Sada je: 24 lip 2026, 13:01.

FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Imge » 04 stu 2010, 13:59

AA je napisao/la:imge, bas dobro izgleda :dada moze recept?


hvala :srca
ovaj bazicni recept malo modificiram i kombiniram s 3 strane, a u bjelanjke stavim ono sto imam doma (uz opasku da najcesce radim pola smjese, znaci 3 ili 4 bjelanjka jer mi ostanu od 4 zutanjka koji mi trebaju za kiflice pa slijedom toga se prepolovi i sve ostalood sastojaka)
znaci ovako nekako:

Glavni sastojci
6 kom. bjelanjaka
15 dag. šećera (ja stavim 10 dag, dosta je)
6 dag. rastopljenog margarina (moze i ulje)
15 dag. brašna oštrog
10 dag. grožđica (mogu i brusnice)
10 dag. suhih smokava
10 dag. suhih marelica
10 dag. oraha (mogu i ljesnjaci ili bademi)
po izboru korica od limuna i naranče
- a ja dodam jos i malo zele bombina i malo cokolade za kuhanje na krupno narezano
- dodam i 1 vanili secer

Priprema
napraviti čvrsti snijeg od bjelanjaka, polako dodavati šećer, rastopljeni margarin i brašno.
na kraju u smjesu umiješati nasjeckane smokve , marelice , orahe i dodati grožđice .
smjesu izliti u namašten i pobrašnjen kalup ( ja stavim samo papir za pečenje )
peći na 180 C oko 30 min (u drugom receptu pise peci sat vremena na 150 stupnjeva - tu opciju cesce koristim)

i link na recept i sliku:
http://www.coolinarika.com/recept/748874
:mah
Kako raditi manje, a zaraditi više? Kako?!
Avatar
Imge
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2927
Pridružen/a: 05 tra 2007, 09:22

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la AA » 05 stu 2010, 08:52

hvala :kiss
It’s all mind over matter. If I don’t mind, it doesn’t matter
Avatar
AA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1361
Pridružen/a: 15 ožu 2006, 00:38
Lokacija: gdje je zica upiknuta u globus :)

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Imge » 06 stu 2010, 19:43

Imge je napisao/la:6 dag. rastopljenog margarina


ispravljam, upalo mi u oci kad sam pisala recept, a nisam taj cas promijenila i ode voz... :loce
na maslac sam mislila :dada . ne margarin.
Kako raditi manje, a zaraditi više? Kako?!
Avatar
Imge
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2927
Pridružen/a: 05 tra 2007, 09:22

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la dunja » 09 stu 2010, 22:41

skidala sam fotke pa našla i ova tri kolača

pita od jabuka - mislim da sam radila po receptu Soleine fensi šmensi apple pie, bila je fina :)

slika

pita s kremom od vanilije i borovnicama - nemam više pojma po kojem receptu, tijesto je bilo pretvrdo

slika

ledeni vjetar - radila sad prvi put, bio je mljac

slika
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29566
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Solea » 09 stu 2010, 23:03

dunja, mmmmm, sad bih rado komad ove pite s kremom od vanilije i borovnicama :dada

da fensi smensi pita :lol :lol a vidi kopra u pozadini, mljac!
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Stefanova_mama » 09 stu 2010, 23:51

Wow!
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la VIPmama » 10 stu 2010, 09:07

A ja bih jabučnu pitu, idem naći taj recept
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la dunja » 10 stu 2010, 09:36

Sole jesi ga skužila :lol
Vipka nemam ga sejvanog ni ja, mora biti tu negdje
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29566
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Solea » 10 stu 2010, 09:53

dunja, odmah mi se fokus prebacio :lol :zivili

vipka, recept za pitu ti je gore u sortiranim rec.
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la dunja » 10 stu 2010, 09:57

al ovaj sa borovnicama - tijesto je bilo tvrdo
tvoj recept je dobar - pita je izvrsna, s tim da sam ja jabuke ipak naribala, kao i gornji dio tijesta - vidiš ;) a jela sam adorablinu čoko pitu golog kuhara, izvrsno tijesto, izvrsno, adorabla ajd nam stavi taj recept
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29566
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Solea » 10 stu 2010, 10:12

jes, taj njegov recept za prhko je odlican.

(edit-maknula sam recept, nek adorabla napise po kojem ona radi :mah )
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Balu » 10 stu 2010, 16:39

Dunja i ledeni ti je super uspio.

