Switch to full style
O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.
Tema je zaključana

FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

06 ruj 2010, 22:52

idemo dalje :zivili

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

07 ruj 2010, 11:08

Evo konačno da i ja nešto stavim ovdje :mah
Hvala svima na lijepim željama za oprovak :kiss Uz podršku je puno lakše :dada
Vratila sam se evo doma u Čakovec, ali još uvijek sa gipsom, pa sam do daljnjeg na poštedi što se tiče kuhanja. (sada to svekrva odrađuje za mene ) Evo fotkice kolača kojeg je moja mama pekla u subotu za oproštajku...šmrcccc fali mi Duuunaaaav...

Kolač s jabukama
slika

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

07 ruj 2010, 11:09

jooooj izgleda fenomenalno :kiss
ima gdje tu recept?

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

07 ruj 2010, 11:57

mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm,i ja bi recept! :mah

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

07 ruj 2010, 13:17

Stvarno izgleda predobro. I ja bi recept... :lol

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

07 ruj 2010, 14:09

Evo curke recepta za Kolač s jabukama i pudingom. Ja ga osobno nisam radila već moja mama, ali sam gledala finiš i po njenom pričanju fakat nije kompliciran za napravit.

Potrebno:

Za biskvit:

5 jaja
5 žlica šećera
5 žlica brašna
1 prašak za pecivo
3-4 žlice mlijeka

Za kremu:

1 kg očišćenih i narezanih jabuka
1/2 l vode
6 žlica šećera
1 vanilin šećer
2 pudinga od vanilije

Priprema:

Biskvit:


Odvojiti bjelanjke i žumanjke.
Miksati žumanjke sa šećerom i vanilin šećerom, pa postepeno dodavati brašno, mlijeko i prašak za pecivo.
Izliti smjesu u namašćen i pobrašnjen lim za pečenje i ispeći u pećnici zagrijanoj na 180℃ oko 30 min.

Krema:

U većoj posudi zakuhati jabuke, vodu i šećer.
Kuhati tako dugo dok se jabuke ne počnu raspadati. Tada dodati pudinge razmućene u malo vode (tek toliko da se razmute sve grudice) i skuhati do kraja.
Vruću kremu izliti na prohlađen biskvit.
Dobro ohladiti (najbolje u hladnjaku) preko noći pa premazati kolač sa slatkim vrhnjem.

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

07 ruj 2010, 14:29

Hvala sandravu :zivili

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

07 ruj 2010, 15:36

giami, koje slatko vrhnje ide za nugat? Jel ono bas za kuhanje?

:kima plis

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

07 ruj 2010, 17:08

slika
evo i tu onaj Likičin, kolač od sira. njamiii :liza

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

07 ruj 2010, 17:33

vau,koji kolaci,mljac :zivili

probam ovaj s jabukama,imam ih tonu :dada

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

07 ruj 2010, 22:47

Bas sve s ovog topica mi se svidja :dada
Dosla sam se pohvaliti s novim kalupima za muffine :)
slika

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

07 ruj 2010, 22:56

ovo s jabukama je super

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

07 ruj 2010, 23:07

Sandra, bas cete uzivati u zgodnim oblicima, poslikaj nam poslije pecenja da vidimo kako izgledaju napuhani :)
Sandravu, super da si nas podsjetila na taj kolac sad u sezoni jabuka. Radila sam ga i prije ali u kompot sam stavljala jabuke i dunje, dunje dadu jako fini miris, i nisam kuhala do raspadanja voca vec ga poslagala na biskvit a puding ukuhala u soku. Probat cu i tvoju varijantu :)
A gdje se moze naci recept za Likicin kolac? Famozno izgleda!
Edit - vidim sad topic odmah tu malo nize :lol

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

08 ruj 2010, 00:34

super su vam kolaci! :5

sandram, ove nisam kalupe nigdje vidjela, gdje si ih nabavila?

