Sada je: 13 svi 2024, 08:39.

Ajmo pricati - 2. dio

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Re: Ajmo pricati - 2. dio

PostPostao/la nina » 03 vel 2006, 18:08

tickers.TickerFactory.com.../Mali+Roko <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: Ajmo pricati - 2. dio

PostPostao/la nina » 03 vel 2006, 18:10

tickers.TickerFactory.com...90/age.png <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: Ajmo pricati - 2. dio

PostPostao/la staramama1 » 04 vel 2006, 00:47

Evo malo i mene.<
>Vidim da ste se sve uhvtile moje mladosti ali taj film je odavno završio , ja stvarno ne izgledam kao da mi je dvadeset (pogotovo sad sa dva centimetra sjedog izrasta )već sam to ispričala kao šalu.<
>A već se odavno zaključilo da se od doktora zna svašta ćuti pa toliko o tome.<
>Jedino još vezano za to moram se stvarno osvrnuti na to da me svaki put začudi kako ti PF uspiješ ostvariti toliku dozu samokritike i to toliko da bi se komotno mogla javljati na partijskim sastancima .<
>Evo ja sam sigurna da koliko se god pokušavala prikazati dotrlo da ne upotrjebim neki drugi izraz da si ti sigurno jedan čistam feš komad .<
>Ajde moli te samo mi još reci mi kako si ti stigla toliko nakuhavat i sve organizirat. Šta je Jan radio za to vrjeme. Moram priznati da me svki put baciš u bed jer ja jedva akoi to stignem skuhat najobičniji ručak.<
><
>A sad o spavanju za sad nisam sigurna dali imamo problem ili je to neka prolazna faza..<
>Nekako ni sama nisam sigurna, bude noći kad je sve ok i budi se samo na cicanje i nastavi dalje ali ima noći kad se probudi i nedda se uspavati pa to traje po par sati uz vrištanje koje je tebi do
o poznato jer mu se spava a ne može.<
>Po danu sam odustala definitivno od uspavljivanja jer se ponaša kao da mu želim učuniti najveće zlo pa onda odspava u šetnji ili isto lovim vrijeme pa mau dam cicu pa zaspi na cici.<
>Ali to je sve vrlo kratko. Max. pola sata.<
>I još na sve ne želi spavat u svom krevtu čim se probudi i skuži da je unutra sirene i ne uspava se ponovo nego gataj plač razbudi.<
>Jedino rješenje koje sam otkrila je da je od sada zadaća uspavljivanja prešla na MM-a. Njemu to do
o ide taj je strpljiv kao Job, mali može urlat i izvijat se on i dalje nuna i pjeva jednoličjnim tonom i to ga stvarno ne sekira i mali uvjek poklekne. Ja nemam živaca za to meni isto dođe da počnem vrištat tako da oni odu u drugu sobu i sve pet.<
><
>A sad dosta o tome.<
><
>Jeste li krenuli u jaslice, kako je bilo ?<
><
>Sreća inače ne stoji sam ali se stalno penje i diže i uz držanje npr. u kidiću stoji. <
>Sada trenutno je glavna fora klopanje kruha jer to radi sam i sav je važan i pristupa tome vrlo promišljeno i koncentrirano <
>još je novo što mi neda razgovarat na telefo odmah se baca namene i plače i grize sve u šesnaest tako da je o već postalo neugodno.<
>Inače mene baš muči ono što je Nadica napisla o hiperaktivnosti morat ću se malo raspitati o tome na grupama potpore jer njega svi koji vide kažu da nema ni trenutka mira.<
>A tu hiperaktivnost sam imala prilike vbidjet iz prve ruke i mogu samo reći da košta dosta snage i živaca.<
>Nina zavidim vam na suncu i mi smo ovo ljeto uživali, cjelo vrijeme je spavao na terasi u kolicima pokriven mrežom.<
>Ovdje je odvratno hladno magla, smog, tako da kad vodiš djete u šetnju vodiš ga na inhaliranje ispušnih plinova . <
>Šta je bilo sa pišom na kraju i jesi li mazala sa nečim ili je prošlo samo od sebe. Za zube ako je stvarno koma po noći neke mame daju tu i tamo Plicet protiv bolova i zo im pomogne.<
><
> <i></i>
staramama1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 20 lis 2005, 23:41

Re: Ajmo pricati - 2. dio

PostPostao/la staramama1 » 04 vel 2006, 00:55

Zabunom poslala prije kontrol, pa se nadam da se da čitati zbog pogrešaka. <
>To je za sada sve.<
>Pozdrav narodu! <i></i>
staramama1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 20 lis 2005, 23:41

