 2024, 14:54.

ŽELJEZO U INFUZIJI

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

ŽELJEZO U INFUZIJI

PostPostao/la Vicky & Mama » 13 ožu 2015, 18:18

Trudna sam evo sutra puna 24 tt i Fe mi se jako srozalo u zadnja tri mj - sa 17,6 na svega 5, a i hemoglobin je pao 119, pa 113 i evo sad 99.
Gin. me naručio za u pon. da dođem na odjel primiti svoju bočicu s Fe :p jer kako ne podnosim oralne pripravke željeza zbog gastritisa (a rade mi i strašni zatvor), a uz sve imam i celijakiju pa mi se slabo iskoristi Fe iz hrane i tableta (bez obzira šta se hranim iznimno zdravo i pažljivo) - smatra da je najbolje da primim par doza kroz infuziju jer tek sad rastu potrebe za željezom u trudnoći jer sad beba kreće s munjevitim rastom ;)
Slažem se sa svojim liječnikom jer se već sad vučem ka krepana mačka, nemam force za ništa, a i blijeda sam ka krpa, a šta bi tek bilo do 40 tt...
Uglavnom, zanima me jel koja primala tako željezo, kakva su vam iskustva?
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: ŽELJEZO U INFUZIJI

PostPostao/la Hajdi » 14 ožu 2015, 14:26

Vicky ne znam ništa o željezu u infuziji, al samo da napomenem da je meni jako popravio željezo preparat od amwaya (nutrilite) a i još nekim drugim trudnicama koje poznajem, a drugi oralni preparati su mu jako škodili i nisu pomagali. Ako imaš nekoga tko prodaje pa se raspitaj.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: ŽELJEZO U INFUZIJI

PostPostao/la Vicky & Mama » 14 ožu 2015, 14:44

Hvala Hajdi ;)
Raspitam se svakako :dada
Ovo ću sad primiti, ali svakako nije rješenje da još tri ipo mjeseca primam infuzije željeza.
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: ŽELJEZO U INFUZIJI

PostPostao/la alexandra » 14 ožu 2015, 15:33

ja sam prije stopedeset godina :lol dobila jednu turu intravenoznu željeza. nije se baš radilo o infuziji, nego sam iz švicarske bila nabavila tzv. tekuće željezo u ampulama koje se daje intravenozno, injekcijom, samo što se moralo paziti da se ubrizgava jako, jako polako, tako da je davanje nekih 15 ml trajalo dobrih 20 minuta. i tako svaki drugi dan 3 tjedna.
propisali su mi ih nakon jedne dugotrajnije bolesti koja mi je baš isrpila organizam na svim poljima pa je uključila i nisko željezo.
rezultat je bio taj da se željezo na taj način diglo u rekordno kratkom roku, a oralnom primjenom bi se dogodilo isto ali kroz 6 mj. do godine dana. budući je moj oporavak trebao ići intenzivnije, odlučili su se na ovu varijantu.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: ŽELJEZO U INFUZIJI

PostPostao/la Vicky & Mama » 14 ožu 2015, 15:52

Tnx Alex na iskustvu ;) do sad zbilja nisam čula da ga je itko oko mene primao drukčije nego oralno pa išla guglati Venofer - treba li reći bolje da nisam! :lol
Kao da su moguće teže alergijske reakcije, a ja trudna pa sam se cila izbedirala :zub od sad ništa ne pitam dr.googla :basnecu nego ću lipo ka stara baba - je li dr. rekao da moram primiti? Je! Ok, stižem i basta!

Ja sam pokušavala podići ga svakodnevno radeći sokove od cikle-mrkve-jabuke-naranče, pa špinatom i blitvom, crvenim mesom, lećom... ali očito mi to sad nije dovoljno.

Ne znam koliko mi doza planira dati, viditi ću u ponedjeljak, znam samo da mi je preporučio još injekcije B1-B6-B12 da me malo podignu, al njih me nije trta - primih ih dosad već masu puta :drink
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: ŽELJEZO U INFUZIJI

PostPostao/la alexandra » 14 ožu 2015, 19:39

e da, to je to, spora intravenska injekcija, samo u to davno doba nije bilo kod nas za kupit nego sam naručivala izvana. :mrgreen i apsolutno nikakve reakcije nisam imala.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: ŽELJEZO U INFUZIJI

PostPostao/la Vicky & Mama » 14 ožu 2015, 21:17

Uh olakšanje mi je pročitati pozitivno iskustvo iz prve ruke :kiss
A nemam se šta misliti, toliko sam iscrpljena i nikakva da se jedva vučem po kući, a da ne kažem da me danas vidila mater nakon 4-5 dana i da je žena ostala vidno šokirana koloritom mojih podočnjaka :coffy :lol a i di se god pojavim zadnjih dana svi me sažalno pitaju jel mi dobro :ajme
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: ŽELJEZO U INFUZIJI

PostPostao/la Vicky & Mama » 26 ožu 2015, 17:08

Samo da apdejtam ako će koga poslije zanimati - primila sam tri doze Venofera (tri dana za redom, u infuziji od 100ml), kapalo baš kap po kap (kao šta i alex kaže) i sve pet ;) jedina mi je nuspojava bila šta je meni čak i to intravensko željezo radilo zatvor (nevjerojatno, ali je), možda pošto smo išli "udarničkim" dozama bez dana pauze između svake... kako bilo, ništa strašno.
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik


Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.