Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.
07 vel 2007, 21:54
od nedjelje je Denis na tim receptima po 2x )prvi put pred godinu dana) i bilo mu je baš fina ta juhica od šljiva.
Danas je sve normalno jeo
Recept je za zlatom ga platiti
17 vel 2007, 15:01
[img]kuzo (u prahu, to je inace zgusnjivac)
[/img]
nema ga

kod nas
12 tra 2007, 21:54
swenova mama zahvaljuje ti karlova i korinina mama ;-)
spas :papica
09 lip 2007, 22:44
Kako vi djeci to dajete, mislim na koji način? Je li žlicom u nekoliko puta ili treba popiti odjednom? Moja malena to nikako neće, jedva joj damo 2 žlice, ne znam je li od te male količine (počela sam joj davati jučer) ali joj je stolica tvrđa.
Inače, i ja sam to kušala, okus je prilično slan. Jesam li možda pogriješila u količinama?
11 lip 2007, 08:58
ja sam davala na žlicu, uvjerila ga da je to da ga ne boli trbuh, davala mu da pije vode u međuvremenu da si malo spere i na kraju dobije čokoladu za kuhanje
11 srp 2007, 08:44
mi prošli još jedan proljevitis i bljuvitis.
rješavali ovim pripravkom.
Samo mi još uvijek nije jasno kakve su žlice u pitanju. Kod šljiva-paste je ona najmanja (nekadašnja kavena, kad se kava nije na litre pila

), kod kuzua je čajna (iliti današnja kavena)?
A za soja sos ne piše koja žlica. Ja stavljala najmanju.
swenki?
11 srp 2007, 10:34
koliko dugo moze taj pripravak stajati? kad je vec kuhan?
12 srp 2007, 11:31
ja ostavim da se ohladi (ili hladim u drugoj posudi s vodom), nekad pojede toplo, nekad skroz hladno, u početku je jeo žlicu po žlicu, sad smaže u minuti sve
mislim da ne može predugo stajati, bolje je svježi napraviti
05 lis 2007, 14:25
Evo da vam javim naše friško iskustvo.
Zaradili smo salmonelu e., nije imala nikakvih simptoma, osim kašastih i smrduckavih stolica 1-2 na dan.
Nisam mislila da bi mogla biti salmonela, jer je malena bila skroz ok, a nisam znala dovoljno o salmoneli, da bih posumnjala.
U međuvremenu je dobila i antibiotik zbog gnojne angine.
Poludila sam kad sam čula da nije preporučljivo davati a., dok dijete ima salmonelu, jer je onda čišćenje puno dugotrajnije + može ostati zdravi kliconoša cijeli život.
Tad me zdrmala panika, u prošli petak brzo u nabavku ume boshi i ostalog, davala sam joj 2 dana. S tim da nije nikako htjela uzeti pripravak, pa sam joj podvaljivala šljivu. O siroče moje znale su joj suze doći od muke, ali cure drage, rezultat analize skupljene stolice od pon-uto-sri. je negativna na salmonelu.
Cure, a pogotovo swenova mama. HVALA DO NEBA !
BTW mi jojš uvijek malo rijeđe kakamo, jeli bi se trebala zabrinuti ?
Nenako mislim da su joj crijeva još nadražena od sal. + silnih probiotika, koje pije eto već 20 dana.
Pusa svima.
07 lis 2007, 01:30
vipica, kavena zlicica, ona najmanja, za caj ona nekadasnja cajna, a kuzo ti odokativno, par kapi - osobno stavim malko vise jer daje slankast okus i dobar je za rehidraciju
daphne, ne moze stajati. Pozeljno ga je pojesti u roku od dva- tri sata maksimalno.
Moze se mijesati i ja ga sw mijesam s prezganom juhom. Ako dijete nece odmah sve, moze zlica po zlica. Mi smo sw znali navijati sat svakih pet minuta, pa kad zazvoni, stize zlica.
netko je jos gore pitao jel moze rijesiti specificirano tu i tu bakteriju. nemam pojma. Dosad je rjesavalo sve sto postoji po pitanju proljeva, osim alergija, al dal ce specificirano izbaciti bas tu bestiju, ne znam. Probaj.
28 ožu 2008, 12:50
da malo offtopicarim - kupila ja sve to zlu ne trebalo i sad sjedi u kuhinji i ceka da odlucim kamo bih to spremila. e, pa da upitam - jel netko koristi nesto od toga u kuhanju ili samo za proljevaste hitnje? ok soya sos, to znam, ali ovo drugo.
i jos, mozda nekome pomogne jer ja sam se natrazila - ja sam to nasla i trzila pod nazivima:
KUZU
UMEBOSHI PUREE
28 ožu 2008, 13:54
Kuzo možeš koristiti kao zgušnjivač (razni umaci), a umeboši pire za zaslaniti neko jelo.
28 ožu 2008, 14:15
I nas muči proljev valjalo bi isprobati te vaše preporuke
28 ožu 2008, 15:28
SlucajniGost je napisao/la:Kuzo možeš koristiti kao zgušnjivač (razni umaci), a umeboši pire za zaslaniti neko jelo.
znam da se moze, to mi pise na ambalazi, ali me zanima tko je sto i kako isprobao, kakav okus to ima, uz sta pase i sl.
28 ožu 2008, 16:17
Pozdravljam vas svih i pridružuejm se onima koji su pripravak isprobali. Mi smo isto iako Pia nije uopće bila oduševljena, uspjela sam joj nekako ugurati dvije žličice toga i proljev je sutradan stao. Da li zbog pripravka ili ne, važno da je stao.
Nakon toga sad u špajzi imam bocu soja sosa, a u frižideru umeboshi pire i kuzu u vrećici. Koliko to može stajati i ponavljam isto pitanje iznad moga posta, u što sve stavljate kuzu i umeboshi?
29 ožu 2008, 13:07
LiKmama je napisao/la:SlucajniGost je napisao/la:Kuzo možeš koristiti kao zgušnjivač (razni umaci), a umeboši pire za zaslaniti neko jelo.
znam da se moze, to mi pise na ambalazi, ali me zanima tko je sto i kako isprobao, kakav okus to ima, uz sta pase i sl.
Pa piše ti gore, razni umaci. Nema u kojem kuzo nisam probala, a da ga je trebalo zgusnut. I odlično je jer nema okus.
Umeboshi sam jednom probala u povrtnoj juhi i ok je.
29 ožu 2008, 14:11
ja ubacivala u rižota, u povrće pirjanom, meso i sl.
A ikad prije nisam niš od toga koristila.
Kuzu-u mi je sad istekao rok trajanja, pa ću ga morat baciti

