Sada je: 28 ožu 2024, 10:44.

Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la kalea » 29 stu 2012, 00:19

sretna, pretpostavljam da su sve kolegice tvoje mame iz istog vrtića, i da se to što pišeš odnosi onda na taj jedan vrtić.
jer, ne bih se složila da je takva situacija u svim zg gradskim vrtićima, ona varira ne samo od vrtića do vrtića, nego od grupe do grupe, neke su tete onakve, neke ovakve, neke više pašu tvom djetetu, neke manje, u svakom slučaju slažem se sa srecom da situacija nije tako grozna kao što pišeš...
kalea
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1726
Pridružen/a: 22 tra 2004, 11:42

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la ciklama24 » 29 stu 2012, 06:29

Uvijek i svugdje glasujem za gradski vrtić! Moja je T išla od drugog do 9og mjeseca u privatni. Plaćali smo ga 900kn sa subvencijom grada. I nisam bila nezadovoljna ali nisam ni prezadovoljna. Radili s njima nisu apsolutno ništa. Nikakav program, samo nek se igraju i to je to. Ni jedan crtež, ni jedan rad nemamo iz tog perioda.
Od kad ide u gradski stalno se nešto radi...dani jabuka, dani kruha, sv. Nikola...mijese tijesto, crtaju jabuke, uče pjesmice, boje itd. itd. A o cijeni da ne pričam.
Ove priče o jaslicama kao najvećem zlu su mi odbojne :gaah nisam nikad imala problema s T zbog ili u jaslicama.
slika
Avatar
ciklama24
iš iš iš FP
 
Postovi: 2045
Pridružen/a: 11 sij 2011, 21:03
Lokacija: Zagreb

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la mrs. eastwood » 29 stu 2012, 08:13

o pelenama - čim se pokake ih presvuku. upiskana pelena nazalos ostaje, ali to ce vam svaka teta priznati. dakle osim kad se pokake presvlace ih jos prije spavanja i prije predavanja roditeljima. inace nosimo po tri pelene dnevno.

kalea je napisao/la:ne bih se složila da je takva situacija u svim zg gradskim vrtićima, ona varira ne samo od vrtića do vrtića, nego od grupe do grupe, neke su tete onakve, neke ovakve, neke više pašu tvom djetetu, neke manje, u svakom slučaju slažem se sa srecom da situacija nije tako grozna kao što pišeš...


X
koliko po tickeru vidim imas dobrih šest mjeseci da prouciti stvar i to ti iskreno preporucujem. poslati dijete u jaslice s takvim stavom nece nikome od vas (ni tebi ni bebi ni okolini) dobro uciniti. ja da mislim i pet posto ovoga sto si ti sve napisala ne bih nikad poslala dijete u vrtic. dala bih otkaz i stala doma.
moras sa sobom to rascistiti i biti sigurna u svoj odabir. dijete ce sve to osjetiti. ako si ti sretna ono ce isto biti sretno - a ti jos sretnija.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la Forest » 29 stu 2012, 10:08

Sretna :hug
Ako već imaš averziju prema gradskim vrtićima, a imaš financijskih mogućnosti za privatni, onda se ne muči previše.
Nisu ni svi privatni vrtići med i mlijeko, pogotovo ovi koji se instant otvore zbog poticaja i sl.
Gledaj da i privatni vrtić ima neku tradiciju, da radi već duži niz godina, čitaj komentare na forumima.
Uvijek imaš plus i minus, idealke nema.

Već sam napisala, ušla sam samo u tri privatna vrtića, dva sam odmah otpisala, iz svojih razloga.

Kad se sjetim prekrasnih, velikih soba u gradskom vrtiću, stegne me u grlu, naše su prostorije manje, ali opet, kaj da radim, to mi nije bilo toliko presudno. Nekome bi i to bio razlog za ispisati dijete (npr.mojoj poznanici).

Moraš sama iskristalizirati svoje kriterije, što ti je najbitnije, to traži. 100% nikad nećeš biti sa svime zadovoljna.
Postani sunce i svi će te ugledati

slika
Avatar
Forest
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 592
Pridružen/a: 01 vel 2011, 09:31
Lokacija: Zagreb

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la Vicky & Mama » 29 stu 2012, 10:51

ciklama24 je napisao/la:Uvijek i svugdje glasujem za gradski vrtić! Moja je T išla od drugog do 9og mjeseca u privatni. Plaćali smo ga 900kn sa subvencijom grada. I nisam bila nezadovoljna ali nisam ni prezadovoljna. Radili s njima nisu apsolutno ništa. Nikakav program, samo nek se igraju i to je to. Ni jedan crtež, ni jedan rad nemamo iz tog perioda.
Od kad ide u gradski stalno se nešto radi...dani jabuka, dani kruha, sv. Nikola...mijese tijesto, crtaju jabuke, uče pjesmice, boje itd. itd. A o cijeni da ne pričam.
Ove priče o jaslicama kao najvećem zlu su mi odbojne :gaah nisam nikad imala problema s T zbog ili u jaslicama.


