Sada je: 14 svi 2024, 11:19.

Generacija 2012.

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Generacija 2012.

PostPostao/la Mirci » 08 svi 2015, 17:55

Prijavite sebe i svoje klince, ukratko se predstavite i čavrljanje može početi :zivili

snježne sovice (zima 2011/2012)
Loptići i Zujalice (proljeće 2012)
Expressići (ljeto 2012)
jesenske papalice (jesen 2012.)
gnjezdilice i mazice (zima 2012/2013)
______________________________________________________________________________________________

2012.
Damjan (nevenera)
Nim (Azzul)
Toma (snowwhite)
Mirta (Liv Tyler)
Stela (erina)
dečko (Iva15)
Andro (putnica)
Marta (Beppa Joseph)
Marta (crna ofca)
Mislav (mazilica)
DAvid (Ana2010)
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29430
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la nevenera » 08 svi 2015, 19:29

da se upišem. damjan, ex loptić i zujalica 8.4.2012.
ima točno 3g i 1 mjesec. ima oko 18 kg, broj noge 29, visina oko 100 cm. nemam pojma, nosi odjeću 104.
skidanje iz pelene je trajalo nekoliko mjeseci. no već neko vrijeme smo si tu ok. najavi, ode sam, obuče se sam (a pokakio se pa nije obrisao guzu :baja ) i tako :hahaha
do godine dana je bio Miljko Ozbiljko. nakon toga je postao veselije dijete
česte bronhoostrukcije su nam se drastično smanjile korištenjem pulmicorta, kontroliramo se kod pulmologa u rijeci.
voli sve što voli - brat tin :ajme trenutno su to dinosauri.
voli puzzle, slaže ih rado. s grafomorotikom kasni jer do nedavno nije htio ništa u ruke. kad crta to je sve žbrlj.
ima problema s govorom, usporeni razvoj govora, tako da idemo kod logopeda, privatno svaki tjedan i 2x mjesečno u kabinetu za ranu intervenciju
ja sam na porodiljnom do 1.7. a onda idem na posao, rad na pola radnog vremena zbog djeteta s teškoćama u razvoju.
Zadnja izmjena: nevenera; 10 svi 2015, 10:02; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la Azzul » 08 svi 2015, 22:18

prijavljujem expressićku (28/7) od milja zvanu gospa Nim Nim ili zvir seniorka
ispod plavih dugih loknica skriva se glavica pedantne dame koja ne podnosi mrvice hrane po obrazima ili prstima, voli se češljat, radit frizure i mazat kremom, i naravno gledat se u ogledalo a ponekad joj se ova mama smiluje pa joj lakira noktiće
leopard uzorak je neizostavan print u pretežito rozoj garderobi, a zahvaljujuć bakama posjeduje nekoliko torbica u kojim nanaša autiće i hellokitty sličice
za crtiće nema vrimena, voli aktivnosti koje se vrše bilo di samo da su s vanjske strane ulaznih vrata, a najdraža igračka joj je ona koju u tom trenu drži mlađa seka slika

veselim se druženju
slikaslika Little miss July of 2012. & Little miss October of 2013.
We're sharing one eternity, living in two minds, linked by an endless thread impossible to break
Avatar
Azzul
rozo-ljubičasti po ebay-u
 
Postovi: 670
Pridružen/a: 06 sij 2012, 18:16
Lokacija: Split

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la snowwhite » 08 svi 2015, 22:57

Hojla :mah

Moje jedno od tri pripada ovdje. Točnije treće. Naša najmlađa maza. Toma. Za 2 mjeseca će napuniti 3.
ne znaš tko ga više mazi, mama, tata, braća, djedovi, bake, tete u vrtiću.
I odbro sve to koristi :mrgreen

Nikako da krenem sa skidanjem pelena, ali vrijeme je znam. I on je spreman. Ali ja sada nemam vremena. Ni volje :nesvist ali budem uskoro svakako.

