Sada je: 29 ožu 2024, 12:34.

Peti i šesti razred 2020/2021

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Peti i šesti razred 2020/2021

PostPostao/la Hajdi » 09 ruj 2020, 09:28

Pozdrav petašima i šestašima!

Ne znam hoće li nas se skupiti dovoljno za pisanje na topiku ali evo pokušat ću bar otvoriti temu.

Naš G je ove godine u petom razredu devetoljetke. Promjena nije velika osim što su dobili novu razrednicu, dobru i iskusnu učiteljicu.
Krenuli su ozbiljno s radom od prvog dana. Zasada u školu ide sam s prijateljima iz razreda. Kad počne lošije vrijeme vjerojatno ćemo
ga mi voziti ujutro. Dobio je i ključ od kuće tako da može biti samostalan i kad nema nikoga doma.

Danas su otišli na izlet u Logarsku dolinu, a vrijeme je krasno tako da će im biti super.

Jučer smo imali prvi roditeljski preko Zooma, svi se već poznajemo međusobno pa je bilo sasvim prihvatljivo.
Samo za prvašiće su organizirali roditeljske u živo, a za sve ostale samo online. Sve informacije i roditeljski tokom školske godine biti će samo online ili po telefonu.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Peti i šesti razred 2020/2021

PostPostao/la Liv Tyler » 09 ruj 2020, 10:47

Evo i nas na prijavak.
J je 5.r. Puno toga mu je nova. Svi profesori osim 2. Ima raurednicu koja je super i u predavalackom smislu ali i kao osoba. Ima dosta novih uceniks koji su im se pridruzili iz podrucne skole. Skoro ih je 30.. :ajme

Izleta nema ni pod razno. Nema ni roditeljskih. U razredima moraju stalno biti s maskama.

Njegov prvi dojam je wow! Slijedi razvoj dogadaja. :nata
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Peti i šesti razred 2020/2021

PostPostao/la Hajdi » 10 ruj 2020, 10:38

Nije dugo trajalo! Već su nas zvali iz škole da dođemo po G jer ga boli glava i slabo mu je. Mislim da nije covid jer to se mu događa i inače. Ne smije sam doma pa ide MM po njega.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Peti i šesti razred 2020/2021

PostPostao/la Liv Tyler » 10 ruj 2020, 17:35

Uh! Hajdi javi kako je? Sigurno mu je pozlilo pod maskom od manjka zraka.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Peti i šesti razred 2020/2021

PostPostao/la latica » 11 ruj 2020, 08:28

joj hajdi, baš mi je žao zbog njega, nadam se da će biti brzo ok :hug

moj M isto 5. razred.
vidim da je njemu ova promjena zapravo dobro došla, kao da mu je ipak dosadilo sve ono suhoparno u 4. razredu - ista učiteljica i tako to, pa je sad zadovoljan što upoznaje nove nastavnike, to su svi redom mladi nastavnici, uglavnom sam čula da su dobri i zainteresirani.
ima samo učiteljicu iz njemačkog i glazbenog od prošle godine, druge su nove.
razrednica mu je iz glazbenog i zapravo je jako smotana i pogubljena, ali ona je na zamjeni do kraja 1. polugodišta i onda se vraća s porodiljnog prava razrednica. za nju sam čula samo riječi hvale sa svih strana. njegov razred jedini ima srz u školi, drugi imaju on-line, jer oni su s razrednicom samo sat vremena tjedno.

prvo je bilo dan-dva laganini, ali bome sam ja jučer pogledala bilježnice i mogu vam reći da toga ima jako puno što su iz nekih predmeta radili. bit će to žestok tempo ove godine, puno puno će morat učiti. ovo je sve ponavljanje još, ali svejedno, ima toga.

veselim se druženju ovdje da malo razmijenimo iskustva. meni je ovo prvo dijete u višim razredima, sve mi je novo :lol
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Peti i šesti razred 2020/2021

PostPostao/la Hajdi » 11 ruj 2020, 08:39

Preko dana je bio sasvim ok i popodne otišao na trening, ali onda navečer opet glavobolja i mučnina, pa smo odlučili da danas ostane doma.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Peti i šesti razred 2020/2021

PostPostao/la Hajdi » 16 ruj 2020, 08:13

G je preko vikenda bio sasvim u redu tako da se nadam da će tako i ostati.

