Sada je: 24 lip 2026, 15:40.

ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 19 sij 2011, 22:31

Prvo Madir carice!!!

Drugo i mene zanima ovo što i mare10.

Treće gel boje, u malim tubicama, sam vidila danas u Interšparu na odjelu di im stoje stvari za kolače. U pakiranju od po 4 i nisu nešto skupesamo ne znam procjeniti koliko ih treba za sliku na torti.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 19 sij 2011, 23:59

1.teško da tog ima kod nas.ove uzorke možeš napravit sa nečim što je oblo.
npr.običnim kistom za crtanje, koji ima obli vrh.mislim na drveni dio, ne na dlačice.
i to sa naopake strane, znači strana po kojoj si crtala ide na tortu, tako da ti udubljenja budu na torti, a ispupčenja vani.

2.mislim da je ovo na slici razvaljan tičino, recimo nekih pola cm

3.ovaj crni rub bi mogao biti tanki valjak tičina , ako je, onda je rađeno sa pištoljem za fondat, jer nema nepravilnosti, a mislim da je .
ili ne znam kako se stručno zove, al uglavnom služi za pisanje, nalik na olovku, mislim da toga nema kod nas.

4.ne znam, nisam nigdje vidjela.
Liv to što si vidjela, je za pisanje, meni nisu dobre.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 20 sij 2011, 00:12

Ok fala Madir to me zanimalo da se ne zalečem bezveze.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Crazy Daisy » 20 sij 2011, 09:55

reljef na podlozi je dobiven pomoću spec. valjaka za ticino, jako lijepo i efektno, ali su valjci skupi i naručuju se izvana:

slika


2D slike na torti su upravo to što si i rekla, izrezani komadi ticina, debljine ne više od 2-3mm, što je tanje, ljepše izgleda jer se slaže u puno slojeva. crni obrubi najljepše izgledaju ako se naprave tanke, rolane trakice ticina, obrubi oblik s njima i lagano utisne valjkom da se šini da su dio cjeline. treba malo prakse jer su ove boje za opcrtavanje jako neuredne i nepraktične.
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la mare10 » 21 sij 2011, 16:32

Madir i Crazy Daisy hvala vam puno na pomoći, sada mi je puno lakše. Biti će to puno improvizacije, napravit ću to na svoj način, pa možete očekivati i slikice slijedeći tjedan :kiss :kiss :kiss
''Za odgojiti dijete, treba cijelo selo.''
Avatar
mare10
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 344
Pridružen/a: 06 lip 2009, 20:02

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la mare10 » 21 sij 2011, 16:42

Liv Tyler je napisao/la:
Treće gel boje, u malim tubicama, sam vidila danas u Interšparu na odjelu di im stoje stvari za kolače. U pakiranju od po 4 i nisu nešto skupesamo ne znam procjeniti koliko ih treba za sliku na torti.


Liv Tyler ja sam jučer kupila ove slika

Za manja crtanja, bojala sam lizalice, točkice i sl. po ticinu, super je bojalo, bez problema.
''Za odgojiti dijete, treba cijelo selo.''
Avatar
mare10
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 344
Pridružen/a: 06 lip 2009, 20:02

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la tink » 21 sij 2011, 17:51

napokon naviru ideje, ja sam danas napravila tortu i pripremila tićino (po prvi put) a sutra se bacam na ukrašavanje. Kupila sam baš ove gore navedene bojice, ako uspije stavim i sliku ::) Sve da kumće bude zadovoljno! :rodj
tink
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 19 sij 2011, 16:55

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 21 sij 2011, 18:20

jel taj ticino uspjeva i početnicima. mislila sam ja to radit ali me sve strah da neće uspit
po početnike mislim nekog koji nije nikad napravio nikakav kolač
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mrđi » 21 sij 2011, 22:15

nevenera - pocetnicka sreca uvijek uspijeva!
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la LTL » 21 sij 2011, 22:17

nevenera,meni je uspjelo od prve,samo probaj :dada
ja sam kolače već pekla ,ali opet je to bilo sasvim nešto novo!
bitno je da ne staviš ticino na voće ili neku baš jako tekuću voćnu kremu jer se rastopi!
ja sam radila sa ganache kremom ,znaći slatko vrhnje i čokolada i bilo je ok!
madir,ja sam bez teksta,a i moj l :1
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la giami » 21 sij 2011, 22:59

i je uspjelo od prve ;)
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 21 sij 2011, 23:00

ohrabrile ste me, planiram pokušati krajem veljače, za mm-ov rođendan.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la giami » 21 sij 2011, 23:10

ja ne znam što je s mojim kompom, na svakom drugom postu mi fale ili slova ili cijele riječi :bidan

gore sam napisala
i meni je uspjelo od prve

:bidan

neve samo hrabro!
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la MMI » 21 sij 2011, 23:49

Mrđi je napisao/la:naime ja sam Bumba bojala bojama u prahu kupljenim u Tomya i sve je bilo poprilicno slano.


