Switch to full style
Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.
Odgovori

sve o školskom priboru

20 kol 2014, 15:51

nastavite dalje s razmjenom iskustava o najboljim tekama, olovkama, torbama ...

Re: sve o školskom priboru

23 kol 2014, 19:20

Jučer sam kupila pisanke C i matematičku, Target. Naišla na akciju u Kauflandu. Najprije posegnula za Gorjuss koje sam kupovala prošle godine i ostale su u odličnom stanju. Preletim pogledom po listovima i skužim koliko su neujednačene debljine i boja linija :shock - od tanušnih i blijedosivih do podebljih, tamnijih dijelova iste linije :dunno . Možda su takve bile i prošlogodišnje samo što mi nije palo na pamet zaviriti :lol . Uzmem Target i sve ok.

Ako znate gdje ima ovih BIC kemijskih olovaka, bila bih zahvalna :buket (pokazale se odličnima za ljevake). Nailazim na stvari iz njihova asortimana, ali ovih kemijskih ni za lijek. Kupila sam ih davno u Intersparu, ostali smo na jednoj:
http://www.amazon.com/BIC-Retractable-P ... PDKIKX0DER

Re: sve o školskom priboru

23 kol 2014, 20:30

Duga prvi put vidim te olovke. Si gledala u mulleru ? Tam ima svasta za ljevake al moja ljevakimja nis ne koristi od toga , cak ni skare vise.

Re: sve o školskom priboru

23 kol 2014, 20:43

Nije ovo nikakva posebna kemijska za ljevake, ova nam se pokazala kao odlična obična/najobičnija kemijska :) .
Gledala sam ovih dana u Kauflandu i Sparu, pitala u nekim knjižarama...do Mullera nisam išla (znam da ih nisam vidjela kad sam se, jednom davno, sjetila pogledati). Žao mi k'o :gaah što nisam kupila još jedno pakiranje u Sparu kad su zijevale u mene (3 komada u paketu - jeftino nešto).

Stvar i je u tome što sam se ja love nabubala za te kemijske jer su oni počeli pisati odmah na početku prvog razreda sve zadaće i na kraju naletim na ove BIC i pokazale se odlične. Fino pišu, nikad ništa umrljano zbog povlačenja ruke/ trenutno osušena tinta.
Piši-briši nije dobro prošla kao i ona grbava za ljevake...

No, svakako ću ponovno pogledati u Mulleru.
off
Škare drži desnom rukom.

Re: sve o školskom priboru

23 kol 2014, 20:46

I Tisak media ti drzi Bic.

Re: sve o školskom priboru

23 kol 2014, 20:50

Thnx, folne...i do njih ću navratiti.

Re: sve o školskom priboru

24 kol 2014, 00:05

Ja upadam ode među školarce, a moj tek u vrtić kreće :mrgreen al zgodna mi tema da priupitam - koje su vam drvene bojice najbolje?
Do sad sam mu uzimala bilo koje, šta mi dođe pod ruku, i obično bi bile tvrde, suhe... pa se slabo vide, pa mora upirati... znate li (da ne kupujem baš sad sve redom :da? ) koje su onako mekane, da lipo ostavljaju trag?
A može i info koji vam je plastelin najbolji - jedan nam je bio pretvrd, a drugi se raspadao na milijun komadića pod prstima :dunno

Re: sve o školskom priboru

24 kol 2014, 00:22

i moj mali je ljevak , nije mi ni palo na pamet da trebam voditi računa o vrsti pisala :ajme znači da krenem u potragu za BIC kemijskim olovkama , moglo bi ih biti u eurocom-u ili metrou . Torbu smo konačno kupili :nesvist na kraju smo uzeli tu scout preko weba toys i došla me 95 eura :zivili
sad krećemo u potragu za ostalim priborom, dakle i pisanke nisu sve iste ? Ja sam bila uvjerena da su samo korice ( crteži) drugačiji , a da je sve ostalo ista stvar.

Re: sve o školskom priboru

24 kol 2014, 01:22

Bojice i grafitne olovke Maped su nam se pokazale kao naj naj (i dobro šiljilo sa spremnikom jer će vječno šiljiti :lol pa da ne prošetavaju po razredu).
Za plastelin nemam pojma - moja uvijek koristi TOZ-ov, valjda je ok :dunno .


Titirlice, moja curka ne koristi pribor prilagođen ljevacima; ovaj za dešnjake joj je sasvim u redu.
Imaš sto čuda za kupiti za ljevake (bila je i na forumu tema o priboru i ljevacima, sjećam se), ali se nikada nisam upuštala u dublja proučavanja jer je ona, bez problema, koristila onaj za dešnjake (a i lakše je u školi kad se treba posuditi nešto :)). Da nije tako, nabavljala bih.

Ono što je jedino bitno - za grafitne olovke i bojice bolje je da imaju trokutasti presjek kako bi ih djeca lakše i pravilno držala.

Re: sve o školskom priboru

24 kol 2014, 09:09

Vicky & Mama je napisao/la: koje su vam drvene bojice najbolje?

faber castel, maped :)
za manju djecu su dobre one rheita kraće i deblje, nisu okrugle već trokutaste, odlične su

Re: sve o školskom priboru

24 kol 2014, 09:43

Mojoj ljevakinji se pokazalo da joj vise pasu tvrdje olovke za pisanje od onih meksih. Pa samo tako zakljucili da su olovke"H" te. Upravo zbog mrljanja i povlacenja ruke preko onog sto napise.
Bojice su nam super bile one debele od herlitza koje je dobila u kompletu s pernicom i od onda ih nikad vise naci. Koristi staedtlerice, s njima smo zadovoljni jer ostavljaju super trag i boju. Al se trose jer stalno nesto rade s njima.
Flomasteri jedino pelikanovi. Cijelu godinu jedan paket, a boja vrhunska ako napocetku skolske godine tako i na kraju.

