Sada je: 13 svi 2024, 13:00.

Nošenje nedonoščadi

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Nošenje nedonoščadi

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 15 lis 2008, 15:03

Znam da se bebe vole nositi, na rukama, u marami, nisu baš izbirljiva. Ali, što je s bebama koje su tjednima i mjesecima u inkubatoru?
Moj Luka već 4 tjedna leži na gazici, ne smijem ga ni pipnuti (ne smijem ni inkubator dirati, a kamo li njega :cry: ), a čeka ga još bar toliko, ako ne i više. Kako s njima kad napokon izađu?
Sama pomisao da neće htjeti da ga nosim mi je izluđujuća, a danas je ne mogu izbaciti iz glave.
Kakva iskustva imate?
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

Re: Nošenje nedonoščadi

PostPostao/la mmm3m » 15 lis 2008, 16:30

Luka,25 tjedana je napisao/la: Kako s njima kad napokon izađu?
Sama pomisao da neće htjeti da ga nosim mi je izluđujuća, a danas je ne mogu izbaciti iz glave.
Kakva iskustva imate?

Jako mi je zao kad opet procitam da nesmijete dirati svoje bebe :cry: Pa svi strucnjaci preporucavaju da se nedonosce cim je malo stabilno da mami da ga drzi(ili mazi u inkubatoru) Ja sam Miu bas nekako tako prije starosti 1 mjeseca dobila da drzim(kraj inkubatora donesem fotelju,i mi Miu daju 1-2 sata na gola prsa)Svaki dan sam je drzala ujutro i popodne,a vikendom i muz.Morali smo je dirati u inkubatoru jer je njoj bio potreban nas dodir i nas glas.
Zbilja nerazumijem zatso to Vama nedozvoljavaju :|
Zasto mislis da nece htjet da se nosi? Sigurno da hoce,jer oni vole blizinu maminog srca,miris i toplinu mame.Naravno nemozes ga odmah nositi u marami ili slingu jer moras jako paziti na baby handling.Moras se nauciti pravilnom nosenju jer svako krivo nosenje se mora poslje na fizioterapijama ispravljati.
Poslje kad ojaca,kad bude starij onda ga mozes nosati i u marami.Ja sam Miu nosila cijelo vrijeme u slingu i ona je uzivala.
slika
Nemoj se sekirati,jer Luka jedva ceka da ga privijes k sebi :3srca
Poljubac malom junaku :proljece
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Nošenje nedonoščadi

PostPostao/la Tonka.M » 15 lis 2008, 17:43

i meni je jako žao da u Petrovoj ne dozvoljavaju kontakt sa bebama :( nas su na Rebru i poticali da ih mazimo i pričamo im :3srca

što se nošenja tiče, nama su sve nosilice strogo zabranjene još uvijek, samo ruke dolaze u obzir. A vjeruj mi, itekako će se htjeti nositi, ja bi sad jako željela da Teo bar malo manje ima potrebu biti na rukama :nevi ;)
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Nošenje nedonoščadi

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 15 lis 2008, 17:49

Tonka.M je napisao/la:i meni je jako žao da u Petrovoj ne dozvoljavaju kontakt sa bebama :( nas su na Rebru i poticali da ih mazimo i pričamo im :3srca

što se nošenja tiče, nama su sve nosilice strogo zabranjene još uvijek, samo ruke dolaze u obzir. A vjeruj mi, itekako će se htjeti nositi, ja bi sad jako željela da Teo bar malo manje ima potrebu biti na rukama :nevi ;)


O Bože, iskreno se nadam...
Bojim se da ne bi htio zato što će preko dva mjeseca biti u inkubatoru sam bez ljudskog dodira (to što ih sestre pikaju i kupaju/prebrišu ne smatram ljudskim dodirom, a nije ni blizu količini koju malci trebaju). Zaboravit će kako je to kad ga netko "stisne"...
A zašto ne bi mogli u maramu u kolijevku ili na prsa duplo križno? Imam masu iskustva s maramom, nema načina kako je nisam vezivala, zašto ne bi mogao u nju kad ga dobijem na ruke? Jasno mi je da ne smije u početku imati rukice i nogice raširene oko mog tijela, ali mogu ga nositi trbuh na trbuh s udovima sklupčanim između nas... ili?
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

Re: Nošenje nedonoščadi

PostPostao/la mmm3m » 15 lis 2008, 17:56

Dok nenauce prave uzorce drzanja tijela nesmije ih se nositi u maramama ili slingu.Problem je jer jako brzo nauce pogresne pokrete i to nije dobro.Dovoljno je da ga drzis vise puta na dan jednoj strani pa ce za par dana vec da ima glavicu ukrivo.Prvo treba da naucis baby handling,da on tocno po uzorku jaca sve misice i tek kad sve savlada(mislim oko korigiranog 6,7 mjeseca) moze da se krene sa nosenjem u maramama.
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Nošenje nedonoščadi

PostPostao/la Tonka.M » 15 lis 2008, 17:59

nama je naša fizio rekla strogo ne zbog usvajanja krivih obrazaca držanja koja u marami ne možemo kontrolirati kao na rukama. Ona sama kaže da je veliki protivnik svih vrsti nosiljki za naše bebe :dunno
Meni je to isto teško jer ovako mi je nemoguće ići u neke duže šetnje sa svojim đukelicama i Teom istovremeno jer mi ga je užasno teško nositi na rukama duže vrijeme (kralješnica i bubrezi su mi odlučili otkazati poslušnost), a i nije baš praktično
Al što je - tu je :dunno

evo mmm3m me preduhitrila s postom :kiss
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Nošenje nedonoščadi

PostPostao/la supermama » 16 lis 2008, 11:18

ni na sv. duhu se ne smije dodirnuti bebe... nesmijes se ni pored inkubatora previse zadrzavati...
ali ja sma sigurna da cete se vi jako maziti i nosati i ljubiti i grliti...morati ce sve ovo nadoknaditi...nemoj se brinuti ...pazi se cuvaj i budi hrabra
Avatar
supermama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 537
Pridružen/a: 17 pro 2005, 00:13
Lokacija: osijek

Re: Nošenje nedonoščadi

PostPostao/la nadicab » 16 lis 2008, 12:30

na Rebru se smije diejet držati u naručju. Ja sam Dneisa držala kada je imao 14 dana usprkos svim cjevčicama :3srca
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Nošenje nedonoščadi

PostPostao/la Tonka.M » 16 lis 2008, 12:49

ja Tea na Rebru nisam držala dk nije prešao na grijani krvetić iz inkubatora :dunno
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Nošenje nedonoščadi

PostPostao/la Miki » 16 lis 2008, 14:41

moja N. se morala naviknuti na dodir, u početku joj je smetao svaki dodir, ali brzo je shvatila da su mamini dodiri ipak nešto sasvim drugo od dodira na koje je navikla. mi smo forsirali dodire raznih "vrsta" - frotir, koža na kožu, pliš,...

ona je bila 2 mjeseca u bolnici

nemam sad uopće vremena za pisanje, samo sam virnula ovdje, pročitaj malo ostale topice :proljece

nadam se da ćete se uskoro maziti :3srca
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2168
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.