Sada je: 28 ožu 2024, 23:10.

Sa koliko sedmica se vidi plod

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Sa koliko sedmica se vidi plod

PostPostao/la asi » 18 kol 2017, 17:16

Pozdrav nova s ovdje pa sam otvorila ovu temu,trudna sam 6+5 i na prvom ultrazvuku se nije vidio plod,molim vas za vasa iskustva,inace mi je prva trudnoca pa se uzasno bojim,narucena sam za deset dana na kontrolu.
asi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 18 kol 2017, 17:10

Re: Sa koliko sedmica se vidi plod

PostPostao/la Diami » 21 kol 2017, 09:07

Ima tu više mogućih scenarija. Ovisi kakav je uzv kod tvog doktora, stariji uzv uređaji možda neće vidjeti nešto što bi se na novijem vidjelo. Ovisi kad je bila ovulacija (da li su ti ciklusi kraći ili dulji, ovulacija uredno u sredini ili bliže kraju ciklusa) jer kasnija ovulacija znači mlađu trudnoću i onda nije čudno da se sad još nije ništa vidjelo. Za 10 dana ćeš biti taman 8tt i trebalo bi se vidjeti srčeko. Držim fige! :hug
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Sa koliko sedmica se vidi plod

PostPostao/la esperabak » 15 tra 2018, 18:00

Ukoliko se ultrazvuk obavlja preko stomaka odnosno tkz. transabdominalni ultrazvuk ne mora da znači da će se videti u 5-6 nedelji.

Kod mnogih trudnica plod se može ugledati ovim putem tek nakon 8 nedelje. Međutim tokom rane trudnoće, embrion je zaista mali (u 6-toj nedelji bebica je tek 5-9mm duga) i potreban je transvaginalni ultrazvuk kako biste dobili sliku bebe. Transvaginalni ultrazvuk je bezbedan i često se obavlja tokom svih stadijuma trudnoće kao i u prvom trimestru. Odnosno potpuno je bezbedan za bebicu.
esperabak
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 15 tra 2018, 17:42


Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.