Osim što je razmažen i za sve moraš pogoditi njegovu trenutnu volju nemaom problema s njim. Jede, spava, igra se (čak i sam :shock :mrgreen ).
Ne može bez braće (Maks (6,5) i Vigo (4,5)) i kad mu nisu u blizini kao da je izgubljen. Volim kad se sva trojica dobro slažu :luv
ali to je rijetko :ajme

nego neve, kažeš Damjan crta žbrljotine. U njihovo uzrastu ni nema još nekih crteža. Nije Toma puno mlađi. On jedva da ostavi trag olovke po papiru. Zato "točkanje" prstićima u vodene boje obožava :)
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la nevenera » 09 svi 2015, 06:39

snowwhite je napisao/la:U njihovo uzrastu ni nema još nekih crteža.
da, da. ali reče nam psiholog da bi trebao crtati krugove i ravne crte. što on ne radi tj radi ako mu kažeš ali uz veliki trud i ne liči skoro na ništa.
a olovku drži ko motiku :lol

u čemu vaši spavaju
moji u pidžami dugih rukava, tankoj. preko deka. no gledam sinoć, damjan mokar do kože. presvlačila sam ga oko 20h
u sobi su prozori na kipu, tako će bit cijelo ljeto jer smo na 4-om katu. rolete spuštene, temperatura u sobi 25
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la Liv Tyler » 09 svi 2015, 09:00

Stigosmo i mi, zujalica Mirta.

Taman je napunila 3. Ona ima 15kg, broj noge 25 i odjecu nosi 104, taman je uhvatila nekih metar visine.
Ona je treca od nasih i moram reci kako im je svima sefica. Takva je od rodjenja, bas cura s izrazenim karakterom. A krije se iza duge plave ricave kose i plavih oka na koje svi padaju. Stariji su joj do nedavno sve popustali ali sad je gledaju kao ravnopravnu i poceli su joj pruzati otpor pa bude i fajta povremeno. Ali vecinom su u zajednickom spackanju.

Predali smo papire za upis od jeseni pa sad cekamo objavu upisanih. Voljela bi da upadne kako bi se mogla malo druziti s vrsnjacima i da napokon ima i svoje drustvo, a ne samo od sestre i brata ili rodjake.

Pelenu nema vec odavno, dosta je samostalna ali kad zapne onda se ponasa bas kao prava bebica. Onda momentalno nista ne moze sama. Stariji su joj uzori, a mladju jos uvijek malo terorizira jer je jos uvijek ljubomorna. Nadam se da nece jos dugo trajati jer je stvarno iscrpljujuce.

I tako, ona voli sve sto i ovih dvoje starijih tako da ih u vecini kopira pa makar joj se to ni ne svidja ali mora i ona.

Ride - a - bike obozava, naucila ga je koristiti i sad bi vec na biciklicu. Ali jos je ne pustam, nek ovo jos malo utvrdi. Obozava i ljulju, trampulin i kad se vizi sa mnom na velikom biciklu. Kad idemo u duze setnje obavezno ju se mora malo i nositi jer se umori pa mi to onda presjecemo ili sladoledom ili stanemo na neku ljulju ili tobogan po putu ili kod frendova na sokic.
Najbitnije kod nje je to sto je opcinjena macama i sva odjeca ima na sebi neku macu. I igracke i slicice i sve sve sto se mozete sjetiti kod nje je na mace.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la erina » 09 svi 2015, 09:40

Evo i nas, ex Loptićka i Zujalica
Stela, 18.4. napunila 3g, visine nekih cca 97cm i 14kg, br obuće 26-27 ovisno o modelu.
Naš veseljak i maza :luv
Nije ljutko ni zlopamtilo, brzo se smiri a svoju ljutnju i frustracije izbacuje kroz visoke frekvencije :zub Vrlo je elokventna i svjesna svojih osjećaja, želja ali i ograničenja pa je s njom lako se dogovoriti oko svega.

Starija seka (8g) joj je naj, uzor u svemu. Ima dana kad su nerazdvojne, a ima i kad ne mogu jedna s drugom, mlađa provocira, starija nema strpljenja, klasika. :ajme

Ima "crve u guzici", i nema ta mira ni sekunde, i dok jede i dok se igra, ma štogod da radi nikad nije mirno na jednom mjestu,evo jučer je za ručkom triput pala sa stolice :lol

Voli pjesmice, ples, čitanje, lutkice, životinje, crtanje, uglavnom sve kao i starija seka, prati je u stopu. Samostalna je... i u jelu, oblačenju, higijeni (ok, brisanje guze još mi obavljamo)
Voli kreativu, tu je najsretnija kad se izvuku svakakvi materijali i nešto izrađuje.


