Sada je: 13 svi 2024, 11:04.

MRKVICA - PARTE CUARTO (ili cetvrti dio)

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: mandarine

PostPostao/la djecakovamama » 07 sij 2003, 00:03

Joj, bas mi je zao i ja sam se uspanicila prosli vikend kad mu je skocila temperatura (najvise sto je dosada imao 39,2), pa sam ga u ponedjeljak (30.12.) vodila dezurnoj, a zena me jos vise izbezumila kad mi je rekla da ga osluskujem kako dise dok spava po noci i da cim vidim da tesko dise i da nema zraka idem u hitnu da mu daju injekciju, bas tu noc nisam oka sklopila i samo sam svoje srce cula kako lupa na svaki njegov uzdah ..., ali ujutro je sve bilo OK ... evo i danas jos uvijek malo kasljuca, isli smo na kontrolu, a u cekaoni more djece bolesne i zarazene, pa sam pobjegla od tamo da jos nesto ne pokupi, otici cu ujutro 5 minuta prije pocetka radnog vremena.<
><
>Stavi mu mokre rucnike oko kreveta i na radijatore ako grijete; onda prepolovi 1 luk i stavi blizu kreveta gdje spava. malo podigni krevetic (ako je u njemu) gdje mu je glava.<
>daj mu da pije sto vise, za rucak pilecu juhicu. Nemoj da ti bude pretoplo u stanu i cesto vjetraj. I probaj sljez. <
>nadam se da ce ujutro biti bolje <
>Saljem pusice <
><
>BTW kod nas pada snijeg .... <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: mandarine

PostPostao/la Olivera » 07 sij 2003, 06:14

ja nista nezasladjujem, Luka voli kiselkasto, mada nisu bas kisele.<
>Zao mi je da cujem da je Tince bolestan.<
>Luka je retko bolestan ali kad jeste to je temperatura 41 i dete onako polu zaspalo ceo dan, izmadju sna i jave.Doktori kazu lek protiv temperature i dostaaaaa tecnosti, i ovde se daje BRAT(banana,neznam sta je R,kasa od jabuke je A i T je tost).Ovde je najvaznije da piju i nedehidriraju, sve ostalo procice pogotovu kad je virus i antibiotici nepomazu.<
>Za skidanje temperature ja sam sve zivo kod njega probala, kupanje u mlakoj vodi skida definitivno, sve ostalo(sem leka) sa manjim efektima.<
>DJmama ja sam kroz to prosla kad je Luka bio mali, ali ne jednu noc nego par meseci, sta da ti pricam kako sam spavala <
>Tincicu ljub da nam ozdravi a Zvoncetu isto jedan tek onak <i></i>
"Mother is not the person to lean on, it is the person to make the leaning unnecessary"
Avatar
Olivera
nema plastike
 
Postovi: 5170
Pridružen/a: 05 sij 2002, 20:16
Lokacija: Canada

Re: mandarine

PostPostao/la Olivera » 07 sij 2003, 06:15

ja nista nezasladjujem, Luka voli kiselkasto, mada nisu bas kisele.<
>Zao mi je da cujem da je Tince bolestan.<
>Luka je retko bolestan ali kad jeste to je temperatura 41 i dete onako polu zaspalo ceo dan, izmadju sna i jave.Doktori kazu lek protiv temperature i dostaaaaa tecnosti, i ovde se daje BRAT(banana,neznam sta je R,kasa od jabuke je A i T je tost).Ovde je najvaznije da piju i nedehidriraju, sve ostalo procice pogotovu kad je virus i antibiotici nepomazu.<
>Za skidanje temperature ja sam sve zivo kod njega probala, kupanje u mlakoj vodi skida definitivno, sve ostalo(sem leka) sa manjim efektima.<
>DJmama ja sam kroz to prosla kad je Luka bio mali, ali ne jednu noc nego par meseci, sta da ti pricam kako sam spavala <
> <i></i>
"Mother is not the person to lean on, it is the person to make the leaning unnecessary"
Avatar
Olivera
nema plastike
 
Postovi: 5170
Pridružen/a: 05 sij 2002, 20:16
Lokacija: Canada

Re: mandarine

PostPostao/la natasha32 » 08 sij 2003, 01:16

htjedoh se samo pohvaliti da hanna voli mandarine, isto joj prepolovim i maknem ako je zilava kozica, svako jutro jedemo mandarine od njenog 13. mjeseca<
><
>bolesnima da su vec puno bolje, mamama (hm, i samoj sebi ) mirne i duge noci <
><
>kad sam vec tu - vrijeme vam je za novi nastavak, ode na 3. stranicu<
><
>hehe, sad si ti djmama moderator pa zapravo ti to i radis <i>Edited by: natasha32 at: 1/7/03 11:18:07 pm<
></i>
natasha32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 773
Pridružen/a: 08 ruj 2001, 13:27

