Sada je: 24 lip 2026, 13:01.

FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.

Moderatori/ce: Hope77, mrava

FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la babalu » 06 ruj 2010, 22:52

idemo dalje :zivili
babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la sandravu » 07 ruj 2010, 11:08

Evo konačno da i ja nešto stavim ovdje :mah
Hvala svima na lijepim željama za oprovak :kiss Uz podršku je puno lakše :dada
Vratila sam se evo doma u Čakovec, ali još uvijek sa gipsom, pa sam do daljnjeg na poštedi što se tiče kuhanja. (sada to svekrva odrađuje za mene ) Evo fotkice kolača kojeg je moja mama pekla u subotu za oproštajku...šmrcccc fali mi Duuunaaaav...

Kolač s jabukama
slika
sandravu
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 55
Pridružen/a: 15 lip 2010, 22:06
Lokacija: Čakovec

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la danni » 07 ruj 2010, 11:09

jooooj izgleda fenomenalno :kiss
ima gdje tu recept?
Avatar
danni
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1624
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:12

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la LTL » 07 ruj 2010, 11:57

mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm,i ja bi recept! :mah
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la mamma2x » 07 ruj 2010, 13:17

Stvarno izgleda predobro. I ja bi recept... :lol
Avatar
mamma2x
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 445
Pridružen/a: 15 ruj 2009, 14:25
Lokacija: zagreb

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la sandravu » 07 ruj 2010, 14:09

Evo curke recepta za Kolač s jabukama i pudingom. Ja ga osobno nisam radila već moja mama, ali sam gledala finiš i po njenom pričanju fakat nije kompliciran za napravit.

Potrebno:

Za biskvit:

5 jaja
5 žlica šećera
5 žlica brašna
1 prašak za pecivo
3-4 žlice mlijeka

Za kremu:

1 kg očišćenih i narezanih jabuka
1/2 l vode
6 žlica šećera
1 vanilin šećer
2 pudinga od vanilije

Priprema:

Biskvit:


Odvojiti bjelanjke i žumanjke.
Miksati žumanjke sa šećerom i vanilin šećerom, pa postepeno dodavati brašno, mlijeko i prašak za pecivo.
Izliti smjesu u namašćen i pobrašnjen lim za pečenje i ispeći u pećnici zagrijanoj na 180℃ oko 30 min.

Krema:

U većoj posudi zakuhati jabuke, vodu i šećer.
Kuhati tako dugo dok se jabuke ne počnu raspadati. Tada dodati pudinge razmućene u malo vode (tek toliko da se razmute sve grudice) i skuhati do kraja.
Vruću kremu izliti na prohlađen biskvit.
Dobro ohladiti (najbolje u hladnjaku) preko noći pa premazati kolač sa slatkim vrhnjem.
sandravu
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 55
Pridružen/a: 15 lip 2010, 22:06
Lokacija: Čakovec

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la mamma2x » 07 ruj 2010, 14:29

Hvala sandravu :zivili
Avatar
mamma2x
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 445
Pridružen/a: 15 ruj 2009, 14:25
Lokacija: zagreb

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Balu » 07 ruj 2010, 15:36

giami, koje slatko vrhnje ide za nugat? Jel ono bas za kuhanje?

:kima plis
slika
Avatar
Balu
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1324
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 11:29

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Masha » 07 ruj 2010, 17:08

slika
evo i tu onaj Likičin, kolač od sira. njamiii :liza
Avatar
Masha
dzkić više tekućine
 
Postovi: 1933
Pridružen/a: 27 ruj 2005, 18:48

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la babalu » 07 ruj 2010, 17:33

vau,koji kolaci,mljac :zivili

probam ovaj s jabukama,imam ih tonu :dada
babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la sandram » 07 ruj 2010, 22:47

Bas sve s ovog topica mi se svidja :dada
Dosla sam se pohvaliti s novim kalupima za muffine :)
slika
Djeca nisu bojanke. Ne mozemo ih ispunjavati svojim omiljenim bojama.
Avatar
sandram
pahuljica
 
Postovi: 9288
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:46

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la MMI » 07 ruj 2010, 22:56

ovo s jabukama je super
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Helena71 » 07 ruj 2010, 23:07

Sandra, bas cete uzivati u zgodnim oblicima, poslikaj nam poslije pecenja da vidimo kako izgledaju napuhani :)
Sandravu, super da si nas podsjetila na taj kolac sad u sezoni jabuka. Radila sam ga i prije ali u kompot sam stavljala jabuke i dunje, dunje dadu jako fini miris, i nisam kuhala do raspadanja voca vec ga poslagala na biskvit a puding ukuhala u soku. Probat cu i tvoju varijantu :)
A gdje se moze naci recept za Likicin kolac? Famozno izgleda!
Edit - vidim sad topic odmah tu malo nize :lol
Avatar
Helena71
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2616
Pridružen/a: 08 vel 2003, 00:34

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la JednomCuPostatiMama » 08 ruj 2010, 00:34

super su vam kolaci! :5

sandram, ove nisam kalupe nigdje vidjela, gdje si ih nabavila?
JednomCuPostatiMama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 913
Pridružen/a: 02 lip 2003, 16:52

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la TmamaKiN2 » 08 ruj 2010, 10:43

Tmama, uzbudjena sam kao da sam kakvu nagradu dobila . netko me trazi recept i jos nesto - ja ga znam napamet


