Sada je: 28 tra 2024, 18:47.

Ajmo pricati - 2. dio

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Ajmo pricati - 2. dio

PostPostao/la nadicab » 19 sij 2006, 11:30

onaj topic se oduzio, meni na 5. stranicu, a vama nekima koji niste podesile parametre, na 13 <
>Nastavljamo s cestitkama za rodjendan <
><
> <i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Ajmo pricati - 2. dio

PostPostao/la podocnjaci forever » 19 sij 2006, 16:04

...ajoj, pa vid' i tu cestitka <
><
>Hvala od srca, nadice! <
><i></i>
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: Ajmo pricati - 2. dio

PostPostao/la Munjek » 20 sij 2006, 01:54

Evo i od nas sve NAJ NAJ NAJ od srca za prvi vazan najvazniji dan, rodjendan! A navjise cestitki naravno mami strpljivoj koja stvarno moze odahnut sad ak se moze tu i tamo naspavat! Puno je lakse kad se prevali ta godinica prva! Uzivajte!!! DAVID, 29.07.2004.<i></i>
David -------> 29.07.2004. --- Zg
Avatar
Munjek
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 30 lip 2004, 21:35
Lokacija: Zagreb

Re: Ajmo pricati - 2. dio

PostPostao/la nadicab » 20 sij 2006, 12:14

super za spavalicu <
>I s kojom si metodom uspjela? Ma, vazno je da si TI odlucila da je svega dosta - onda zbilja ide
zo. A sto je fascinantno, da jako do
o spavaju cijelu noc!!<
>Denisa nije poremetilo ni putavanja i spavanja u drugim uvjetima gdje bi spavao samnom - kada je dosao kuci, znalo se gdje je njegovo mjesto!!! <i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Ajmo pricati - 2. dio

PostPostao/la Dabilly » 21 sij 2006, 11:41

i ja čestitam rođendan, sa zakašnjenjem, ali ipak <
>sreeeetaaaan ti rooođendaaaan <i></i>
"You're weird.
I like you."
Avatar
Dabilly
ko lampica za bor
 
Postovi: 13129
Pridružen/a: 11 lis 2001, 19:43

Re: Ajmo pricati - 2. dio

PostPostao/la Munjek » 24 sij 2006, 01:58

Curke, skvadra mala, sta je to , di ste?<
>Otkad je nadica stavila nastavak vi ni bu ni mu. Skupa sa mnom. Di ste, sta ste?<
>Mi bili 2 tj u Italiji i super se proveli, sad smo opet u zg i uobicajene aktivnosti, krajnje zivahne. Podocnjaci, jel jos igra ono sa spavanjem? Cini mi se da si ti sad krenula odspavljivat sve ono sto nisi dosad kad se toliko ne javljas! Il je rodjendan bio naaaporan? Mogla bi i koja slavljenicka slika!<
>MI imamo, odnedavno skuzih, problema s uspavljivanjem. Tj ne znam jel su problemi, al mi to malo ide na zivce jer sve dulje traje. Moramo se skupa D i ja legnut na veliki krevet i onda se on premece i gnjezdi i penje sve u polusnu, al ak ga hocu uzet premjestit ili bilo sto (zanunat) , ne da se i odma se probudi tj razdrazi. I tako se plazi svaku noc, plus pomicemo granicu na 23. Uf. Al do
o, necu se previse zalit da ne bi dobila po <
>Dakle, mozda bi i mene zanimala metoda
zopotezna koju je PF iskoristila - pjescani sat?co to je? svima! DAVID, 29.07.2004.<i></i>
David -------> 29.07.2004. --- Zg
Avatar
Munjek
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 30 lip 2004, 21:35
Lokacija: Zagreb

evo i mene

PostPostao/la supermama » 24 sij 2006, 11:10

kod nas je sve po starom, uhodali smo se, evo ja vec drugi tjedan idem raditi i ne mogu reci da je dominik nesto jako to primjetio, kad mu je cijelo vrijeme akcija, baka, pa malo djeda pa malo tata i vec dodjem ja kuci...malo se onda pravi vazan, kao nezainteresirano pije vodu i prati jel ga se gleda, ali sto se tice navika nista se nije promjenilo. i dalje pada mrtav umoran u pola osam i jedva doceka da legne spavati, a ono kad se malo pocne meskoljiti dotrcim ja ili dam dudu ili kazem suuu,suuu i nastavi spavati...<
>mi cemo uskoro imati rodjendan (jos uvijek se smrznem kad pomislim kako se sve izdesavalo, a kako se priblizava dan d sve vise o tome mislim i analiziram, zasto, kako jel moglo biti drugacije, sto bi bilo da je drugacije) , a nakon rodjendana idemo na kontrolu kod pedijatrice, da vidimo koliko papamo i koliko smo veliki i da pokazemo sto sve znamooo, a onda dodje i fizijatar, i tako dan za danom<
><
><
> <i>Edited by: supermama at: 24/1/06 10:11<
></i>
Avatar
supermama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 537
Pridružen/a: 17 pro 2005, 00:13
Lokacija: osijek

