Sada je: 24 lip 2026, 11:37.

strudla od visanja

O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: strudla od visanja

PostPostao/la Rogue » 20 lip 2009, 14:46

evo i moj recept za savijacu od visanja:

tijesto:
1 kg brašna
300 ml tople vode
2 žlice ulja
1 žlica jabučnog octa i malo soli

tijesto podijelim na 4 loptice i ostavim minimalno 1h nauljene u frizideru.

Smjesa:
višnje izmiksam štapnim mikserom i dodam krušne mrvice i šećera, i vanilin šećer.
otprilike ide 300g mrvica na kilo višanja, a šećera po želji, ja obično probam da li mi je dovoljno slatko.

pečem na 180 C, 30 min.
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: strudla od visanja

PostPostao/la LTL » 20 lip 2009, 19:33

zvući fenomenalno :zivili
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: strudla od visanja

PostPostao/la Rogue » 23 lip 2009, 21:54

Pita od višanja:

Tijesto:
200 g maslaca (ili margarina, kome odgovara)
400 g glatkog brašna
4 žlice vrhnja
2 žlice šećera (može i više tko voli slađe)
2 jaja

Umijesiti tijesto i ostaviti da se hladi u frižideru minimalno 2h.

Smjesa:
2 kg višanja
3 jabuke
1 vanilin šećer
krušne mrvice i šećer po želji

Ja usitnim jabuke i višnje, ali mogu ostati i cijele ili u komadima. Sve sastojke izmiješam.

Tijesto razrežem na pola i obje polovice izvaljam u obliku pleha. Jedna ide na dno i zahvaća rubove pleha i u nju se izlije smjesa, a drugom se prekrije.

Peći 30 min na 200 ⁰C.
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: strudla od visanja

PostPostao/la MMI » 23 lip 2009, 21:59

pa ti voliš višnje...a baklava od višanja.ako treba recept tu sam :dada
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: strudla od visanja

PostPostao/la Rogue » 23 lip 2009, 22:07

uf da volim, a trenutno ih imam da ne znam sta bi s njima...
daj napisi recept!!! jos koji dan i ostat cu bez inspiracije
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: strudla od visanja

PostPostao/la LTL » 23 lip 2009, 22:08

napravi sirup od višanja,stavila sam recept ;)
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: strudla od visanja

PostPostao/la MMI » 23 lip 2009, 22:16

meni su kisele pa mi ne pašu..
evo ga..za ljubiteljicu višnjica:

Baklava sa višnjama

3 jaja- posebno bjelanjak
prašak za pecivo
1 jogurt
šolja od jogurta ulja
25 dkg šečera
u to dodati umućene bjelanjke

5 kora za baklavu namazat nadjevom.na petu koru staviti višnje,pa na to opet poslagati 5 kora koje si namazala sa istim onim nadjevom.Neka se peče jedno 45 min.
Ispečeno narezat na kvadratiće i prelit sa prokuhanim preljevom od
pola litre vode
20 dkg šečera

i navali....ja sam baš napravila večeras sa jabukama i malo orasa.to mi je puno draže.
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: strudla od visanja

PostPostao/la Rogue » 23 lip 2009, 22:18

Modesty hvala :kiss

LTL ima i sirupa, i pekmeza i kolaca i za jesti i na ledu...
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: strudla od visanja

PostPostao/la supermama » 11 srp 2009, 17:05

malo da dignem topic....isprobala novu varijantu strudle savijace, slicna onoj varijanti s grizom ali se pravi malo frugacije...prefino...meni najbolja do sada ...ja ppravila sa visnjama a moze sa svim strudlastim vocem...iance meni dosta fino novo otkriveno tijesto kupljeno u lidlu

evo link recept s coolinarike, ja pravila po tome. http://www.coolinarika.com/recept/brza- ... a-savijaca
Avatar
supermama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 537
Pridružen/a: 17 pro 2005, 00:13
Lokacija: osijek

Re: strudla od visanja

PostPostao/la Kristina4 » 12 srp 2009, 15:19

Neki dan je kuhar iz Dobro jutro Hrvatska pravio strudlu od visanja sa svjezim sirom - izgleda o.k (vjerojatno se moze naci recept na stranicama dobrog jutra). Ja ga planiram isprobati.
Avatar
Kristina4
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 118
Pridružen/a: 11 ožu 2004, 01:05

Re: strudla od visanja

PostPostao/la VIPmama » 22 srp 2009, 08:03

Jučer probala ovu štrudlu s grizom, prvi put u životu i sviđa mi se :dada

Ja radim sa sirom, vulgaris slanu, a nedavno sam našla ovo ali nisam još isprobala:

SAVIJAČA SA SIROM I VIŠNJAMA

Sastojci:
• 10 tankih kora tijesta za savijače
• 800 g svježeg kravljeg sira
• 500 g višanja
• 200 ml kiselog vrhnja
• 4 jaja
• 200 g šećera
• ulje

Priprema:
U zdjeli umutimo jaja, dodamo šećer, kiselo vrhnje, svježi kravlji sir i sve zajedno dobro izmiješamo.