Re: Ajmo pricati - 2. dio

PostPostao/la nina » 05 vel 2006, 17:26

...ah,evo i mene nakon 2 dana-nikako nisam mogla ponovno instalirati tastaturu nakon što se roko igrao s njom ,do sad.<
>...plus sam ove dane u totalnom bedu jer mi je roko pao iz kolica, zavezan,a samo sam mu išla do kuhinje po papicu, <
>mi stalno u očima baš sam grozna mama.Nadam se da se nije jako lupio jer je pao sa dekom-na nju,malo je plakao i odmah na posao-igru.Ja ga stavim opet u kolica da vidim šta će a on se opet izmigolji i opet bi on letio .Počeo se penjati na sve živo i sad sam sva u strahu da ne poleti od nekud-gdje god ga pustim on se penje-krevetić,vrtić...i samo što ne ispadne...<
>...što se tiče spavanja ima neke faze urlanja i čupanja desni-plače i nemože ni gledati i samo se popne na mene i zaspi sa četkicom u ustima-gumenom.Spavao je ova 2 dana samnom-prikopčan na cicu i nebi željela da mu to prijeđe u naviku pa ćemo danas vidit kako bude išlo...<
>...a sad-KAKO SE SMANJUJU SLIKE jer mi je već neugodno..<
>još će me neko <
> <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: Ajmo pricati - 2. dio

PostPostao/la Munjek » 07 vel 2006, 01:50

Halo ljudi, evo i nas, ja malo strajkam, preletila sam tu vase postove, kad bude vise vremena, pomnije cu (jer vidim da se tu pomno prati sve, to mi je super"!)<
>Mi smo bili dosta bolesni (to nase plucno) pa se sad kao rjesavamo toga plus ceka nas ponovno pohod na Re
o, ali do
o, necu sad o bolestinama jer tko o cemu a ja o tome. <
>Nego, sto sam ono htjela napisat?<
>Skoro nitko nije si ticker stavio, ja ne znam kak sam tak senilna pa zaboravih gdje ste u dobi s klincima, otprilike znam, al hm. Tesko onda pratit ponekad. Npr. ovo bacanje iz kolica. Pa kak je uspio, a vezan? Na slikama vidim da je to poveci decko. Al nemoj si predbacivat, bilo je negdje fini post - Jesu li vec pali s kreveta? Bas poucno. Uvijek se dogodi da se to dogodi - i prvi put je najgore (mami) - poslije vec vidis i skuzis sta sve moze i koliko se moze udarit a da to nije drama (ne mislim na opasne situacije, nego na ono sto je neminovno, klinci padaju kad proucavaju svijet) Meni je jako tesko bilo kad je David tek prohodavao. Ili kad je znao glavinjat i opast npr s kauca. Ocvrsnut cete, nema beda!<
>A sto se tice smanjivanja slika, ne znam koji program za uredjivanje slika imas, ja imam Microsoft Photo Editor. Pa mi gore pod ru
ikom IMAGE nudi RESIZE - i onda stavim npr 400 pixela sirinu i to je ko bog! Imas i CROP - to je da ti otfikari dijelove koje neces - lijeve, desne, gornje ili donje - ili sve pa ostane samo lijepa beba <
>Al vama to ne treba, vidjela sam negdje gdje si stavila svoju sliku s bebacem - zenskica je pravi komad <
>Pozdrav svima i toplo lakunoc nespavacima!!<
> DAVID, 29.07.2004.<i></i>
David -------> 29.07.2004. --- Zg
Avatar
Munjek
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 30 lip 2004, 21:35
Lokacija: Zagreb

Re: Ajmo pricati - 2. dio

PostPostao/la nina » 07 vel 2006, 12:41

<
><
> <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: Ajmo pricati - 2. dio

PostPostao/la nina » 07 vel 2006, 13:03

<
>...evo noćas smo bolje spavali,probudio se 2 puta oko 23,30 i 3,30. napokon sam napravila ticker <
>Danas sam Roku skuhala suhe mahunarke(leća,ječam,grašak...)sa mrkvicom,karfiolom i teletinom-meni je bilo malo bljutavo ali Roku .Sve je pojeo i više nego inače valjda mu neće teško pasti <
>Pričala ja kako je na Rabu toplo ali ova dva dana s burom bolje da ne pričam-smrzla sam se,vani kao da je -20.<
>Grijete vi po noći,mi imamo klimu i stalno je po noći na 17-18 stupnjeva,jest da Roka ne pokrivam-on je u vreći i bude sav znojan ponekad,ali meni je stalno zima po noći-spavam u termo čarapama-mm kaže da nisam normalna <
>..jučer je Roko počeo pričati igra se i stalno-baaaaba,memmeem,nene.To dijete sve razumije-kad ga pitam di je konj,mrav,lopta,balon,baba,mama,tata,patka,auto,maca,pas...sve pokaže ili donese.<
>..bili smo na rođendanu Rokovam prijatelju-1.rođendan,mali je presladak,hoda od11mj.,a tako je sitan-8,5kg,a rođen s 3,5-niš ne papa dnevno 1-2 o
oka.<
>Munjek -ženica ,kako je meni to smiješno-kad mi neko kaže žena ili mm-u muž,osjećam se skroz starije a tek nam je 23..... <
> <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

