Sada je: 13 svi 2024, 22:43.

Spasonosno za proljev

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la IINA » 21 svi 2009, 09:40

Znam, al proći će :hug
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la Miki » 21 svi 2009, 10:40

:jadnimi :jadnimi

jesi mu probala dati ovaj hippov ors sokić? on i zatvara i rehidrira (moje ga ne vole, stvarno je gadan, ali piju ga po par gutljaja svakih 10 minuta dok ga ne popiju) - ja uz ubibože :lol juhu dajem i taj sok zbog svog straha od dehidracije :dunno
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2168
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la thalia » 21 svi 2009, 10:50

nisam, budem rekla mužu da kupi :/
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la VIPmama » 22 svi 2009, 08:10

Thalia, je li što bolje?
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la thalia » 22 svi 2009, 09:19

ma kakvi :/
donekle samo jer su stolice malo formiranije, ali noćas je kakao tri puta. to je prvi put da se uopće budi kakat. danas nosimo stolicu na analizu, ali znam da je rota.
prestala sam mu davat pripravak, samo se svađamo da ga popije, a ne događa se niš. :(
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la Rogue » 14 lip 2009, 08:14

Dobila sam na dar Elektrolyt od Humane. Pise da je za proljev kod dojenčadi, djece i odraslih. Da li mogu to dati malenom u slučaju proljeva?
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la frrr » 16 lip 2009, 10:42

evo, došla sam samo reći da je i nama ume-sho-kuzu odnio proljev u jednom potezu (meni je JBP-ina knjiga inače biblija za sve boleščure i probleme) i dodati da u slučaju crvenila guze, pelenskog osipa i iritacije taj isti kuzu smrvite u prah i umjesto kreme posipate po pelenskom području. kuzu je spas za crvenu guzu!

edit: s tim da sad vidim da je kod JBP recept potpuno drugačiji :dunno valjda nema veze
even i as sick as i am
i would never be you
Avatar
frrr
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2825
Pridružen/a: 06 kol 2007, 13:40

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la swanmia » 04 srp 2009, 12:19

Mi se evo spremamo na more i pošto Mia svaki puta na moru pokupi neku beštiju (povračanje i proljev) koja joj napravi dar-mar u cijelom organizmu,dehidrira za par sati i moramo letit na infuzije,a na usta neće ništa da uzme,jedino cijelu noć pije vodice,ali preko dana ništa,samo kunja ili plače.Temperature skaču,a čepiči ili sirupi izlete odmah van,tako da joj stavim ipak ćepić(pa što bude) i tuširam je ili hladim mokrim ručnicima.I svake godine putujemo kući bolesni ili iscrpljeni u nekom polu-bolesnom stanju.

Ove godine bi ponijela na more ove spasonosne sastojke za pripravljanje umesokuzoa(valjda sam dobro napisala), pa molim mame koje su ga u zadnje vrijeme kupovale da mi kažu gdje su kupile sastojke(adresa i ime trgovine) i da li trgovina u Jurišićevoj bio&bio još uvijek ima te proizvode. Cijena je pretpostavljam oko 200 kn.
Ovo pitam jer ja nisam u Zg,pa će mi frendicina mama kupiti i poslati poštom.

Hvala :)
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la thalia » 04 srp 2009, 14:41

mi smo kupili u bio&bio i mislim da nije bilo skuplje od 200 kn. imaš manje i veće pakiranje tamarija pa uzmi manje, ali uzmi šljive jer pasta nama ništa nije pomogla :dunno pa da budeš sigurna.
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la swanmia » 10 srp 2009, 14:31

Evo kupila u bio&bio sve(tamari od 1/2 litre),cijena 150 kn(sve skupa).
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la Dobri andjeo » 03 lis 2009, 08:09

smecta je odlicna za sve proljeve a narocito za rota virus , odlicnog okusa pa ga nije problem dati djeci.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39145
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la Anika30 » 31 lis 2009, 10:56

Može li pripravak piti beba od 9 i po miseci. Što joj davati od krute hrane ili je bolje što više dojiti?
Ona je u proteklih sat vremena povratila više puta :( , imala je normalnu stolicu, nema temperaturu, često kiše, vesela je.
F. 28.05.2003.* 21.09.2005.M.10.01.2009.T. 15.09.2011.

