Sada je: 24 lip 2026, 18:25.

ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

Moderatori/ce: Hope77, mrava

ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Solea » 28 svi 2010, 13:13

:proljece
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mrđi » 28 svi 2010, 14:09

jel ovo kao nastavak ticino topica?
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la babalu » 28 svi 2010, 14:47

mrđi :dada
ticino i je za ukrasavanje pa je Sole spojila ta dva topica :mrgreen
babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mrđi » 28 svi 2010, 14:53

:1
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la LTL » 28 svi 2010, 14:54

nisam baš ovih dana bila za kompom pa da vas sve pohvalim :kiss
boysmama,kakav bebać,joj presladak s onim šlaufićima,
irena torta je krasna :kiss

amaria,baš mi je žao što si tužna,al sad sve znaš za sljedeći put,al ne vjerujem da je tako loša torta ispala :hug
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la tratinčica1711 » 01 lip 2010, 23:07

boysmama- hvala na linku za ticin. Napravila sam ga i oduševljena sam :kiss
E sad, planiram napraviti onu ireninu tortu od jagoda s čokoladom za petak. Najbolja frendica mi je diplomirala, pa bih ukrasila nešto s vezi faksom (dr.med.) .. Zanima me Irena, na koju kremu si stavljala ticin u toj torti?
F- 2009. :belji
L- 2012. :mali
Avatar
tratinčica1711
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2269
Pridružen/a: 02 ožu 2009, 11:57
Lokacija: živim u oblacima..

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Krumpirić » 06 lip 2010, 20:25

slika

slika
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mrđi » 06 lip 2010, 20:50

krumpi :shock fe-no-me-nal-no !!!!
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Krumpirić » 06 lip 2010, 20:57

moram priznat da smo se satrali :lol (mm mi pomogao s figuricama)
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la LTL » 06 lip 2010, 21:00

krumpirić :shock ,za ovo je trebalo truda :bis
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Arkana10 » 06 lip 2010, 21:06

Krumpi ovo izgleda prekrasno, a nadam se u ukusno ;)
odlicno izgledaju tvoje torte, svaka cast :klanja
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Krumpirić » 06 lip 2010, 21:13

meni je bila ukusna, gornja je sirna s jagodama, donja je milka-torta
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Crazy Daisy » 06 lip 2010, 22:31

evo jedna naša tortasta retrospektiva (mada je većina slika već bila negdje na forumu):

1. rođendan:

slika

2. rođendan i jedini sa ticino ukrašenom tortom. nekako me odbija ta plastičnost pa sam se vratila staromodnim tortama :dunno

slika

3. rođendan, nakon kojega sam ja izgubila pravo glasa i sada žela isključivo takve torte, kićasto i princezasto :mrgreen

slika

4. rođ

slika

i 5.

slika
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la beammama » 07 lip 2010, 21:47

mmar je napisao/la:. Možda da dam djetetu, njoj bolje ide i s plastelinom :loce

To ti uopće nije loša ideja. Klinci obožavaju "pomagat" u kuhinji. Moji su dečki pa se stalno nude.
To bi i djetetu bilo veselje, a i zamisli ponosa kad ga pohvališ da je samo napravilo ukrase za svoju tortu :proljece
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la LTL » 07 lip 2010, 22:04

mmar,probaj,samo probaj,ja sam na internetu našla kak se koji ukras radi i to je to!
ja i likovni si nismo prijatelji :lol

crauzy daisy,imaš preslatke cure :srca tako su slićne :proljece
a torte su :shock :shock :shock :1 ,stavrno prelijepe!
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Arkana10 » 07 lip 2010, 22:25

mmar je napisao/la:Joooj kako su slatke :srca
I torte su lijepe, ali cure su stvarno :srca :srca

:dada
*
i ja razmisljam o torti za prvi rodjendan i mene zbunjuje ova ticino masa. moram jos malo prouciti sta ste sve pisale o tome.
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la beammama » 07 lip 2010, 22:30