malo od nas

PostPostao/la supermama » 07 vel 2006, 15:49

kod nas ima svasta novo, imamo nekakvu upalu gla i lesimo od subote u bolnici i dobivamo kristalni penicilin i sad smo super, ma cijelo vrijeme smo do
o vec kad je u subotu bio duze od minute miran poslije prijepodnevnog spavanja posumnjali smo, ja zloslutna odmah digla paniku zbog cjepiva koje je primio dva dana prije toga i otrcali u bolnicu i ostavili nas zbog gnojne angine navodno cep na cepu (kasnije se uspostavilo da mu je grlo jako crveno a nisu gnojni cepovi nego afte) imao je dva puta temperaturu 37,9 (sto nije jako strasno) i pala je cim je dobio cepice. inace je veseo i razigran malo na skucenom prostoru ali uspjevamo se nekako zabaviti. super je ispalo sto mogu ostati s njim i dan i noc tako da malisa ni ne kuzi neku veliku promjenu, malo mu je cudno ko su svi ti ljudi sto nam dolaze ali smije se svima....ovo je kratki osvrt a sad hitam nazad u bolnicu, da damo baki slobodno.<
>pozdravvvvvvv <i></i>
Avatar
supermama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 537
Pridružen/a: 17 pro 2005, 00:13
Lokacija: osijek

Re: malo od nas

PostPostao/la nina » 07 vel 2006, 17:10

<
>supermama
z povratak kući želimo <
>...evo ja napravila ticker ali što uvijek moram ponovno ga napraviti da bude ispod mog posta ili moram kopirati neš drugo,kako sam smotana.Ja stavljam slike preko photobucketa i znate li možda kako se tamo smanjuju <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

is is bolestine!

PostPostao/la Munjek » 08 vel 2006, 13:59

Supermama , zelimo vam sto
ze ozdravljenje !!!<
>A u kojoj ste to bolnici? Nekako mi se cini da nisi iz ZG- nesto sam propustila, ali morala bi ici iscitavati na onaj prvi topic - nemoj zamjeriti <
>Do
o je kad u bolnici ne prave drame oko mame (hehe, rima=)<
>U stvari moralo bi biti normalno da je mama stalno tamo - to bi svakome pomoglo svakome -ali to je vec puno puta ovdje spominjana tema i diskusija pa necu dalje o tome.<
><
>N
atov, jos se nisi usaltala ha <
>Jesi otisla u my control center pa account preferences, pa stavila crcku na Use custom signature i pejstala adresu od lilypiea - za ticker da ti stalno bude pod postom...<
>A sto se tice smanjivanja - to photobucket sam kao smanji na svoju neku dimenziju, a ako zelis da bude prihvatljivo ovdje, moras si sama prije smanjit sliku, prije nego sto ju stavljas na photobucket. Pretpostavljam da nemas Microsoft Photo Editor. Al vjerujem da i drugi programi nude to smanjivanje, resize ili nesto slicno. Imas Corel? Ja to negdje imam pa mogu pogledat ak treba...<
>Pozdrav svima ostalima!!<
>PF kako spavanje? drzimo fige da ustrajete! DAVID, 29.07.2004.<i></i>
David -------> 29.07.2004. --- Zg
Avatar
Munjek
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 30 lip 2004, 21:35
Lokacija: Zagreb

Re: is is bolestine!

PostPostao/la nina » 08 vel 2006, 17:22

....ma ja sam totalni antitalent za te slike i tickere,photobucket baš lijepo smanji slike -preko cijele stranice.<
>...ja sam se danas sjetila da bi mogla malo učiti ali kad vidim knjižicu od 600str,iz financijskog menadžmenta ,čekam ja skriptu od 30 str-malo sam skeptična-od 600 na 30 str. <
>...Roku evo napokon izlaze gornje jedinice,malo je grintav ali nema veze,da mu bar svi zubi iziđu odjednom.Papa ko vuk-sve bi on-do
o da ja jedem ono što i on može-samo zdrava hrana,papao on danas kravlji sir(on punomasni)na integralnom kruhu i sa sms marmeladom od suhih smokvi-meni je to za 5,vidila ja po ljeti kako njemci to tamane pa i ja probala.<
>...ma dosadna sam,svima veeeeeelika <
><i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: is is bolestine!

PostPostao/la nina » 08 vel 2006, 17:24

....ma vidi vidi uspjela sam,evo dajem si ,iz tisućitog pokušaja<
>....Munjek hvvvaaaaaaaaaaaaaaaala <
><i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: is is bolestine!

PostPostao/la supermama » 10 vel 2006, 11:31

prvo veliki pozdravvvv <
>kod nas se vraca pomalo u normalu malo smo jos za
inuti i gledamo ga ko pod povecalom, mjerimo temperaturu i cim je malo miran dignemo paniku, ali polako prolazi sve....<
>munjek..mi smo iz ravne slavonije iz osijeka i bili smo tu u osjeckoj bolnici...tu jedan roditelj uvijek moze biti uz dijete od mislim ujutro 9:00 do 18:00; a mi smo imali srece da smo uspjeli "dobiti" apartman pa sam ja bila s njim i dan i noc, tako da mozemo reci da nema ni on ni ja nekih trauma od zadnjih pet dana...joj, previse sam osjetljiva na njega, moramo se sa
ati <i></i>
Avatar
supermama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 537
Pridružen/a: 17 pro 2005, 00:13
Lokacija: osijek