Ide u vrtić, druželjubiva je i brižna, ali zna se i izboriti za sebe (opet visokim frekvencijama :nata )

Motorički smo postali malo smotani, kad vidim djecu njene dobi što sve izvode :ajme
N 02/07

S 04/12
Avatar
erina
B.Sc. Cicologije
 
Postovi: 2202
Pridružen/a: 18 kol 2011, 17:37

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la nevenera » 09 svi 2015, 12:22

snow- popravljaš mi prosjek s dečkima :lol

damjan danas misli da zna letjeti. :ajme oduševio ga orao na albumu stickermanije

jučer je kod logopeda ušao sam. prvi put. bio je ok kojih 20ak minuta. što je super. ovaj tjedan imamo opet tonu pregleda
a sve oko 11.30-12 jer je on u vrtiću 9-11. ima da mene i nikšu opali sunce samo tako :baja
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la snowwhite » 09 svi 2015, 13:56

A nas dve 6 muških :lol

zato su nam baš sve ovdje mame s više curica. Azzul dvije, erina 2, Liv ti imaš 3 cure jel? i jednog dečka.
Dakle matematiko moja, ima nas 5 mama, 14ero djece, i točno 7 curica i 7 dječaka. :gace

za sada :mrgreen

kod nas još nije tak ojako toplo. u kući, po noći. Toma ima bodi kratkih rukava, običnu pamučnu piđamicu dugih rukava i nogavica i vreću bez rukava. taman mu je.
I ja sam još uvijek u piđami i pokrivam se poplunom
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la nevenera » 09 svi 2015, 14:59

snowwhite je napisao/la:A nas dve 6 muških :lol
pa to te ja pitam :lol

meni je plan večeras debele deke (normalne ali meni debele :lol ) maknuti i dati im tanje flis dekice. nemam pojma više
damjan je definitivno u kratkima, i hlače kratke i majica kratkih rukava. još senije navikao pa nosa svugdje prsluk. :roll i čarape
prvo se borimo da ih skine, a onda na kraj ljeta da ih opet nosi
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la Iva15 » 09 svi 2015, 21:18

I ja prijavljujem mog expresića, u 7-om mjesecu će napunit 3. Za sada sin jedinac a sa jedne strane i dugoočekivani unuk jedinac. Tako da je glavni, u centru pažnje i lagano pokušava dirigirat da bude sve po njegovo. Kod mene mu baš ne pali ali nonićima upravlja :P
Al ubrzo mu dolazi brat pa će se situacija malo promjenit. Iako je dobrica mislim da je sad baš u nekoj fazi da će sigurno bit malo ljubomoran. Ali vidjet ćemo.
Ima 17-18 kg, visok cca 98, slabo priča, a to šta priča priča na klingonskom. Ali mi nismo išli na nikakve kontrole, ima puno dečki oko nas koji su krenuli pričat sa 4-5. Brojat do 10 nezna ali mislim da kuži računanje do 5...stalno su mu prstići aktivni i zbraja i oduzima. Pelenu smo skinuli prije nove godine, po meni prilično bezbolno, baš mu se desio klik. Jest da mu zna pobjeć jer se zaigra ali mislim da je to normalno.
Kasno je prohodao (17 mjeseci) pa mi se čini da i trči puno slabije od vršnjaka. Jako je oprezan, meni naravno lakše za ga čuvat ;)
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la putnica » 09 svi 2015, 23:52