I ja cekam Adorablin recept. :mrgreen
slika
Avatar
Balu
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1324
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 11:29

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la babalu » 10 stu 2010, 16:42

Dunja,bas ti super sve izgleda,jako primamljivo :zivili
babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Solea » 11 stu 2010, 10:26

gratin dauphinois

slika

slika



semifredo

slika
baterija mi je bila na izdisaju :lol
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Lena » 11 stu 2010, 11:03

:kavica
"The big wheel keeps on turning On a simple line day by day The earth spins on its axis One man struggle while another relaxes"
Avatar
Lena
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 06 pro 2004, 19:43
Lokacija: od sela do metropole

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Trini » 11 stu 2010, 11:20

Solea - koliko dugo peces gratin dauphinois i na kojoj temp? boja mu je bas onako, po mom ukusu!
Avatar
Trini
sv. Monika
 
Postovi: 6451
Pridružen/a: 26 tra 2002, 15:06

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Solea » 11 stu 2010, 12:55

pecem na 150 oko sat i pol, mozda malo krace, al prvo bar 45 min pod folijom.
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Stefanova_mama » 11 stu 2010, 12:59

Solea je napisao/la:baterija mi je bila na izdisaju :lol


A masala nek je izdrzala :proljece, mene zanima semifredo. :mah
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Solea » 11 stu 2010, 14:42

:lol

za semifredo sam ovdje trazila recepte i savjete pa napravila neki miks ;)

evo, tu mozes vidjeti - viewtopic.php?f=63&t=53525&p=1922011&hilit=semifredo#p1922011
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Solea » 12 stu 2010, 12:22

evo, posluzite se slavonskim specijalitetom :lol

slika


poderane gace

1/2 kg glatkog brasna
1 kockica svjezeg kvasca
4 dl toplog mlijeka (moze dio biti i voda)
secer, sol, ulje

zagrijati mlijeko.
u posebnu casu odvojiti 1 dl, dodati izlomljenu kockicu kvasca, zlicicu secera i promijesati. pustiti par min. da kvasaac proradi.
u posudu prosijati brasno, u sredinu dodati pripremljeni kvasac, i jos 2 dl mlijeka, zlicicu soli i 1 dl ulja.
miksati onim spiralnim nastavcima za tijesto. dok se miksa lagano dodavati i preostalo mlijeko. miksati dok se smjesa skroz sjedini i postane glatka. tijesto treba biti onak mekse i svilenkasto.
jos malo doraditi rukom, energija i to ;)

posudu s tijestom pokriti krpom i ostaviti na toplom mjestu dok se tijesto dize (trostruko poveca). nakon toga ja tijesto jos jednom lagano rukom premijesim pa opet ostavim da se digne (ako nemam vremena ovaj korak preskocim :lol).
tako diguto tijesto pazljivo prebaciti na pobrasnjenu povrsinu, njezno razvaljati na debljinu oko 1 cm pa izrezati.
pokriti i pustiti da opet malo proradi (15ak min.)
zagrijati ulje i peci :)



*ja tijesto "dizem" u pecnici zagrijanoj na 50°C, brze proradi. a moze se i posudu s tijestom staviti vecu posudu s toplom vodom, tako da voda dodje do pol posude s tijestom.
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Bubidea » 12 stu 2010, 13:38

ajd prestani skidat slike s neta :lol
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la JiA » 12 stu 2010, 13:45

ajmeeeeeeee, sole, poderane gaće... samo mamin grah fali :luv.
imš recept za to? neki onako... za nespretne poput mene ( pitala bih mamu, ali ona onda udavi ;) )
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Solea » 12 stu 2010, 13:52

:lol :lol bubi, kad je bal nek jebal!

j., imam recept, napise ti kasnije ;)
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la JiA » 12 stu 2010, 13:54

:dada
:kiss
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Crazy Daisy » 12 stu 2010, 14:04

imam ja, samo da dođem kući pa ću ti napisati. mljac :dada
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la TmamaKiN2 » 13 stu 2010, 12:35

imam ja, samo da dođem kući pa ću ti napisati. mljac


a kad ces ti doci kuci? :krava
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Solea » 14 stu 2010, 10:17

dodala recept gore uz fotku :zivili
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la mrava » 14 stu 2010, 11:56

Jučer sam pravila šufnudle
slika
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Stefanova_mama » 14 stu 2010, 12:04

Mrava ovo genijalno izgleda. :dada :zivili
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la JiA » 14 stu 2010, 19:15

Solea je napisao/la:dodala recept gore uz fotku :zivili


hvala :kiss . da znas da cu ti javit kako su ispale ( ja i tijesto :ne )
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

Prethodna

Natrag na Recepti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron