Sada je: 14 svi 2024, 04:02.

kad ste skinule pelene?

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la lulamae » 15 tra 2008, 21:51

moj mali ide na wc po danu vec duze vrijeme..znaci nema dnevnu pelenu vec jedno godinu dana ali nocnu nosi..stavim mu je bas prije spavanja..i jos ga presvlacim tijekom noci prije nego zaspi jer se cesto zna ukakti iako ga stavim na wc prije spavanja (nekad kak u wc,nekad ne),..ujutro mu je pelena opet cesto mokra..tako da za nas ne vriejdi ono kad skines dnevnu i kad ujutro bude suho da skinemo potpuno..nekak mi to po noci dugo traje..osim toga,on zbog motorike ne moze sam na wc pa mu ja pomazem..i stavljam ga na wc i brisem guzu i oblacim itd..
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la nadicab » 15 tra 2008, 22:17

moj samostalno ne sjedi i pitanje je da li će uopće ikada; po toj logici bi zauvjek bio u peleni.
Išla sam logikom da sva djeca do 3. ili 4. godine skinu pelene tj. u vrtiću više nisu s pelenama. Dodatni stimulans mi je bila njegova suha noćna pelena
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la lea.marijela » 15 tra 2008, 22:22

Hvala nadice sad sam malo hrabrija što se tog tiče. Kad krene vrijeme postat ću za instrukcije i podršku. :3srca
LEA 0,870 - 2006 / DOMINIK 2003 / NIKA 2001 /
Avatar
lea.marijela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 338
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 11:23
Lokacija: Zaprešić

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la stray_cat » 15 tra 2008, 23:02

lea.marijela je napisao/la:sve ovo za mene zvuči kao SF. Imam pitanjce u kojoj su motoričkoj fazi bila vaša djeca kad ste krenuli s odvikavanjem. Da li su sva samostalno sjedila? Možda je glupo pitanje no jako me zanima obzirom da imam dvoje klinaca koji su to do druge izbacili i uvježbali odlazak na wc no s njima nije bilo problema. A što sad? Lea još ne sjedi i nisam sigurna kad će a naravno piškinja i kakanja čini mi se nije uopće svjesna pa mi te vaše 3-4 godina zvuče kao velik uspjeh? :(


moj nije ni sjedio ni puzao, imao je oko 2 mjeseca. bio mi je na meni, najcesce na cici

njegov ga je tata drzao drugacije, na tati je sjedio kao na ljuljacki i ledjima se oslanjao na tatina prsa

vise se ne sjecam koliko je cvrsto drzao glavu u toj fazi
stray_cat
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 159
Pridružen/a: 14 ruj 2007, 01:12

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la Sandra028 » 16 tra 2008, 09:49

lulamae je napisao/la:moj mali ide na wc po danu vec duze vrijeme..znaci nema dnevnu pelenu vec jedno godinu dana ali nocnu nosi..stavim mu je bas prije spavanja..i jos ga presvlacim tijekom noci prije nego zaspi jer se cesto zna ukakti iako ga stavim na wc prije spavanja (nekad kak u wc,nekad ne),..ujutro mu je pelena opet cesto mokra..tako da za nas ne vriejdi ono kad skines dnevnu i kad ujutro bude suho da skinemo potpuno..nekak mi to po noci dugo traje..osim toga,on zbog motorike ne moze sam na wc pa mu ja pomazem..i stavljam ga na wc i brisem guzu i oblacim itd..

da sam čekala da im pelena ujutro bude suha, mislim da ih nikada ne bi skinuli :dunno
vjerujem da suha pelena može biti dodatni stimulans za skidanje pelene ali ne i uvjet- kod nas nije bila suha, dapače, bila je mokra, ali pet im je godina i skinula sam noćnu...i sve je ok, tu i tamo im pobjegne, mihi i paulini, loreni koja je motorički "najoštećenija" još niti jednom, ali zato postoje nepropusne plahte... ni moja lola ne može sama na wc, mi ju stavljamo, svima još uvijek brišemo guzu, skupa peremo ručice...ali polako pa će sve doć na svoje mjesto :mah
http://i267.photobucket.com/albums/ii29 ... no9pb5.jpg
+BRUNO, 10.05.2008.
"...Da te bar mogu poljubiti
Bez loših sjećanja na hladna proljeća
Bez slike stradanja
Što se baš na nas zalijepe..."
Avatar
Sandra028
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 265
Pridružen/a: 08 kol 2001, 21:49
Lokacija: Zagreb

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la lulamae » 16 tra 2008, 14:18

Sandra028 je napisao/la:..ali polako pa će sve doć na svoje mjesto :mah


thx :mah
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la lulamae » 02 svi 2008, 20:22

mi smo krenuli s odvikavanjem od nocne pelene..evo vec cetvrta noc..cak nam i dobro ide..cijelu noc su mu gacice suhe al je zapravo problem sto dok ne zaspi popiski se par puta..a prije spavanja ga stavim na wc..kraj kreveta mu je lona (tuta) pa ga ucim da sam side s kreveta i pomognem mu da skine pidamu i sjedne..al to ide tako da ga okupam,nahranim i stavim u krevet odem na 5min,vratim se a on se vec popiskio..pa ga ispitujem svakih pol sata jel oce na lonu..ah..
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la nadicab » 06 svi 2008, 14:33

a nas sada muče drugi problemi: mm je predložio da kupim gusku za noćno pišanje jer da je njemu već poprilično teško Denisa još i po noći nositi na wc. Pa sam danas to i kupila :(
Eto, nama bi bilo lakše da ima pelenu, nažalost
O teškoćama prilikom kupanja koje će nas uskoro dočekati, ne želim niti razmišljati
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la faith » 06 svi 2008, 15:27

Nadice :hug , sve je teže što je djete teže. Mi to još uvijek uspješno rješavamo s kanticom za plažu, posjednemo ga, držimo limpija i to nam je ok.
Kako to ide Denisu s guskom? Meni je to nezamislivo jer ja jednostavno nisam mogla u gusku kad sam bila u bolnici, ali valjda će se super Denis navići :3srca
Shine as the light you are (dr. Eric Pearl).

Tražim ljude, što više ljudi, koji imaju neograničenu sposobnost uvjerenja da ne postoji nešto što je nemoguće učiniti (H. Ford).
Avatar
faith
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1346
Pridružen/a: 06 lip 2006, 17:33
Lokacija: Zagreb

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la Sandra028 » 06 svi 2008, 20:35

nadicab je napisao/la:a nas sada muče drugi problemi: mm je predložio da kupim gusku za noćno pišanje jer da je njemu već poprilično teško Denisa još i po noći nositi na wc. Pa sam danas to i kupila :(
Eto, nama bi bilo lakše da ima pelenu, nažalost
O teškoćama prilikom kupanja koje će nas uskoro dočekati, ne želim niti razmišljati

mi za lolu imamo kraj kreveta za noćno pišanje kahlicu- ja sam često sama, kad b. radi noćnu i ne mogu je nositi :dunno
http://i267.photobucket.com/albums/ii29 ... no9pb5.jpg
+BRUNO, 10.05.2008.
"...Da te bar mogu poljubiti
Bez loših sjećanja na hladna proljeća
Bez slike stradanja
Što se baš na nas zalijepe..."
Avatar
Sandra028
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 265
Pridružen/a: 08 kol 2001, 21:49
Lokacija: Zagreb

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la nadicab » 06 svi 2008, 22:42

Svaki put kada Denis završi u bolnici, onda piški u gusku, pa smo svi naviknuti na to.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la Mammamia » 07 svi 2008, 10:58

Sad ste mi dale materijala za razmišljanje. Margarita će napuniti 3 za 10 dana, a ide i ljeto pa bismo i mi mogli pokušati, ali ona niti sjedi, niti govori i nisam sigurna je li u stanju kontrolirati te svoje mišiće koji su joj potrebni za zadržavanje mokraće i stolice kad tako slabo kontrolira i ruke da ne može pogoditi igračku kad poseže za njom. :dunno Mislim da ćemo pokušati ovog ljeta, ali ako imate neki savjet kako da to učinimo i na što da obratimo pažnju, bila bih jako zahvalna. Inače sam i Mihaeli (koja je potpuno zdrava) skinula dnevnu pelenu tek s 2,5, a noćne smo se riješili tek ove zime (5) i to u početku uz obavezno dizanje po noći, koje je sad prije mjesec-dva prestalo. MiIslim da kod nje to kasno odvikavanje ima veze s traumom zbog Margarite i toga što me često nema doma zbog njenih terapija.
Mihaela, Margarita i Antonija
Avatar
Mammamia
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 713
Pridružen/a: 26 ruj 2007, 11:49
Lokacija: Zadar

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la nadicab » 07 svi 2008, 15:24

razlika između tvoje curice i mog Denisa je samo u tome što je on pričao. Ja sam u svojoj glavi odlučila da će on skinuti pelene i tako je i bilo. Da ne kažem da nitko nije mogao vjerovati da dijete s takvom CP to uopće može. Iako smo znali da će nama biti teško, to smo napravili zbog njega jer ga ljudi ipak drugačije gledaju kada znaju da on to može kontrolirati.
A zamisli ga kao odraslu osobu i da nosi pelene
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la faith » 07 svi 2008, 15:36

Denis je dokaz da kada su se svi spremni potruditi (skidam kapu prvo mami, a zatim i ostatku familije :3srca ) da djeca s velikim oštećenjima svejedno puno toga mogu i stvarno sam jako ponosna na njega :3srca .
Shine as the light you are (dr. Eric Pearl).

Tražim ljude, što više ljudi, koji imaju neograničenu sposobnost uvjerenja da ne postoji nešto što je nemoguće učiniti (H. Ford).
Avatar
faith
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1346
Pridružen/a: 06 lip 2006, 17:33
Lokacija: Zagreb

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la Mammamia » 07 svi 2008, 23:11

Pa u svakom slučaju, probat ćemo. Ako ne bude išlo ove godine, dogodine ćemo probati opet.
Mihaela, Margarita i Antonija
Avatar
Mammamia
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 713
Pridružen/a: 26 ruj 2007, 11:49
Lokacija: Zadar

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la faith » 08 svi 2008, 07:32

Mammamia je napisao/la:Pa u svakom slučaju, probat ćemo. Ako ne bude išlo ove godine, dogodine ćemo probati opet.

Pokušaj svakako, nikad ne znaš kako može ispasti, nadamo se najboljem :mrgreen: . Sigurno ćete pronaći neki način na koji će vam pokazati da treba ići na wc. Možda je za početak dovoljno da ju redovito stavljaš na kahlicu, mi smo pronašli zgodnu koja je kao stolica pa su tako oni sjedili i polako su počeli tražiti da idu "sjediti na kahlicu", koja je bila super zanimljiva jer je još sa strane imala i muziku :band .
Sretno :3srca
Shine as the light you are (dr. Eric Pearl).

Tražim ljude, što više ljudi, koji imaju neograničenu sposobnost uvjerenja da ne postoji nešto što je nemoguće učiniti (H. Ford).
Avatar
faith
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1346
Pridružen/a: 06 lip 2006, 17:33
Lokacija: Zagreb

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la lulamae » 08 svi 2008, 20:41

ma di ste nasli tu kahlicu s muzikom,molim te lijepo? ;) to bi bilo i nama zgodno..mene fakat izluduje..cijeli dan je kak treba,ne popiski se u gacice,nego ide na wc..il me trazi (rijede) il ga samo odvedem..al kad dode noc..stavim ga u krevet a on bi svakih 5min na lonu i izmedu se jos upiski..a noc zna izdrzati suh (ne bas uvijek,al vecinom)..mislim da me trenira :baba il samo trazi paznju..jooooj...
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la paula.m » 10 svi 2008, 12:59

Moja ima 4 i pol ali jos smo s pelenama.
paula.m
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 41
Pridružen/a: 09 svi 2008, 08:31
Lokacija: Rijeka

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la lulamae » 10 svi 2008, 18:16

nocas se nije upiskio nitijednom :band
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la Plava » 06 srp 2008, 15:16

Evo i ja bi nas prijavila na odvikavanju od pelena. Skinuli smo ih prije neki dan i trudimo se. Stavimo kod spavanja, ali preko dana samo gačice. Popiškio se par puta u tutu, i jednom se i pokakao, a sve ostalo se uredio u gaće. Tak je smiješan u gačicama. Nadam se da ćemo uspjeti. :bye
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la Plava » 08 srp 2008, 00:14

I danas smo kakali na tutu, ali ne i piškili. Neznam dali kuži da piški, pogotovo kad smo u moru. Kad ga pitam jel mu se piški odmahuje glavom kao da ne, ali nisam sigurna dali to znači odgovor ne ili :dunno
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la lulamae » 08 srp 2008, 09:32

ja svog svejedno odvedem na wc pa se on popiski aposlije sam trazi kad ga pitam..bas me zacudio kak je bio dobar kad smo bilina bazenu..kad god smo izasli iz vode isao je na wc..
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la † zmijac » 09 srp 2008, 18:52

Već sam dugo planirala ovo staviti na Gp, ali.....ovo je sa Def .fakulteta u ZG
Ovo je sistem koji je kod nas proradil u doslovno 3 dana , kasnije smo imali tu i tam nezgode :mrgreen: ali rijetko.
Jedina fora je bila da smo počeli početkom svibnja, jer nas je savjetovala def. da ne krećemo kad su goli po vrućini jer
im je onda ovak i onak svejedeno i ne kuže poantu.
Imala sam negdje dopisanu -ispravljenu našu varijantu odvikavanja, ali svako si može po klincu prilagoditi.
Sretno
p.s.
mi smo skinuli i dnevnu i noćnu istovremeno-i nismo išli na tute jer bi nam onda opet bio problem na školjku
i by the way moj klinac je autista pa isto si baš nismo mogli objašnjavati
I ako treba tabela ja ju mogu copy-paste


UPUTE ZA PROGRAM ODVIKAVANJA OD PELENA
(uz ovo ide tablica za bilježenje ritma obavljanja nužde)



1. Prvi je korak utvrditi što tocnije kada je djetetu „sila“, dakle njegov prirodni ritam obavljanja nužde. Nakon tjedan ili dva kod svakog se djeteta može utvrditi određeno vrijeme kada obavlja veliku i malu nuždu. S bilježenjem treba započeti u vrijeme kada je dijete zdravo i u uobičajenom stanju (nikakve posebne situacije, promjene i sl.).
2. Dijete treba biti svo vrijeme osim noću BEZ PELENA zbog toga da biste svaki puta kada se „dogodi“ to odmah primijetili zabilježili u tablicu.
3. Nema NIKAKVIH POSEBNIH KOMENTARA I POSTUPAKA vezanih uz ono što mjerimo. Ponašajte se uobičajeno kao da se ništa nije dogodilo, smireno presvucite dijete i nastavite s prekinutim aktivnostima.
4. Kada ste ustanovili ritam vršenja nužde tada se počinje s provođenjem podučavanja o korištenju WC školjke ili tute. Ipak, bolje je to obavljati u zahodu na školjci koristeći pomoćnu dasku, time je dijete sličnije odraslom (imitacija) i izbjegavaju se eventualne kasnije teškoće u prelasku s tute (kahlice, noćne posude) na wc.
5. Trebate odlučiti što će biti nagrada za ispravno obavljenu nuždu. To može biti slatkiš, igračka ili aktivnost koju dijete voli, ali uvijek uz MNOGO POHVALE.
6. Međutim, kako postupiti kada „pobjegne“ u gaćice ? Nikako ne kažnjavati, samo se uskraćuje nagrada. Događaj se ne komentira i dijete se presvlači bez puno "predstave", sasvim neutralno.
7. Sad kada znamo kad je vrijeme za WC djetetu nudimo odalazak na zahod uz jasnu uputu, bez velikih priča, nagovaranja ili nutkanja. Jednostavno ga posjednemo i potičemo da obavi nuždu. Koje su pritom riječi prikladne, najbolje možete sami odlučiti. No, to ne smije trajati duže od 5 min. Zahod NIJE IGRAONICA niti kabinet za „mučenje“. Ako nakon tog vremena ništa nije učinjeno, mirno i emocionalno neutralno (niti strogo niti blago) skidamo dijete sa školjke i oblačimo ga u tišini te puštamo da otiđe iz WC-a. Ako mu se „dogodi „ malo kasnije i to u gaćice ne komentiramo opširno, nego samo kažemo „To nije lijepo“. Presvlačimo ga na način da to ne bude nagrada niti "porcija ugode", dakle ne tepajuć ili mazeći i sl. Ali postupak ne smije biti niti grub, već sasvim „mehanički“ - kratko i brzo u tišini.




Ako napravi nuždu u zahodu slijedi NAGRADA...uz reakciju oduševljenja, pohvale i sreće s vaše strane. Napomena: OBAVEZNO ODMAH dajte materijalnu nagrada koju ste ranije odredili i koju dijete ne može dobiti niti u kojoj drugoj situaciji.
nije više AKO,već KAD !
† zmijac
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 177
Pridružen/a: 01 srp 2005, 18:05

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la Lotta » 10 srp 2008, 22:31

evo i mi smo sluzbeno bezpelenasi! :drink
prije par mjeseci smo skinuli dnevnu, a prije tjedan dana i nocnu pelenu, i jos nijedamput se nije upiskio! :hop
Avatar
Lotta
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 194
Pridružen/a: 19 sij 2007, 20:48

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la lulamae » 11 srp 2008, 17:38

pa bravo lotta..kao ste samo to uspjeli..moj jos uvijek piski po noci..al zanimljivo je da piski samo prije nego zaspi..znaci kad zaspi ostaje suh do jutra al zato ne bi rekao dok je jos budan da oce na lonu,nema sanse..iako ga ja stavljam on opet za 5min s epopiski..katastrofa..samo privlaci paznju,a ko da je nema dovoljno.. :roll:
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la faith » 12 srp 2008, 06:45

Lotta super! :3srca
Lulamae, budi strpljiva, bude i A. to uspio :hug
Shine as the light you are (dr. Eric Pearl).

Tražim ljude, što više ljudi, koji imaju neograničenu sposobnost uvjerenja da ne postoji nešto što je nemoguće učiniti (H. Ford).
Avatar
faith
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1346
Pridružen/a: 06 lip 2006, 17:33
Lokacija: Zagreb

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la Lotta » 12 srp 2008, 23:09

hvala cure! :3srca
lulamae nemam ti pojma kako nam je uspijelo, al prvo sam cekala da se u potpunosti rijesimo dnevne i da mu se vise ne desi da se popiski, i zatim nakon toga sam pratila jutarnje pelene, i skoro su sve bile suhe i jednostavno sam maknula i tu nocnu, objasnila sam mu da nema pelenicu i ako treba nek i u noci rece mami da treba piskit. njegov krevetic je pokraj naseg pa cujem. i uglavnom funkcionira, prije nego zaspi ide jos jednom na wc i do jutra bez problema izdrzi. kad se probudi kaze mi da treba piskit i to je to.

lu, ako je suh preko noci kada spava to je isto super. jedino ga trebas dobit da ti u tom periodu prije nego zaspi kaze. probaj ga dobit na foru, recimo, obecaj mu ako kaze da treba piskit da ces mu citat neku prekrasnu pricicu prije spavanja il kupi neku novu pa da mu bude poticaj. ona neka ceka dok se ne popiski prije spavanja, zatim slijedi citanje te neke "posebne" ili njemu drage slikovnice.ma budes ga vec dobila, ne brini, samo strpljivo! :3srca
Avatar
Lotta
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 194
Pridružen/a: 19 sij 2007, 20:48

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la lulamae » 26 srp 2008, 23:21

uh..ja se taman poradovala da je gotovo..da smo uspjeli..vec par dana nije piskio u krevet nego je trazio lonu i onda mi veceras zaspi pa se pokaka..ja ga presvlacim pa se probudi,pa sad nece spavat pa veli da oce na lonu...ja se dignem isti tren i pogledam - piski po jastuku i smjeska se..jooooj...
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la Plava » 01 ruj 2008, 22:34

Eto da se pohvalim i na ovom topicu... već 8 dana se nismo niti popiškili niti pokakali u gačice. Jedno jutro me je probudio u 6.15 i kaže iz kindića "mama, pi" ja onako u polusnu skočim odnesem ga na wc a on se popiški i sam sebi plješće ručicama. Sretna sam :trio . Stavljam mu pelenu samo za spavanje. Dasku za wc nosim svuda gdje i mi idemo, na vježb :trio e, kod bake, u dućan, u goste ama baš svuda i po svojoj nekoj procjeni ga nudim i nosim na wc. Nadam se da ćemo uspjeti.
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: kad ste skinule pelene?

PostPostao/la lulamae » 03 ruj 2008, 23:17

pa kod vas sve super vijesti..bravo!1 :bye mi se jos mucimo s tim..svako malo mu pobjegne..neki dan sam isla po novu zalihu pidamica i gacica jer ne stignem prat..
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.