Sada je: 28 ožu 2024, 10:18.

Ulje crnog kima / čurukot ulje

Moderator/ica: direktorica svemira

Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la Maja D » 02 vel 2010, 16:17

Kopiram tekst koji sam nasla na netu. Na preporuku homeopatice, pocela sam koristiti ovo ulje zbog problema koji sam imala sa dishidrozom koja se javljala na rukama. Nakon par dana redovnog mazanja ruku, moram priznati da primjecujem poboljsanje. Zanima me je li jos neko mozda koristio ovo ulje, vidim da ga preporucuju za razne bolesti ...
---
Čisto prirodno ulje bez dodataka. Po naucnim istraživanjima sadrži 67 aktivnih, ljekovitih sastojaka. Izuzetno djelotvoran i efikasan u poticanju T celija imunološkog, odbrambenog sistema. Moderna nauka je prije par godina pocela proucavati curukot (crni kim, crni kumin) i došla je do zakljucka da curukot stvarno lijeci mnoge bolesti. Njemacki imunolog Dr. med. Peter Schleicher i egipatski doktor Dr. med. Mohamed Saleh zajedno su napisali knjigu o curukotu, u kojoj objašnjavaju, da curukot vecinu bolesti lijeci direktno djelujujuci na stabilizaciju imunološkog sistema, koji je u covjecijem organizmu zadužen za odbranu od bolesti. Curukot u tolikoj mjeri potice i stabilizira imunološki sistem, da je, tako ojacan imuni odgovor, u stanju da se sam odbrani ili izlijeci od mnogih oboljenja.
Curukot djeluje još i na druge nacine, ne samo preko imunološkog sistema.
Bolesti za koje je naucno dokazano da ih curukot lijeci su npr.:
- akne
- bolesti kože (npr. neurodermitis, ekcemi)
- razne vrste alergija
- astma
- bronhitis
- visoki krvni pritisak
- impotencija
- prehlade i kašalj
- hemoroidi
- bolovi u menstrualnom ciklusu
- problemi sa žucnim mjehurom
- glavobolja
- otežana koncentracija, iscrpljenost, hronicni umor
- depresija
- hronicna pospanost
- pomaže kod dijabetesa i upale zglobova
- sprijecava razmnožavanje celija raka (50 % usporavanje)

Curukot nema nikakve kontraindikacije/nuspojave, osim lagnog podrigivanja na pocetku terapije. Isto tako se može koristiti sa svim lijekovima. Interakcije do sada nisu poznate, niti opisane.
Što se tice lijecenja karcinoma, malignih oboljenja, naucnici su zakljucili da je lijecenje curukotom efikasno, posebno kod bolesnika lijecenih hemoterapijom, jer potice sopstveni imunitet organizma, a koji hemoterapija u velikoj mjeri slabi, jer citostatici uspješno uništavaju celije karcinoma, ali i zdrave celije, posebno one koje su odgovorne za imunitet.
U orijentalnim zemljama, odakle curukot i potice, vec stotinama godina koristi se kao lijek u gore vec nabrojanim indikacijama (bolestima i problemima).
Avatar
Maja D
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 427
Pridružen/a: 07 lis 2002, 11:44
Lokacija: ...

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la direktorica svemira » 02 vel 2010, 18:03

Svakako razmisli da ga i piješ osim što se mažeš njime, definitivno će imati više koristi.

Tekst: ulje crnog kima
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la Maja D » 04 vel 2010, 16:19

Kurtizana, hvala na info. I homeopatica je predlozila da dodatno pijem jednu malu kasiku ulja dnevno, ali nisam se mogla natjerati. Pokusacu opet :)
Avatar
Maja D
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 427
Pridružen/a: 07 lis 2002, 11:44
Lokacija: ...