Re: evo i mene

PostPostao/la staramama1 » 25 sij 2006, 00:33

Stvarno sam prasica što se ne javljam ali nekako i nemam volje kad moram stalno prekidat.<
>MI smo u periodu do
ih i loših noći. Nakon dosta vremena spavao je sa par buđenja oko 11 i oko 5 za klopu, jednostavno ne mogu skužiti u čemu je caka, toplo-hladno, gladan-pun trbuh, umoran-odmoran jednostavno nema pravila. I inače me dosta frustrira to što nekako ne mogu skužiti njegove potrebe da li je gladan umoran da li ga nešto smeta.<
><
>Eto mi napunili 10 mjeseci i sad odjednom nakon dugog perioda jednolične ishrane iskrsnula gomila novih nmamirnica koje treba probati pa se pokušavam tu snaći kopajući po dohrani.<
><
>Bili kod neuropedijatra i sve ok ali sad skupljam papire za komisiju, mislim da ću tražit 4 sata jer financijski ne mogu ovo izdržat,a ovako možemo organiirat čuvanje pola dana ja pola mm jer ga nemam komu ostaviti.<
>Moram se malo pohvaliti neuropedijatrica mi oraspoložila tjedan jer kad je vidla u papirima koliko imam godina nije mogla doći sebi od čuda i rekla da mi ne bi dala više od 21 (do
o malo je pretjerala) ali s obzirom na nick morala sam to ispričati da me se ne doživljava skroz krivo.<
><
>Inače bili smo i na vježbicama kod Karoline vježbali iskorak i opterećenje nogica u čučnju to baš neda odmah bi se dizao i to onak loše na prstićima.<
><
>Drago mi je da ste sve do
o i kao da ste sve na nekakvim godišnjim odmorima makar samo u glavi osim naravno supermame.<
>Super da imaš obitelj koja ti može čuvat malca da možeš mirno ići raditi možda ćr ti čak i goditi da malo odmoriš galvu od stalne napetosti i strahova. Ja te potpuno kužim eto ja se nisam prestala bojati od kad se rodio a vjerojatno ni neću dok ne umrem valjda kao svi roditelji. Jedino što kako vrijeme prolazi jedni strahovi zamjenjuju druge, te se mjenjaju scenariji možebitnih strahota ali se nekako naučiš živjeti sa tim toliko da si dopustiš slobodno vrijeme za opuštanje i uživanje u djetetu.<
>Ajde pliz reci jesu li otkrili zašto ti je puknuo vodenjak i gdje si rodila.<
>Nina da li je sve u redu sa mamom, jeste li još u Rijeci oćemo nove fotke.<
>PF spavaš li nam ti i kako je prošao rođendan'<
>Munjek pa kaj David ne spava dugo ujutro i još popodne pa valjda zato ide kasnije spavati.<
><
>Ngost čitala sam tvoj post ne zanm točno gdje ali zatucanost je svugdje kad ja nekom spomenem da se pratimo Goljaku odmah me se gleda sa rezervom ( ne znam kako bih to točno opisala) te sam sa više strana i od rođene majke dobila savjet da ništa ne govorim jer će ljudi pričati da imam defektno djete što god to značilo.<
>Alma nisam čula za prehladu kao posljedicu 5 u1 ali za kašalj da.<
>Mima nigdje te nema da li ste do
o?<
>Nadice gledala sam vas u do
o jutro baš ste super i pesek je samo zaokružio sliku. Jedino mi nije jasno gdje stigneš izvršiti sve obveze (vježbe,posao, kuća, klinci, forum i sad još i pes) <
>Toliko od mene pišemo se <i></i>
staramama1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 20 lis 2005, 23:41

u cvijetu mladosti

PostPostao/la supermama » 25 sij 2006, 10:10

Nadice moram i ja dodati na prijasnji post da iako se ne poznamo vise si mi u glaavi nego neki s kojima sam tu blizu, i onda pomislim da se sve moze i sve je super i tako moramo ici. <
>da odgovorim napitanje staremame (koja i nije tako stara 21 joj je godina tek, a ko ce to bolje ocjeniti nego neuropedijatrica)<
>ja sam prije godinu dana jos radila i sve je super i sve je ok i govorili su samo polako ali mozes jos je bolje da si u pokretu i tako ( posao mi je vise psihicki naporan nego fizicki) i tako sam ja otisla u zagreb u ponedjeljak poslovno na cijeli tjedan (bila na pregledu prije toga pitala doktorici i kaze kako da ne mozete ici sve je super) Da bi meni u subotu ujutro u zagrebu pukao vodenjak, sva sreca tamo je bio i mm, a sestra zivi pa smo otisli na sv.duh i napravili su carski. doktor mi je rekao da su prvo mislili da je neka infekcija, upala i sl. ali su nalazi pokazali da je sve ok. i njegov zakljucak je bio dogadja se. jednostavno nema nekog fizickog razloga (dominik je htio biti vodenjak u horoskopu, vise mu odgovara nego bik po karakteru....joj sala na sve strane, ali tako je lakse, kao sto sam vec rekla) i nista bila sam s njim u bolnici 33 dana i onda su nas pustili kuci s njegovih 2250 g. moram samo nadodati da nemam prigovora na doktore i svi su bili ok, i sestre i pedijatri (malo da su topliji nebi skodilo, ali do
o) cinilo se da se do
o
inu, a zmjerke koje imam s njima ne mogu nista promjeniti...jel tako!<
>pusssssssssssaaaaaaaaaaa svimaaaa! <
> <i></i>
Avatar
supermama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 537
Pridružen/a: 17 pro 2005, 00:13
Lokacija: osijek

re

PostPostao/la Mima68 » 26 sij 2006, 00:20

Evo malo i nas. Nesto me ovaj forum poceo zezati.<
><
>Prvo cestitke Janu za rodjendan sa debelim zakasnjenjem ali od srca <
><
>staramama nisam znala da se na Goljaku dijele takvi komplimenti sto ce reci da ih ja nisam primila <
>Inace, ovaj dopust za njegu djeteta mozes traziti i za puno radno vrijeme pa ga pretvoriti u pola radnog vremena ako dobijes pozitivno rjesenje, moze ti muz ici na dopust a ti raditi, sve to u vremenu za koje dobijes rjesenje; dosta je fleksibilno (mozes dopust prekinuti pa nastaviti npr.) - no, mozda se pola radnog vremena lakse dobije.<
><
>Munjek - nama vecernje uspavljivanje totalno ovisi o tome koliko je Lea spavala preko dana. Danas je iznimno spavala dva sata, pa smo je upravo uspavljivali sat i pol, naizmjenicno ja i MM. Dok je spavala dva puta dnevno to je bila uobicajena pojava, a sad kad odspava jednom uglavnom je
zo uspavamo.<
><
>supermama i ja sam rodila na SD i jako sam zadovoljna sa doktorima i sestrama, ali i sa pedijatrima, Lea se jos kontrolira kod dr. Stanojevica i on nam je stvarno ne
ojeno puta pomogao. <
><
>Mi smo inace do
o osim sto smo radi ove hladnoce zatvoreni u kucu pa smo svi malo zivcani. Ponekad samo odemo popodne k mojim starcima pa se Lea tamo igra sa bakom a MM i ja se izvalimo na krevete i uzivamo. Lea jako puno prica, pjeva pjesmice, voli se voziti u kutijama od igracki - guralicu smo joj pretvorili u tricikl, ali to joj bas nije zabavno iako je
zo skuzila kako se odgurivati nogama. Nadam se da smo
zo gotovi sa fizikalnom - Karolina je rekla jos jednom, a vidjet cemo sto ce reci fizijatar.<
><
>A sto se zatucanosti tice - otkad idemo na Goljak sam saznala za dvoje-troje djece koja su vjezbala gore, a radi se o djeci meni bliskih ljudi, a nikada nisam to znala tj. nisu to nikome pricali <i></i>
Mima68
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 54
Pridružen/a: 24 lip 2005, 08:24

Re: re

PostPostao/la nadicab » 26 sij 2006, 10:46

curke, kopiram vam s GP (ne znam jel idete i tamo na cituckanje) <
>Quote:to je meni neuropedijatrica rekla na prvom pregledu, kad ja još uopće nisam shvaćala što se događa i upitala što se podrazumjeva pod pojmom neurorizičnost, te koje su posljedice. Mislim da me ta njena prognoza (bilo je toga još - teškoće u učenju, manjak koncentracije, hiperaktivnost itd.) pogodila više od svega što sam čula i što se stvarno i događalo s D. To mi je uvijek negdje u pozadini svega i stalno mislim kako imam vremena još pet, šest godina da poduzmem nešto (ili svašta) da se to ipak ne pokaže takvim. Jer je rekla da u periodu između dvije godine i škole mi ni nećemo primjećivati neke osobite razlike u odnosu na drugu djecu . Stalno se pitam mora li to biti tako ili se radom može preduhitriti pojava nekih od smetnji. Jedno vrijeme sam bila ljuta što mi je to uopće i govorila i opteretila me za toliko unaprijed, a sad mislim da nas je tim upozorila da uvijek moramo davati "više". Dodala je i da se s mozgom mogu napraviti čuda i ovo: "da sam ja bar to sve znala, što znam danas, kad su mi djeca bila mala". <
><
>Kako prezivljavate zimu? Ja sam cak u utorak otkazala odlazak na vjezbanje u Klaicevu jer je jako puhalo i bilo jako hladno, pa si mislim da jedno vjezbanje nije strasno preskociti.<
>Inace, ako idete raditi na pola radnog vremena, dobivate puni iznos place, a ako ostajete doma, onda 2000 kn. <i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: sretan rođendan

PostPostao/la nina » 26 sij 2006, 21:26

<
>Janu sve naj naj za 1. rođendan da mu se ostvare sve želje a posebno puno zdravlja,sreće....<
> arty <
> <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: sretan rođendan

