Stranica: 1/3.
BOŽIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 10:20
Postao/la Tinica
BOŽIČNI ČAJNI KOLAČ
Jučer sam dobila recept od frendice čija teta radi u onoj poznatoj bečkoj slastičarnici Aida na Stephansplatzu i odmah ga isprobala
Kolač može stajati 20 dana u limenoj kutiji i idealan je za predstojeće blagdane.
Cijena po komadu u slastičarnici je 2,50 Eur ali kolač je većeg promjera.
Meni je jučer od jedne smjese ispalo oko 40 komada. Sve ovisi o veličini koju želite imati.
Za jednu smjesu je potrebno: 3 bjelanjka, prstohvat soli, 150 grama šećera, 150 grama mljevenih oraha, 50 grama oštrog brašna,
70 grama mekog maslaca i 200 grama čokolade za kuhanje i polovice oraha za ukras.
Postupak:
Odvojiit 3 jaja – i od bijelanjka napraviti lagani snijeg i onda dodati prstohvat soli.
Nakon minute miksanja dodati 15 dkg šećera i zatim sve skupa miksati dok se ne napravi tvrdi snijeg.
U tu smjesu dodati 15 dkg mljevenih oraha i 5 dkg oštrog brašna. To sve skupa miksati i na kraju dodati 7 dkg maslaca koji je prethodno bio na sobnoj temperaturi (ne skroz otopljen).
Smjesu staviti u onu špricu za ukrašavanje i na papiru za pečenje raditi male krugove.
Peći na temepraturi od 180 stupnjeva 10-12 minuta.
Za to vrijeme otopiti čokoladu na pari i kad se kolač ohladi na svaki staviti žličicu čokolade onak po sredini i upiknuti na nju polovicu oraha. Staviti na hlađenje. I to je to
Ja ću slijedeći put napraviti troduplu smjesu

Re: BOČIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 10:22
Postao/la boysmama
evo je opet

Re: BOČIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 10:40
Postao/la folne
Tinice, jel buš ti na kraju s recepata išla direktno na Fit mamu, Klub žderonja?

Re: BOČIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 10:40
Postao/la Lena
zelo ju je.

come to the dark side, we have cookies.

Re: BOČIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 10:41
Postao/la † Volvo
Stiltalo me BoČićni

Re: BOČIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 10:43
Postao/la beammama
Lena je napisao/la:zelo ju je.

come to the dark side, we have cookies.


Re: BOČIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 10:44
Postao/la Rimaithor
Re: BOŽIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 10:46
Postao/la Tinica
Re: BOŽIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 10:57
Postao/la thalia
ajme, tko ti je prišio podnick

Re: BOŽIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 11:02
Postao/la lastavica
jel to neki rebus

Re: BOŽIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 11:03
Postao/la thalia
lastavica je napisao/la:jel to neki rebus

Almo?
to je kuhar iz dobro jutro, hrvatska, čini mi se

Re: BOŽIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 11:04
Postao/la TmamaKiN2
zasluzila si ovaj nick, super je

Re: BOŽIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 11:05
Postao/la lastavica
a ja mislila da je to neki logički zadatak

Re: BOŽIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 11:05
Postao/la Tinica
Re: BOŽIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 11:30
Postao/la MalaSirena
lastavica je napisao/la:a ja mislila da je to neki logički zadatak

I ja isto
Nego, da se vratimo na temu - kaj stvarno ide 70 dag maslaca???

Re: BOŽIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 11:35
Postao/la boysmama
MalaSirena je napisao/la:Nego, da se vratimo na temu - kaj stvarno ide 70 dag maslaca???

pretpostavljam da je to 70 g

to ti je malko više od četvrtine...
Re: BOŽIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 11:37
Postao/la Tinica
Ajme ne ne ni slučajno mislila sam 7 dkg maslaca potkrala mi se ona nesretna 0
Evo ispravila sam u receptu. Uff... srećom pa ste sve kuharice pa kužite gdje može biti zabune

Re: BOČIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 11:37
Postao/la lara.b
Re: BOŽIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 11:38
Postao/la lara.b
lastavica je napisao/la:a ja mislila da je to neki logički zadatak

jooooooooj,

Re: BOŽIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 12:33
Postao/la teutonija
aaaaaaaha ha ha.
Re: BOŽIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 12:35
Postao/la Nikina mama
a koliko ide brašna? 15 ili 50 dkg?
Re: BOŽIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 12:47
Postao/la Tinica
Ajme

3 bjelanjka
150 grama šečera
50 grama brašna
150 grama mljevenih oraha
70 grama mekog maslaca
200 grama čokolade za kuhanje
i oko 50 polovica oraha
Evo sad sam sve pisala u gramima

Re: BOŽIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 14:45
Postao/la Adorabla
to Tinica nama recept postavlja kao logički zadatak

Re: BOŽIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 15:31
Postao/la Tinica

vrištim i suze mi cure od smijeha
Ali baš da toliko puta moram modificirati recept
Baš kao logički zadatak...

samo što je meni kuhinjska logika bože me sačuvaj

a vama vrsnim kuharicama je čim vidite recept logično da ide manje brašna i manje putra
Meni pak sve štima

Re: BOŽIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 15:33
Postao/la teutonija
Al baš me onda nekak zanima po kojem si receptu jučer pekla kekse?

Re: BOŽIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 15:46
Postao/la Tinica

Ma recept je dobar samo sam ja u brzini prepisivala pa sam dodala jednu 0

i malo "podebljala" brašno
Ali na kraju sam se iskupila i sve stavila u gramažu

Re: BOŽIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 15:50
Postao/la teutonija
Ti si računala grame? Nisi pisala da ti ne ide matematika?

Re: BOŽIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 15:54
Postao/la Tinica
aJel to ono množeno sa 10

Ma sa deseticama sam još na ti

onda prelazim na vi

Re: BOŽIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 22:09
Postao/la Solea
jao, sad tek vidim

tinica almo
Lena je napisao/la:zelo ju je.

come to the dark side, we have cookies.


Re: BOŽIĆNI ČAJNI KOLAČ
Postano: 15 stu 2011, 22:13
Postao/la Bubidea
mislim, tinice
stvarno te zelo, skuhala si zadnjih mjesec dana sto valjda nisi u citavom svom zivotu

a tko to sve pojede?