Re: mandarine

PostPostao/la djecakovamama » 08 sij 2003, 01:17

Hvala, Natasha, cekam da ozdravimo <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: mandarine

PostPostao/la natasha32 » 08 sij 2003, 01:20

ti si odgovorila dok sam ja editirala <
><
>(jos uvijek se mucim s novim smajlicima, gubim vrijeme trazeci prigodne ) <i></i>
natasha32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 773
Pridružen/a: 08 ruj 2001, 13:27

Re: mandarine

PostPostao/la djecakovamama » 08 sij 2003, 01:27

Zvonimir nece jesti mandarine ni pod razno tako da mu ih cijedim i popije ...<
><
>danas smo imali bas ludi dan, morala sam s njim u grad nesto rijesiti sto se nije moglo odgadjati, pa mi je zaspao u autu 10-ak minuta kad smo se vracali i onda nije htio popodne spavati ... ovo mu je prvi put da je izdrzao cijeli dan bez spavanja, ali ja sam rekla NIKAD VISE!!!!! Jer se nije skidao sa mene cijelo popodne a vani s njim nakon kaslja vise nisam niti smjela ici jer je ovdje popodne palo na - 12 ... da je sasvim zdrav, izaslii bi na pola sata, ovako nisam smjela.<
>Ď, kad smo vec bili u gradu rijesila sam i pitanje pernate jakne za slijedecu zimu, hlacice - kom 2, djempercic sve -50% cijene. Sve mu je bas slatko i sminkerski <
><
>Prije grada smo bili kod doktorice, pregledala ga je (opet urlanje!) i kaze da je cist, samo da ce jos malo kasljucati jos koji dan i da ce mu curiti nosic.<
><
>Franka, kako ste vi? Nakon onog sms-a od danas ne znam da li je Tinu bolje i da li si mu nasla neki sirup za kasalj ili sta si rijesila da mu das? <
>Ja Zvonimiru isto nista ne sladim, bas se trudim da sto kasnije otkrije "cari" slatkisa ... iako mu uz sok od narance ili mandarine dodam malo od jabuke ili marelice jer isto nece piti kiselo.<
><
> <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: mandarine

PostPostao/la Franka » 08 sij 2003, 01:57

Samo ću kratko jer se svaki čas budi. Sinoć sam legla s njim, i onda ne mogu zaspati jer sam popodne popila kavu.. <
>Hvala na savjetima, sve ću prihvatiti. Djmama, hvala na čestitki, našla sam ju kada sam došla kući. Baš si me lijepo iznenadila. Ja nekako više i ne šaljem poštom čestitke...<
>Tin je danas sav šmrkav, nos mu ne prestaje curiti, oči mu suze, sline iz usta, ma sav je jadan. Ali malo je bolje volje nego jučer, čak smo i plesali večeras. Samo kad legne spavati počne ga gušiti i budi se. Pojeo je po par zalogaja od svega danas i više neće. Ne trebam ni reći da je imao 2 ručka uz 2 babe. U apoteci mi je dala biljni sirup za iskašljavanje za djecu, ima sljez i još neku biljku, ne da mi se sad ići gledati. Dala sam mu odmah jednu žličicu. A sutra bi trebali na kontrolu kod našeg ped.<
>Večeras je imao 37,5, dok se kupao počeo je drhtati. Dok je bolestan ova 2 dana, spava 2x dnevno. Ali se i ranije ujutro budi, jutros je plakao za mnom dok sam još bila u kupaoni. Eh da, i sjedi on tako i onda onako teško uzdahne i kaže - ame meni, krepali smo. I još kad smo pratili baku, ona uzme kišo
an a on - pada kiša. Baš me iznenadi ponekad.<
>Inače, ovdje je snijeg preko koljena. <
>Pozdrav svima!!!<
>Olivera, R je valjda riža... <
>Djmama, ovdje nisu takva velika sniženja, rijetko je 50% a i to je sumnjivo...<
> <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: mandarine

PostPostao/la djecakovamama » 08 sij 2003, 02:05

Nisu ni ovdje bila snizenja ranijih godina, tj. snizavali bi samo ono sto im stoji 2 godine u radnji, tek su ove godine (i to samo jace i skuplje i kvalitetnije firme) pocele drasticno vec od 01. 01.<
><
>Tin ti super prica, Z mene isto nekad iznenadi kolicinom informacija koje "upije" i koje zna, ali rijetko sastavi 2 rijeci, samo neke jednostavne frazice zna...<
>Ovdje je jako kratko padao snijeg, ali sad je minus i to dobar!<
><
>sto se tice cestitke, u zadnji tren smo ih poslali, tako svake godine, napisem ih pocetkom 12. mjeseca, onda mi se vuku i sve odgadjam ... ja bas volim makar te cestitke slati, od pisam sam se nekako s ratom oprostila i ne pisem ih vise<
><
>Puse Tinu, nek ozdravi
zo da zakljucam ovaj topic <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: mandarine