PostPostao/la nina » 26 sij 2006, 23:59

<
>...evo vratili smo se.Planirali smo još ostati ali tako ste mi nedostajale i evo nas.Kaže mm-vidim ja da nisi došla baš zbog mene kad si istu sekundu sjela za komp. <
>...da se pohvalim -dala sam 2 ispita <
>...Roko je super samo bi hodao za rukice,a puže da ne pričam,sve je porazbijao-frajer se digne i šeta uz stol,ormar... i sve šta nađe-pum na pod.Počeo se sam penjati na kauč(kad je razvučen je niži)a ja ga učim i kako da siđe i ide super-prije bi on skočio na glavu da ga nisam držala. <
>...imamo i malih problema sa zubima u 1mj. 8zubića-mislim 4 samo šta nisu.Sad ima donje jedinice i gornje dvojke.Gornje 1 nikako da dođu a sve natečeno. <
>Tako zna plakati po noći da mi se srce para-nasloni glavicu na mene čupa desni i govori mama mama mamiiiiii pa me pogleda već na kraju snaga i kaže ne bu(buba).Tako je dobar niti ga ne nunam samo da je kraj mene i kad popusti nakon mazanja gelom stavim ga u krevetić i sam zaspi. <
>...inače preko dana tako je zaokupljen svim i svačim pa zaboravi na zube,i samo se smije.Ima novo otkriće-šteker za palit svijetlo-ja ga dignem a on pali-gasi i umire od smijeha. <
>Zna kad mu kažem ne ili ba da to ne dira i samo me pogleda kaže tužno eeee i ode na drugu stranu.<
>...mama mi je došla jučer iz bolnice i došla je moja baka da joj pomogne jer 40 dana mora samo ležati i malo hodati ali NE SMIJE sjesti nikako jer bi morala ponovno na operaciju <
>...e da pozdrav novima <
>..i još da kažem da Roko štrajka sa papicom-malo-super jede povrće i meso-U 10.30,pa cica oko 1,30,pa oko 5 voće-ali pljuje kao da mu je previše(još zna bljunut povrće od 10.30 oko 4h),još cica navečer,2xpo noći i ujutro.<
>..evo ga... <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: sretan rođendan

PostPostao/la podocnjaci forever » 27 sij 2006, 23:17

...evoooo meeee, drage moje... <
>...uf, jos sam u zanosu da dostignem sve sto sam propustila... naime, jaaako sam imala problema s ezboardom, nisam daaanima imala pristupa forumu i poludjela sam... a ne da mi se svasta dogadja nego to nije normalno... _D<
>...pa cu vam se samo javiti da sve pratim, izgaram od zelje da vam svasta pricam, al ce ipak morati to malo pricekati (makra do kasnije veceras )...uglavnom, to nije normalno da se ovako moze odjednom sto stvari dogadjati, i to sve pocetkom ove godine... osim rodjosa, naseg ucenja spavanja, mojih priprema za povratak na posao - nudi se i prilika da promijenim radno mjesto, odn. skolu, pa sad i na tome radim...<
>...e da, i hvala svima ostalima na cestitkama za Jana - Dabily, Mima i NIna... <
>...bjezim, ali I'll be back, sto bi rekli Svarcika i Snjesko <
><i></i>
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: sretan rođendan

PostPostao/la podocnjaci forever » 29 sij 2006, 13:11

Sretan rodjo malom Dominiku (ma sta malom, ima 10 kg ) i da mu bude sretno i bericetno ko dosad u prvoj godinici zivota!!! <
><i></i>
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: sretan rođendan

PostPostao/la nina » 29 sij 2006, 16:26

<
>Dominiku SRETAN ROĐENDAN da mu se sve željice ostvare! arty<
> <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: sretan rođendan

PostPostao/la nina » 29 sij 2006, 16:53

<
><
>evo nove slikice,ali nikako mi neće više ih skinut <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: Ajmo pricati - 2. dio

PostPostao/la nina » 29 sij 2006, 17:39

<i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: Ajmo pricati - 2. dio

PostPostao/la nina » 29 sij 2006, 17:42

<i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: Ajmo pricati - 2. dio

PostPostao/la staramama1 » 29 sij 2006, 22:56

Spavaču Dominiku sretan rođendan i od nas! <
>Mi se isto ovaj tjedan začahurili u kući.<
>Ja odlučila tražit puni dopust, pa šta mi daju pa ćemo vidjet kako to funkcionira..<
>Super za kraj vježbica, sigurno će i Žučko to potvrditi pa zna Karolina svoj posao ne bi to bez veze rekla. <
>Nina
avo za ispite i Roko je pravi bonkas.<
><
><
><
> <i></i>
staramama1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 20 lis 2005, 23:41

hvalaaaaaaa na cestitkamaa

PostPostao/la supermama » 30 sij 2006, 08:57

puno puno hvala na svim do
im zeljama....mi smo evo odslavili nas rodjendan i to se proteglo na dva dana, ali bilo je do
o, u nedjelju smo ugurali velike a u subotu je bila dominikova ekipa (koja ekipa) ruka je bila u torti, na licu je bilo slaga ali super je. iskoristio je priliku i najeo se flipsa, ali tako je to studiozno jeo da vjerojatno nije ni puno uspio pojesti.<
>a sada ovaj tjedan idemo vidjeti sta ima za nas teta doktorica, a onda i malo do fizijatra, ali ... ne ne moze nam nista cijeli svijet, jaci smo od....<
>hvala svima jos jednom<
> <i>Edited by: supermama at: 30/1/06 8:04<
></i>
Avatar
supermama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 537
Pridružen/a: 17 pro 2005, 00:13
Lokacija: osijek

