Sada je: 29 ožu 2024, 07:48.

Piskimo u gacice sa 4,5 god :(

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Piskimo u gacice sa 4,5 god :(

PostPostao/la tajanakokanovic » 28 stu 2015, 01:25

Mame molim vas pomoc..
ocajna sam vec jednostavno sampo odjednom je pocela piskiti u gacice i to traje vec 2,5 mj ..,a najbolje od svega je to sto jee odjednom sada ,kao neki protest,inat..neznam,mozda grjesim..no isla je sama na wc i ja sam jusamo brisala i odjednom ovooo... vise nisam pametna!! pliiz pomozite jer to je strasno sada vec. Po 5 puta se upiski i ima stalno izgovore kao paa pokusala sam maama..,ali zagledala sam se i upiskila. svaki dan nesto novo joj odvuce kao paznju i nade uvijek neki doobar izgovor.. Msm niti ja ga bolje nebi smislila.. etoo to je ukratko to..
nadam se nekom odgovoru.. :)
Hvala unaprijed i ostanite lijepe i dobre i sretne..
Lijepi pzdrav...
Tajana :)
tajanakokanovic
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 28 stu 2015, 01:11

Re: Piskimo u gacice sa 4,5 god :(

PostPostao/la mrava » 28 stu 2015, 09:53

Je li u zadnje vrijeme nesretna, tužna...? Je li se nešto dogodilo, možda se nečega uplašila? Djeca kod neke stresne situacije mogu tako reagirati. Možda privlači pažnju na taj način ako se osjeća usamljeno ili nesretno. Probajte porazgovarati s njom muči li ju nešto... :hug :hug
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Piskimo u gacice sa 4,5 god :(

PostPostao/la sandram » 28 stu 2015, 18:27

Dobro dosla na mib.
Prvo jedan :hug podrske jer problem nekontroliranog mokrenja nije samo problem djeteta vec cijele obitelji.
Misljenja sam da niti jedno dijete ne bi privlacilo paznju piskenjem u gacice ili u krevet vec taj problem ima drugu podlogu. Svakako bi bilo dobro da potrazite lijecnicku pomoc, napraviti uzv mjehura i bubrega i dati urin na analizu. Ako ste iz Zagreba, moja preporuka je dr Cvitkovic u poliklinici Helena.
Sretno.
Djeca nisu bojanke. Ne mozemo ih ispunjavati svojim omiljenim bojama.
Avatar
sandram
pahuljica
 
Postovi: 9288
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:46

Re: Piskimo u gacice sa 4,5 god :(

PostPostao/la Lavanda » 25 pro 2016, 06:48

Nemam konkretno iskustvo s piskenjem tijekom dana, ali zna se upiskiti tijekom noći. Nastojimo uvijek se ponijeti mirno i bez velike strke oko tog. Ponekad smo znali reći: sada si piskila u krevet, drugi put ćeš na wc skoljku. Što manje obracanja pozornosti na problem i što mirnije, smirenije - to bolje. Kad je imala oko 2, 2ipol godine, premda je bila napredna u govoru, najednom je počela mucati kada je postavljala pitanje pa umjesto što je to, govorila je š -š-š-to je to. U početku smo je pokušavali nekako ispraviti, a onda smo došli do savjeta da se pravimo kao da se ništa ne događa. I vrlo brzo, da se "nismo ni okrenuli", ma rekla bih dan-dva od primjene tehnike da se pravimo da se ništa neobično događa, ona je prestala mucati. Zato moj savjet je prije svega mirno, sa strpljenjem, bez pretjerane pažnje na problem, jer svako emotivno i negativno emotivno reagiranje problem samo pogoršava i postaje sve teže.. U toj dobi je svakako teško im racionalno nešto objasniti, eventualno se može probati kroz neke priče, ali prvo probati ovako par dana...
Lavanda
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 15 srp 2013, 18:14

Re: Piskimo u gacice sa 4,5 god :(

PostPostao/la Diami » 07 vel 2017, 10:48

Kakva joj je stolica? redovita, tvrda/meka? Ponekad problem sa piškenjem u gaće bude posljedica neprepznatog zatvora. Dijete može imati zatvor, a da redovito svaki dan ima stolicu, pa je nekad teško prepoznati. Uz to mogli biste provjeriti urin kod pedijatra, da nije možda prisutna kakva infekcija.

Osim toga takve regresije često nastupaju u fazama kada ide nekakav skok u razvoju ili ako je nešto muči/tišti. Nije slučajno dobila brata/sestru zadnje vrijeme? Ili novu tetu ili kakvo novo dijete u vrtiću? Mnogo toga što se nama čini minorno, sitno, usputno, njima zna iz nekog razloga biti veći problem i pokazati se na čudne načine.

Pokušajte je možda sad jedno vrijeme redovito podsjećati da ide na wc. Npr. svaka 2 do 3 h.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Piskimo u gacice sa 4,5 god :(

PostPostao/la Mala Bornica » 07 vel 2017, 11:14

ja bi prvo urin dala na analizu pa onda isla dalje...
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15989
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47


Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 5 gostiju.