Do sada nismo ni bili na generacijskom (nekako se potrefilo da sam u doba trudnoce bila povremeno bez kompa i definitivno bez vremena), ali... Nekako ste me povukle da nastavim ovaj dobar prosjek...
Dakle, prijavljujem Andru, koji ce krajem 7. mj imati 3god.
I on se uz stariju seku i bracu naucio borit, a omiljeno mu je kad se s bratom "boska na krevetu".
Izraziti je brbljavac i vec odavno puno i pravilno govori (znamo se zezat da pravilnije govori od brata koji ima 8 g.). Iznenadjujuce je razumno dijete i sve se s njim da dogovorit.
Zadnje vrijeme se poceo lijepit na tatu i cim on stigne doma trazit da zajedno idu na "radenje", da ponesu "blusilicu" i "busilicu" i "puntine za busilicu".
Ide u jaslice i toliko ih voli da cim otvori oci, oko 6 h, trazi da se "idemo oblacit za jasice", a zna nastat i problem kad mu treba objasnit da ih vikendom nema.
Dnevne pelene smo skinuli proslo ljeto, negdje s 2 g ivaljda mjesec dana, u jaslicama smo nedavno skinuli dnevnu za spavanje - samo je ostala jos nocna koja ipipak relativno cesto jos bude mokra.
Visine je oko metar (moram ga izmjerit), tezine oko 13 kg, a noga mu je 24, tj. sad vec 25.
Nakon sljedeceg rodjendana cemo uskoro ustanovit kakav ce biti kao stariji braco. Za sada pazi i ljubi moj trbuh, iako ga je jucer i udario sakom.

Neve - moj A se uopce ne pokriva pa je do danas bio u 2 duga rukava, a za nocas sam mu stavila kratki+dugi.
N 2005. R 2007. A 2012. M 2015. M 2017.
moj kromosom ljubavi

Ja lutam presretan ovom divnom zemljom il' kiša pada il' sunce sja, ja uvijek dobre sam volje, uvijek radosno pjevam, u mom srcu tuga neće naći stan... (Sv. Franjo Asiški)
Avatar
putnica
Meštar za slučajnosti
 
Postovi: 6668
Pridružen/a: 27 pro 2004, 18:38
Lokacija: ST - redovite gradsko-prigradske ture

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la nevenera » 10 svi 2015, 06:46

putnice :joy

ja sam za damjana išla provjerit malo prije 2g govor. problem mu je što ne ponavlja za nama, jedna riječ se koristi za dosta stvari - npr voda je i kiša i more i sve tekućice :lol i slova miješa.
da se ne dobije dojam da ne priča. priča on, itekako. navijen je. ali će reći daj mi ovo- umjesto daj kruh jer kruh ne zna reći. a rečenice znaju biti loše složene- ja bade ift - ja ću na lift. ili ja je ift.
i ima riječ, da kažem i ovdje- atuna- koja mijenja sve i svašta - pa nudim nagradu (kraljevstvo za konja) tko mi skuži što je to atuna :hahaha
daj mlijeko - daj atuna. a onda ga boli prst pa mi kaže da mu je bola atuna.
atuna :hahaha

mm je radio noćnu, mislimd a je damjan išao na wc usred noći. vrata sobe širom otvorena. svjetlo u wc-u upaljeno.
pokrila sam ga lancunom sinoć. opet je bio znojan. :ajme
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la Beppa Joseph » 10 svi 2015, 07:32

evo i mene :joy

prijavljujem zujalicu Martu, tri godine i par mjeseci, zadnje vaganje je bilo 13 i pol kila, oko 98-99 cm, a noga joj je narasla u 6 mjeseci za 4 broja (od 22 do 26). Bil smo kratko s loptićima i zujalicama, ali zadnje vrijeme nam je bilo tako turbulentno da sam sve skupa malo bila na forumu. Nastojimo bolje upoznati obitelj dok smo na posvojitejskom pa smo stalno išli kod baka i djedova, a tamo nam je ritam drugačiji pa rjeđe forumarim. Prije je govorila da želi ići njima, a sad se već vezala za dom i više ne želi nigdje (no, uvijek je možemo nečim potkupiti :lol ). Dobro je da smo sad malo duže doma.


Ta putovanja smo iskoristili da obavimo neke preglede pa smo išli kod oftamologa. Vježbali smo pokazivanje smjera onog slova e i to je bilo neka srednja žalost, pa je ipak morala kapati oči da vidi točnu dioptriju. Srećom, ne mora nositi zasad naočale, ali čini se da će trebati u školi, tako nam je rekla. Inače, jese li čule za pseudostrabizam. To imamo, kad se samo čini da osoba ima strabizam. To ima veze sa razmakom zjenica i sirinom korijena nosa. Ne sjećam se točno.

