Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.
Odgovori

Re: Spasonosno za proljev

18 ruj 2008, 19:45

Nasla sam 3 japanska ducana u stokholmu,poslala im mail i niko nema!!!
Nemogu da vjerujem!!
Na googlu vidim samo engl stranice..katastrofa..!!

A dijete pati..i dalje..poslje vecere 3 proljeva-obavezno.
ak legne u 9 do 12 nemre zaspati koliko ju muci stomak. :cry:

popila je Bactrim u trajanju od 10 dana i poboljsanja nema!

Apetit je izgubila..pokusavam joj davati rizu..u malim zalogajima..Oplace svaku zlicu.

Da narucim iz engleske onda?ili odakle vec? :dunno

Re: Spasonosno za proljev

18 ruj 2008, 22:05

budući da to kod vas predugo traje, ja bih naručila izvana (SAD, Engleska...)
ja koristim kuzu proizvođača Mitoku i sa ove stranice možeš naručiti (lijevo imaš listu proizvoda)
http://www.simply-natural.biz/natural_foods_kuzu.php

Re: Spasonosno za proljev

18 ruj 2008, 22:22

Gloria's Mum, ja sam našla ovo:

Kuzu is made from the root of an eastern Asian vine, Pueraria lobata. It is grown for fodder, forage, and root starch, and is a widespread "weed" in the southeast United States.


evo link na Wikipediju

barem imaš latinski naziv pa možda pronađeš nekako, teško mi je na švedskim stranicama surfat, ne razbiram taj jezik :oops: :mrgreen: iako sam cicata i plava.

Re: Spasonosno za proljev

18 ruj 2008, 23:18

glorias mam, bas mi je zao da ne mozes nista naci. probaj naruciti od nekud drugdje, sigurno ce vam pomoci, da se siroce oporavi vise od toga.

pogledaj ovdje

sad, trazeci to, sam slucajno nasla ovo:
Umeboshi-kuzu and ume-sho-kuzu
This can be used in cases of:

Weakness, lack of vitality
Colds
Stomach or intestinal troubles.
In particular, use it in cases of diarrhea: use 1 cup at a time, 2-3 times per day, until the diarrhea has stopped.
These preparations are only different in the fact that ume-sho-kuzu contains tamari soy sauce. Dissolve a large teaspoon of kuzu powder in two tablespoons of cold water (add the water a little at a time). Crush the meat of one umeboshi. Add 1 ½ -2 cups of water to these ingredients and bring to a boil. Add 5-6 drops of ginger juice (or some grated ginger or some ginger powder). Boil the preparation gently until it is more or less transparent. Add 1-3 teaspoons shoyu soy sauce (optional) and boil the preparation a little longer. Serve immediately.

Whether or not tamari soy sauce is added, and how much is used, depends on age, situation, seriousness of the symptoms, etc.


link

jos jedan ducan

Re: Spasonosno za proljev

18 ruj 2008, 23:32

LiK mama bila sam tu i nemaju!to je taj kung markata i ima jos nesto japanfood ili sl i japansktorget.se i ni oni nemaju.. :roll: mislim stvarnooo!
ina-ovo je dobar link-tu imaju sve!cija je to stranica?da probam tu narucit ili ima nesto blize/hebenoj svedskoj/svaki dan nam je bitan-dijete gubi na kilazi!!

Re: Spasonosno za proljev

18 ruj 2008, 23:41

E da,ali na ovaj inin link ima sve-ali neprodaju van USA :cry:
Trazim dalje..