Danas su nas obavijestili da je u školi zaražen netko od zaposlenih :ajme
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Peti i šesti razred 2020/2021

PostPostao/la Liv Tyler » 30 ruj 2020, 16:48

Kako ide?
Sad smo skoro cijeli mjesec odradili. Jesu li se navikli? Mome je sve super. Svida mu se. Samo nek ga to drzi sto dulje. :mrgreen
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Peti i šesti razred 2020/2021

PostPostao/la Hajdi » 30 ruj 2020, 17:56

Kod nas su prošli kroz protokole u slučaju da moraju preko noći preći na online nastavu. Nekoliko razreda je već završilo u karanteni tako da je ta mogućnost posve vjerojatna, prije ili kasnije.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Peti i šesti razred 2020/2021

PostPostao/la Liv Tyler » 30 ruj 2020, 22:00

A nisu to prosli u trecem mjesecu za lockdowna?

Moj petas ima samo aktiviran teams. I dalje nitko nista. Niti da su poslali djeci neki znak, tocku, pozdrav da vide jel sve ok. Ili treba sto popravljati.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Peti i šesti razred 2020/2021

PostPostao/la Hajdi » 01 lis 2020, 08:55

Liv tada su imali neka adhoc rješenja, a za ovu školsku godinu je država za sve škole kupila licence za zoom i škola se (ja se nadam) malo bolje pripremila za online nastavu.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Peti i šesti razred 2020/2021

PostPostao/la latica » 01 lis 2020, 09:42

kod nas se nisu nešto pripremili. isto su morali aktivirat teams i to je to. razrednica je rekla da ako nastava bude on-line da će preko toga raditi, a preko toga su i informacije s predmetnim nastavnicima. ali ništa nam nitko nije objasnio što i kako. izgleda da se nadaju da do toga neće doći. i ja se iskreno nadam.

moj petašić je ok, ali malo je pao entuzijazam oko toga što ide popodne. kad krene mark sad u zimu, neće nijedan dan doći kući prije mraka. ima blok sata uglanvom pa onda stignemo svaki dan navečer proći kroz to što su radili taj dan da malo ponovi - nema puno predmeta, ali ima dosta gradiva. drugo jutro on sam ponavlja ono što taj dan ima. tako za sad funkcioniramo.
predmeti i nastavnici su mu i dalje super zanimljivi, jako voli geografiju, informatiku, a danas ima prvi ispit iz matematike.

što se gradiva tiče, vidim da ima puno štreberaja - ali valjda to tako ide - puno definicija iz prirode i puno definicija iz hrvatskog :roll to onda navečer kad ponavljamo taj dan pokušavamo pronaći neke mnemotehnike da zapamti i vidim da mu to dobro sjeda i da mu dobro ide ;)
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Peti i šesti razred 2020/2021

PostPostao/la Liv Tyler » 01 lis 2020, 11:03

Bas kako kaze latica, nasi to nista nama/djeci nisu objasnjavali. Mouda misle da je ono od prosle sk.god. dovoljno. Samo nasi su pevi put u tome, trebalo je. Kad vec mali nisu to prosle. Islo se preko wapp grupe.
Da se razumijemo, ni osmasica prosle godine nije dobila nikakve upute nego je bilo hvataj u hodu sto stignes. A bolje ti je da sto prije pohvatas.
Njoj je recimo na informatici u srednjoj objasnjeno kako ce raditi preko neke druge aplikacije ako krenu online. Mozda uz teams, ovisi o profesoru. Vjerojatno zoom ili sto vec. Ali opet nista konkretnije. Jedina razlika je sto im se nije srusilo sve kad su se prijavili za razliku od prosle godine.
Ali tko zna, mozda su nasi to ranije otkupili samo se nije koristilo do tog nesretnog lockdowna. Jer kao reforma skolstva je krenula.

I bas i ja imam dojam da imaju vise vremena za ponavljanje predmeta jer su im s tim blokovima neke predmete sveli na jednom tjedno. Hrv i imaju 3x, 2x po blok i jednom jedan sat. Matku 2x po blok. I omda mi se cini kao da je manje svega, a nije. Jedino jos moj primjecuje da nema izvlacenja ili srece kad bude ispitivanje. :lol jer ako prof odluci sve ih dignuti ima vremena koliko hoce.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Peti i šesti razred 2020/2021

PostPostao/la Liv Tyler » 11 lis 2020, 18:02

Ehem, petas dobio napraviti neku posudu, zdjeku, figuru, nesto od glinamola za povijest. Uce cime su se sve bavili pracovjeci.
Za kraj 4.r su trebali ici posjetiti Krapinu. Meni je taaaako krivo sto se to radi korone otkazalo.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Peti i šesti razred 2020/2021

PostPostao/la Hajdi » 11 lis 2020, 18:31

Našima je otpala škola u prirodi u devetom mjesecu, a trebali su ići u Strunjan.