_________________________________________________________________
"Ljubiti Boga vrednije je nego Ga poznavati." — Sv. Toma Akvinski
Avatar
Anika30
Bog je bolji organizator
 
Postovi: 2335
Pridružen/a: 28 lis 2005, 23:30
Lokacija: Split

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la ninac99 » 24 stu 2009, 00:24

Čaj od borovnice....spas za klince....
prolife uvijek u hladnjaku(za svaki slučaj)...
Love is my life...
Avatar
ninac99
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 23 stu 2009, 23:28

Re:

PostPostao/la kerry » 23 sij 2010, 15:13

swenova mama je napisao/la:na stranicama biovege stoji recept ta konstipaciju i razlika je u kolicini sastojaka za jedno i drugo. Za konstipaciju se stavlja duplo vise vode, manje kuzoa i malo sljive. Za zaustavljanje se stavlja onako kako je napisano.

Možeš molim te napisat točno omjere i kak se točno radi taj pripravak ( za konstipaciju) ili dati link na recept ak postoji...
trebam za frendicu koja ima užasnih problema sa tim i probala je sve i svašta, al niš ne pomaže...možda bi joj ovo pomoglo....
Avatar
kerry
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 439
Pridružen/a: 24 lis 2009, 13:42

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la 5ra » 05 vel 2010, 19:09

Imam jedno pitanje , da li se prolife daje i nakon proljeva ? Konačno su prošla prva 24 sata da P. nije imala proljev , do sada je popila 3 bočice prolife-a . Sad me muči da li joj to treba davati dalje , ako da, koliko dugo ?
F. ( 2005 ) i P. ( 2008 ) moja sunca dva
5ra
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 163
Pridružen/a: 14 sij 2010, 13:52
Lokacija: Zaprešić - city

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la silki » 28 vel 2010, 09:00

samo jedan veeeeeliki :klanja swenki!!!!
i mojoj priji ini koja me podsjetila na ovaj čudotvorni pripravak :kiss

u srijedu navečer završili na zaraznoj na infuziji zbog dehidracije. u vrtiću je pokupio rota virus.
dan nakon infuzije bio je ok. svaga par stolica i par povraćanja. petak i subota do 15 stolica dnevno i povraća skoro sve što stavi u usta. klonuo, pospan i čini mi se da nam ne gine infuzija opet.
ina mi javlja za umeskuzo koji sam totalno smetnula s uma.
jučer navečer dala sam ga prvi put. čudom nije ga povratio. cijelu noć bez proljeva :zivili
danas ujuto ponovno umeskuzo i nakon toga obilno doručkuje. stolica kompaktnija i količinski manja nego do sad.

drž'te fige!

cijene sastojaka u bio&bio:
kuzu 100gr - 38,50kn
tamari - 36,30kn
ume pasta 250gr - 52,50kn
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la LiKmama » 28 vel 2010, 13:04

Odlcno, Silki. Pripravak je stvarno fantastican.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la mrava » 09 ožu 2010, 08:50

Moj svekar je prošli tjedan imao želučanu virozu (povraćanje, ali uglavnom proljev) i trajalo mu je 3-4 dana. Nakon njega, moj sin (16 mj.) je isto 2 večeri povraćao po jedanput i imao meku stolicu ali ne vodenastu. 3. dan se sve smirivalo, ali on je i dalje pomalo jeo, ništa konkretno, baš bezvoljno. Tog 3. dana smo i mm i ja dobili virozu (ja sam imala u trajanju 1 dan a mm 2 dana). 4. dan je imao cijeli dan proljev i to vodenasti uz jake vjetrove, a 5. dan opet dobro, ali blijed i dalje i malo je jeo, razigran je, dobro spava, spava cijelu noć. Danas je 6. dan, on je dobre volje, razigran, ali je jutros još imao meku stolicu (ne vodenastu). Davala sam mu piti Rehidromiks i čaj od šipka, te kapsule Linex. Kako mu pomoći? Kod mene u gradu jako ,,vlada'' ta gripa i ne želim ga izlagati odlascima dr. jer sam pitala maminu prijateljicu (liječnica) za savjet, pa mi je rekla nek ga liječim prethodno navedenim lijekovima. Molim vas za savjet.
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la LTL » 27 ožu 2010, 19:18

curke imaju već par dana proljev,nažalost nemam bio bio trgovine u blizini pa sam kupila rehidromix i pro life ampule!

curke imaju 2 godine i oko 12 kg,dal možda netko zna u kojim količinama bi trebala davati?
Za pro life piše,da djeca mogu ampulicu na dan,u apoteci je rekla pola ampulice,kako ste vi davale?