Re: Spasonosno za proljev

19 ruj 2008, 08:18

Glomum, :hug bas mi je zao male misice da se tako pati
Nasla sam na netu da "moji Japanci" imaju ume sljive i pastu, poslala sam im mail da vidim imaju li kuzo, cim mi se jave, javim ti. Hocu li ti naruciti, ako imaju?
:bye

Re: Spasonosno za proljev

19 ruj 2008, 09:04

Gdje si ti AA :bye hvala ti sto nam pomazes!
javi mi se kad dobijes odg-jer sam i ja poslala mailove i cekam odgovore....´
Sinoc smo opet do 1 ostali budni :cry: misica mala samo sto zazmiri..budi se "mama ja mojam opet kakiti"pa dok to obavi i presvucemo se..legnemo ona ja sam gaadna mama(valjda je to postruze pa osjeca glad ili sl)ja joj donesem nesto-pojede 2 zalogaja i nemre vise..Zaspe i za 15 min opet "mama ja mojam opet kakiti"
A ja nemam sna..

Re: Spasonosno za proljev

19 ruj 2008, 10:06

glorias mum, pa na tom linku koji sam ti stavila imas linkove na ducane po cijelom svijetu.
na drugom linku koji sam ti stavila imaju i kuzu i umeboshi - provjerila sam, i dostavljaju i u svedsku.

Re: Spasonosno za proljev

19 ruj 2008, 10:14

Link na drugom linku mi pise da purea nema-prodano :dunno Hvala ti,hvala svim curama koje se brinu :3srca A poslala sam par upita pa cu sacekat odg-ak se niko nejavi,onda cu zamolit AA nek nam naruci.
Sta bih ja bez vas..

Re: Spasonosno za proljev

19 ruj 2008, 10:23

pa ne mogu vjerovat - jucer su imali. :bum
pogledaj po onom prvom u svim (sebi) susjednim zemljama, netko mora imati.
a i ovi koji su prodali, ne mora znaciti da ne mogu brzo nabaviti jos - pisi.
odi na clearspring (ili bilo kojeg drugog proizvodjaca) site, objasni di si, sta si i pitaj jel ti mogu poslati.
sretno (i nema na cemu).

Re: Spasonosno za proljev

19 ruj 2008, 15:40

LiK evo javili su mi se oni iz Kung Markatta(tvoj link) i vele imaju sve,ali prodaju samo firmama :tom oni su grosisti!
Pitala sam ako mogu uciniti iznimku..Stvarno cu se ubit!

Re: Spasonosno za proljev

19 ruj 2008, 16:12

jesi ih pitala da ti mailaju popis ducana koji od njih nabavljaju kuzu i umeboshi?
joj pa valjda ces naci negdje...

Re: Spasonosno za proljev

19 ruj 2008, 19:07

Je,dobila sam jednu adresu i poslala upit.I evo upravo mi se javio gdin Nakamoto i rekao da imaju sve! :band
Pitala sam jel mi mogu poslati na adresu i sad cekam odg.Vibrrrajteee!!

Re: Spasonosno za proljev

20 ruj 2008, 14:50

Narucila sam!!! :band :trio

Re: Spasonosno za proljev

21 ruj 2008, 22:52

ajde super! sad samo da dodje i sredi stvar. :drink

Re: Spasonosno za proljev

25 ruj 2008, 10:39

Tri puta sam iscitala sve postove na ovom topicu..
Jucer smo poceli piti..nepitajte me kojim metodama..bitno-popila je!Tri puta jucer.
Nocas sanjam da citam ovdje kako je neko napisao "mi ga pili protiv salmonele i nije nam pomoglo" :roll:
Sinoc je imala 3 proljeva navecer kao i inace..
Javicu kako ide danas..

Re: Spasonosno za proljev

25 ruj 2008, 11:38

:| valjda bude pomoglo. :hug
drzim fige.

Re: Spasonosno za proljev

25 ruj 2008, 12:25

u pravilu bi već danas trebao prestati proljev.
Mi smo imali svakakve metode :roll: mlađi ga jede bez problema, stariji ni čut, ali se može skuhati i u juhi

Re: Spasonosno za proljev

25 ruj 2008, 12:36

Ja ga stavim u ajnpren juhu umjesto soli :1
Uopće se ne kuži.