Bili smo i kod logopeda (privatno) i bila sam oduševljena kako je prošao pregled. Nisam očekivala da će se odmah opustiti s nekim nepoznatim, ali logopedica je baš topla i vesela osoba pa su se odmah počele igrati.
Još čekam nalaz, rekla mi je da će joj duže trebati da ga napiše jer smo uletjele preko veze na pregled kad je imala gužvu, ali već sad znamo neke vježbe koje moramo s njom raditi, a njoj se to uopće ne da. Npr. pjevušimo pa-ta-ka kao uspavanku bebama, izmišljamo nove pjesmice s istim slogovima do-do-do i sl.

Neve, moj je nećak isto kasno progovori i glavna riječ mu je bila maće. Isto nikad nismo skužili što je točno maće. :lol

Sjetila sam se tvog damjana i kad je Martu ulovilo skidanje robe sa sebe bezveze, npr. kad ide na wc.

erina, mogu te skroz kopirati u opisu kćeri. Marta je isto baš ovakva:
Nije ljutko ni zlopamtilo, brzo se smiri a svoju ljutnju i frustracije izbacuje kroz visoke frekvencije :zub Vrlo je elokventna i svjesna svojih osjećaja, želja ali i ograničenja pa je s njom lako se dogovoriti oko svega.
:luv Post 21,6
Avatar
Beppa Joseph
normalna mama
 
Postovi: 8112
Pridružen/a: 17 ruj 2008, 10:59

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la nevenera » 10 svi 2015, 08:01

njima noga tako brzo raste da mi je žao što nam vremenski uvjeti traže da nosimo cipele :lol :lebdi
damjanu smo prošli mjesec kupili patike, br 28, mislim da mu je bilo više na knap, ali 29 model nije pasao. mislim da mu je vrijeme da uđe u 29 :zub
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la Iva15 » 10 svi 2015, 09:44

Moj ima froddo zimske patike 24 i nisu mu još male. Išla kupit sandale, 25 su mu preknap, 26 nisu imali, probali ženski model koje su mu kao bile ok, probali 27 tek toliko da vidimo, na kraju zaključili da su mu ok te 27, nisu toliko prevelike a da nam izdrže do 9-tog mjeseca....uspoređujući ih sa tim patikama 24 vidim da i nisu puno veći kalup...uglavnom, i ista marka nema baš ujednačene kalupe.

Moj isto za puno stvari koristi istu rječ, recimo koko mu je oko, korjera (bus), kokoška...i vjerojatno još nešto al mi sad ne pada na pamet šta. I ami mu ima puno značenja. Prvo je. govorio ami bami (pada snijeg) pa vidim da i za kišu kaže ami, a i broj jedan mu je ami...
Rečenice baš i ne slaže, eventualno 2 riječi i uglavnom koristi onomatopeje...ne želi ni probat reć maca, pas, konj nego kaže mjau, va-va, ia. Crvenu boju zna, ali isto niti ne želi probat reć crveno nego kaže mamin brm, brm (jer mi je auto crveno).
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la nevenera » 10 svi 2015, 09:51

moj slaže rečenice, neke liče na nešto, neke ne. "to nije tatina nikša, to je moj nikša." :hahaha najgore mu je kad mm hendla najmlađeg. :ajme
uopće nije ljubomoran na mene ali na mm-a, to je strašno. :zub

ili meni kaže da dođem jer nikša plače - nija nije dobaj. nija je boua. (nikša nije dobro, boli ga). jer je kod njega svi dobri osjećaji- dobar, svi negativni - nije dobar

čudom se čudi kad mm kupi kruh, jer ga radimo doma - (š)to je to tata, (š)to to tata ima tu? :hahaha pa gleda i divi se kupovnom kruhu

danas je stavio dinosaure spavati. ima ih dosta. i onda svakog legne pa kaže- i ovaj pava. pa ga obori da spava. pa sljedećeg, i ovaj pava pa ga obori.... i tako 10x :lol
a tin će na to- a mora ponovit kad ne zna reć "svi". mogao je samo reći na kraju - svi spavaju
mm i ja se skoro upišali od smijeha
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la Liv Tyler » 10 svi 2015, 11:49

Ih poceli smo se slagati. I bas me veseli zivost.