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la ivanaCH » 05 vel 2010, 19:54

kurtizana, kako izgleda terapija...moze li se uzimati i bez odredjenog razloga i kako?
Teško je skrenuti desno kad si već skrenuo lijevo.
K. 7g
Avatar
ivanaCH
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 912
Pridružen/a: 02 stu 2002, 14:08

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la direktorica svemira » 07 vel 2010, 23:10

Može, ali nije baš najukusnije :mrgreen . 3 x dnevno po malu žličicu uz ili nakon jela, minimalno 3 mjeseca.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 07 vel 2010, 23:33

moja preporuka (za sve) :up :up
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la ivanaCH » 02 ruj 2010, 11:29

Kurtizana, David (5 god i 3 mjeseca) ima ove godine gadnu alergiju na ambroziju. Čitala sam o kimu i alergijama pa me zanima mogu li ga djeca uzimati i u kojoj dozi? Znam da mu neće sad puno značiti obzirom da je sezona ambrozije u jeku, ali sam mislila da bi mu mozda podiglo imunitet da ga sta drugo ne strefi kad ovo prođe?
Teško je skrenuti desno kad si već skrenuo lijevo.
K. 7g
Avatar
ivanaCH
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 912
Pridružen/a: 02 stu 2002, 14:08

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la direktorica svemira » 11 ruj 2010, 20:33

Mogu, 2-3 x dnevno po 1/2 -1 (čajnu) žličicu. Nije baš najukusnije pa pripremi komadić kruha ili nešto da prožvaču nakon ulja. U biti, neka djeca ga popiju normalno (poput mojega), nekima odmah treba čaša vode ili nešto za prožvakati.

Kod akutne alergije simptomatski pomaže tinktura ili sipf otopina lista crnog ribiza.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la mala princeza » 12 ruj 2010, 13:31

kurtizana je napisao/la:Mogu, 2-3 x dnevno po 1/2 -1 (čajnu) žličicu. Nije baš najukusnije pa pripremi komadić kruha ili nešto da prožvaču nakon ulja. U biti, neka djeca ga popiju normalno (poput mojega), nekima odmah treba čaša vode ili nešto za prožvakati.

Nama su preporucili nakon ulja popiti vode u kojoj se razmuti kasicica meda.
Avatar
mala princeza
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 139
Pridružen/a: 05 sij 2004, 15:28

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la titirlica » 06 pro 2010, 14:37

Mi doma svi pijemo ulje crnog kima -čurekotovo ulje i to već duže vrijeme...moram priznati da je i više nego odvratno za popiti :strah
ja ga stavim u sok pa tako popijemo , meni je riješilo alergiju , imunitet, a mališi je također puno podiglo imunitet, svakako je za preporuku
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la cleonikky » 12 pro 2010, 00:39

kurtizana- koliko kosta to ulje kod vas? ovdje sam gledala sa jedne provjerene stranice (od njih sam vec kupovala neka ulja) i 100 ml certificiranog organskog cumin seed oil je $80. Jel to ok cijena?
Tamariki slika Zvijezdicaslika

The mind, even while looking,sees nothing.
The heart, even without looking,sees everything.
Avatar
cleonikky
volim zeleno
 
Postovi: 1398
Pridružen/a: 03 sij 2004, 03:17
Lokacija: Down Under

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la titirlica » 12 pro 2010, 11:20

Ajme ovo je jako skupo, ja kupujem u cedrusu ulje 200ml za 79 kn ( od Kemiga)
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la direktorica svemira » 12 pro 2010, 13:16

cleonikky je napisao/la:kurtizana- koliko kosta to ulje kod vas? ovdje sam gledala sa jedne provjerene stranice (od njih sam vec kupovala neka ulja) i 100 ml certificiranog organskog cumin seed oil je $80. Jel to ok cijena?