Re: hvalaaaaaaa na cestitkamaa

PostPostao/la nadicab » 30 sij 2006, 12:13

n
atov, koja pre-preslatka i prelijepa smjeskica <
>Ma, za pipkanje, stipkanje i ljubljenje <i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

sve je opet po starom

PostPostao/la supermama » 31 sij 2006, 15:53

proso je rodjendan, krenulo je cuvanje i danas smo otisli kod pedijatrice na kontrolu i zadovoljna je s nama, sto se tice tezine i visine tu smo super (10400 grama i 77 cm). rekla je dalje na kontrole i posjete fizijatru i nek raste a kontrola kod nje za devet mjeseci.<
>ali sada mene zanima, jer ja mislim da nije to bas sad sve tako super kako izgleda i mislim da se treba pratiti i ne znam ni sama sto i kako (mozda pretjerujem) ali jel trebam ja preventivno sada s njegovih godinu dana otici recimo kod logopeda...negdje da ga jos netko vidi ili stvarno cekati da se nesto pojavi pa tek onda reagirati...malo sam se nespretno izrazila, ali mene je strah i sto bi se reklo dodje mi da pusem i na jogurt a ne samo na vruce.<
>jel ima neko neki savjet????<
><
> <i></i>
Avatar
supermama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 537
Pridružen/a: 17 pro 2005, 00:13
Lokacija: osijek