zasto smo stali

PostPostao/la supermama » 16 vel 2006, 16:35

tako nam je do
o krenulo s nasim druzenjem na ovom topicu i staloooo , pa dajte zeneee i bebaci i oni veliki i oni maliiii...javljajte se sta radite, kako ste....mali smo ali smo vrijedni!!!! jel tako <
>mii smo eto ozdravili, da od bakterijica smo se oprostili, ali sad nas je snasla neka viroza, to valjda sve ide u kompletu....pa nam curi nos i kasljemo ...sigurno trebamo to sve sto nas je snaslo negdje ispustiti, joj ne znam vise to ja sebi pocinjem vec tako objasnjavati. trosimo fiziolosku u velikim kolicinama, sirup za kasalj i sve ostalo sto ide s tim. <
>puzemo, nemamo bas interes za hodanjem ali do
o sve ce doci na svoje mjesto .<
>..kad smo bili u bolnici pedijatrica se jako zacudila kako jos ne hoda pa nas je pregledala i obisla fizioterapeut i onda se uspostavilo da nitko nije primjetio papire koje sam ja isto dala na uvid (otpusno pismo iz bolnice i dosadasnje nalaze) eto sto reci.... ne znas jel pohvalno to sto djete gleda u globalu ili je negativno sto nije prelistala cijeli dosje....no do
oooo zato smo mi tu i gledamo ko mama orao na djete <
>pozdravvvvv <i></i>
Avatar
supermama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 537
Pridružen/a: 17 pro 2005, 00:13
Lokacija: osijek

Re: tako to valjda ide :)