Pa čini mi se puno previše. Kod nas ima raznih cijena, ovisno o brandu, pakiranju (original pakiranje ili u rinfuzi pa razvagivano), i uzgoju (organski ili ne), za 100 ml se kreću između 8 i 30 $. Engleski naziv je black seed oil, latinski nigella sativa, traži po tome.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la cleonikky » 12 pro 2010, 13:29

tnx kurtizana :kiss
Tamariki slika Zvijezdicaslika

The mind, even while looking,sees nothing.
The heart, even without looking,sees everything.
Avatar
cleonikky
volim zeleno
 
Postovi: 1398
Pridružen/a: 03 sij 2004, 03:17
Lokacija: Down Under

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la direktorica svemira » 12 pro 2010, 13:35

Eh da, i naravno postoji razlika između biljnog ulja i eteričnog ulja. Za doze koje ovdje spominjemo u pitanju je biljno (bazno) ulje, pa pazi i na to. I naravno daje 100 ml eteričnog ulja skuplje od 100 ml biljnog ulja, možda si ti naletila na eterično (s napomenom da mislim da je cumin seed oil druga vrsta, Cuminum cyminum ili možda čak Carum carvi). Dakle obavezno neka piše i latinski naziv, nigella sativa.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la cleonikky » 13 pro 2010, 10:16

da, to sam i mislila
prvospominjano je ustvari bilo etericno ulje Cuminum cyminum
(ovo: http://shop.newdirections.com.au/epages ... /OE100CUMI )

a ustvari ulje o kojem vi ovdje pricate je ovo:
http://www.ahlanwasahlan.com.au/index.p ... 302&page=1

(to je jedina australska stranica gdje mogu naruciti)

Pogledati cu jos u po biljnim shoppovima.
Kurtizana, tnx na pojasnjenju, zlato si :bis
Tamariki slika Zvijezdicaslika

The mind, even while looking,sees nothing.
The heart, even without looking,sees everything.
Avatar
cleonikky
volim zeleno
 
Postovi: 1398
Pridružen/a: 03 sij 2004, 03:17
Lokacija: Down Under

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la Trini » 07 ožu 2011, 11:23

S obzirom da sam naisla na vise mjesta na informaciju da je ulje ogavno za piti (i inace se ne mogu zamisliti da pijem ulje na zlicicu :oops: ) sto je s tabletama koje sadrze ulje crnog kima? Naime, kupila sam Biofarmine, medjutim cini mi se da mi tesko padaju na zeludac. Jel to slucajnost, jel bolje cisto ulje .... ?
Avatar
Trini
sv. Monika
 
Postovi: 6451
Pridružen/a: 26 tra 2002, 15:06

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la titirlica » 07 ožu 2011, 11:37

joooj nemoj piti te tablete, to ti je fakat bacanje para. Ako baš nikako nemožeš popiti ulje onda kupi prazne kapsule pa možeš ulje staviti u njih pa popiti, iako stvarno se može zakamuflirati i popiti na razne načine. Ja ga recimo stavim u malo sirupa od višnje i na eks popijem , apsolutno ništa ne osjetim.
Crni kim teško pada na želudac i trebalo bi ga piti iza obroka!
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la Nanoibeba » 07 ožu 2011, 12:45

moje dijete od 7 godina uzima kapsule ulja crnog kima- i ne žali se na ništa.

No kako su one dosta skupe, u zadnjoj turi sam kupila baš ogromne, koje su očito ručno kapsulirane pa su malo masne izvana. Te za sada najteže pije, ali pije i dalje. I ništa se ne žali. I mislim da joj pomažu (ima astmu i dermatitis)
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la SunčicaVŽ » 07 ožu 2011, 15:55

ja sam počela klincima davati to ulje i svi do jednog ga popiju bez problema, malenoj dajem sa sokom, a najstariji ga pije samo :ajme
Meni je užasno s čim god da ga popijem i teeeeeeeško za želudac, još mi je satima poslije muka, ali alergije na pelud drveća su počele pa ću pokušat nekako izdržat.. ;)
A 01.03.2000. - Filozof
B 17.10.2003. - Mudirca
L 28.01.2009. - Princeza
SunčicaVŽ
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 13 tra 2010, 11:40

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la Ibrahim » 12 ožu 2011, 14:13

Crni kim je uistinu jedan od najdjelotvornijih prirodnih lijekova poznatih covjecanstvu. U vecinu u forumu navedenih dejstava sam se i sam uvjerio.