Re: Ajmo pricati - 2. dio

PostPostao/la podocnjaci forever » 31 sij 2006, 23:06

…zdjavo, zdjavo…. <
>…e sad kad se raspistoljim – citat cete me ko knjigu … ko mi kriv kad sam vas navikla na duge postove, pa sad tesko prolazi nesto krace… <
>…rekla sam da se puno toga dogadja, ali mislila sam prvenstveno na ucenje spavanja koje nam je oduzelo puno vise vremnea neo smo planirali, a da svaki put pisem sta je novo, kad je zaspao, koliko je plakao, nije mi fora… osim toga, to se nama nesto oduzilo, a ja sam, bar prvih 5 dana bila sva nekakva napeta, u iscekivanju rezultata... pa onda nakon stoga stavim spavati, sjednem na kauc u boravak i buljim u prazno... kaze mm "jel ti to gledas film"... aha, mislim si ja, vrtim svoj film po glavi ...pa sam cekala da tu cjelinu makar donekle zaokruzimo pa da o tome izvijestim… no detaljno sam o svemu pisala na Stojbama buduci da sam tamo jos od mog prikljucenja forumu cmizdrila, jadikovala, i davila zene, pa nekako osjecam da je red i da kazem kako smo to izveli… pa ak vas zanima, detaljan opis mozete tamo naci <
>… a kakvo je trenutno stanje i kako se osjecam, ne znam vise kak da opisem… s kim god sam pricala, a provodio je te metode uspavljivanja svi su ili uspjeli u roku nekakvih najdalje 7 dana, ili su odustali jos u pocetku jer nisu mogli slusati dijete kako place… mi smo ucili spavati puna dva tjedna koliko kazu da je maksimum kada dijete napokon treba nauciti spavati.. ali eto, taj moj zilavi svojeglavac se bome ne da … uglavnom, mislim da smo puno postigli vec time sto vise NEMA NOSANJA, al stvarno… evo, ne nosamo se vec skoro 3 tjedna (majko mila, kako to
zo prodje) jer se uspijeva sam umiriti i zaspati… zaplace on jos svaki put kad se probudi ili kad ide spavati, ali bas uvijek sam zaspe… ono kako smo ga nosali a on se otimao je bilo vec … ovih dana sam malo podlegla po danu i dva-tri puta ga probala nosati pred spvaanje – ma kakvi, totalno je to prerastao i zbog toga sam presretna… ma sto se tice nosanja onako, iz dragosti i srece, to se podrazumijeva da u tome uzivam i da sam uvijek uzivala…. Ali ovo je kod nas preslo vec sve granice… i plac mu se promijenio, sad onako vise kenjka i kmeca, ne vristi vise tako jako i tak cesto kao nekada… noc smo u komadu prespavali tek dva puta, ali ja sam zbog toga itekako zadovoljna… neka ide postupno, valjda ce s vremenom doci na svoje… <
>… ma mogla bih pricati markove konake o tome, ali udavila bih, maksimalno; glavno je to da su se stvari ipak donekle promijenile, a kad cemo moci objaviti da smo odspavali u komadu makar 10 dana – to ce izgleda ipak trebati <
>…kad sam vidjela da bas necemo po
ati onakve rezultate kakvi bi trebali biti,a to je da definitivno spava cijelu noc, ja sam malo popricala sama sa sobom i nekako se pomirila st im da cu se morati drugacije organizirati kad pocem raditi, stvrno ici sto ranije u krevet da makar prvi dio noci odspavam, a ustati ranije i tada to vrijeme kvalitetno provodti s J-om i … na sve se covjek moze naviknuti…<
><
>-nina, ma cestitiam prvo na polozenim ispitima … koliko jos? kad se sjetim, ja sam s faksom bas bila oduzila i u vrijeme kad sam polagala zadnje ispite i diplomirala vec se ljudi s moje godine davno billi razisli kojekuda … uzasno samtesko pronalazila motivaciju za zavrsiti sve to,a li uspije se nekako… hocu reci, jos kad imas bebu, u sasvim si novom filmu, atreba se koncentrirati na strebanje…zato ti eto, skidam kapu…<
>…a malisha ti je divan …kak je bublast, bas za stipkanje… ja se u stvari nikad nisam navikla na tako debeljuskaste (u stvari normalne) bebe jer je J bio bas kost i koza, nije nikada imao te slaufice i kobasicice… <
>…vidim da mucite muku (nadajmo se ipak trenutnu) sa spavanjem… ma sigurno ce
zo proci jer ako su razlog zubici i ti to prepoznas, onda nema zime jer znas i sta je problem i kako ga pokusati rijesiti…najgore je kad ne znas zasto ne spava i place… ma cini mi se da je on u stvari bas do
a beba – eto, fino puze – cini se da je napredan sto se tice motorike,mislim na ono penjanje na kauc; (J se jos ne penje, a bas nam je kauc nizak), i to sto uspije sam zaspati i sto zaspe kad ga izmorite; a fora je i sto kuzi i poslusa kad kazes «ne»; ne znam kad djeci uopce to «ne» pocne nesto znaciti, onak zapravo… J jedino zna da ne smije u kupaonicu, mada mu za puno stvari govorimo «ne»; zasto je njemu taj «ne» za kupaonicu najuvjerljiviji <
> ...istina, ono za zajdnicko spavanje – da se ukocis i ne mozes se napsavati… ma i ja tako mislim, mada sam jednovrijeme silno zeljela da makar tako spava, ali cinjenica je da ni ja tako bas nikako ne mogu zaspati…<
>…a za nedoumice oko prehrane – pa morat ces cesce na podforum Dohranu; isto kao sto kaze staramama (vasi su bebejci tu negdje iste dobi); i ja sam se bas nekako sva zbunila zadnjih mjesec-dva, pa sam tamo otvorila topic i trazila savjete… nekako, vidim da J trazi konkretno, a nemam pojma sta da mu dam… i to uskladjivanje s dojenjem… ma bas me izludilo…al opet, treba strpljenja, jedno vrijeme si dozvoliti za isprobavanje novih namirnica, naci neki svoj recept za sve i onda to krene samo tako… <
><
>… mi sad jedemo ovako: <
>6,00 – dojenje<
>8,00 – 8, 30 dorucak = zobene pahuljice s malo suhog voca, samo preliveno prokuhanom vodom i malo jogurta (odmah ih je prihvatio, to mu je sad
oj 1 o
ok) – svakako to probajte kad dodje vrijeme (vec u 11. mj)<
>10,30 – ili kravlji sir s malo banane (najvise voli tu kombinaciju) ili vocni jogurt (Jogobella ima super neke sa zitaricama i vocem; toplo preporucujem) ili samo vocna kasica<
>13,00 – rucak<
>16,00 – dojenje, i onda jos malo necega usput gricne, kruh, stapici, mrkvica, jabuka, malo vocne kasice<
>19,00 – jos uvijek su to razlicita Lina<
><
>…jedino mi je malo neobican raspored o
oka kod tebe, Nina – ono za rucak u 10,30, a u 13,30 dojenje; ja bih to nekako preokrenula, da rucak ipak bude nekako u to vrijeme nakon podneva… <