PostPostao/la podocnjaci forever » 17 vel 2006, 22:54

... <
>...eh, ne znam ni sama kako to cudno funkcioniram, al idem iz krajnosti u krajnost ... pocela sam raditi prije dva tjedna i sve mi se stubokom (majko mila, sta ova rijec uopce znaci ) promijenilo... virnem tu i tamo na forum, al nemam bas volje pisati, mislima sam stalno negdje drugdje... pa da, to i je pravi razlog... sad tek vidim kako je blazeno bilo razdoblje rodiljnog dopusta ... u stvari, kako god drustveni zivot mozda bio buran u to vrijeme, ipak si nekako izoliran, sav orijentiran na to svoje djetesce, jel gladan, kako ce spavati, sta cemo se sad igrati, nespavanje itd...<
>...a kad si radna zena i majka, hm, drugacije ide... ne mogu reci da mi nije do
o, cak stavise,
zo sam se usaltala u sve, vidjam opet neke drage ljude, ucenici do
i, krecem se... ali, malo me nostalgija hvata za tim divnim razdobljem chatanja na forumu, stvarno, nekako mi toplo oko srca kad se sjetim onih nasih najzescih i najcescih dopisivanja ovdje, nekakva intimnost je to, i to u kontinuitetu ... i to jedvacekanje da se prikljucim i javim i vidim sta novoga ima... i sve smo u istoj prici...ma predivno i jedinstveno razdoblje <
>.. a sad se osjecam ko otrgnuta od svega toga, tesko nalazim prikljucak... a mora se...povratak u realnost mi je uvijek bio slaba strana... <
><
>...ali do
o...ide to valjda tako u zivotu...<
><
>Ajd prvo da mi zaokruzimo nasu prvu godinu - bili zadnji put u savjetovalistu, ovo su najnovije mjere:<
><
>visina 72 cm<
>tezina 8 kg tocno<
><
>...jos uvijek je mala mrvica, ne hoda samostalno, tu i tamo napravi sam par koraka, ali obavezno kad misli da ga nitko ne gleda...jede nenormalno puno i uspjesno se privikava na jaslice... <
>...kuckuckuc, ima vremena da jos prozivi krizu privikavanja na jaslice, ali dosad je sve super... nisam se ni nadala da ce tako ici... prvih 7 dana je bilo aplosutno prekrasno, s osimjehom odlazio i vracao se iz jaslica... ovog ponedjeljka je skuzio sto se dogadja i zaplakao pri dolasku, ali kaze teta da je to trajalo tek minutu-dvije, kasnije sve super... igra se onako samostalno kako sam to vec vise puta pisala, tete ne mogu vjerovati, ali kad dodje vrijeme za spavanje, tu su sve tete razrogacile oci kad su vidjele kakav otpor to malo zaigrano stvorenjce moze pruzati ...no, i to se sredjuje, tako da ima dana kada odspava i po 3 sata u komadu, sto kod kuce apsolutno nikada nije preko dana uspio... tako da me pomalo stid priznati, ali lakse mi je kad sam se rijesila makar tih dnevnih muka uspavljivanja, buduci da s onom metodom koju smo primjenjivali definitivno nismo uspjeli nikakav pomak napraviati za dnevno spavanje... jedino bude malo nezadovoljan kod kuce kad se vrati iz jaslica, vise kenjka i slabije se igra, ali vjerujem da je to nekakva reakcija koju on u jaslicama potiskuje, a onda kod kuce tu hm, frustraciju izbaci...sve u svemu, jaslice su <
>...no, ipak treba jos vremena dok se mm i ja jos naucimo organizirati ujutro... daaanima skoro da zakasnim na posao, uvijek fali vremena ... sad znam da moram ustati u 6, najkasnije, i u 7 krecemo svi u auto i u akciju - Jana u jaslice, mm-a na posao i onda ja dalje sama na posao...<
><
>...eh, spavanje, nasa (ipak mogu reci) bivsa nocna mora... hm, bilo je krenulo preeedivno, trajalo 7-10 dana, i onda se pocelo vracati starom stanju, ali ipak ne dokraja... mislim da smo ostvarili nekakav malo vise nego polovican uspjeh...sto je ipak do
o i zadovoljna sam jer znate kako je nezidrzivo bilo u jednom trenutku postalo...<
>... pa evo, sad mogu s odmakom napraviti mali rezime nocnog spavanja (dnevno, kao sto rekoh, obavi u jaslicama): <
>-nema nosanja, uopce, nikako - vec mjesec dana... i to je najbolje sto nam se dogodilo... bez obzira koliko se puta nocu budio samo ga ponovno polozim u krevetic, pokrijem i gotovo... katkad se vise buni, katkad odmah upali... tu i tamo zna pruziti rucice da ga uzmem, ali nije to toliko ocajnicki kao sto je nekada bio jedini nacin... zzadnjih par dana sam uvela foru da mu kazem"jedan, dva, triiii" i pri tome ga polazem u krevetic - i pali! zasto i kako, ali eto, stalno nesto novo...<
>-do
o je i sto vise ne place onako grcevito i strasno kao prije, mada jos uvijke place...opet, bilo je par noci kad je poceo vristati, ali to ipak nije toliko dugo trajalo i ipak se sam smirio<
>-nismo uspjeli postici to da se ipak rjedje budi... sad se, u najboljem slucaju budi 3-4 puta i odmah se uspava dalje za par sekundi, ali bude noci i kad se budi kao i prije, po 10-ak puta, no, kaos to sam rekla, ne nosam ga, ne place tako jako, i uspije sam zaspati, pa opet nekako ide...<
><
>...a sta da vam kazem, kako to na poslu funkcionira... budem uglavnom ko zombi, u lagano otupljenom stanju , ali covjek stvarno moze svasta podnijeti... pokusam odspavati kad dodem kuci s posla, negdje oko 14 h, prije nego idemo po j u jaslice... a najbolje je da idem spavati negdje oko 21 h - samo u tom slucaju se mogu onako, posteno naspavati (jucer sam oborila rekorde - otisla spavati u 20, 15 h, probudila se orna u 6) <
><
>...ovih dana je J malo bolestan, grlo, prehlada, ne znam ni ja sta, ostaje kod kuce, malo mi ga dodje sestra cuvati, malo se mm i ja reorganiziramo...<
><
>...kako vi zivite?<
><
>... staramama, kako spavanje? de upregni ti malo cesce svog joba kad je vec tako 'ladan... ne bih ja rekla da je nekakva poremecaj sa Srecicom, to sto je stalno u pokretu.. ma J je potpuno isti, upravo zbog takve stalne akcije je atrakcija... hiperaktivnost se ipak ocituje na drugacije nacinee..hm, do
o, ne znam bas tocno, treba vidjeti kako ce se ponasati s vrsnjacima, iz toga se moze ponesto zakljuciti... <
><
>...a to za bacanje iz kolica, Nina, pa da, ne mosh vjerovati sta oni sve mogu.. ono sto kazes, Munjek - kako ako je bio vezan; ma sve je moguce - mi prolazimo neku drugu fazu kaskaderstva, nakon one kad tek pocinju padati s kreveta... J sada redovtio ustaje iz hranilice... ma bude svezan, ali on se ljudi moji, izvuce iz tih remencica, pa stoji i pljesce rucicama, pa sjedne onako ko na klupicu na ovaj dio gdje se jede... ma ludnica... i malo malo, pa zapne na ravnom podu i ljosne glavom o zid ili radijator... ah, cvorugica izbije, kme-kme i ajmo dalje...<
><
>...Nina, pravo zboris za ono muz-zena.. ali, ajd jos to... ali kad mi netko kaze gospodja, ja bi odmah nesto zafitiljila ... i ne kuzim kako, ali otkad sam se udala, ko da mi to pise na celu.. pa mi je nedavno jedan cikica na pijaci bio pravo osvjezenje kad je reko "ma biraj, srce sta god 'oces"... naravn oda sam sve kupila kod njega.. <
><
>...supermama, super si ti to podnosila s bolnicom, veselo i neoptereceno, svaka cast... ja mislim da bih bila prilicno unezvjerena...ajde, jos da ta virozica prodje...<
><
>... nisam bila prekriticna prema sebi, staramama, nisam li? <
><
>...pozdrav i svima <
><i></i>
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: tako to valjda ide :)

PostPostao/la staramama1 » 22 vel 2006, 23:02

Nemam snage za ponovo pisat možete me samo zamislit kako vrištim sve mi je z
isalo obećajem se javiti uskoro ako ne prije molim pozitivne vi
e za petak . <i></i>
staramama1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 20 lis 2005, 23:41