U zadnjih deset godina je objavljeno oko 300 naucnih publikacija u internationalnim casopisima koje imaju za predmet crni kim. Trenutno je poznato preko 120 farmakoloski aktivnih supstanci sadrzanih u crnom kimu i njihov broj je u stalnom porastu.

Ipak morate biti vrlo oprezni pri koristenju crnog kima i njegovih derivata. Naime, blagotvorni crni kim je poznat pod nazivom (Nigella sativa) i njegovo sjeme se moze se vrlo lako zamijeniti sa 10-ak ostalih sorti iz familije Nigella (npr. Nigela avensis, Nigella turcica, Nigella hispanica itd.) medju kojima su i dvije sa toksicnim dejstvom. Zdravstveno dejstvo sjemena ostalih srodnih vrsta uglavnom nije poznato, a ni njihov sastav nije dovoljno istrazen.

Sjeme blagotvornog crnog kima (Nigella sativa) je moguce razlikovati od sjemena ostalih srodnih vrsta samo putem specijalnih mikroskopskih i molekularno-bioloskih metoda.

S obzirom da se ulje crnog kima konzumira 3 puta dnevno po jedna velika kasika mozete zamisliti sta mozete uciniti sa svojim organizmom ukoliko u ruci nemate ono sto ste mislili da imate. Zato provjerite dobro svog isporucioca ovog ulja.

Svako dobro
Priroda je jedina knjiga na kojoj je svaki list ispunjen bogatim sadrzajem. (J. W. Goethe)
Ibrahim
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 12 ožu 2011, 13:37

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la rusulica » 23 ožu 2011, 12:50

dobila sma preoporuku da ovo ulje lauri mažem na prsa i stopala. jeli to u redu. ona je alergičar ali ja to kontroliram ne izlažući je alergenu, mogu li očekivati da će korištenjem tog ulja alergija potpuno nestati ili ono samo smanjuje simptome
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la SunčicaVŽ » 23 ožu 2011, 13:14

rusulica je napisao/la:dobila sma preoporuku da ovo ulje lauri mažem na prsa i stopala. jeli to u redu. ona je alergičar ali ja to kontroliram ne izlažući je alergenu, mogu li očekivati da će korištenjem tog ulja alergija potpuno nestati ili ono samo smanjuje simptome

Edit:
a jesam kokoš....poslala sam samo quote...

Htjela sam ti reći da ja ulje koristim baš protiv alergije, ali oralno i uzimam jednu žličicu dnevno i stvarno djeluje. Inače u ovo doba kad cvatu lijeska i breza nije mi ni Claritine pomagao.
Svojoj Lauri dajem 2-4 kapi dnevno za imunitet...tak da vidi i tu mogućnost. Ne znam kako se tvojoj malenoj manifestiraju alergije - koža ili dišni putevi?
A 01.03.2000. - Filozof
B 17.10.2003. - Mudirca
L 28.01.2009. - Princeza
SunčicaVŽ
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 13 tra 2010, 11:40

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la direktorica svemira » 23 ožu 2011, 13:21

rusulica je napisao/la:dobila sma preoporuku da ovo ulje lauri mažem na prsa i stopala. jeli to u redu. ona je alergičar ali ja to kontroliram ne izlažući je alergenu, mogu li očekivati da će korištenjem tog ulja alergija potpuno nestati ili ono samo smanjuje simptome


Bolje ga je oralno uzimati. Kod osjetljive kože dermanim nanošenjem može doći do iritacija.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la rusulica » 23 ožu 2011, 13:34

SunčicaVŽ je napisao/la:
rusulica je napisao/la:dobila sma preoporuku da ovo ulje lauri mažem na prsa i stopala. jeli to u redu. ona je alergičar ali ja to kontroliram ne izlažući je alergenu, mogu li očekivati da će korištenjem tog ulja alergija potpuno nestati ili ono samo smanjuje simptome

Edit:
a jesam kokoš....poslala sam samo quote...