><
>-staramama - djevojko!Zavidim ti, bas jaako… sto tako mladoliko izgledas… ja sebi bar 5 godina starije izgledam, grozan mi nekako ten, bore svuda, a posebno oko ociju, podocnjaci … a jos ova kicmena uklijestenja, pa hodam ko da imam osteoporozu (naravno, kad nitko ne vidi)… to me onako potajno, ali uporno cini prilicno nezadovojlnom : …<
>…kako Srecko sad spava? Jel isto mislis da bi moglo biti prolazno kao kod Nine? Doduse, meni se bas ne cini problem ako on ustaje samo oko 23 i 5 h, ako sam do
o procitatala i zapamtila… jedino je problem ako se teskouspava… a ono si definitivno do
o primijetila da je bolje dijete pustiti kad zaplace da se samo proba umiriti… narocito ako ne place bas jako i ako ti sama mislis da bi se mogao umiriti… otrpjeti 5-10 min placa mislim da nije bas jako strasno… pogotovo za jedno krace vrijeme…i ono bih mogla sve potpisati - tko bi vise znao jesu li gladni/zedni/umrni/dosadno im je ili sta vec... ma ubi se covjek od tih preispitivanja... za sebe znam da sam vec do
ano otisla predaleko u tome... <
>…kako ide prehrana, jeste uspostavili nove navike? Jel malisha ustaje i stoji?<
>… a cekaj, ne sjecam se sto si pricala zasto trazis ovu smanjenu satnicu – jel to bio u pitanju Dystni sindrom (i staj je to tocno, u stvari)? Znaci, ti bi radila 4 sata dnevno, ili…? I kad smo vec kod toga - kako se ide kod neuropedijatra? Jel to preporuci sama pedijatrica, ova opca, ili mogu ja zatraziti…? Naime, nas neuropedijatru nisu nikad dosad slali,a mislim da bi bilo do
o…<
><
>-talijanko, iliti Munjek- kak mi to fora, ici kod bake i dede u Italiju… sigurno ste svi napunili baterije… jel padne kakav shopping usput? <
>…a za tvoj rjecnik vise nemam rijeci, naime za povlacenje paralela s mojom obitelji… co to je je omijljena uzrecica mog starijeg
ata, pa ko da njega gledam kad to cujem… <
>…kako je David- mali osjetljivac rumenih o
ascica ; hm, da, sad muku mucite s tim njegovim bolesticama koje cesto i dugo vuce, a mozda jos vise lupate glavu kako i zasto… ali ja si nekako mislim da ce to ipak nekako doci na svoje, s vremenom… kako mu inace godi morski zrak ljeti? Jakko me sve to kako ga opisujes (osim problema s jednjakom) podsjeca na mog
atica, koji se nakon redovitih odlazaka dvaput godisenje na more do 7. godine skroz preporodio… <
>…J-vi rumeni o
azi su isto u stvari suha koza, cesto sitno osuta… ima definitivno grozno osjetljivu kozu <
>…jel spavate do
o? Ma ako je prolazna kriza (a sigurno je, jer inace do
o spava), nemoj uopce pokusavati neke metode za ucenje spavanja, narocito ne nesto na
zinu…mislim da su takvi treninzi ipak za teske nespavace… <
><
>-supermama – sta drugo reci nego stvarno blago si ga tebi… to sto ti mama, tata i tm mogu cuvati dijete … vjerujem da mozes na posao sasvim neoptereceno…ma jednostavno nema boljih cuvara od vlastitih mama, bez obzira na sve moguce odgojne mjere koje mozda rade krivo ili neke njihove zablude u odgoju… taj osjecaj da ti netko cuva dijete kao svoje (ili kao nekad nas) je nezamjenjiv… mislimd a uglavnom mozes pustiti mozak na pasu, narocito i oko nekih osnovnih tehnickih stvari (kako i kada pokupiti dijete ako je kod njih, pa se jos ogrebes i za rucak )<
>...a i podnick ti je – ako nista drugo – ekstravjerodostojan…<
>…zanimljivo je kako su nam price stvarno svima iste – naime, one uvodne, kako smo sve prozivjele to jos od poroda pa nadalje (strahovi, zbunjenost i sl.)… i do
o kazes «kako je vrijeme u ovih godinu dana
zo proslo»; kako vrijeme uopce straaaasno
zo prolazi… nista drugo nego carpe diem, seize the day, iskoristi dan sto bolje mozes, malim koracima naprijed – to bi nam definitivno svima cesce trebao biti zivotni moto <
><
>-Mima– znas kak sam umrla od smijeha na ono kak se ti i tm kod bake izvalite dok ona cuva malu … tako mi radimo kad odemo kod mojih, ah sto je to uzivancija…sta malena radi, cime se odusevljava? <
><
>-alma – ne znam sta bih rekla osim da ste vi meni svi za , i tvoja mala koja hrani onu zivinu od snaucera i ti i tm koje zamisljam onak ko u ilegali kako snimaju, presnimavaju, ripaju i ne znam ja vise kak se to uopce kaze…<
><
>…a vidim da ste se vi sve zacahurile u kucama ovih dana… joj, nama bas u vrijeme te najvece hladnoce bilo ovo ucenje spavanja, a buduci da je to tesko islo danju, mi salove, kape, jakne – pa van! Jedino vani moze odspavati recimo 1,5 h-2h u komadu…: <
><
>Inace, sad nam slijede s rodjoshom male ribice Nine i Staramamae, jel tako? Pa onda almini i nadicini bikici, i onda ljetne Munjeka i Mime..ngoscina mala tek puuno kasnije jel?... <
><
>E da, a nas rodjos! Joj, ma prosao je iznad svih ocekivanja . Istina, ubila sam se od posla jer sam strpala sve u isti dan - i bake i djedove, i prijatelje s djecom...u jednom trenutku sam pomislila dok sam spremala rucak za stare "ma definitivno ne mogu vise, crknut cu" - a sve zato jer sam za ove mlade popodne vrlo "pametno" smislila jos peci pizze i neke burekice, onak, da bude toplo, iako su vec bili pripemljeni naresci, kolaci i jos kojekakve djakonije ... i, uspjela sam ja to sve ipak, bila sam ko struna napeta, ali se na kraju dana kad se sve pogleda - bas isplatilo <
>Jan je bio preeeedivan, odmoran, uspio dva puta odspavati po 1,5 h, uz punu, puncatu kucu i buku ... tolik se igrao, veselio, napadao drugu djecu, pogotovo svog malog
atica iste dobi <
>Evo jedne slicice, nazalost, nismo bas nijednu snimili gdje je on sam kraj torte (odn. s rukom u torti ) jer smo snimali i s kamerom, pa eto.. a malo sam i nesigurna sad staviti ovu sliku jer je tu puno druge djece koju nisam "pitala za dozvolu"... al, valjda je to ipak ok..uglanom, J je tu u krilu ovoj djevojciic (kao sto vidite, gooomila curica i samo 3 decka, a svi troje bebe )<
><
><
><
>...a sutra - KRECEMO U JASLICE!! izvjesce slijedi...<
> <
><i></i>
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: Ajmo pricati - 2. dio

