Sada je: 13 svi 2024, 23:51.

ŠKOLSKA TORBA

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

ŠKOLSKA TORBA

PostPostao/la mama1990 » 08 kol 2015, 09:56

Pozdrav svima!! :)
Krecemo na jesen u skolu i pocinjem lagano kupovat stvari koje su potrebne ali me muci torba!! Ne znam dal bi se odlucila za klasicnu skolsku torbu za 1.raz ili ipak ruksak koji ima cvrsto dno tako da stoji kad se spusti na pod i ima anatomsku potporu za leđa? Kontam si da ako uzmem klasicnu da cu slj godine morat kupovat drugu (frendica je imala slucaj da joj mali vec u drugom polugodistu 1.raz nije htio vise nosit tu kockastu) a ruksak bi ipak mogao nosit 2,3 god!! Mali mi ide u boravak tako da ce mu torba ustvari bit u sk preko tjedna...svako misljenje je dobro doslo :) sta je prakticnije i bolje? kakva ste vi imali iskustva sa torbama?
mama1990
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 03 kol 2015, 12:06

Re: ŠKOLSKA TORBA

PostPostao/la snowwhite » 08 kol 2015, 16:01

Ja nemam iskustva. Prvi put imam prvasica. Mizda drugi put budem pametnija
Sada sam uzela klasicnu skolsku torbu. Na zalost nece imati izbora i nisit ce ju sigurno prva dva razreda.
Htio-nehtio
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: ŠKOLSKA TORBA

PostPostao/la mrava » 08 kol 2015, 20:27

Za prvašiće je bolja školska torba, ne mora nužno biti kockasta, neka bude malo zaobljena. Bolja je zbog priljubljivanja uz leđa, leđa se ne krive pri nošenju dok se od ruksaka ukrive. Još nešto, udžbenici se ne iskrive, nemaju uha, imaju 2-3 pretinca koja olakšavaju djetetu bolje snalaženje gdje mu je što.

I ja imam prvi puta prvašića :luv , no govorim ovo iz iskustva kao učiteljica.
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: ŠKOLSKA TORBA

PostPostao/la barboza2 » 08 kol 2015, 22:34

Starijoj samu 1. r kupila torbu, herlitzovu, dala skoro 500 kN za nju. Zgodna je ona bila, čvrsta, s pretincima, 2 Pernice i vrećica za papuče. Ali vrlo brzo je postala premalena, naramenice prekratke, bez tih pernica smo i mogli, a bogme papuče je mogla nositi i u vrećici. U školu sam je ja vozila ili je išla školskim busom pa zapravo nije niti pješaci la s torbom na ledjima. Jedva jedvice je izdurala dva razreda i u trećem smo kupili ruksak 2u1 koji ce nositi do daljnjega. Dakle nemam bas pozitivno iskustvo.
SAD imam dva prvasica i trebam dvije torbe. Ne mislim dati vise od 300 kN za svaku. Planiram odmah anatomski ruksak s tvrdim dnom. Dečki su veliki i bojim se da bi ove torbe začas prerasli. Nemam zapravo jasnu predodžbu. Možda cu biti pametnija kad počnem obilaziti dućane.
Nothing is perfect. I am nothing.
slika
slika
Avatar
barboza2
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 736
Pridružen/a: 03 lis 2006, 22:21
Lokacija: sjever i jug

Re: ŠKOLSKA TORBA

PostPostao/la Tinica » 17 kol 2015, 15:13

Moj je izbor bio ovaj i imao je torbu od 1-4. razreda.
http://www.hama.hr/skolske-torbe-vrtic- ... o=-1&sort=
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA


Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.