a rehidromix je za pola litre i stoji 24 sata,u apoteci veli da mogu popiti deci i pol svaka u ta 24 sata!
Hvala vam puno,unaprijed! :mah
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la MornaEllen » 14 tra 2010, 21:36

Pozz svima :mah

jucer navecer sam kopala po netu u potrazi za necim sto bi si smirilo proljev i zaustavilo virozu i naletjela sam tako na ovu temu.
Naime nas jos malo pa dvogodisnji djecacic je u petak dobio proljev i evo sve do dana danasnjega to se ne smiruje, nocas je i povracao, drzimo ga na strogoj dijeti po preporuci pedice ali on i ovo malo sto smije papati jednostavno odbija jer mu se sve to vec vjerovatno zgadilo...jucer ujutro je po meni bio najgori dan u 45 minuta 5 dupkom punih pelenica iz kojih je curilo na sve strane..nakon toga bubi lezi nakrevetu neimajuci snage ni za hodanje. Uplasila sam se jako...iako mu danima dajemo rehidromiks i hippov ors koji nece piti, cinilo mi se da je dehidrirao i nisam vidjela drugu opciju osim odvesti ga u bolnicu. Na srecu suprug je prije nazvao pedicu i rekao joj za trenutno stanje i ona je rekla da ga dovedemo prvo k njoj. Bubi cim je cuo i vidio da se spremamo vanka je zivnio i odjednom kao da nije bio bolestan :D ....dosli pedici on normalan, jedino vidno oslabljen, dobili uputnicu za zarazni u slucaju da se ono od ujutro ponovi i li ako i dalje bude odbijao hranu i tekucinu.
Dan je prosao vise manje okej, kakio je navecer pred kupanje 3 puta i otisao spavati....a mama je naletila na ovu temu i "cudotvorni napitak" :dada , napravila popis i suprugu rekla da ujutro odmah ode u trgovinu probati to sve nabaviti, i nasao je....Bubiju sam napravila prvu turu juhice i pojeo je jedno 5 kasika i onda vise nije htio....nakon posljepodnevnog hajanja jos jedna doza skuhane juhce koju je iskapio ali iza toga jedno pola sata opet proljev, 1,2,3 pelene,...mjenjaj bodi, stramplice, nosi na tusiranje....Iza svega toga je trazio papati :shock presretna sam bila i nabrzinu sam mu napravila malo pirea od krompira bez mlijeka i to je smazao bas sa gustom...Nooo kasnije opet proljev....Trazi opet papati,..Dala mu naribane jabukice odstojale i mrvicu posnog kravljeg sira. Sada nana i nadam se da ce biti mir nocas :|
Sutra izjutra opet idemo sa juhicom i nadam se da cemo unistiti sve ovo sto je napalo nas mali stomacic jer ako se to ne rijesi ne gine nam bolnica :/

Eto..javim sutra rezultate!

P.S. danas smo odnjeli stolicu na analizu, nalaz tek u ponedjeljak :angry
MornaEllen
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 14 tra 2010, 13:28

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la MornaEllen » 15 tra 2010, 11:52

Vidim nitko nije pisao :(
Evo samo kratko da napisem da nas bubi i danas ujutro ima proljev 7 dan....popapao je i danas pripravak ali proljev ne odustaje. Normalno je doruckovao, tj. malo manje nego kada je zdrav ali eto- doruckovao je.
Pokusavam dobiti pedicu na telefon ali se ne javlja :angry
Ne znam dokle jos ovo moze ici i zbilja sam zabrinuta. Zasto pripravak kod nas ne funkcionira? U potpunosti sam mu vjerovala i gledala ga kao jedinu soluciju da se sve ovo smiri :( :( :( :(
Zbilja sam tuzna.
MornaEllen
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 14 tra 2010, 13:28

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la mrava » 15 tra 2010, 12:45

Daj mu bananu, nama je to na kraju pomoglo :dunno
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la MornaEllen » 15 tra 2010, 13:18

Jede bananu tokom dana, ali eto ni to ne pomaze.
Koliko uopce smije i moze trajati proljev? Bubi je toliko vidno omrsavio da mi je to prestrasno za vidjeti, srce me boli. :nevi
MornaEllen
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 14 tra 2010, 13:28

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la IINA » 15 tra 2010, 14:15

