Tema je zaključana

Re: Kuhamo u srpnju :)

21 srp 2015, 19:55

Ina66 je napisao/la:Tjedan dana na materinoj spizi, ko to more platit'

:luv
E baaaš vala!!
Ništa mi draže nije nakon ljetovanja bilo nego to što mi je mama prije mog ljetovanja i njezinog istovremenog odlaska u inozemstvo napunila zamrzivač porcijama hrane :dada

Btw, briam je :liza
I kako sam se polakomila pa spremila "malkice" više, tako ćemo ga ručati i sutra i prekosutra i..... :lol

Re: Kuhamo u srpnju :)

21 srp 2015, 20:08

Domaći vafli sa kiselim vrhnjem ;)

Re: Kuhamo u srpnju :)

22 srp 2015, 08:58

Jučer juneća juha s mrkvicom, junetina iz juhe, pire krumpir i hren i paradajz sos.

Danas grah čušpajz i ječmena kaša i štrudle. Od šljiva i slatka od sira.

Re: Kuhamo u srpnju :)

22 srp 2015, 09:34

I danas punjene paprike, domaći sladoled

Re: Kuhamo u srpnju :)

23 srp 2015, 10:16

Juha iz vrećice, pire krumpir, krmenadle s lukom, krastavci s vrhnjem

Re: Kuhamo u srpnju :)

23 srp 2015, 10:26

Jučerašnja večera - salata s kuskusom, kukuruzom, tunom, paprikom, krastavcima i pomidorima.

Re: Kuhamo u srpnju :)

23 srp 2015, 10:50

Olja, jel bi taj briam mogao proći bez krumpira? Ili da ga zamijenim korabicom npr?

Re: Kuhamo u srpnju :)

23 srp 2015, 11:44

Može bez krumpira, da :dada
A može i s kobasicom pride :)

Danas paprike punjene krumpirom :liza

Re: Kuhamo u srpnju :)

23 srp 2015, 11:59

Jučer - punjene paprike i ćufte za klinca (jer ne voli papriku)
Danas - svinjska rebarca + umak od pečenja + pire krumpir + salata

Oba dana za desert - čokoladni kolač (onaj sa slatkim vrhnjem kojem se mora dobro ohladiti krema)

Re: Kuhamo u srpnju :)

23 srp 2015, 23:04

Varivo od kelja, hladna lubenica

Re: Kuhamo u srpnju :)

24 srp 2015, 09:16

Jučer teletina pečena u vrećici s lovorom, ružmarinom, maslinama, kaparima, tikvom, mrkvom, ljutikom, paradajzom, paprikom i tikvicama podlijana prošekom. :liza
Sve smo slistili, a saft je bio toliko fin da si ga je MM spremio za danas, samo njega pojesti s kruhom valjda. :lol

Danas dimljena skuša pa pod grill, kuhani krumpir s vrhnjem i koprom za MM-a i cure, a za mene samo krastavci s jogurtom i koprom.

Sutra marinirani otkošteni pileći karabatki pa na naglo, tikvice na gril tavi i paradajzi s vrta na salatu s češnjakom.

Re: Kuhamo u srpnju :)

24 srp 2015, 10:22

Kelj varivo

Re: Kuhamo u srpnju :)

24 srp 2015, 12:56

Jucer pileci paprikas sa sirokim rezancima
Danas grah sa suhim rebarcima, a desert kuglof od jabuka i oraha. Postao omiljen pa ga cesto traze

Re: Kuhamo u srpnju :)

24 srp 2015, 13:40

blitva lešo, pileći file na naglo, krastavci na salatu

Re: Kuhamo u srpnju :)

24 srp 2015, 15:34

olja je napisao/la:
Danas paprike punjene krumpirom :liza

Sta je to? Daj detalje. Recept i to ;)
kod nas danas minestrone i palacinke

Re: Kuhamo u srpnju :)

24 srp 2015, 15:40

Ja ovih dana minimalno kuham. U pon je bila pecena piletina s krumpirom, salata. U utorak pasta + salsa. Pa su 2 dana djeca bila kod svekrve na rucku. Jedan dan je i nama poslala pastu bolonjez, a drugi dan sam ja rucala kajganu s prsutom i kuhanu ciklu. Povadili smo ciklu iz vrta pa sam je kuhala i spremala za u zamrzivac, tako da i danas ima kuhane cikle. Sad ce mm ispec tunu na zaru, a u pecnici spremno ceka zapecena palenta s tikvicama i pomidorima.

Re: Kuhamo u srpnju :)

24 srp 2015, 15:44

Adorabla je napisao/la:
olja je napisao/la:
Danas paprike punjene krumpirom :liza

Sta je to? Daj detalje. Recept i to ;)
kod nas danas minestrone i palacinke

forumski recept ;) :liza
edit: ja oooobavezno dodam malo, malkice crvene paprike u smjesu.

ne bih sad pekla palačinke pa da mi umiru od gladi :lol

Re: Kuhamo u srpnju :)

24 srp 2015, 17:40

obozavam papriku punjenu krumpirom, taman si mi dala ideju sta za veceru :kiss

Re: Kuhamo u srpnju :)

24 srp 2015, 18:37

olja je napisao/la:
Adorabla je napisao/la:
olja je napisao/la:
Danas paprike punjene krumpirom :liza

Sta je to? Daj detalje. Recept i to ;)
kod nas danas minestrone i palacinke

forumski recept ;) :liza
edit: ja oooobavezno dodam malo, malkice crvene paprike u smjesu.

ne bih sad pekla palačinke pa da mi umiru od gladi :lol

Ajde malo meni objasni detalje Citala sam Silkin recept s linka no fale mi neki dijelovi. Kad ih napunis krumpirom i lukom, slozis ih tako suhe u vatrostalnu ? I peces u pecnici , koliko ?
I kad se ispeku onda polijes vrhnjem ,...

Re: Kuhamo u srpnju :)

24 srp 2015, 21:18

lastavica je napisao/la:Kad ih napunis krumpirom i lukom, slozis ih tako suhe u vatrostalnu ? I peces u pecnici , koliko ?
I kad se ispeku onda polijes vrhnjem ,...

Oprane, očišćene, napunjene nadjevom složim u nauljenu zdjelu.
Pečem ... a ne znam, ja sve pečem na 180-200 C :zivili
"dok ne bude gotovo" :)
Zbilja ne znam koliko dugo :dunno
Osobno, najnajdraže mi je da vrhnje dodam netom prije nego ih iznesem na stol :dada

A da sve to ne bi bilo tako dosadno :p napisaću vam i da mm baka onaj naribani krumpir i luk začinjen crvenom paprikom malko prodinsta prije nego ih ubaci u paprike :)

Meni je fino i jedno i drugo :up

Re: Kuhamo u srpnju :)

24 srp 2015, 21:38

A moja sveki doda i sitno nasjeckanog speka :)
Prefino mi je to :)

Re: Kuhamo u srpnju :)

25 srp 2015, 16:07

Kod svekrve pržene srdele, paradajz, voće

Re: Kuhamo u srpnju :)

25 srp 2015, 16:17

Hvala Olja :) , a i tebi Mirci.
Ovako kad gledam recept , cini mi se da se taj sirovi krumpir i luk ne mogu sljubiti ;) da bude fino. No vidim da svi hvale pa se nadam da ce mi uspjeti.

Re: Kuhamo u srpnju :)

25 srp 2015, 20:43

Ovaj tjedan sam slabo nesto kuhala, ali izdvajam jaja s porilukom i tikvicom uz salatu od paradajza, luka i cesnjaka s gomilom bosiljka u srijedu, a u cetvrtak tortelini sa sirom i spinatom u umaku od luka, tikvica i vrhnja, salata ista, a za desert torta od mascarponea i cokolade s preljevom od malina (MMu je bio rodjendan).

Danas i sutra smo kod mojih - danas gulas, a sutra kotlovina. Za desert bucnica sa sirom i bucnica s makom.

Re: Kuhamo u srpnju :)

25 srp 2015, 21:42

lastavica je napisao/la:Hvala Olja :) , a i tebi Mirci.
Ovako kad gledam recept , cini mi se da se taj sirovi krumpir i luk ne mogu sljubiti ;) da bude fino. No vidim da svi hvale pa se nadam da ce mi uspjeti.

tak se rade i svicarski rostiji. To ili volis ili mrzis. Ja spadam u ovu potonju kategoriju. Ako mislis da ne pase probaj luk zamijeniti s muskatnim orascicem ili s malo preprzenog speka kao sto mirci sugerira.

Re: Kuhamo u srpnju :)

26 srp 2015, 00:53

Ja sam cijeli mjesec na moru a ovdje, iako imamo i vanjski stednjak, ne nakuhavam bas kao doma.
Ugl, stalno nesto brzinsko, razne tjestenine s razlicitim umacima, ribe na gradele, skoljke na buzare, pa red satarasa, red rostilja. A cesto imamo i tikvice, patlidzane, blitvu i tako.
Danas je manje przilo pa sam napravila knedle sa sljivama i marelicama. Pa ubili smo se LOL

Re: Kuhamo u srpnju :)

26 srp 2015, 07:54

Imendanski ručak: juha s jetrenim noklicama, mađarske šnicle, pire krumpir, miješana salata, za desert: baklava s makom i žuti kolač s višnjama :liza

Re: Kuhamo u srpnju :)

26 srp 2015, 13:59

Jučer gulaš, tjestenine, pomidor na salatu. Danas goveđa juha, pileći bataci iz pećnice, basmati riža, miješana salata.

Re: Kuhamo u srpnju :)

27 srp 2015, 09:21

Jučer roštiljali, picek, pajcek, tikvice pa onda paradajz , paprika, mladi luk i vrhnje s mladim lukom. Desert LCHF Bobanica i kolač s breskvama. :liza
Danas imam nešto ostataka i sad došla tražiti ideje da dalje. :gata

Re: Kuhamo u srpnju :)

27 srp 2015, 09:30

mmar, baš mi je drago da ti se sviđa :dada
lasto, dojmovi?

ja sam preostalih par paprika napunila smjesom od sitno narezanog luka, usitnjenog svježeg paradajza, tunjevine i sitno naribanog tvrdog sira, ohladila i bile su savršene :liza

jučer smo bili kod susjeda na gulašu :up
za danas još nemam ideju.
Tema je zaključana