Re: tako to valjda ide :)

PostPostao/la nina » 27 vel 2006, 23:57

<
>....evo i nas napokon-naravno bili smo u ri nekih 10 dana.Bili smo snimat roku glavu jer je imao ogroman hematom od pada na glavi-8x2cm-sve je super.još ga je sestra vagnula u robi-10800g.<
>To dijete je postalo toliko radoznalo da se više ne mogu ni okrenut a da nešto ne napravi-danas je kradom otišao u wc povukao vodu i zavukao ruke u školjku i mlati po vodi dok je curila .U ri je sve porazbijao-daljinski,telefon.....<
>Ali nema veze,kad vidim koliko je sretan kad nešto izvlači ljutnja prođe.Samo me bilo strah ono u wc-u-lako je ušao jer mijenjamo
avu pa je iskoristio priliku.Više ne zatvaram vrata nego ih zaključavam(sva)pa sam sigurnija.<
>A sad ono najljepše-danas je sam prešao kuhinju u ri i sam si je pljeskao.kad smo došli na rab stalno napravi 5-6 koraka sam pa na guzu-valjda će
zo prohodati-možda za rođendan-
zo je i jedva čekam.<
>Cica mu je i dalje glavna,3.o
ok ne dolazi u obzir jer mu je previše,možda bi trebao smanjiti cicu-na cici je ujutro,popodne,navečer,2xpo noći.Kad se izdojim mlijeko je ful masno-neznam kako jer ja unosim u organizam skoro ništa masnoća,ne jedem slatko....Problem je kod noćnih podoja jer ja mislim da je on cijelu noć na cici(ja zaspim prije od njega) jer mu idu zubi i vidim da ga jako boli umiri se samo na cici. <
>Desni su mu katastrofa-sve krvavo.<
>evo ga.... <
><i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: tako to valjda ide :)

PostPostao/la nina » 09 ožu 2006, 23:54

<
>..nigdje nikoga,pa di ste?<
>Evo Roko je imao 1.rođendan,slavimo u subotu.Prohodao je-gega se ko patkica. <
>Ne može ga se zaustaviti,obožava zatvarat i otvarati ormare,vrata... stalno bi išao van,a vrijeme je katastrofa.Uzme me za ruku i vodi me do vrata da idemo van.<
>Popeo se stepenicama iz prizemlja na 3.kat na koljenima(naravno ja sam bila iza njega). <
>Ajde dajte se malo javite.<
>Danas sam spekla 6 kolača(1.put sam ih radila i super su).Javim kako je bilo na rođendanu <
><i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

tako to valjda ide :)

PostPostao/la supermama » 10 ožu 2006, 09:08

mi smo tuuuu , i ja non stop virkam ali nema nikoga...<
>kod nas se opet sve vratilo u kolotecinu nakon onog izleta u bolnicu i viroze....zaustavili smo kasalj i curenje nosica i cekamo proljece...dva dana je vrijeme katastrofalno pa onda treci dan malo izadjemo i tako stalno, a valjda ce i nama sunce granuti. <
>baka nas i dalje cuva i jako smo se poceli maziti i ljutiti kad nas neka igracka ne slusa...nesto stalno prica (nije to bas pricanje, a mozda i je ali usta ne zatvara) <
>jos nam je glavno puzanje iako je sve vise na nogama i uz namjestaj i sl. hoda onako postrance nekad se i malo pusti da se uhvati za nesto alai nekako mi se cini da jos jako kalkulira...no fizijatrica je rekla da pustimo da puze i nista ne forsiramo jer prohodati ce kad mu sazrije u centrali (ovo je moja opaska).<
>organizirali smo se i sto se tice jela i cisto nam do
o ide, popije mlijeko ujutro u 7 kad se probudi, doruckuje u 9 ( putra i kruha ili abc sir i kruh...nesto tako sto papaju veliki decki) ruca u 13.00, popodne pojede neki jogurt ili neku vocku (ali to nije bas ustaljeno) i navecer povecera mljecnu kasicu i jos popije mlijeka. <
>spavanje nam je da kucnem u drvo jako do
o, vise se uopce ne budi po noci (ili ga ja ne cujem, sala) <
>n
atov pa gdje ste pali i kako??? mi smo iskocili iz krevetica ali sve je proslo ok<
>evo toliko od nas....cekamo novine od vasssssss i saljemo vam <i>Edited by: supermama at: 10/3/06 8:10<
></i>
Avatar
supermama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 537
Pridružen/a: 17 pro 2005, 00:13
Lokacija: osijek

Re: tako to valjda ide :)

PostPostao/la nina » 12 ožu 2006, 22:34

<
>supermama-roko je pao iz kolica-bio zavezan .Mi isto čekamo ljepše vrijeme biti u kući.Roko hoda na veliko,priča tata,mama,baba,a ta(a šta),ne,da,.....Sve živo razumije-danas mu kažem di su papuče(skinuo ih u sobi)i ode on u sobu i donese ih. <
>Rođendan je prošao super,svisu se zabavili. arty<
>...a di su svi drugi-pf vidim ja da si tu ali nema glasa-kako je kod vas.<
> predivnom dominiku i njegovoj super mami<
> <
><i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: tako to valjda ide :)

