Sada je: 16 tra 2024, 07:55.

Pripreme, Matura i maturanti 2022.

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Pripreme, Matura i maturanti 2022.

PostPostao/la hercegivan99 » 03 stu 2021, 15:56

UPOMOĆ RODITELJI I STUDENTI!

Otac sam petero djece, najstarija je maturantica. - ja nisam išao na fakultet i ništa ne znam.

1. Išla je u sedmu gimnaziju gdje je radio prof. Iz fizike pred mirovinu (možda ste čuli za slucaj) koji samo sto ne bi zaspao na svakom satu i nastava je bila 0 bodova. Može li ona uz pripreme proći maturu iz fizike (samo ju treba proći nije bitna ocijena)

2. Ne razumijem te pripreme. Koje su razlike? Djeca masovno upisuju (i već pohađaju) Trinom je li to dobra priprema za matematiku A razinu, ili je Algebra možda bolja budući da je dosta skuplja. Maxtura mi je nekako najpristupačnijim i čini mi se najjeftinija i najviše bi meni odgovarala ali ne znam hoce li pružiti isto znanje i jednako kvalificirane profesore.

3. Ona razmišlja između zračnog prometa i psihologije koji po meni veze s vezom nemaju. Za psihologiju treba razine AAA + psihologija (može i fiziku polagati ali misli da će psihologiju bolje napisati), a za zračni promet treba fiziku i A matematiku, ostalo laganini. Isplati li se pisati 5 predmeta na najjače ili će se morati odlučiti za jedno.

4. Mora li se ako želi biti pilot nešto platiti? Ono 30k eura da leti i takve smo neke price čuli. Je li tako i u inozemstvu. Trebala bi 1.12. Početi s pripremama a ne zna ni na koji bi fakultet išla pa je velika panika doma

Ocijene ima relativno ok, prolazi s 5)
Zadnja izmjena: hercegivan99; 04 stu 2021, 23:16; ukupno mijenjano 1 put/a.
hercegivan99
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 03 stu 2021, 15:34

Re: Pripreme, Matura i maturanti 2022.

PostPostao/la IINA » 04 stu 2021, 14:35

Pozdrav!
Vidim da je "panika" pa da probam koliko mogu napisati. ;)
Pripreme su velika pomoć no puno o njoj ovisi.
Same pripreme nisu dovoljne, treba puno i sama raditi kod kuće.
Neka nabavi testove prethodnih matura pa ih rješava što više paralelno s pripremama.
Ne bih znala konkretne razlike u pripremama među različitim organizatorima no moja je išla u Trinom i bila je zadovoljna, kao i veći dio njenih kolega. Činjenica je da većina maturanata želi kod njih, vjerojatno jer su možda kvalitetniji od ostalih. Koliko se to vidi u cijeni je upitno tj. ne znači da će skuplji dobavljač nužno biti i bolji.
Po meni se najbolje jače fokusirati na obvezne predmete,a izborne učiti koliko se stigne. Tu je dovoljan prolaz, koji je uz pripreme i volju svakako dostižan.
Nadam se da će vam se javiti još netko sa svojim viđenjem.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Pripreme, Matura i maturanti 2022.

PostPostao/la barbara » 28 pro 2021, 23:55

Za pripreme mislim da je svejedno sto upise glavno da ona redovito to prati i vjezba. Koliko sam čula fiziku nije teško proći, budući da je znanje fizike među djecom katastrofalno, ona nije teška.
O pilotstvu ništa ne znam pa možda netko drugi to bolje kaže.

Moja bi na prehrambeno-biotehnološki fakultet ali ja sam nešto načula da posla za te baš i nema, a da je faks težak. Zna li itko išta o tome? Kakvo je stanje sa zapošljavanjem nakon pbfa i koja je bolja alternativa…
barbara
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 29 stu 2021, 22:43


Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.