Moji se cijelu zimu ne pokrivaju pa sam ja pred nekih mjesec dana odlucila zamijeniti imbotije jednom dekicom. Pokrivali su se par noci i sad su opet otkriveni. Toliko o tome.
Al me uzbudjujem se vise jer su stvarno topli preko noci, spavaju u pidjamama, pa se vise ne sekiram.

Moja M ima velik vokabular, svasta naprica. Ali jos ne moze reci r i č,ž,š mijesa. Ali sve je se razumije, ne tepa.

Jucer je obukla 2 majice kratkih rukava na sebe. Valjda je mislila da ce joj biti hladno. Hihihi
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la Liv Tyler » 10 svi 2015, 11:50

Snow da 3 cure i jednog decka. :D
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la Azzul » 10 svi 2015, 14:30

putnica je napisao/la:...
Dakle, prijavljujem Andru, koji ce krajem 7. mj imati 3god.
I on se uz stariju seku i bracu naucio borit, a omiljeno mu je kad se s bratom "boska na krevetu".


asti sa mnom u sobi na babinjačama u Splitu su bili mali Andro i mama mu rođen isti dan ko i Nimeria a ima starijeg brata i seku
:mah

o brbljanju bolje da šutim, Nim na mamu slaže krležinske rečenice, sve joj je u ženskom rodu doduše :lol
a i seka je uz nju ranije progovorila, još malo da usvoje iskustva u argumentiranju i jao si ga meni
no unatoč svim riječima kojima barataju najdraža im je, a i u najčešćoj upotrebi je: neću!
slikaslika Little miss July of 2012. & Little miss October of 2013.
We're sharing one eternity, living in two minds, linked by an endless thread impossible to break
Avatar
Azzul
rozo-ljubičasti po ebay-u
 
Postovi: 670
Pridružen/a: 06 sij 2012, 18:16
Lokacija: Split

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la erina » 10 svi 2015, 15:40

Liv Tyler je napisao/la:Ih poceli smo se slagati. I bas me veseli zivost.

:dada

Moje se danas razgolitile totalno, prali smo tepih ispred kuće, S uživala kao prasence šljapkajući bosa okolo, jedva smo je iz vode makli.

Moja je isto velika pričalica, uz to i mudrica, jedino ne koristi u govoru slovo R ali ga zna reći, ima već godinu dana, ali ga neće koristi nego kad želi baš nešto naglasiti. Ima argument za sve, milion pitanja...izluđuje seku time jer N nema toliko odgovora koliko ova ima pitanja :lol

Moja isto dekicom se pokriva, isto dobar dio noći je otkrivena, do sada sam je zbog toga držala u dugoj pidžami ali znoji se pa ćemo noćas probati u kratkome.

Jao o cipelama mi muka govoriti, čudo kako joj brzo noga raste, još je duga i uska pa je teže naći odgovarajuću obuću. Za sada ima nove balerinke i patike koje je naslijedila od seke, ne kupuju mi se sada patike nove do jeseni, nek izdrži u ovima, sljedeće što kupujem su ljetnje sandale a čini mi se vrlo ubrzo kako je zagrijalo :zub
N 02/07

S 04/12
Avatar
erina
B.Sc. Cicologije
 
Postovi: 2202
Pridružen/a: 18 kol 2011, 17:37

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la Iva15 » 10 svi 2015, 17:14

Liv Tyler je napisao/la:Ih poceli smo se slagati. I bas me veseli zivost.

:dada

Joj i mi muku mučimo sa tim pokrivanjem, on se jako veže za svoju rutinu i sad kad smo ga izvadili iz vreće njurga, oće vreću...prvo sam mu stavila normalnu deku, danas kažem da ću mu stavit drugu, tanju, a on izvlači iz ormara njegov zimski pokrivač i pokriva se sa njim. Sad smo se 2 dana malo razgolitili a nemam pojma šta ću mu sutra za vrtić obuć, kažu da će bit promjenjivo ovih dana.
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la nevenera » 10 svi 2015, 17:41

ja ću slati u kratke hlače i majicu kratkih rukava. može ponijeti prsluk il jeans jaknu.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la putnica » 10 svi 2015, 18:57