PostPostao/la staramama1 » 13 ožu 2006, 22:55

Pozdrav ženicama i majčicama!<
>Kao prvo : Sretan prvi od sto rođendana malom cicaču Roku : <
><
>Drugo Supermama drago mi je da ste ozdravili i relativno bezbolno prošli bolničke dane mislim da je to najgora noćna mora svakog roditelja da mora ostaviti djete u bolnici .<
><
>PF moram priznati da ovi tvoji opisi kako se osjećašo odkada si počela raditi mene više podsjećaju na moje stanje sad kad ne radim ja si nekako uvjek zamišljam da će mi biti lakše kad počnem raditi <
><
>Sada mali izvještaj o nama vjerojatno ću prekidat i pisat u više puta jer me zadnji put na duži topic izbacilo.<
>Dakle ovaj zadnji mjesec mi je bio odvratan.<
>Sve je počelo kad smo primjetili kvržicu na vratu od malog i s obzirom na paranoične osobine mm- a i mene odmah smo počeli vrtiti išli mi kod pedijatrice da nas razuvjeri <
> <i></i>
staramama1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 20 lis 2005, 23:41

Re: tako to valjda ide :)

PostPostao/la staramama1 » 13 ožu 2006, 23:40

Morala prekinut, dakle nama odmah najgori scenariji u glavi i otišli mi kod dokice da izvadimo krv i da nam žena kaže da je viroza pa da se ne žderemo a kad tamo njoj to jako sumnjivo, ona ne vidi znakove viroze, najbolje da se hitno javimo onkologu dala nam žena i
oj mobitela od čovjeka da ga odmah nazovemo.E sada mi počeli sa čekajte malo pa otkud tako naglo? Jednostavno ne možeš povjerovat.<
>Na to žena počela poimence na
ajat imena djece koja su oboljela od leukemije i limfoma iz punog zdravlja baš na ovom području gdje mi živimo kao ima puno toga.<
>Na to zašutiš i osjećaš se kao da te neko svom snagom lupio u želudac i doslovce imaš nagon na povraćanje koliko ti se stisne želudac od muke.<
>Na žalost i mm i ja imamo neko medicinsko o
azovanje da znamo što to znači u toj dobi.<
>No do
o da prestanem sa hororom javili se na hematologiju i tamo su isključili malignu bolest ali dijagnosticirali tešku anemiju i to takvu da ne samo da je imao niski hemoglobin koji naša dokica očito nije smatrala tako važnim nego djete praktički nije više uopće imao željeza u sebi <
>što je sve do
ano moglo utjecati na njegov motorički i kognitivni razvoj (kako nam je doktor na fini način rekao može biti slabiji u matematici nego što mu je genetska predispozicija) Možda je i možda nije ostaje nam u budućnosti da vidimo. <i></i>
staramama1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 20 lis 2005, 23:41

Re: tako to valjda ide :)

PostPostao/la staramama1 » 14 ožu 2006, 00:01

Dakle nastavak sada je pod udarnim dozama željeza jer ove do sada nisu bile dostatne ni za bebu od mjesec dana.<
>Kontroliramo se svako malo i nadamo da neće biti problema u resorpciji. Jedino je nezgodno što se muči sa stolicom ili je opstipiran ili ne može stati tako da na kraju budu krvave i sluzave .<
>I kao vrhunac svega nađeni su mu i početni znaci rahitisa što mi fakat nije jasno dajem mu d vitamin od rođenja ili 1. mjeseca po 4 kapi očito nedonoščad i toga treba više.<
>Ispalo je da imam zapušteno dijete, i da bi bilo bolje da umjesto da sam dojila io do sada sa kuhala svaki o
ok dala dadaptirano i gotove kašice bar su obogaćene željezom.<
><
>To su novosti ali glavno je ovo da kad se suočiš sa takvim strahom da češ ostati bez djeteta sve ti postane nevažno i bolesti i motorika i napredovanje potpisao bi bilo šta samo da bude uz tebe.<
><
>Još nešto ovaj mjesec su mu valjda dvadeset puta vadili krv nekada sa iglama koje bi i za moju venu bile debele ,<
>i to djete nije ni jednom zaplakalo <
>To mi se i prije činilo da ima visoki prag tolerancije na bol, on i inače rijetko plače a kada da to zanči da je gadno.<
>Primjer zadnji put kad se zakačio za uho da mu je cjela uška bila ljubičasta.<
>I sada mu idu jedno 4-5 zubiju pa ništa posebno to ne doživljava osim što sve grize i slini.<
><
>I još jedna ljepo tužna vijest danas smo kupili svoje prve prave cipelice i šlapice. Prvo sam se veselila tome a onda me uhvatila neka tuga imala sam osjećaj kao da sam ga na neki način potkovala i da stvarno više nije beba nego je postao dječak.<
>Svima puno i pišemo se <i></i>
staramama1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 20 lis 2005, 23:41