X
potpis na ciklamu!
to koliko će se redovno dijete presvlačiti ovisi o tetama, a ne o ustanovi, ali iskreno ne vjerujem da je igdje tako strašno.
A ovo šta se tiče kreativnosti i rada s djecom i sama sam takvog iskustva da se u gradskima radi neuspredivo više i bolje baš zato jer tete imaju bolju uvjete, manje grupe djece kojima se mogu daleko više posvetiti, pa samim time i više maziti s djecom kad već i to spominješ.
Naravno, ne kažem da nema i privatnih kvalitetnih vrtića, samo kažem da ja još na takav nisam naišla.
i da, i ja ti savjetujem kao i druge cure da prvo raščistiš sama sa sobom sve razloge za i protiv pa onda odlučiš jer će inače biti ajme majko i tebi, i njemu, a i tetama.
u svakom slučaju sretno! :hug
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 29 stu 2012, 12:53

Moje iskustvo iz Pule je da gradski vrtići imaju visoke standarde zdravstvene, sanitarne, odgojiteljske i kakve već. Imaju česte kontrole. Sustav ih drži pod kontrolom i provjerava. Sa djecom jasličke dobi rade i igraju se, imaju programe i aktivnosti, presvlače ih odmah kad se pokakaju a inače 3-4 puta min.

Strašno mi dijete tamo napreduje, jako ju vole i vidim da ju prate i sve mi prenose. Hrana je odlična i zaista paze na to.

Privatne pak ne provjerava nitko kroz godinu, grupe su ogromne bez aktivnosti i ne hrane ih onime što je na meniju za taj tjedan (bar neke priv jaslice-info iznutra). Privatne zapošljavaju studentice na crno, štede na hrani, ne daju voće svaki dan. To su točne info za neke priv jaslice i rtiće, od osoba koje tamo rade. Ne budem iznosila nazive tih vrtića.

Sretna mislim da imaš neopravdanu averziju na gradske j. i da imaš totalno krive info.
Moraš vidjeti tko ti je to prenio, možda neki jako zahtjevni roditelji koji niti ne znaju u kojoj domeni jaslice rade pa možda očekuju da rade ne znam što.


Mi u Puli gradske plaćamo 650 kn. Što je puno. Ali opet tako je kako je.
Priv. nemam info oko 900 ili 1000.
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la zara01 » 29 stu 2012, 19:51

Sretna ne znam u kojim vrtićima rade prijateljice tvoje mame i gdje ti je mama radila,ali tako nije svugdje.Djeca se premataju kada se pokakaju i ne ostavljaju se namjerno pokakana.Nema točne minute kada se premataju,to su gluposti.Higijena je vjerujem bolja nego nekima doma -nažalost.Što se tiče plakanja istina je da ga neće uvijek moći držati u krilu cijelo vrijeme,ali ih se mazi,ljubi...Nemoj ići u vrtić s tako negativnim stavom,jer je sigurno da će ti smetati sve.Iako moj savjet ti je teta čuvalica do barem 2. godine.Moj je bio doma do 3 to je idealno.Ima svakakvih vrtića,teta ali vjeruj mi većina je onih boljih :dada
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la sretna22 » 29 stu 2012, 20:48

Hvala svima na iskustvima, dosta ste mi otjerale crne misli od jaslica :oops: :mrgreen
Vidjet cu sto ce na kraju biti, nadam se samo da ce mali dobro prihvatiti jaslice :luv :kiss
MAMIN HAHAR 14.05.2012.
Avatar
sretna22
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2287
Pridružen/a: 21 ruj 2011, 12:14
Lokacija: Land of Sorrow

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la Forest » 29 stu 2012, 21:46

Baš mi je drago Sretna da smo ti barem malo pomogle :luv

Opusti se i uživajte dok ste još zajedno. Najvažnije je da si ti mirna i zadovoljna, bit će i on, vjeruj mi
Postani sunce i svi će te ugledati

slika
Avatar
Forest
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 592
Pridružen/a: 01 vel 2011, 09:31
Lokacija: Zagreb

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la Tihanche » 04 lip 2013, 17:41

Pozdrav cure, :joy
nova sam na forumu pa se ne snalazim puno... Imam samo jedno pitanje, vidim da se prica o tetama cuvalicama... Zanima me samo ima li link na ovom forumu gdje cure stavljaju oglase da traze cuvalice?
Hvala puno
:srca
Tihanche
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 04 lip 2013, 17:25

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la mrs. eastwood » 04 lip 2013, 20:15

Tihanche - vidim na tri mjesta si pitala isto pitanje. ne, nema mjesto gdje se stavljaju oglasi. no ovdje možeš raspravljati o iskustvima, nedoumicama, problemima idt s drugim roditeljima.
možeš nam se predstaviti na za to predviđenom podforumu i ako želiš, pridružit nam se.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la FRNTEK » 02 svi 2017, 15:25

Joj hvala Bogu to je iza mene al ima jedna zena koja cuva 1 dijete + svoje tako da klinci imaju društvo kod nje u kući baš im se posveti vidim je svaki dan kako ide u park cak ako zelite nauci ih njemacki ili engleski uz igru malom sam morala preispitat :p al sranje sta prima samo jedna dijete jer je rekla da im se hoce full posvetit .cijenu neznam al mi je rekla da je povoljnija od ostalih jer ona nije odgajatelj vec samo mama... koja ima kucu dvoriste psa i slobodno vrijeme i zivce ....i da njena mama je odgajatelj a dijte ona cuva toliko o vrticima
FRNTEK
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 02 svi 2017, 15:17

Prethodna

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.