Azzul je napisao/la:
putnica je napisao/la:...
Dakle, prijavljujem Andru, koji ce krajem 7. mj imati 3god.
I on se uz stariju seku i bracu naucio borit, a omiljeno mu je kad se s bratom "boska na krevetu".


asti sa mnom u sobi na babinjačama u Splitu su bili mali Andro i mama mu rođen isti dan ko i Nimeria a ima starijeg brata i seku
:mah


Koja slucajnost!!!
(a ja definitivno nisam TA babinjaca jer je moja cimerica rodila sina, a ne malu Nim :nata )

U jaslice sam ga i ja pocela voditi u majici kratkih rukava (iako sam trenutno jos na jedno 4-5 kom. (nisam jos dovukla ljetnu robu iz drvarnice), a brzinom kojom ih on sporka stalno trazim ciste) i eventualno kratkim hlacama (ako mi dopusti - nikako da se jos navikne na njih). I ujuto, ako ranije idemo obavezno nekakva jaketica jer mu je valjda cudno izaci bez. Ali zato, kad oko 4 dodjem po njega tesko da ga uspijem uvjerit da je ne treba obuc. :ajme

nevenera je napisao/la:moj slaže rečenice, neke liče na nešto, neke ne. "to nije tatina nikša, to je moj nikša." :hahaha

e, draga - ovo zvuci k'o moj R danas :hahaha
Dobro maaaaalo pretjerujem, ali pred koju godinu definitivno.
Mseka je za njega uvijek govorila da zvuci kao da cijelo vrijeme slaze recenice na nekom drugom jeziku i onda prevodi.

Jos prosle godine je prepricavao neki vic gdje se gubio u dijelu:
"Ivice gdje ti je mama?"
"Zgazio je traktor" - e, tu je bilo Zgazio GA, pa ZgaziLA ga, pa zgaziLA je...

Zbog toga nam je svima jos cudnije ovo Andrino kad ne samo da krene pravilno pricati, nego onda jos zastane i ispravlja se.

A isto ovo sa zakljucivanjem, podpitanjima, ili to sto uvijek ima odgovore na sve - e, to nam je, nakon njih dvoje kojima i kad nesto ides objasniti sto su te pitali otidju na pola (u stilu - ajde, nemoj vise davit pricom) ravno :nesvist
N 2005. R 2007. A 2012. M 2015. M 2017.
moj kromosom ljubavi

Ja lutam presretan ovom divnom zemljom il' kiša pada il' sunce sja, ja uvijek dobre sam volje, uvijek radosno pjevam, u mom srcu tuga neće naći stan... (Sv. Franjo Asiški)
Avatar
putnica
Meštar za slučajnosti
 
Postovi: 6668
Pridružen/a: 27 pro 2004, 18:38
Lokacija: ST - redovite gradsko-prigradske ture

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la Beppa Joseph » 10 svi 2015, 21:06

Mi smo još daleko od ispravljanja gramatičkih kategorija :lol Ja sam sretna kad lijepo kaže pusti i sl. ili kad pokaže da je razumjela da volan ima dva sloga pa se trudi reći vovan.

Ne znam je li i kod vas problem ovaj prelazak u kratke rukave. Njoj to nije jasno i nikako ne želi kratke hlače i kratke rukave. Odustali smo od nagovaranja pa ponesemo i poslije je presvučemo jer ju vani više nije briga što ima na sebi, ali brate, ne da maknuti potkošulju i dugu robu :ajme

A još kad vidi neku fleku ili kapljicu vode na sebi. U tome definitivno nije na mene, pedantnost je na tatu :lol

jučer i danas smo bili kod prijatelja na selu, uživala se okružena kokošima, konjima, kravama...

a bome i ja :)
:luv Post 21,6
Avatar
Beppa Joseph
normalna mama
 
Postovi: 8112
Pridružen/a: 17 ruj 2008, 10:59

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la Iva15 » 10 svi 2015, 22:02