radila si bumbu,imaš li koji savjet,slikicu..bilo šta
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la mare10 » 21 sij 2011, 23:58

nevenera je napisao/la:jel taj ticino uspjeva i početnicima. mislila sam ja to radit ali me sve strah da neće uspit
po početnike mislim nekog koji nije nikad napravio nikakav kolač


Meni je uspjelo od prve, stvarno nije teško kako se čini ;)
''Za odgojiti dijete, treba cijelo selo.''
Avatar
mare10
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 344
Pridružen/a: 06 lip 2009, 20:02

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Orca » 22 sij 2011, 00:03

nevenera....ima nade....ja sam prvi put radila i evo danas sam gotova
slika
:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la mare10 » 22 sij 2011, 00:06

Orca prelijepa je :joy :joy

Prepuna je detalja i šarenih boja, sigurna sam da će se malenim okicama svidjeti što je najvažnije :1
''Za odgojiti dijete, treba cijelo selo.''
Avatar
mare10
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 344
Pridružen/a: 06 lip 2009, 20:02

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la MMI » 22 sij 2011, 00:06

nema šanse da ja pokušam sa ticinom,to ne kužim
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 22 sij 2011, 00:10

:bravo :bravo orca
tako je uredna,suuuuper.
koja je torta ispod?
tičino sam i ja radila, po rcp.LTL , taj valjda svi imamo, i potrošila kilo ipo šećera :hahaha
stalno mi je bio mljeckav, pa sam radila na relaciji zamrzivač-radni stol.
iskoristila ga jesam, al nije to kako bi trebalo bit. :dunno
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Orca » 22 sij 2011, 00:13

hvala :D
nije torta već kolač u obliku torte :mrgreen Hole kocke
:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 22 sij 2011, 00:15

super mi je taj kolač, i ja ga radim kao tortu.
i dobro se tičino ponaša na kremi?
si ga direkt stavljala na kremu, tj.čokoladni preljev ili ?
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la MMI » 22 sij 2011, 00:19

hola kocke kao torta..nisam to probala.i bude ok,nije mljeckavo.
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Orca » 22 sij 2011, 00:22

da direktno i nisam premazivala ničim posebno... nakon 24 sata koliko mu treba da se stvrdne sam stavila tičino
tičino mi je sav popucao jedva sam ga stavila preko...nemam iskustva a i mislim da sam ga loše napravila
nije bio mekan ni gibak, nego mi se sav trusio i pucao i još lijepio za podlogu unatoč šečeru na podlozi
i onda danas kad sam išla slagat figurice mi je još dodatno popucao sa strane tako da su ovi bijeli cvijetići zakrpe :hahaha
ali za prvi put sam zadovoljna, a mislim da mi ni gosti neće zamjerit :mrgreen a mala se ionako neće ničeg sjećat :mrgreen

MMI...za sad je sve ok...meni nije mljeckavo jer kremu radim sa litru vrhnja i pola kg čokolade i jaaako se stvrdne
:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 22 sij 2011, 00:26

tičino mi je sav popucao jedva sam ga stavila preko...nemam iskustva a i mislim da sam ga loše napravila
nije bio mekan ni gibak, nego mi se sav trusio i pucao i još lijepio za podlogu unatoč šečeru na podlozi


tako i meni.
znači litra i pola kile.?
zapamtit ću. :kiss
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 22 sij 2011, 00:36

Madir je napisao/la:tičino sam i ja radila, po rcp.LTL , taj valjda svi imamo

Molim vas koji vam je to recept jer sam ja očito dobila krivi. :(
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 22 sij 2011, 00:37

taj koji imaš i ti, sa Colinarke, al ga je meni dala LTL, pa ga tako zovem :hahaha
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 22 sij 2011, 00:59

Ma tamo ih ima tona koji točno?
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 22 sij 2011, 01:00

pa oni šta sam ti poslala.
po tome smo radile i LTL i ja. :dunno
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 22 sij 2011, 01:08

Al ček. Odi su cure pisale da su radile po nekom drugom receptu i znatno je drugačiji od onog našeg. Da nije greška u doziranju?

Evo ljepim oba pa nek kaže neko ko je uspio:
1. * 1 vrećica +1 žličica želatine u prahu
* 60 ml hladne vode
* 8 žlica fruktoze
* 1 žlica vode
* 15 ml glicerina
* 1 kg šećera u prahu


2. # 1 kesica želatina u prahu
# 50 ml hladne vode (za želatin)
# 20 ml vode (za fruktozu)
# 100 gr fruktoze ili dekstroze
# 1 velika kašika glicerina (kupuje se u apoteci)
# 900 gr šećera u prahu

Ne kužim meni je ovo slično. :lol
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 22 sij 2011, 01:13

Ma očito sam ja rođeni antitalent. :hahaha
Al bi baš volila skužiti u čemu sam falila. Eno i sad masa izgleda dobra dok se ne dira.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.