Re: tako to valjda ide :)

PostPostao/la nina » 14 ožu 2006, 09:22

<
>staramama ,da nekim doktorima nije važno to željezo,i moj je roko bio jako anemičan,najniža granica je 110,a on je imao 90.Još u rodilištu u rijeci rekli su mi da kupim intrafer kapi jer su ono najlakše(ima ih u trstu),ove kod nas znaju biti teške.<
>Vitamin d su rekli 5 kapi.Kad smo vadili krv sa 10mj.sve je bilo super.Željezo je bilo iznad donje granice i ped je rekao da mu još do 1g dajem intrafer kapi.Te kapi idu po kilaži-sa 9kg ih je pio 16 na dan.Nakon 10mj. 10 kapi jer je bilo bolje.<
>Mislim da je onaj komentar o dojenju ,meni ped govori da je roko toliko napredovao isključivo jer je na cici.<
>Još me zeza jer još ga uvijek dojim,rekao da samo tako nastavim.Nije ni mogao vjerovati da je prohodao sa 11,5mj i to jako stabilno,ko da hoda već 5g.<
>Jučer smo bili na cjepljenju i kontroli-ima 10400g i 75cm. <
>Još ga muče zubi pa se stalno budi po noći i toliko sam umorna <
>Sad razumijem sve one koji nisu spavali,meni je vrhunac 4h na dan. <
>Svima veeeeeeeeeeelika <
> <
><i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: tako to valjda ide :)

PostPostao/la supermama » 14 ožu 2006, 09:49

staramama kako mozes reci da ti je djete zapusteno i da je bolje da nisi dojila....nije tako samo je mozda pedijatrica trebala na vrijeme urgirati...ali sve ce biti do
o, ko odustaje ne pobjedjuje citam sto si sve napisala i mislim si mi nismo vadili krv za zeljezo, pili smo ga dosta dugo i onda je doktorica rekla kao ne treba vise a kao fino izgleda pa ga nece slati na bocu (mozda je trebala preventive radi) d kapi smo prestali piti s 11 mjeseci, ali onda u bolnici je doktorica rekla da mu ih slobodno dajem do proljeca da nema stete, a onda kada grane sunce vannnn u park...inace kod nas je snjeg zameo sve <
><
>dominik i ja vam saljemo <i></i>
Avatar
supermama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 537
Pridružen/a: 17 pro 2005, 00:13
Lokacija: osijek

Re: tako to valjda ide :)

PostPostao/la podocnjaci forever » 14 ožu 2006, 22:12

Ajoj, vidi, ima zivih <
><
>Ja cu prvo cestitati malom misterioznom Srecici koji isto slavi rodjos tu negdje u ovo vrijeme, pa zato:<
><
>Maloj jednogodisnjoj zubatoj Ribici-Srecici sve najnaj u malom, ali svakim danom sve vecem istrazivackom zivoticu, i puno zdravlja i svega sto mu jos majcica pozeli!! <
> <
>A sad idem malo citati sto se pisalo, pa se javim... <
> <i></i>
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: tako to valjda ide :)

PostPostao/la podocnjaci forever » 14 ožu 2006, 22:34

E, a sad kad sam procitala, sokirana sam i pretuzna staramama, pa to su grozne stvari kod vas...<
>Kako sad biti pametan... ne zna covjek ko je tu kriv, i treba li krivca uopce traziti... a vjerojatno se zderete od muke, strepnje i nemoci... ma to mora biti uzrokovano necim drugim, anemija i rahitis... mislim, to jest cinjenica da mame koje doje moraju davati obavezno vitamin D, ali nitko nista nije govorio o nekakvim dodatnim koliicinama... i zato se nemoj zbog toga opterecivati... pa ne mozes mu davati ne znam kakve kolicine a ni u kom slucaju on ne moze biti zakinut zato sto je dojio... uf, kako iznenada i kako tesko... <
>...a kako se to ocituje, pocetak rahitisa, mislim, i koliko je situacija popravljiva?<
>...znam da ti je vjerojatno tesko, al ajd pisi o nastavku, sta se dogadja <
>..do tada za malishu i veeeliki za tebe... i sve sto sam zazeljela u cestitkama zelim jos trostruko - <i></i>
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: tako to valjda ide :)

PostPostao/la nina » 14 ožu 2006, 22:59

<
>...mi opet idemo u ri.<
>..prije svega:<
>SREĆICE SRETAN TI ROĐENDAN,UZ OSTVARENJE SVIH ŽELJA,A NAJVIŠE ZDRAVLJA!<
>PF- a nisi se sjetila ROKA i njegovog rođendana, .Kako je Janko.<
>Staramama ,ma bit će sve . <
><i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: tako to valjda ide :)

PostPostao/la supermama » 15 ožu 2006, 09:48

sreeetan rodjendan i od nas da budes dobar, veliki i zdravi i sretni i sveeeeeeeeeee <i></i>
Avatar
supermama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 537
Pridružen/a: 17 pro 2005, 00:13
Lokacija: osijek

PrethodnaSljedeća

Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.