Re: Spasonosno za proljev

25 ruj 2008, 15:34

nakon tolikog dugog vremena nemoj ocekivati cuda u par sati, trebat ce crijevima vremena da se regeneriraju. Drzim fige.
Btw, navodnu su recept izvjesili na zidu odjela u zaraznoj :)

Re: Spasonosno za proljev

25 ruj 2008, 16:32

Dobro.
Nastavljamo dalje..
Al malo je reci da sam ocajna vise..

Re: Spasonosno za proljev

26 ruj 2008, 10:23

Joj joj dok ne nađete potrebne sastojke,znam da nije zdravo ali nama uvijek pomaže kod proljeva.Razmućena(bez mjehurića)coca cola,čokolada za kuhanje i banane.U roku 2 dana sve stane

Re: Spasonosno za proljev

26 ruj 2008, 10:52

Hvala Ivy ali ovo je poseban slucaj..ona ima proljev evo puna dva mjeseca..Rizu jede svaki dan,mlijecne proizvode smo izbacili..
kokakolom je podmicujem da pojede umeboshi.Nikad nije pila kolu do sad,jako joj se svidja.
Danas je treci dan na umeboshi pripravku i drugi proljev od jutros :dunno :cry:

Re: Spasonosno za proljev

26 ruj 2008, 12:42

Jao, ja ne bih colu, to sam jednom davno već čula, a onda s druge strane da je to totalna patka.

A da ju nafilaš čoksom za kuhanje :dunno To sam pak čula da za najgore "afričke" proljeve djeluje (iz medicinske škole)

Jesi radila točno po uputi umeboshi?

Re: Spasonosno za proljev

26 ruj 2008, 12:58

Nije patka, Colu daju i na odjelu u zaraznoj, a i preporučuju je u pedijatrijskoj ambulanti zarazne bolnice.
Ovo sa čokoladom je po meni krivo, jer ona zatvara, a ne liječi ništa. Pa bolje da ta smeća izađu van :dunno
Cola i ovaj umbo pripravak djeluju na uzročnika, pa mi se čine pametnije rješenje :dunno

Re: Spasonosno za proljev

26 ruj 2008, 17:43

VIPmama je napisao/la:
Jesi radila točno po uputi umeboshi?

Mala zlica kuzija u 1dl hladne vode,pola sljive..na vatru,mjesam dok nerazbistri,dodam 1m zl.tamari sosa,mjesam i maknem prije nego prokljuca.OK?

Re: Spasonosno za proljev

27 ruj 2008, 09:50

Jucer je sedam puta kakila :roll: a treci dan je vec na umeboshi :dunno
Nejede skoro nista osim toga..nece ni smoki koji inace jako voli,jucer je pojela 2 banane samo.
Koliko dugo smije jesti umeboshi?
Da nastavimo dokle god..?
Hvala svima :mase

Re: Spasonosno za proljev

27 ruj 2008, 12:25

smije dok traje, moze svakodnevno. medjutoa, meni tako nije zaustavljalo kod maloga, pa se ispostavilo da je proljev reakcija na preosjetljivost na laktozu.
To mi je bilo prvi puta da ne zaustavlja.
I jos. Kod tako upornog proljeva potrebno je crijevima dat sansu da se regeneriraju. Skida se SVE mlijecno, sir, vrhnje, mlijeko, jogurt, sve, sve, na bazi kravljeg mlijeka, uvodi se sojino, i SVO voce, ostavljaju se samo banane. Kad se proljev zaustavi, a ocekivano je da stane u tjedan dana, jos tjedan dana pauze i onda se uvode natrag namirnice - voce, kao kod dohrane (malo brzim tempom, ali tako nekako). Tek nakon mjesec dana ide ponovno mlijeko.
Izbacuje se obicna voda, daje se flasirana zbog boljih omjera elektorlita i soli.

Re: Spasonosno za proljev

27 ruj 2008, 13:53

joj, glorias mum, ja vam nemam nekog savjeta, ali vam cvrsto drzim fige i jako mislim na vas. :hug
Odgovori