Sada je: 28 ožu 2024, 10:54.

west sindrom

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: west sindrom

PostPostao/la alexandra » 21 svi 2014, 15:44

denny, ovo što pišeš je odlično. rekla bih da je bitno da pokazuje interes, koliko on traje, to je nešto manje bitno - vjerojatno je muči koncentracija, možda dijelom i senzorika - jednostavno joj može biti previše stimulansa pa u tom trenu prekida igru da bi se "sabrala". to treba ispoštovati, ali je i "probuditi" ovako kako i radiš. pomalo produžavati aktivnosti i s vremenom će to biti bolje.

ovo što je nadica napisala u vezi savladavanja i koraka. eh, znam što kaže struka - nikada ne preskakati "miljokaze" i razvojne faze, dok se u potpunosti ne savlada jedno, ne prelaziti na drugo. ali, meni je praksa i iskustvo pokazala suprotno. zato bih rekla da se okvirno treba tržati pravila, a s druge strane ultra pažljivo pratiti dijete. u našem slučaju, da smo čekali potpuno savladavanje svakog miljokaza, sad bi bili nigdje. na kraju smo ih, u dogovoru s vrtićem i školom, bome preskakali, vraćali se na stare itd.itd. tako da, ne bi se te preporuke slijepo držala.
moja je npr. mrzila radit boje. i razvrstavanje po bojama je bila katastrofa. prava. i onda smo recimo to elegantno preskočili i prešli na slova i komunikaciju s karticama. jer smo u međuvremenu slučajno otkrili da je sama naučila čitat. nakon mjesec dana, smo se vratili na boje, odradila je razvrstavanje bez ikakvog problema.
ja vjerujem da ponekad dođe do zasićenosti i da onda treba vidjeti da li je potrebno malo izaći iz okvira struke.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: west sindrom

PostPostao/la Mali mrav » 14 lis 2015, 12:52

Gdje ste mame,kako vasi malisi,napreduju li? Duuuuugo nitko nista nije pisao! Zanima me na podrucju Splita,gdje vodite svoju djecu,ima li napretka?
Kad ti život da gorke limune,ti napravi limunadu.....i dobro je zasladi!! ;-)
Avatar
Mali mrav
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 40
Pridružen/a: 20 lip 2012, 19:49

Re: west sindrom

PostPostao/la Danijela88ri » 27 vel 2018, 18:33

Mi smo beba od 9 mj sa west sindromom... dijagnosticiran nam je sa 6 mj na temelju kratkotrajnih trzaja i katastrofalne hipsaritmije na eeg-u... napadi su se zaustavili sa terapijom sinactenom... jako nas je ta terapija unazadila puno je vise mogla prije... Zelim cuti iskustva ljudi cije su bebe sad vece... kako se to sve odvijalo,koliko su bebe kasnile u motorickom i mentalnom razvoju... Hvala
Danijela88ri
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 13 vel 2018, 18:26

Re: west sindrom

PostPostao/la Hajdi » 05 sij 2021, 16:54

brisano
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Prethodna

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.