Ha, ha, baš mi je lakše kad vidim da ni vaši iz prvr ne prihvaćaju kratki rukav. Meni nije jasno u čemu mu je problem da ne želi kratke...ali mislim da oni sad puno drže do rutine...sad kad mu više ne stavljam kapu na glavu a bome ju je imao do pred neki dan sad si on navuče kapuljaču od jakne na glavu.
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la nevenera » 11 svi 2015, 07:08

moj se nekako dao skinuti u krake ali prsluk il jaknu sam oblači i nosi. pa se vani skine
jede bananu sad. danas će u vrtić
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la putnica » 11 svi 2015, 09:26

I mi cemo sad u jaslice (kako radim 4 h vodim ga malo kasnije)

Sinoc, kad je pri uspavljivanju skuzio da mu se kaki (uvijek kad vec legne mu se naknadno pisi, kaki, zedan je...) sam mu isla po obicaju spustit pelenu (kao da su gacice) i usput je pukao onaj dio di se kopca.
E, onda je moj mudrac zakljucio da on "nece pelenu, ne tleba mi pelena" tako da je nocas bio bez.

A od nedavno je naucio izlazit iz krevetica (s drvenim okomitim preckama - N i R su imali one s mrezom sa strane tako da je N izlazila sama iz krevetica jos s 11mj.) pa je nocas u 2-3 navrata, kad se probudio, presao kod mene u krevet. (Pa okretanje, guranje glavom moje glave... - nisam se bas ono naj naspavala. Ali i tako nema smisla da se previse naviknem - kad stigne sljedeci... :-) )
N 2005. R 2007. A 2012. M 2015. M 2017.
moj kromosom ljubavi

Ja lutam presretan ovom divnom zemljom il' kiša pada il' sunce sja, ja uvijek dobre sam volje, uvijek radosno pjevam, u mom srcu tuga neće naći stan... (Sv. Franjo Asiški)
Avatar
putnica
Meštar za slučajnosti
 
Postovi: 6668
Pridružen/a: 27 pro 2004, 18:38
Lokacija: ST - redovite gradsko-prigradske ture

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la snowwhite » 11 svi 2015, 09:37

Ajme kako nam je živnulo :joy

odvikla sam se od ovakvog intenziteta. Neka neka baš se veslim :srca

Smješne su mi ove priče s kratkim rukavima. Toma je prvi dan pokušavao stalno povući rukav dole. I objašnjavao nam da majca nije dobra onako s upitnikom u oičima :mrgreen Kako su dečki već dulje vrijeme nosili kratke rukave onda sam mu objasnila da sad to svi imamo, toplo je i ne trebaju nam majice dugih. Dobro je prihvatio. Prije čak nije volio skidati vesticu ili duksu kad bi ju imao pa smo to izbjegavali ali na kraju je i to prihvatio :)

Čistunac je ko Beppina MArta. Stalo moramo brisati ruke. Ako mu nepto kapne na majicu ili hlače traži da ga presvučemo. Onda mu objašnjavam da ne treba. Sada je malo olabavio jer vidi da nema kruha od toga. Stalno bi se presvlačili i ne bi bilo vremena za igru.
Juečr su se na dvorištu igrali s vodom. MAlo zaljevali i tako. On je presvukao majicu, hlače i cipele. Onda je na kraju ipak skužio da su mu braća mokra od glave do pete i da je to baš fora :mrgreen
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Generacija 2012.

PostPostao/la nevenera » 11 svi 2015, 09:55

moj je 2h u vrtiću (9-11), ovaj tjedan su mi rekli da ćemo se naći s logopedom vrtićkim i procijeniti stanje. iznenadili se da idem na posao 2 mj. :roll
rečeno je bilo 2h probno 3 mj a onda bi išao regularno, no evo cijela je godina skoro gotova a on i dalje ide na 2 h :whew

desi se, ako sam sama s njima, a taj dan imamo pregled il logopeda da ga ne vodim
pa dobijem komentare od tete :roll treba dolaziti redovito. kužim ja vas, ali.....
sutra sam sama s njima, vodim ih u vrtić, pa idem doma, pa se vraćam po damjana, pa idemo doma, pa idemo do logopeda, pa doma, pa idem po tina, pa doma. sve to s nikšom koji jadan spava kratko u autu il doma koliko može, a sad će i temperature bit sve gore...
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Sljedeća

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.