:lol hvala na receptu, radili ga jucer, samo sto nisam imala sve putra, pa stavila malo masti unutra, klinci se podavili u njima (pojeli ih jos dok se hladile na balkonu, evo dokaza :mrgreen )
slika
. po meni su mrvu neslani i nisam imala nista za posipati gore, samo smo ih jajima premazali. kako su tvoji tako svijetli, moji nisu takvi ispali :/

evo nasih kiflica slika
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Imge » 08 ruj 2010, 16:23

tmama, si vidla kak su fini i jednostavni za napraviti (nego, i meni su prvi put bili premalo slani, no, izprakisrala sam se tijekom vremena i sad znam pogoditi okus :dada ).
a kaj se tice boje - nisu moji ispali tak svijetli nego je malo i do fotica i slikanja :dada .

ajme, pisem na recpetima :lol :joy
bit ce nesto od mene :lol
Kako raditi manje, a zaraditi više? Kako?!
Avatar
Imge
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2927
Pridružen/a: 05 tra 2007, 09:22

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Mirci » 08 ruj 2010, 18:22

od tog istog tijesta mozete napraviti i slatke kiflice. Razvalja se, reze u trokutice, puni sa pekmezom ili nutellom i pece jednako kao i u slanoj varijanti, samo se ne premazuje. Kad su peceni vruci se uvaljaju u secer u prahu (secer staviti u zdjelu, ubaciti kiflicu i sa dvije viljuske dobro uvaljati). Obavezno jesti hladno jer od toplog provjereno boli zeludac :mrgreen.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Imge » 08 ruj 2010, 20:13

mirci, bas ti hvala - nisam znala za slatku varijantu. obavezno probam za vikend :mah
(plus onaj tvoj kolac sa sljivama :dada , jos ga nisam stigla napraviti)
Kako raditi manje, a zaraditi više? Kako?!
Avatar
Imge
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2927
Pridružen/a: 05 tra 2007, 09:22

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la TmamaKiN2 » 09 ruj 2010, 08:59

ajme, pisem na recpetima


valjda su ti djecarci vec veliki :lol
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Lena » 09 ruj 2010, 09:05

ovaj kolač s jabukama mi je izvrsna ideja što ću napraviti s pireom od jabuka kojeg sam kupila. :dada
"The big wheel keeps on turning On a simple line day by day The earth spins on its axis One man struggle while another relaxes"
Avatar
Lena
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 06 pro 2004, 19:43
Lokacija: od sela do metropole

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Helena71 » 10 ruj 2010, 18:00

Sandravu, fali u receptu sto s bjelanjcima :mah
Danas ga radim. Tijesto sam ispekla po svom starom receptu, a kremu cu po tvom - da se jabuke raspadnu.
Avatar
Helena71
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2616
Pridružen/a: 08 vel 2003, 00:34

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la lilly » 12 ruj 2010, 16:29

zapecena tjestenina s mesom i povrcem
slika
omlet sa sampinjonima
slika

danasnji rucak: meso ispod peke:
pocetna faza
slika
peče se
slika
slika
dobar tek :sumo
slika

i desert Ledeno nebo
slika
Avatar
lilly
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1213
Pridružen/a: 16 sij 2007, 21:44
Lokacija: u 777 2' 22''

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la mirna_sara » 12 ruj 2010, 21:06

ajme lilly koje delicije... ja navečer ne jedem, ali sam sad odjednom gladna :mrgreen
SARA 05.12.2001. najbolja djevojčica
LUKA 18.09.2009. plavo oko mamino
Avatar
mirna_sara
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1554
Pridružen/a: 14 sij 2009, 11:14
Lokacija: ...med Murom i Dravom...

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Stefanova_mama » 13 ruj 2010, 09:41

Moze recept za ledeno nebo?
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la lilly » 13 ruj 2010, 12:35

LEDENO NEBO iz knjige Moji najbolji kolači

biskvit:
7 bjelanjak
7 žlica šečera
7 žlica brašna

ispeci i kad se ohladi prliti s 2 dcl mlijeka

krema:
7 žumanjaka pjenasto izmjesati s 7 žlica šečera, dodati 6 žlica brašna, 3 vanilin šečera i 1 dcl mlijeka. To ukuhati u 6 dcl mlijeka. Kad se ohladi u kremu dodati pjenasto umucen margarin (ili maslac)

gore ide tuceno slatko vrhnje
Avatar
lilly
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1213
Pridružen/a: 16 sij 2007, 21:44
Lokacija: u 777 2' 22''

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la lilipop » 13 ruj 2010, 15:42

Ledno nebo mi je omiljeni kolač.
Kremast je i ukusan
U kremu dodam i par kapi arome od vanilije
Mama, ja ću biti tvoja najbolja drugarica cijeli život.
Avatar
lilipop
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 685
Pridružen/a: 10 pro 2006, 18:46
Lokacija: u oblacima

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la lilly » 13 ruj 2010, 15:48

lilipop je napisao/la: arome od vanilije


:dada i ja sam ovaj put, a inace umjesto vanilin secera stavim bourbon vaniliju
Avatar
lilly
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1213
Pridružen/a: 16 sij 2007, 21:44
Lokacija: u 777 2' 22''

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la veky32 » 13 ruj 2010, 15:57

:gladan
Avatar
veky32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 936
Pridružen/a: 30 svi 2008, 14:45

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Luantaro » 15 ruj 2010, 21:16

radila sam danas home made nugat od giami, sa prošlog topika i ispao je super, super!
više ne kupujem nutelu
Avatar
Luantaro
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2378
Pridružen/a: 03 ruj 2005, 22:46

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la giami » 16 ruj 2010, 18:06

Luantaro je napisao/la:radila sam danas home made nugat od giami, sa prošlog topika i ispao je super, super!
više ne kupujem nutelu

:zivili
i meni je odličan.
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Sljedeća

Natrag na Recepti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron