hvala
ANA CASH, i ja bi trebala ići, ali nikako

sretno i ne zalazi na ovaj topic dok to traje
SM, recept sam tu negdje već postala, čekaj da iskopam...
evo iskopala:
tamna krema je od jaja i čokse, jako je ukusna:
1/2 l mlijeka
5 žlica šećera
6 žlica brašna
3 cijela jaja
20 dkg crne čokolade (ja stavim 30 da bude kremastija)
2 vanilin šećera
aroma od ruma i narančine korice
1 maslac
jaja, šećer i brašno se zamiješaju u gustu smjesu (kao za puding) i dodaju se u prethodno zakuhano mlijeko u kojem je otopljena natrgana čokolada, kuha na laganoj vatri 5-10 minuta, pusti da se ohladi i u još mlaku kremu se umiješa maslac... krema je dosta tekuća dok je topla, ali se u kalupu sa stajanjem stvrdne... ja sam radila duplu dozu da imam i za okolo torte jer mi je ticino išao preko, a i bila mi je visoka torta...
bijela krema je jako slična tamnoj, ali bez čokse:
1 l mlijeka
25 dkg šećera
8 žlica brašna
5 cijelih jaja
2 vanilin šećera
aroma od vodke-limun i limunove korice
1 maslac
kore su neka klasika, pekla sam 3 kore i rezala ih koncem po pola (zato su tako tanke):
4 jaja (odvojeno žumanjak i bjelanjak)
20 dkg šećera
20 dkg brašna
1,5 dcl ulja
1,5 dcl mlijeka
1 prašak za pecivo
1 vanilin šećer (bourbon)
3 žlice kakao u prahu (ili čokse, ali onda 4-5 žlica)
biskvit se peče na klasičan način... sve se dobro namoči adorablinim preljevom od naranče ili bilo kakvom voćno-slatkom tekućinom... voila