Htjela sam ti reći da ja ulje koristim baš protiv alergije, ali oralno i uzimam jednu žličicu dnevno i stvarno djeluje. Inače u ovo doba kad cvatu lijeska i breza nije mi ni Claritine pomagao.
Svojoj Lauri dajem 2-4 kapi dnevno za imunitet...tak da vidi i tu mogućnost. Ne znam kako se tvojoj malenoj manifestiraju alergije - koža ili dišni putevi?

do sad se manifestiralo na koži. alergeni kao k mlijeko prije i jaje sada bili su joj okidač za pojavu neurodermitisa međutim kako te alergene izbjegavamo konstantno koža joj je već dugo vremena skroz u redu, čak toliko da i ne znam više jeli alergična.
S druge strane ove jeseni je krenula u vrtić i stalno je napadaju bolesti, više manje sve se to vrti oko dišnih puteva i uha, upale, začepčljen nos, kašalj. Vjerovatno je u pitanju i nizak imunitet međutim još nešto mi je odvuklo pažnju. sad je takoreći zdrava, osim usputne prehlade. Ono što sam primjetila odnedavno je iritantan kašalj čim se malo uspuše. Ne pomaže nijedan sirup za iskašljavanje a nekako mi se čini da to nije obični kašalj od prehlade. Nekako je plitak, ponavljajući i suh i pojavi se samo kad je fizički aktivna pa mislim da je možda to alergiski odgovor na ovo proljeće u zraku. evo nekidan je uhvatilo u dućanu i žena joj je htjela dati vode jer je mislila da se guši, da se nečim zagrcnula jer tako zvuči
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la Nanoibeba » 23 ožu 2011, 13:42

rusulica, vjerojatno si u pravu.

Moja ima alergijsku astmu i isto uzima ulje crnog kima. Kod nas je obrnuto - kada je doba (alergija je na lijsesku i brezu) njene astme i koža joj bude dermatitična. Ove godine (vjerojatno zbog ulja koje uzima već 4, 5 mjeseci) koža joj je puno puno bolja.
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la Ivy26 » 04 tra 2011, 20:01

Već dugo to proučavam mala ima alergiju na pelud, imala i dermatitis koji sada sve slabiji je ali sve jači su ostali simptomi alergije na pelud.

I malac nešto kiše kašlje :ajme

Muči me kako da malu natjeram da pije jer ona je inače izbirljiva i gadljiva na xyz br.ića i pića i teško ju natjerati

Što još preporučate u borbi protiv peludne alergije kod klinaca
zvrkica 29.12.2002.
* 12.09.2004
poletarac 08.04.2007.


Often times we question why life is short for some and long for others,The Truth is....Life begins at birth and never dies,Those who leave before us,are only in a different place....
Avatar
Ivy26
Sveta krava
 
Postovi: 13358
Pridružen/a: 06 srp 2001, 13:21
Lokacija: selo moje malo ljepše od Pariza

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la Ivy26 » 05 tra 2011, 09:02

Čitam ti da ne kapsule..ili...našla sam od Dr. Theiss Ulja crnog kima u kapsulama.
zvrkica 29.12.2002.
* 12.09.2004
poletarac 08.04.2007.


Often times we question why life is short for some and long for others,The Truth is....Life begins at birth and never dies,Those who leave before us,are only in a different place....
Avatar
Ivy26
Sveta krava
 
Postovi: 13358
Pridružen/a: 06 srp 2001, 13:21
Lokacija: selo moje malo ljepše od Pariza

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la direktorica svemira » 26 svi 2011, 12:44

Pa ako dijete neće popiti ulje kao takvo, kapsule su svakako dobar izbor.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

PostPostao/la Ivy26 » 30 svi 2011, 15:25

Piju,piju :)
zvrkica 29.12.2002.
* 12.09.2004
poletarac 08.04.2007.


Often times we question why life is short for some and long for others,The Truth is....Life begins at birth and never dies,Those who leave before us,are only in a different place....
Avatar
Ivy26
Sveta krava
 
Postovi: 13358
Pridružen/a: 06 srp 2001, 13:21
Lokacija: selo moje malo ljepše od Pariza

Sljedeća

Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.