Sada je: 29 ožu 2024, 07:59.

Osobna invalidnina djeteta

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Osobna invalidnina djeteta

PostPostao/la Zekan » 10 sij 2014, 09:50

Molila bih informacije, ako netko nešto zna. Naime, dijete mi ima pravo na osobnu invalidninu i sada (koncem siječnja) imamo kontrolno vještačenje. Jučer sam pokupila papire u CZSS i iznenadila se što sve od ne-medicinske dokumentacije traže. Obzirom da je ista vezana isključivo uz imovinsko stanje i presjek primanja i imovine unazad 5 godina, zanima me zna li itko je li došlo do promjene u osnovi dobivanja osobne invalidnine (nekada je to bilo temeljem dijagnoze, dakle zdravstvenog stanja djeteta...je li sada možda temeljem imovinskog stanja majke/obitelji?)? Znam da je došlo do promjena u samoj kategorizaciji invaliditeta, ali nigdje ne uspjevam pronaći ništa konkretnije o tome. Zna li itko išta?
Zekan
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 30 sij 2013, 00:40

Re: Osobna invalidnina djeteta

PostPostao/la danijela81 » 10 sij 2014, 10:07

nas su na zadnjem vještačenju tražili isto to, ali invalidninu je dobio samo na temelju dijagnoze, iako su sve oko toga upisali u obiteljsku anamnezu. Ne vidim svrhu toga, ako to ne utječe na nalaz i mišljenje
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: Osobna invalidnina djeteta

PostPostao/la nadicab » 19 sij 2014, 21:39

invalidnina se i dalje dobiva samo na osnovi dijagnoza. Kod intevjua u CZSS ćete reći kolika su primanja obitelji jer se s time dobiva uvid u socijalni status obitelji (moja udruga se bunila protiv toga, ali bezuspješno).
Ovo je tumačenje Ministarstva o tome:
... zahtjev je zakonski opravdan samo za osobu za koju se traži invalidnina. Istu dokumentaciju nije potrebno tražiti od ostalih članova domaćinstva ...
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Osobna invalidnina djeteta

PostPostao/la Luka555 » 17 tra 2014, 09:33

Molim ako netko zna odgovor,
moje dijete boluje od distrofije. Prošli tjedan smo imali termin za ponovno vještačenje. Imala sam smrtni slučaj u obitelj pa nismo bili u mogućnosti doći na dogovoreni termin. Kakva je sad procedura? Naša soc.radnica je na odmoru pa se ne mogu dalje dogovoriti. Gubi li mi dijete sad pravo na osobnu invalidninu,ili je moguće dobiti drugi termin za vještačenje?
Luka555
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 06 kol 2010, 17:36


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.