Bic ima na akciji u Tisku sad.

Biljeznice su mi odlicne te targetove s tvrdjim koricama samo zaro jer joj se ne zguzvaju po torvi ali imaju jednako listova kao i one mekih korica ako nekom znaci. Tek pe C i dalje bidu nesto deblje i s vise listova.

Re: sve o školskom priboru

24 kol 2014, 10:38

ja sam jednom kupila flomastere u lidlu za smiješnu lovu, i traju još uvijek, preko godinu dana :dada
opet sam uzela par paketa
bojice i flomasteri su mi dobri i koh-i-noor

Re: sve o školskom priboru

24 kol 2014, 11:00

ja mojima uzimam Maped triangular još otkako je starija krenula u školu. u Getrou (Mercatoru) imaju kutije od 12 komada za 16kn
potpisujem newmom za flomastere iz Lidla. još bolje je što su dupli - tanki i debeli - jer im obično takvi i trebaju za likovni. prošle ili pretprošle su imale i mapedove flomastere, nisu ni oni bili loši
drvene bojice, debele trokutaste, sam ove godine uzela u Lidlu, TOZove debele su mi postale preskupe. vidjet ćemo kakve će biti
ostalo nam je još za nabaviti tempere, zatvorila nam je kvartovska papirnica :/ u kojoj sam ih kupovala, i njih ću uzeti Primo, ako ih nađem

Re: sve o školskom priboru

24 kol 2014, 14:17

A nasi ne koriste kemijske za nis neg samo pisi brisi kakti umjesto nalivpera. Bicove sam danas vidla u konzumu . Neznam jel su to te al bic imaju .

Re: sve o školskom priboru

24 kol 2014, 18:40

Bojice su nam najbolje Steadler i Faber-Castel, vjerni smo im od vrtića.

Re: sve o školskom priboru

24 kol 2014, 20:55

Stabilo debele drvene bojice su :1

Re: sve o školskom priboru

24 kol 2014, 21:00

Potpis na Sj. Stabilo debele trokutaste :1

Re: sve o školskom priboru

24 kol 2014, 21:05

:dada mogu izdurati bar 2 školske godine, dobro i lako bojaju.

Re: sve o školskom priboru

24 kol 2014, 21:06

Od drvenih bojica nama su još bile dosta dobre i Milan.

Re: sve o školskom priboru

25 kol 2014, 09:31

folne je napisao/la:Potpis na Sj. Stabilo debele trokutaste :1


Još jedan potpis na ovo. Baš sam kupila curama u Metro- tamo su najjeftinije.

Re: sve o školskom priboru

28 kol 2014, 14:44

Stabilo debele drvene bojice su
još jedan x za njih.

Predobre. Što znači da se lijepo šilje, ne pucaju, boja je mekana pa se lako boja, bez stiskanja,a boja je lijepa i izražajna, plus šta lijepo leže u ruci pošto su trobridne :1

Re: sve o školskom priboru

28 kol 2014, 16:17

Zar njih ima samo u Metrou? I koliko ih je u kompletu, 12, 24?

Re: sve o školskom priboru

28 kol 2014, 16:21

Ima ih i u Sparu, Mercatoru... I 12 i 24.

Re: sve o školskom priboru

28 kol 2014, 16:24

Eee kasnije danas idem do špara, baš ću pogledati kakve su to. ;)

Re: sve o školskom priboru

28 kol 2014, 18:25

te stabilo trobridne nismo nikad imali ali vidim po školarcima da dugo traju, ono pola cm su duge i našiljene tip-top

Re: sve o školskom priboru

28 kol 2014, 18:52

:dunno
Moja ima i te Stabilo i neke u plavoj kutiji (24 kom.; cca 100 kn su koštale :whew, iz Mullera), i neke koje je odmah izbacila van iz peronice jer su s njom došle (sve trobridne :) ) i zamijenila ih Mapedovim. Debele koristi samo u slobodno vrijeme, za školu joj nisu legle (bar ne do sada).

Kemijsku BIC riješila u Konzumu.

Re: sve o školskom priboru

29 kol 2014, 08:18

Vidila sinoć al me iznenadila cijena. Skoro duplo od svih ostalih tamo. Jel stvarno il sam ja to nešto krivi vidila?
Vidila sam da imaju i triangular herlitz al mi se čine lošije od onih što smo mi imali prije dvije godine. Al onda sam usporedila i te vaše i ove i činile su mi se iste. :dunno
Ako je stvarno do cijene onda ću uzeti ove naše.

Re: sve o školskom priboru

29 kol 2014, 09:26

maped ima super omjer cijene i kvalitete :dada
meni su i faber-castell super, ali su skuplje, pa uzmemo ove prve, jer se i kćeri više sviđaju
npr. sviđa joj se što svaka bojica ima napisano ime boje :mrgreen

Re: sve o školskom priboru

29 kol 2014, 09:53

e, to je i mojima veliki plus :lol

Re: sve o školskom priboru

07 pro 2015, 17:19

Ne stignem sad citat topic, ni trazit po forumu, a trebam savjet.

Trebaju mi drvene bojice koje ostavljaju jaci, puniji trag na papiru. Onako da se bolje vide, da su jarkije boje.
V je slabovidan i sve koje smo do sad imali su "slabe", pogotovo kad je danje svjetlo lose ili navecer.
Odgovori