Tijesto za savijače raširimo na radnu površinu, jednu po jednu premažemo mješavinom vode i ulja (u zdjelicu stavimo 150 ml vode i 50 ml ulja) da se malo natope, te do polovice površine svako tijesto premažemo tankim slojem smjese od sira.

Zatim na tijesto u jednom redu po premazanoj polovici stavimo iskoštene višnje i sve zajedno savijemo.

Savijače stavimo u namašćen lim za pečenje, odozgo ih premažemo preostalom mješavinom vode i ulja, te ih stavimo peći u pećnicu, zagrijanu na 190°C, 40-ak minuta. Gotove savijače posipamo šećerom u prahu i možemo poslužiti tople ili hladne.
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: strudla od visanja

PostPostao/la bambolina » 14 ruj 2009, 21:21

Ja pravim sa lisnatim - i to sa onim filom kao onaj od visanja od Podrvke.
Ide vako;

Nadjev:
1 staklenka visanja
1 puding vanilija
4 kasike secera (moze i manje)
voda

Ocjedim visnje, dobiven sok ispipam u mjericu i vode dosipam da sobijem sveukupno 4ml tekucine (soka) i onda dio stavim kuhati (kao mlijeko za puding) a od ostaka smutim puding i secer (kao puding i mlijeko) i kad zgusne uspiam visnje i jos malo prokuham.

Lisnato izvaljam i sipam topli ili mlaki umak i prekolpim (treba dobro zatvoriti da umak ne iscuri) i onda premazem jajetom s nozem napravim rezove (male) i pecem dok ne porumeni (ja na 180 stupnjeva sa ventilatorom).

Onda mozete posuti secerom u prahu (mi ne sipamo jer ne volimo a mali onda samo polize secer a kolac ne zeli ni pogledati).

Jako je ukusno i zaista necete pozaliti ako isprobate!
Avatar
bambolina
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 213
Pridružen/a: 31 kol 2007, 11:31

Re: strudla od visanja

PostPostao/la LTL » 21 pro 2009, 15:08

tijesto:300 gr glatkog brašna,2 žlice ulja,150 ml mlake vode, sol,1 jaje! i ja sam stavila trunkicu octa,piše inaće 1 žlica!

moj savjet,kad sam umijesila namazala sam ga uljem i umotala u prozirnu foliju i stavila u frižider na 20 minuta!

pobrašniš stoljnjak s dosta brašna i valjaš sa valjkom koliko ide,onda sam ja tijesto premazala uljem da bude elastićnije i natezala ga rukama,došlo je tanko kao list1


krema
30 dag višanja,ja sam stavila iz kompota
1 vrećica pudinga od vanilije
4 dec mlijeka
6 žlica šećera

jaje za premaz(ja sam i na njega stavila trunkicu šećera)

kad sam oćistila višnje od koštica i ocijedila stavila sam na njim cim
eta i 1 vanilin šećer(to nije u originalnom receptu,al ja oboožavam vaniliju i cimet pa sam stavila,puno ljepše miriši!

skuhati puding sa mlijekom i šećerom(u malo mlijeka kojeg ste oduzeli od tih 4 dec umiješaj prašak za puding i šećer,normalno kako radiš puding,ja sam jednom stavila prašak u vruće pa mi se sve zgrudilo,ha,ha!)
dodati višnje,kad se ohladi premazati na tijesto! ja sam opet po svome otopila malo marg pa sam polila po razvućenom tijestu!
na kraju premažeš jajetom! ja sam stavljala kremu na rubove s jedne i druge strane i roalla prvo jednu stranu,pa drugu da se na sredini spoje! pekla sam na prvo na 180 pa na 200 dok nije lijepo porumenilo !

http://s441.photobucket.com/home/LTL4

tu su slikice kako je ispalo,radila sam danas prvi put u životu štrudlu i prezadovoljna,super izgleda i prefina je! probajte! kliknite na slikicu pa će se povećati :D
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Prethodna

Natrag na Recepti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.