PostPostao/la Olivera » 08 sij 2003, 18:15

Mozda je R=pirinac, nisam sigurna, ali znam da se nesecam da je kod nas ikad bilo banana i tost na repertoaru kad si bolestan.<
>U svakom slucaju ozdravite sto pre pa da DJmama kljuc u
avu i odosmo na nov i 'zdrav' topic <i></i>
"Mother is not the person to lean on, it is the person to make the leaning unnecessary"
Avatar
Olivera
nema plastike
 
Postovi: 5170
Pridružen/a: 05 sij 2002, 20:16
Lokacija: Canada

Re: mandarine

PostPostao/la Franka » 09 sij 2003, 01:24

Evo mene na kratko, iscijeđena sam ko limun. Došla sam s posla, trčali k pedijatru, čekali do pola 8,.... na žalost nismo se izvukli od antibiotika. Rekao je da je to upala i da bi ga trebalo uzeti, a ja mu nekako vjerujem pa nisam previše ni zapitkivala. Tako po 2x pije antibiotik.<
>Inače je do
e volje danas, još uvijek mu je sve zaštopano i sve curi iz njega, ali nema temp. Promukao je. Čitav dan skoro ništa nije jeo. Samo nešto traži (tost, nutelu, keka kakao i onda ništa neće kad mu dam). Pokušala sam mu danas izvući sa sisaljkom slinice, ali jako je plakao a ja mu to izgleda nisam baš do
o, mislim da nisam dovoljno duboko gurnula, a opet ne znam koliko duboko treba. Uglavnom u posudicu se ništa nije slilo. To mi prvi put sad koristimo sisaljku, prije nisam.<
>I stavila sam luk kraj svog kreveta (jer tu spava), jučer ga nisam imala u kući (velka kuharica ), pa sam kupila sad kad smo bili vani. Ame meni ko će spavat kraj luka...<
>Sve me boli, leđa za poludit, imam veliki presing na poslu, ne spavam i sve me stiglo. Mislila sam malo peglati večeras ali nemam snage, ostat će za koji drugi dan.<
>Dok je navlačio naš usisavač, Goran je stavio onu cijev iza peći da ju ne može dohvatiti, jer je velika i može se udariti s njom. Naravno da ju je on skužio i stalno ju je pokušavao dohvatiti. Sad kad ima svoj, koji se isto rastavlja, ujutro je tražio mog tatu da makne torbu koja stoji kraj peći, i kad mu je maknuo on je uzeo cijev od svoga zu zu i stavio je iza peći. Moji nisu znali zašto to radi. Poslije smo im objasnili pa su se smijali. Danas kaže Tin kašlje. Jako puno toga priča što ga nitko nije učio, ili čuje, jednom ponovi i za 3, 4 dana to ponovi, ne znam uopće kako zapamti. Noćas se rasplakao mama pa pa, mama pa pa, valjda razmišlja kako ću otići na posao, onda mi je baš teško <
>IDem, laku noć svima <
> <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: mandarine

PostPostao/la djecakovamama » 09 sij 2003, 01:39

Vjerujem da ti je pedijatar odgovoran i da zna zasto je prepisao antibiotik ... ja znam da bi se ja isto pojela da nam je tako, ali od toga ne mozes pobjeci, prije ili kasnije i nas to ceka ...<
>Kako Tin lijepo prica , Zvonimir uglavnom ponavlja ono sto je naucio prethodnih dana, cesto spominje moju seku jer je kod nje bio protekli vikend (kika nanana = tetka Svjetlana ) i "narucuje" pjesmice koje hoce da mu pjevam. Jos smo dobili iz CD Zagrebacke malsane i Zeko i potocic pa cijele dane plesemo.<
><
>Danas nismo isli vani Oprala sam jucer jaknu i jos nije bila suha, sve ostale su mi pretamke za ovaj - 11 po danu i odustala sam ... ali sutra cemo nadoknaditi.<
><
>Kasalj mu je skoro prestao i konacno je dobio apetit, danas je jeo bas muski i odmah sam i j azbog toga bila bolje volje ... ono kad mi nije jeo kao da sam i ja bila bolesna s njim (a i jesam stvarno bila bolesna).<
><
>Zakljucacu ovaj topic i pocinjemo novi, peti dio<
>Puse Tinu a ti sutra stavi puuuuno parfema da neko ne pomisli da si u cevabdzinici spavala <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Prethodna

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.