Sada je: 24 lip 2026, 11:37.

nabujak od sira i grisa sa jabukama

O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la Madir » 18 ožu 2010, 20:20

E pa naravno moram ja nešto zaboravit.Jabuke nisam narezala da bolje izgleda.Al nema veze. :/
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la ANA CASH » 18 ožu 2010, 20:36

mislim da ću si i ja napraviti to ovih dana ;)

priuštit ću si za vikend nešto slatko
Avatar
ANA CASH
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1190
Pridružen/a: 29 lip 2009, 21:14
Lokacija: walk the line

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la lara72 » 18 ožu 2010, 20:47

Ne vidim recept na linku :roll Pomoooć :mah
lara72
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1435
Pridružen/a: 07 ožu 2003, 17:27
Lokacija: zagreb

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la Crazy Daisy » 18 ožu 2010, 20:48

Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la LTL » 18 ožu 2010, 20:49

Sastojci
3 jabuke
500 ml mlijeka
90 g griza
2 zlice smedeg secera
1 zlica meda
2 jaja
200 g svjezeg sira
limun
vanilija secer
Priprema
Jabuke ogulite, prerezite popola, ocistite od sjemenki.Ako su jabuke vece, onda svaku polovicu malo skratite tako da joj odrezite donji dio, gdje su bile sjemenke.Nakapajte ih limunovim sokom.
Pecnicu zagrijte na 180 stupnjeva.
Zakuhajte mlijeko, dodajte griz, pa prokuhajte dok se griz nezgusne.Umijesajte secer i med.
Odvojite bjelanca od zumanaca.Zumanca izmiksajte sa svjezim sirom, vanilija secerom i koricom limuna.Ovu smjesu pridodajte smjesi od griza.
Bjelanca izmiksajte s prstohvatom soli, te lagano kuhacom umjesajte u smjesu od griza i sira.
Smjesu ulijte u namascen kalup promjera 26cm.Po povrsini poslozite jabuke.Jabuke mozete i zarezati cijelom duzinom s gornje strane (kao na slici) tako ljepse izgleda :)
Nabujak pecite 20-30 minuta, dok nedobije zlatnozuzu boju.Pospite secerom u prahu i odmah posluzite.Odlican je i topao i kad se ohladi
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la Buhtlica » 18 ožu 2010, 21:05

eto i mi smo večeras omastili brk. IZVRSNO!
ja sam ga pekla malo duže, imam neku fobiju da mi nešto ne ostane sirovo :roll
jedina mi je zamjerka, ne znam je li do mene ili to tako mora biti, što ga nisam mogla lijepo narezati. sve mi se nekako raspadalo. :dunno
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la Bellina » 18 ožu 2010, 21:05

Eno i moj se peče, nisam mogla iščekati do vikenda :znoj
Avatar
Bellina
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1505
Pridružen/a: 26 vel 2007, 21:19
Lokacija: ..tamo gdje je sve po mom...

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la Madir » 18 ožu 2010, 21:14

ja sam ga pekla malo duže, imam neku fobiju da mi nešto ne ostane sirovo


:lol i ja isto.Jakooo mi se sviđa okus.Provat ću sa višnjama.Hvala Ltl za rec.
Jedem i nemam grižnju možđanih vijuga,jel kao zdravo je. :joy
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la babalu » 18 ožu 2010, 21:33

meni je non stop ovaj nabujak u glavi :lol
u nedjelju ga radim obavezno,vec mi mirisi :D
babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la LTL » 18 ožu 2010, 22:25

buhtlica,jesi ga rezala vrućeg?
cure :zivili
i ja ga uskoro radim ponovno,probat ću sa kruškama,moram u nabavku sira!
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la Buhtlica » 19 ožu 2010, 07:17

morala sam ga odmah rezati jer je tako fino mirisao da su svi skakali oko njega i čekali da ga stavim na tanjure da se što prije ohladi.
može biti u tome greška?
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la Madir » 19 ožu 2010, 08:45

Ja sam svoga rezala toplog,u biti mlakog,nije se raspao. :dunno

Jedva čekam napravit s višnjama,mislim da će biti još ukusniji,jer oboooooožavam kombinaciju sira i višanja.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la LTL » 19 ožu 2010, 09:22

ja sam ga rezala čim sam ga uzela iz pećnice i isto se mrvio,ali ono kaj je odstajalo recimo 10 min(duže nije izdržao :lol ) je bilo super!
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la Bellina » 19 ožu 2010, 10:00

Dakle, ovaj nabujak je izvrstan. Otišao sinoć cijeli...ni mi nismo mogli iščekati, ja ga rezala vrućeg pa se taj dio mrvio, ali ovo što sam rezala malo kasnije je bilo ok. LTL - svaka čast!!!
E da, probat ću i ja drugi put s višnjama, kombinacija malo kiselijeg voća i tog "tijesta" mislim da će biti izvrsna.
Avatar
Bellina
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1505
Pridružen/a: 26 vel 2007, 21:19
Lokacija: ..tamo gdje je sve po mom...

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la Strudla » 19 ožu 2010, 10:17

Evo sad mene s pametnim pitanjem.A gdje ide cimet?U smjesu ili samo po jabukama?
Idem sad raditi taj nabujak jer vise ne mogu izdrzat.
P 18.11.'06.
T 28.9.'09
Avatar
Strudla
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 713
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 23:13
Lokacija: Zagreb

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la folne » 19 ožu 2010, 10:21

A višnje bi se isto stavile na vrh?
The basis of your life is freedom; the purpose of your life is joy.
AH
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31654
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la Bellina » 19 ožu 2010, 10:21

Ja sam cimet stavila u smjesu, vjerujem da može i po jabukama, kako ko voli :dunno
Avatar
Bellina
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1505
Pridružen/a: 26 vel 2007, 21:19
Lokacija: ..tamo gdje je sve po mom...

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la Bellina » 19 ožu 2010, 10:22

folne je napisao/la:A višnje bi se isto stavile na vrh?


Da, jer kako se nabujak diže u pečenje tako "obujmi" to voće i ono izgleda možda suho na vrhu, ali sav sok ostaje sa strane i na dnu. S višnjama bi ja mislim bilo još više soka nego s jabukama. Ja sam sjetila da bi i šljive, friške naravno, bile dobre u toj kombinaciji.
Avatar
Bellina
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1505
Pridružen/a: 26 vel 2007, 21:19
Lokacija: ..tamo gdje je sve po mom...

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la Madir » 19 ožu 2010, 10:40

Ja ću višnje ubacit unutra u smjesu,a stavit ću i po vrhu.
E,vidiš šljive mi nisu pale na pamet,kad puste sok,mmmmmm,mora da je i to fino.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la Bellina » 19 ožu 2010, 10:54

Ja ne znam, bojim se da se smjesa ne bi "napuhnula" kad bi voće bilo u njoj, da ju ne "oteža", a možda i griješim :dunno
Avatar
Bellina
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1505
Pridružen/a: 26 vel 2007, 21:19
Lokacija: ..tamo gdje je sve po mom...

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la LTL » 19 ožu 2010, 11:11

baš mi je drago da vam se sviđa :joy
ja sam isto cimet stavila u smjesu!
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la Madir » 19 ožu 2010, 13:17

guljka-vidjet ću,pa javim rezultate.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la Bellina » 19 ožu 2010, 14:40

Svakako Madir :kima
Avatar
Bellina
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1505
Pridružen/a: 26 vel 2007, 21:19
Lokacija: ..tamo gdje je sve po mom...

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la Novamama » 21 ožu 2010, 20:33

napokon jedan kolač koji mi je ispao točno kao na slici (izgledom)!

ali oduševljenje je splasnulo kad sam ga išla otvoriti, sir mi je pustio vodu, i tak, nije mi nešto :roll
vjerojatno je moja krivnja (a čija bi bila :lol) jer sam morala malo povećati količinu, prije svega sira naravno.
:plavusa
Avatar
Novamama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4694
Pridružen/a: 04 lis 2001, 15:37

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la LTL » 21 ožu 2010, 20:43

novamama, :hug
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la lara72 » 21 ožu 2010, 20:50

HdB da je i meni jedan kolač uspio. Lijepo izgleda i fin je. Držala sam se recepta u slovo ;)
lara72
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1435
Pridružen/a: 07 ožu 2003, 17:27
Lokacija: zagreb

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la LTL » 21 ožu 2010, 20:51

lara :zivili
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la lastavica » 21 ožu 2010, 22:38

i ja sam mislila da sam se držala recepta, a sad vidim da spominjete cimet :dunno , toga na mom papiru nije bilo :mrgreen .
Jedino nisam stavila šećer u prahu jer ga nisam imala. Meni je ostalo pola kalupa, jutros ga nije htio nitko jesti pa sam ga bacila.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la Novamama » 21 ožu 2010, 23:19

e da. moram dodati. moj se cijeli pojeo unatoč svemu. :dada
Avatar
Novamama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4694
Pridružen/a: 04 lis 2001, 15:37

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la ANA CASH » 22 ožu 2010, 12:24

ja danas to radim!!!!!!!!!

javim rezultate!!!
Avatar
ANA CASH
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1190
Pridružen/a: 29 lip 2009, 21:14
Lokacija: walk the line

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.