Arkana, ja sam uz upute sa ovog foruma se čisto dobro snašla. Stvarno nije problem. A ima i nešto snimaka na youtube-u kak se neke figurice rade.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Masha » 08 lip 2010, 16:26

Krumpirić, svaka čast! :klanja vidi se da je uloženo puuuno truda, a rezultat je odličan!
jesu ovi tornjevi sa strane rolada?
samo još jedno pitanje: jesi radila onu Milka tortu u koju idu mljeveni keksi? ako jesi, kakva je okusom, jel treba smanjivati šećer? ja svugdje režem, imam fobiju od preslatkog.

ja se ipak ne usudim s ticinom raditi, ali planiram viteški dvorac uskoro, sa šlagom ukrašeno. vidit ćemo što će na kraju ispasti. :znoj

Daisy, predivne su ti torte! prave curičaste :luv
Avatar
Masha
dzkić više tekućine
 
Postovi: 1933
Pridružen/a: 27 ruj 2005, 18:48

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Ora » 17 lip 2010, 12:33

Torte su vam jako lijepe!

Krumpi bome ste se naradili s njome! Bravo!
Mr.N, 07,07.
Mrs.I.E, 12,09.
slika Crteži
"Prihvati svaku stresnu situaciju kao pas. Ako to ne mozes pojesti ili se s tim igrati, popisaj se na to i kreni dalje."
Avatar
Ora
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 380
Pridružen/a: 21 ruj 2008, 01:26
Lokacija: Kod žute kućice...

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mrđi » 17 lip 2010, 13:26

treba mi ideja. za mjesec dana radim svadbenu saljivu tortu. glavni akteri su rukometaš i medicinska setsra. naravno, radila bi ticinom.
?
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la sj » 17 lip 2010, 14:08

Napravi rukometnu loptu i u nju zabodi injekciju :mrgreen
Avatar
sj
Parkovi i nasadi
 
Postovi: 18826
Pridružen/a: 10 vel 2003, 07:59

ukrasavanje vesele torte - pomoc i ideje?

PostPostao/la Mrđi » 28 lip 2010, 12:00

posto je sad topic za ukrasavanje sve u jednom, a ja trebam pomoc. i ideje. radim tortu - svadbenu za 20 dana. treba mi ideja kako ukrasiti (saljivo) tortu za jednu medicinsku sestru i zarucnika rukometasa?
radila bi s ticinom, s obzirom an vrucine i topljenje slaga.
:mah
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 28 lip 2010, 13:02

a da napraviš figuricu njega, u dresu i sa malim balunom, a nju kako mu pruža prvu p.
med.sestru onako u halterima... :lol kao ona iz male klinike.
imala sam negdje u kompu sliku med.sestre od ticina.pokušat ću ti je nac, pa stavit.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 28 lip 2010, 13:04

„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la thinkPINK » 02 srp 2010, 19:33

Trenutno u izradi Peppa torte (al tko zna na sto ce na kraju biti :lol ). Imam pitanje, sto ste stavljale ispod ticina, dakle zadnji kat torte... Prosle godine sam stavila na kraju biskvit i premazala ga onim buckurisem od maslaca i secera, kao podloga za ticino. Ima li tko kakvu bolju ideju?
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 02 srp 2010, 19:53

čokoladna glazura ili nutelo, a može i neka krema bez šlaga
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la thinkPINK » 02 srp 2010, 20:06

Znaci moze cokoladna glazura, nece se otopit? Super! tnx
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 02 srp 2010, 20:26

Neče, ja sam cijelu prolila glazurom i onda presvlaku od tičina.
A bila je i ukusnija. ;)
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la thinkPINK » 04 srp 2010, 09:26

Evo je - Peppa pig torta s pcelicom majom - torta od cokoladno kreme s narancom

slika
slika
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 04 srp 2010, 09:37

:bravo
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Sljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.