Kad već tako dugo traje, možda treba i duže da
pripravak oporavi crijeva.
Tako dugotrajni proljevi obično su od Rota virusa.
U tom slučaju nikako nikako ne davati taj sir niti
išta mliječno, jer se virus time "hrani".
Ako želi jesti i ne povrača, nemoj dijete držati na dijeti,
to je sasvim zastarjela metoda od koje samo još više oslabe.
Može jesti sve kuhano, ništa sirovo osim banane i ribane jabuke.
Ne voćne sokove i nikako mliečno.
Znači, kuhano nemasno meso, kuhano tijesto, riža, krumpir, povrće.
I puno piti.
A možeš mu probati dati i na žličicu vodom razrjeđene Coca-cole.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la IINA » 15 tra 2010, 14:17

Hm, mogla bi mu i uvesti neki probiotik, tipa
Prolife ili jači.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la danni » 15 tra 2010, 14:18

nama bi uvijek Prolife pomogao :dunno
daj mu, odnemoć mu sigurno neće :dada
Avatar
danni
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1624
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:12

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la 5ra » 15 tra 2010, 14:23

MornaEllen je napisao/la:Jede bananu tokom dana, ali eto ni to ne pomaze.
Koliko uopce smije i moze trajati proljev? Bubi je toliko vidno omrsavio da mi je to prestrasno za vidjeti, srce me boli. :nevi


Znam kako ti je :( , bit će bolje !
Ne znam koliko bi smio trajati , P. je završila u Zaraznoj na infuzijama zbog proljeva ( bilo je 15 tak stolica ) i povraćanja ( 6-7 puta ) i visoke temperature. Uspjela je dehidrirati u roku od 24 sata unatoč Rehidromixu , ORS 200 i sl. Tamo je dobila 2 boce infuzije i bilo je puno bolje. Povraćanje je tada prestalo , a proljev se nastavio , ali ne takvim tempom ko taj prvi dan. Dala sam joj Prolife ampule , te je konačno prestalo za 2 dana.
Jela je isključivo kuhanu , laganu hranu , banane , ribane jabuke , slane štapiće. Rižu nije htjela ni pod razno :/
F. ( 2005 ) i P. ( 2008 ) moja sunca dva
5ra
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 163
Pridružen/a: 14 sij 2010, 13:52
Lokacija: Zaprešić - city

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la MornaEllen » 15 tra 2010, 23:07

Zaboravila sam reci da smo prva 3 dana pili linexice i nije se smirilo, onda je doca dala prolife i eto pije ga ali nista...doduse danas su samo 2 stolice bile ali on i dalje ne jede nista. Cak se potpuno normalno ponasa, igra se, prica, skace, nije on malaksal ili nesto tome slicno, ne lezi...on je dijete od 22 mjeseca.
Danas sam ga predvecer ipak odvela na zarazni i dobio je pola litre infuzije, izvadili su mu krv, nalaz je kazu savrsen. Dehidrirao nije,...mislim da je prirpavak ipak napravio nesto ( samo 2 kakice danas :mrgreen )
Vjerujem da ce mu sutra vec biti bolje zbog infuzijice....kuham mu sutra grasak kojega obozava, pa kud puklo da puklo! Danas mi je majka donjela i Imunuglukan P4H sirup za podizanje imuniteta i to ce dobiti cim malo dodje k sebi.
Imao je prije 15 dana upalu grla i bio je na antibioticima, zatim se to smirilo ali je povracao par dana jer mu je sav taj slajm sjeo na zeludac, a tu je osjetljiv kao i njegov tata,....zatim se sve to smirilo i punih 6 dana je sve bilo super i et od petka opet cirkus...u biti se eto borimo vec mjesec dana sa preslabom klopom.
Vidim sutra kako ce biti>
:mah pozz svima!
MornaEllen
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 14 tra 2010, 13:28

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la IINA » 16 tra 2010, 08:02

Prolife nije lijek, neće od nejga sve prestat ko
odrezano, ali će pomoći crijevima da se lakše obrane i
nakon toga oporave.
Glavno da je krv ok i da nije dehidriran :dada
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la LiKmama » 16 tra 2010, 09:57

kuham mu sutra grasak

pa dobro nemoj bas grasak. Moze kao prilog, ali ne bas da bude glavni sastojak.

Ako si citala topic, sigurno si vidjela da u tezim slucajevima ipak treba neko vrijeme konzumirati juhicu da se stvari srede, ne moze bas uvijek preko noci, ali ustraj, pomoci ce sigurno.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

PrethodnaSljedeća

Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.