U petak su imali vožnju biciklom na poligonu. Trebalo je do škole doći biciklom ali još ne smiju sami nego samo uz pratnju jer nemaju položen ispit. Na sreću se jedan tata ponudio pa je nekoliko djece pratio biciklom ujutro do škole i popodne do doma. Druga varijanta je da biciklu (i dijete) dopelješ autom.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Peti i šesti razred 2020/2021

PostPostao/la Liv Tyler » 12 lis 2020, 07:52

Jutro!

Bas zanimljivo Hajdi. Nasi to mislim ne polazu, bar nisam cula za to.
Imaju iz tehnickog promet, odmah prve lekcije ali mislilm da ne dobiju nista osim ocjene.

Jedna zdjela se raspukla. Valjda se prebrzo steglo.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Peti i šesti razred 2020/2021

PostPostao/la Hajdi » 12 lis 2020, 10:01

Kod nas u petom razredu polažu teoriju i praksu na poligonu, dobiju iskaznicu i onda smiju sami na cestu (i u školu).
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Peti i šesti razred 2020/2021

PostPostao/la latica » 12 lis 2020, 10:02

moj j išao u školu u prirodi u Orahovicu početkom 4. razreda i dobro da su to tada odradili jer kasnije ništa ne bi bilo.

evo moj petašić samo petice reda puj puj puj :shock za vikend je čak sam napisao lektiru, mora još sve uredo prepisati, ali ipak i to je veliki pomak. ovi blok sati nam olakšavaju utoliko što svaki dan ima 2-3 predmeta za pripremiti, a ne 5-6 pa je ipak lakše nego stalno se prešaltavat.
za povijest je morao donjeti neke stare predmete, pa je nosio stari fotić, stare šilinge austrijske i tatin stari joystick od onih prvih kompova.
sad su svekii došli doma pa će bit kod njih prijepodne prije škole, vidjet ćemo kako će to funkcionirat :lol

hajdi ja se sjećam ko klika da je tako nešto bilo i kod nas iako ja nisam polagala, ali imala sam te testove, super je to!
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Peti i šesti razred 2020/2021

PostPostao/la Liv Tyler » 12 lis 2020, 14:26

Pa da i ja bi volila da nasi imaju.

I da i ovo Latice, blokovi su odlicni na kraju ispali. Od pocetnog "nema sanse izbjeci ispitivanje ako su naumili" do "samo 3 predmeta danas". I najcesce dosta toga ni nemaju nego jednom tjedno.
Bas sto kazes rasterecenje za pripremiti se za novi radni dan. Uopce nije lose. I meni se cini da se u bloku mogu kvalotetnije necemu posvetiti ako je potrebno nego brzati da sve stane u jedan sat.

Danas je kisno ali okrenulo na buru. Hladno je, a moj petas uopce nema jaknu za ovaj period. :nesvist
Kad je on to probavao pocetkom sk.god. onda je sve jos bilo ok, a jutros u nista nije mogao stati. A jos je prosli tjedan izgubio onu suskavu za kisu pa nema ni to. :ajme
Ne znam uopce di bi mu uzela.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Peti i šesti razred 2020/2021

PostPostao/la Hajdi » 12 lis 2020, 14:38

Liv moji jako vole ove jaknice https://catalog.okaidi.com/hooded-padded-jacket-bleu-mer-95020 i samo to nose.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Peti i šesti razred 2020/2021

PostPostao/la Liv Tyler » 12 lis 2020, 16:32

Hajdi hvala, moj to nece. Ali idem do trgovine s njim pa se nadam da cemo naci na nesto prikladno. I da ima broj. :ajme
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Peti i šesti razred 2020/2021

PostPostao/la Liv Tyler » 13 lis 2020, 08:23

Hajdi odabrao si je bas takvu jaknu, samo zutu jer nije bilo crne. :hahaha
Krenuli smo s idejom da zeli neku parku, ne predebelo podstavljenu i da prekriva guzu. Da moze na kisu i da izdrzi dok ne krene s pravom zimskom jaknom van. Naravno da nismo nasli ni broj ni boju koja bi mu pasala. I onda je vidio takve kakvu si ti stavila u prijedlog i samo je peomrmljao da bi i mogao probati. Nije se vise htio skinuti. :yess

Jutros je skoro zaboravio odnijeti ono sto je radio od glinamola. :ajme
Bas me zanima kako ce proci.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08


Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.