Sada je: 13 svi 2024, 21:10.

Kad se više ne doji isključivo...

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Kad se više ne doji isključivo...

PostPostao/la Barbi » 14 sij 2003, 17:40

... koliko puta vam djeca dnevno vise na sisi?<
>Ja stalno pokušavam tu uvesti neki red:<
>- ujutro oko 8 dojenje<
>- negdje oko 11 kašica<
>- onda oko 2 opet dojenje<
>- onda oko 5 kašica<
>- e sad, tu bi trebalo još jednom oko 8, ali tu me uvijek zezne jer onda hoće sisu bar još triput do navečer, a nekad i ujutro ili bilo kad u toku dana<
><
>Kako zaboga da ja tu uvedem pet o
oka? I šta kad sat vremena nakon kašice (koju BTW cijelu pojede) traži sisu? Da li je to samo zbog utjehe-umirenja-uspavljivanja? Ili je gladan? Da to smatram o
okom ili ne?<
><
>Ah, da ne zaboravim na još par noćnih o
oka, otprilike svaka dva sata. Do
o, ne baš svaku noć, nekad su "samo" dva noćna o
oka.<
> <i></i>
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28727
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Kad se više ne doji isključivo...

PostPostao/la JednaMama » 15 sij 2003, 11:01

duje je tako sisao svaku malo - 1500 puta na dan, dok nisam otisla raditi. i sada vikendom mu dam kad hoce... <i></i>
JednaMama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 07 vel 2002, 14:15

Re: Kad se više ne doji isključivo...

PostPostao/la † RLmama » 15 sij 2003, 16:01

Sjećam se da je admama pričala o sistemu: ne nudi, ne odbij... ali to je sistem kad beba prevali godinicu (ili već doba kada misliš da bi lagano trebala prestati dojiti) ...<
>Da ti pravo kažem, ja sam isto dojila Josipa na početku dohrane sto puta dnevno valjda, jer nije htio sokiće nego bi se napio mlijeka (samo onako s vrha ), pa onda dva ozbiljna podoja i tisuću malih samo da se smiri <
>Tek smo sa 11 mjeseci, to je sad, došli na pet normalnih o
oka dnevno, dojenje ujutro, večer i noć.... <i></i>
Show must go on...
Avatar
† RLmama
Quatrrrromama
 
Postovi: 1018
Pridružen/a: 09 svi 2001, 12:55
Lokacija: Zion

Re: Kad se više ne doji isključivo...

PostPostao/la sonja » 16 sij 2003, 11:48

Jelena ujutro oko 8 doji, oko 11 joj dam par zlicica voca ( jos nismo skroz uveli drugi o
ok) pa onda odmah doji, pa za tri ili cetiri sata povrce i riza ili palenta. Onda obicno doji za sat, sat i pol. Ja sam se isto pitala da li to znaci da je prihvatila o
ok ili nije. Inace ne poijede bas jako puno. <
>onda doji jos prije kupanja i poslije za uspavljivanje. I po noci dva ili tri puta <i></i>
sonja
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 11 vel 2002, 10:51

Re: Kad se više ne doji isključivo...

PostPostao/la patkica » 17 sij 2003, 01:34

nemoj glavu previse morit. nek jede kad oce. jos mu je to sve z
ka u glavi, pa sad neki novi o
oci, kasice... prema rodjendanu ce se to valjda malo srediti. a onda kad pocnes raditi ionak ga neces moci toliko dojiti. <i></i>
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24388
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Kad se više ne doji isključivo...

PostPostao/la Kolberg » 17 sij 2003, 11:25

kod nas (toni skoro 10 mjeseci) i nemamo bas neki ritam. kad mu dode to doji. obavezno je ujutro i navecer i po noci. a po danu kako kad. sve prepustam njemu. <i></i>
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Kad se više ne doji isključivo...

PostPostao/la natasha32 » 22 sij 2003, 15:59

htjela sam vidjeti i druge komentare prije nego priznam da je kod nas od pocetaka dohrane (s punih 6 mj.) do danas (punih 16 mj.) situacija takva da cak ni ono pravilo da imam razmak izmedju o
oka bogatog zeljezom i mlijeka ne mogu odrzavati - uvijek se sjetim OTV-a i Pervana kad komentira neku dijetu za mrsavljenje i da se tableta mora uzeti nataste, " a ja nisam nikad nataste" , eto tako izgleda nas ritam. ja sam si zacrtala kako ce jesti krutu hranu (i mnogo puta to u hodu korigirala ), a na dojenje sam jednostavno prestala gledati kao na hranu i dam joj kad god trazi (naravno, sto je veca pokusavam prvo odvratiti paznju ili ponuditi cvrsti o
ok ukoliko mislim da je IPAK previse dudlanja ), ali ako odvracanje ne uspije, ja odustanem a ne ona <
><
>u pocetku me to vise
inulo, sad mi je cak i normalno (na sve se covjek nauci ) <i></i>
natasha32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 773
Pridružen/a: 08 ruj 2001, 13:27

Re: Kad se više ne doji isključivo...

PostPostao/la natasha32 » 26 sij 2003, 03:09

zaboravih napisati....<
><
>u to doba nas je raspored bio gotovo identican tvom cak i ovo popodnevno/predvecernje pojacano dojenje nas je pratilo sve do pred prvi rodjendan (tj. tek tada sam o
atila paznju i pokusala malo prorijediti da kao bolje vecera i spava - mos mislit )<
><
>sto se tice sisanja - ja je nikad nisam odbila dok je bila tako mala<
><
>zapravo je i sad rijetko odbijem. ona nema dudicu (nikad nije htjela), nemamo bocice, nema omiljenu igracku, dekicu, krpicu, ne zanimaju je njeni prsti, tako da joj nemam nikakav argument odbiti jedinu stvar koju ima <i>Edited by: natasha32 at: 1/26/03 1:12:46 am<
></i>
natasha32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 773
Pridružen/a: 08 ruj 2001, 13:27

Re: Kad se više ne doji isključivo...

PostPostao/la natasha32 » 26 sij 2003, 03:14

igracke s kojima se igra ima, valjda je to jasno , govorim samo o aspektu sisanja <i></i>
natasha32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 773
Pridružen/a: 08 ruj 2001, 13:27


Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.