PostPostao/la nina » 01 vel 2006, 11:58

<
>...evo mi smo ovu noć kako tako spavali-probudio se u 3,30 i nije spavao do 5-plakao je-ZUBI meni ga je stvarno žao gledati,njemu idu donje trojke i četvorke,a dvojki nema.Gore ima dvojke a idu jedinice i sve mu je upaljeno i natečeno.Ove dane stalno se budi a tako bi spavao,a boli ga. <
>I da stvar bude bolja pišonja(na vanjskoj strani kožice)kao da je lagano popucao-roze crtice i to ga boli na dodir.Peremo u kamilici-zna neko šta bi još pomoglo,strah me da ne dobije kakvu upalu,a od kud to <
>Po danu je jako aktivan samo bi šetao-trčao,dodajemo se s loptom i udaramo je (uživa),zna-draga mama-iako me mlatara po glavi,pokaže kad ga pitam koliko je veliki a on digne ruke sve u 16 i plješće
avo.Ja mu kažem daj mami igračku i on da al je
zo zgrabi natrag. <
>PF za Jana ,još malo i spavat će on ko top.<
>Šta se tiče ručka ako mu ga dam u 1 nema šanse da više jede voće -kao da mu je previše 2 kruta o
oka za redom.Zna bljunut ručak(10,30)popodne oko 4-5. <
>Vidim ja već se naveliko piše o ljetovanju po forumu-kamo ćete vi ajde dođite do raba-raj za bebače-pokazao mi mm predivne pješčane plaže a voda do koljena 100m,Rajsku plažu izbjegavamo(prljava i preeeeeeeviše ljudi).Samo vi dođite ima sveki apartmana <
> <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: Ajmo pricati - 2. dio

PostPostao/la staramama1 » 01 vel 2006, 13:55

Supermama ja bi na tvom mjestu otišla ne vidim da može škoditi za bilo koga pa ako se i "nešto ne pojavi" kako kažeš.<
>Ako ništa drugo sigurno možeš dobiti upute za rad sa malim a to može samo koristiti.<
>PF za neuropedijatra traži uputnicu od svog doktora . Izgleda da oni tamo kod vas nisu baš ažurni što se toga tiče. Tu na Goljaku ulaziš automatski u kompletnu o
adu kod svih specijalista.<
>ZA skraćeno vrijeme te upućuje na komisiju pedijatar ali na preporuku specijaliste što više preporuka od što više specijalista to bolje e sad ovisno o potrebi zašto bi trebala, obično traže radi potrebe pojačanog rada sa djetetom. <i></i>
staramama1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 20 lis 2005, 23:41

Re: Ajmo pricati - 2. dio

PostPostao/la staramama1 » 01 vel 2006, 13:59

Nina ako je ispucalo pri vhu onda je vjerojatno od natezanja kožice pa se stvore ragade to namaži Garamicyn masti i nemoj ju baš dirat. ako je na dnu piše ili okolo vjerojatno je ostalo vlažno nakon presvlačenja, pa do
o posuši i namži Bepanthen plus kremom dosta je ujutro i naveče ali nemoj da mu dođe gore unutra u pišu.Od toga će ti proći za dva dana. <i></i>
staramama1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 20 lis 2005, 23:41

Re: Ajmo pricati - 2. dio

PostPostao/la staramama1 » 01 vel 2006, 14:02

Evo još i pozdrav svima opširnije kasnije ja sam totalno isfrustrirana jer ja nisam u stanju uspavati svoje djete koje očajnički želi spavati a ispada da sve što pokušavam je za njega mučenje i prizvodi kontra učinak. <i></i>
staramama1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 20 lis 2005, 23:41

Re: Ajmo pricati - 2. dio

PostPostao/la podocnjaci forever » 03 vel 2006, 00:15

...joj, staramama, ne bih htjela biti ptica zloslutnica, ali me ovo tvoje i Srecino stanje malo puno podsjeca na mene i J-a, ko da sebe cujem...: ma vjeruj da znam kolika je to frustracija, ne moras nista pricati... u stvari, moras , pisi kad uhvatis vremena sta se dogadja...<
>...Nina, deder nemoj ti previse ponavljat ove pozive na Rab, da ti ne bi stvarno dosli (jer zvuci ) <
> <
><i></i>
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: Ajmo pricati - 2. dio

PostPostao/la nina » 03 vel 2006, 17:46

<
>...evo mismo bolje što se tiče pišonje, aji zubi ..<
>PF pa dođite na rab-ovih dana stalno smo vani ,jučer i prekjučer-26 stupnjeva na suncu,ja i mm u kratkim rukavima.Bili smo i na otočićima sa barkom i roko je uživao sa mm,ja se sunčala i ,da bar bude stalno ovako toplo,ali danas će bura.Mm jedva čeka ljeto da nauči Roka plivati <
>Roko baš spava vani na terasi .<
> <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Sljedeća

Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron