Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.
Tema je zaključana

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

19 kol 2014, 09:51

L vježba samoinicijativno a J će trebati malo pogurati.

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

19 kol 2014, 09:56

pa da, one su same odredile koliko koja želi/može vježbati

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

19 kol 2014, 15:41

Zaboravila sam vam napisati da nam je glazbena škola konano dobila stalnu zgradu :yess , već je sređena i useljena :joy

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

20 kol 2014, 10:44

Molim preporuku za poduku gitare u Zg, znate li koga dobrog, pošaljite mi poruku ili napišite, unaprijed hvala :mah

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

20 kol 2014, 15:08

Gdje kupujete glazbala za svoje male glazbenike?

Mi smo prvu godinu odradili na posuđenoj violini (od škole). Sad moramo kupiti prvi instrument. To još uvijek nije puna veličina violine, dakle koristit će je par godina pa opet nova. Kupiti polovan instrument ili nov? Profesor nam je samo rekao da kupimo violinu 3/4 Gewa ili Jamaha. Osim toga ja ništa više ne znam o violinama..

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

20 kol 2014, 15:34

Mi ne kupujemo ni necemo , posudujemo u glazbenoj. Zasto morate kupit ? Pogotovo me cudi kad nije velika u pitanju ??

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

20 kol 2014, 15:42

Pa ja sam shvatila da možemo samo prvu godinu posuđivati od škole :dunno

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

20 kol 2014, 15:50

mama i ema je napisao/la:Gdje kupujete glazbala za svoje male glazbenike?

Mi smo prvu godinu odradili na posuđenoj violini (od škole). Sad moramo kupiti prvi instrument. To još uvijek nije puna veličina violine, dakle koristit će je par godina pa opet nova. Kupiti polovan instrument ili nov? Profesor nam je samo rekao da kupimo violinu 3/4 Gewa ili Jamaha. Osim toga ja ništa više ne znam o violinama..

Mi smo posuđivali sve dok nije došao do cijele violine.
Onda je prova rekla da bi bilo dobro da kupi svoju neku bolju (pregledali smo cijelo naše tržište koje je jadno u konačnici, majstorske su preskupe ), kupili smo staru na kraju (ali po preporuci) i reparirali ju.
Od ovih industrijskih mislim da ti je yamaha dobar izbor

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

24 kol 2014, 15:04

ja bih kupila violinu četvrtinku kinesku za 100 eura :-) ili pak polovnu.
to se kratko koristi, šteta novaca

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

24 kol 2014, 15:41

Ma i probaj reci da necete kupit :whew oni cesto vrse pritisak samo da se oslobodi instrument za novu djecu. I ja bi ko kimusa, bezveze kinesku . Klavir smo kupili elektricni na preporuku prof iz glazbene jer bas to, pitanje jel ce se ikad bvit glazbom nakon osnovne, vjerojatno nece a za osnovnu je ok.

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

25 kol 2014, 08:10

Moje danas krecu s vjezbanjem , cisto da se prisjete malo ;) l je dobila tako puno za vjezbat da to nije normalno, nema sanse da to uspije :whew

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

25 kol 2014, 08:36

profesor je vjerojatno imao na umu da će vježbati cijelo ljeto, a ne zadnjih 14 dana

M je dobila 4 skladbe - dvije kraće, dvije duže, od kojih je jedna prilično komplicirana, i uvježbala ih je prilično dobro. vježba od polovice srpnja

da povučem paralelu - dobila je za zadaću preko ljeta riješiti 112 zadataka iz matematike (ne ona sama već cijeli razred) i ostao joj je još manji dio toga. da je sve ostavila za kraj praznika, ne bi stigla sve riješiti

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

25 kol 2014, 08:49

moj nije nista dobio za zadacu. kad svira, svira za svoj gust a ne po notama.

sad mu je zabavniji sintisajzer od bubnjeva. preko mobitela uci svirati, ali kako gleda samo free aplikacije i stranice, moze naucuti samo uvod u pjesmu.

imate neku preporuku odakle moze uciti svirati popularne pjesme na sintisajzeru? ne po notama :).

edit: ma ima svega na youtubu....

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

25 kol 2014, 10:44

Ajmeeee inaaaaa :eek 112 zadataka :ne
Je istina iako mu je receno da ce bit cijelo ljeto na moru ;) nije se dao smesti . Mislilm da je tak ko i tvoja dobila plus nesto za pisat ;)

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

25 kol 2014, 11:04

nisi dobro pročitala - cijeli razred je dobio te zadatke, uključujući i curicu koja je cijelo ljeto na sportskim natjecanjima, ne samo moja
obzirom da se prvi tjedan nastave piše inicijalni test, od tih zadataka vidim samo korist :)

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

25 kol 2014, 15:05

Oo pa naravno da je korist :) samo se stavim u njihovu kozu :baja

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

26 kol 2014, 07:20

a, gle, svaki dan riješiti po tri-četiri zadatka nije uopće teško :)

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

26 kol 2014, 10:10

Rukovodim se preporukom poznatog slovenskog pedagoga i psihologa Marka Juhanta koji savjetuje da djeca u vrijeme školskih praznika ne rade ništa vezano uz školu. Moj statistički uzorak mi zasada daje dobre rezultate ove prakse ;)
Uz izuzetak instrumenta koji ipak treba uzeti u ruke nekoliko dana prije početka nastave.

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

26 kol 2014, 21:01

dobila je za zadaću preko ljeta riješiti 112 zadataka iz matematike

meni je ovo grozno :( bas mi je u rangu onoga da idem na godišnji, a šef mi da zadatke koje trebam riješiti dok me nema, da ostanem u toku. Da se razumijemo i moji ovih dana pomalo ponavljaju, ponešto riješe... da se ufuraju, al baš da im profa da 100 zadataka mi se čini previše

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

27 kol 2014, 14:52

Moji nisu ništa za školu radili, sami su rekli da im je profa rekla da zadnji tjedan ponove i oni će to kao sljedeći tjedan sami (ja ih neću tjerati :))
I samo da dodan on topis.
I vježba , ostala mu je još jedan etida za pročitati :).
L sad nije ovaj tjedan jer nam ne stane celo u auto sa svima nama :), vježbat če zadnji tjedan još.
Tema je zaključana