, a šljive sam potrošila (pastu), soja sosa još imam
09 tra 2008, 11:59

sorry, cure, ja sam potpuno zaboravila na ovaj topic
hvala! samo jos jedno pitanje: jeste im kuzu i sljive uvodile kao nove namirnice?
01 lip 2008, 13:15
Likmama ja neznam odgovor na tvoje pitanje, jer moj dečec ima već 6 godina kad je to prvi puta proao. Nije baš bio oduševljen, malo je povratio nazad. Ali taj recept je zakon. Nakon par žličica je pomoglo.
01 lip 2008, 22:58
dominika, hvala.
dobro da si digla topic jer sam zaboravila doci upisati nas medju obozavatelje napitka.
liam je pred par tjedana imao proljev, 3 normalne stolice u danu pa 4 proljevaste. navecer prije spavanja cista voda je curila iz njega i onda sam mu odlucila to skuhati. pojeo 3 velike zlice, otisao spavati i drugi dan imao popodne normalnu, potpuno formiranu stolicu.
05 lip 2008, 09:36
pa kazem vam

jedino gdje nije pomoglo ovo je kad je mali prosle godine imao proljeve zbog osjetljivosti na laktozu.
26 srp 2008, 23:31
da pitam, S. je nađen rota-virus u stolici i to pet mjeseci nakon što ga je imao, poludit ću

jel bi ovo pomoglo? spremna sam na sve, samo da se riješimo beštijetine
27 srp 2008, 07:27
pokušaj, naškoditi ne može
27 srp 2008, 09:43
svakako probaj. po ovome sto se sw mama pisala, to ne samo sredjuje stolicu nego i smlavi sve bestije pa bi vam moralo pomoci.
27 srp 2008, 14:12
LiKmama je napisao/la:svakako probaj. po ovome sto se sw mama pisala, to ne samo sredjuje stolicu nego i smlavi sve bestije pa bi vam moralo pomoci.
je, nema druge, sutra u berbu kuzua i umeboši šljiva. dršte fige da ide ća. beštija, mislim.
10 ruj 2008, 14:30
kupila sam pred neko vrijeme te sljive, ukiseljene

. je to o.k.???
17 ruj 2008, 16:04
Kako cu ja te sastojke reci na svedskom ili engleskom???
Mi se patimo vec punih 9 tjedana sa salmonelom(proljevom)..
HELP-ajte cure ocajna sam!!!
17 ruj 2008, 20:25
LiKmama je napisao/la:i jos, mozda nekome pomogne jer ja sam se natrazila - ja sam to nasla i trzila pod nazivima:
KUZU
UMEBOSHI PUREE
a tamari je tamari isto.
17 ruj 2008, 21:31
Tamari sam jedino nasla!Za ostalo -nikad nisu ni culi..

Moracu naci PRAVU makrobio-prodavnicu!
Joooj a taman sam se ponadala..

E a jel mi zna neko vise reci o kuziju..ima nesto u zamjenu?Zgusnjivac ima od krumpira,kukuruza..ali kuzi nigdje ne nadjoh
17 ruj 2008, 22:20
probaj na netu naci, tako sam ja. naknadno sam pronasla i ducan koji prodaje clearspring proizvode (ciji kuzu i umeboshi imam).
ja ne znam svedski pa ne znam naci, ali ima, bas sam sad nasla, engleskih online ducana koji dostavljaju posvuda pa ako u svedskoj bas nista ne nadjes - sigurno mozes od negdje drugdje naruciti.
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.