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

08 ruj 2010, 10:43

Tmama, uzbudjena sam kao da sam kakvu nagradu dobila . netko me trazi recept i jos nesto - ja ga znam napamet


:lol hvala na receptu, radili ga jucer, samo sto nisam imala sve putra, pa stavila malo masti unutra, klinci se podavili u njima (pojeli ih jos dok se hladile na balkonu, evo dokaza :mrgreen )
slika
. po meni su mrvu neslani i nisam imala nista za posipati gore, samo smo ih jajima premazali. kako su tvoji tako svijetli, moji nisu takvi ispali :/

evo nasih kiflica slika

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

08 ruj 2010, 16:23

tmama, si vidla kak su fini i jednostavni za napraviti (nego, i meni su prvi put bili premalo slani, no, izprakisrala sam se tijekom vremena i sad znam pogoditi okus :dada ).
a kaj se tice boje - nisu moji ispali tak svijetli nego je malo i do fotica i slikanja :dada .

ajme, pisem na recpetima :lol :joy
bit ce nesto od mene :lol

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

08 ruj 2010, 18:22

od tog istog tijesta mozete napraviti i slatke kiflice. Razvalja se, reze u trokutice, puni sa pekmezom ili nutellom i pece jednako kao i u slanoj varijanti, samo se ne premazuje. Kad su peceni vruci se uvaljaju u secer u prahu (secer staviti u zdjelu, ubaciti kiflicu i sa dvije viljuske dobro uvaljati). Obavezno jesti hladno jer od toplog provjereno boli zeludac :mrgreen.

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

08 ruj 2010, 20:13

mirci, bas ti hvala - nisam znala za slatku varijantu. obavezno probam za vikend :mah
(plus onaj tvoj kolac sa sljivama :dada , jos ga nisam stigla napraviti)

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

09 ruj 2010, 08:59

ajme, pisem na recpetima


valjda su ti djecarci vec veliki :lol

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

09 ruj 2010, 09:05

ovaj kolač s jabukama mi je izvrsna ideja što ću napraviti s pireom od jabuka kojeg sam kupila. :dada

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

10 ruj 2010, 18:00

Sandravu, fali u receptu sto s bjelanjcima :mah
Danas ga radim. Tijesto sam ispekla po svom starom receptu, a kremu cu po tvom - da se jabuke raspadnu.

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

12 ruj 2010, 16:29

zapecena tjestenina s mesom i povrcem
slika
omlet sa sampinjonima
slika

danasnji rucak: meso ispod peke:
pocetna faza
slika
peče se
slika
slika
dobar tek :sumo
slika

i desert Ledeno nebo
slika

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

12 ruj 2010, 21:06

ajme lilly koje delicije... ja navečer ne jedem, ali sam sad odjednom gladna :mrgreen

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

13 ruj 2010, 09:41

Moze recept za ledeno nebo?

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

13 ruj 2010, 12:35

LEDENO NEBO iz knjige Moji najbolji kolači

biskvit:
7 bjelanjak
7 žlica šečera
7 žlica brašna

ispeci i kad se ohladi prliti s 2 dcl mlijeka

krema:
7 žumanjaka pjenasto izmjesati s 7 žlica šečera, dodati 6 žlica brašna, 3 vanilin šečera i 1 dcl mlijeka. To ukuhati u 6 dcl mlijeka. Kad se ohladi u kremu dodati pjenasto umucen margarin (ili maslac)

gore ide tuceno slatko vrhnje

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

13 ruj 2010, 15:42

Ledno nebo mi je omiljeni kolač.
Kremast je i ukusan
U kremu dodam i par kapi arome od vanilije

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

13 ruj 2010, 15:48

lilipop je napisao/la: arome od vanilije


:dada i ja sam ovaj put, a inace umjesto vanilin secera stavim bourbon vaniliju

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

13 ruj 2010, 15:57

:gladan

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

15 ruj 2010, 21:16

radila sam danas home made nugat od giami, sa prošlog topika i ispao je super, super!
više ne kupujem nutelu

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

16 ruj 2010, 18:06

Luantaro je napisao/la:radila sam danas home made nugat od giami, sa prošlog topika i ispao je super, super!
više ne kupujem nutelu

:zivili
i meni je odličan.
Tema je zaključana