Sada je: 24 lip 2026, 17:14.

Kuhamo u listopadu

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la malamaja » 20 lis 2016, 10:06

tikvice se jedu sirove. onak i kad su malo veće. naprave se špageti od njih :)

danas je rižoto od teletine i boba, zelena salata, zapečene palačinke sa sirom za večeru.
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la Hope77 » 20 lis 2016, 10:08

danas pizza, svatko slaze po svom gustu :srca
Avatar
Hope77
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2526
Pridružen/a: 13 lis 2005, 23:19

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la fancy » 21 lis 2016, 10:03

Juce i danas mladi kupus sa junetinom. Torta sa kroasanima.
I won't put my hands up and surrender...
There will be no white flag above my door...
Avatar
fancy
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 997
Pridružen/a: 03 pro 2010, 00:05

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la Adorabla » 21 lis 2016, 10:05

danas njoke od ricotte s klasičnom šalšom na suvo sa slanim inćunima (moja omiljena). I salatu nek potamane. Ima i ostataka juhe pa će možda i to pojesti.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la Mirci » 21 lis 2016, 10:12

joj, obožavam salsu sa slanim srdelama :)

mi cemo danas rizoto sa kozicama.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la Ina66 » 21 lis 2016, 10:58

mi ćemo gibanicu za ručak, za večeru se nadam friganim lignjama
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la latica » 21 lis 2016, 11:37

mi smo jučer juhicu, onda orade s grill tave i lešo povrće s maslinovim uljem.

danas pravim pačja prsa i uz to ću napravit neki novi zapečeni karifol, baš me zanima kak će ispast. i zelena salata uz to da malo osvježi.
http://www.veganricha.com/2016/01/kung-pao-cauliflower.html#

počela sam peći kruh, posudila sam pekač od sveki. ak imate neki recept provjeren za pekač, a da nije od bijelog brašna i one smjese za kruh (to mi je sveki donjela skupa s pekačem) bila bih zahvalna ;)
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7430
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la olja » 21 lis 2016, 12:26

Adorabla je napisao/la:Mislim tako mlade tikvice niti veličine prsta možeš jesti sirove.

Kako to misliš tako mlade mogu jesti sirove?
Misliš da starije ne jedem? :lol
Nisam nikad pokušala dodati im limuna - hvala za to - ja ih najvolijem sa češnjakom :dada

Danas grah i kupus salata.

latica je napisao/la:ak imate neki recept provjeren za pekač, a da nije od bijelog brašna i one smjese za kruh (to mi je sveki donjela skupa s pekačem) bila bih zahvalna ;)


Za ovim i ja tragam mjesecima - neki dan mi je po prvi put uspio kruh iz pekača - i to onda kada sam sve radila "otprilike" tako da nisam ama baš ni od kakve pomoći ni tebi, a ni sebi :lol
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la Ina66 » 21 lis 2016, 12:51

ja imam dva i njih naizmjenično vrtim
1. integralni kruh:
35 0ml vode
1 žličica soli
1 žličica šećera
1 žlica maslaca (u receptu piše 25 gr)
270 gr polubijelog brašna
270 gr integralnog brašna
3/4 žlice suhog kvasca

sjemenke po želji - ja stavim lan, sezam i suncokret, cca po žlicu od svakog - a znam staviti i dio raženog brašna, cca 60-70 gr pa za tu količinu smanjim integralno
pečem na programu 3 za puno zrno

2. kruh s mlaćenicom (buttermilk)
350 ml mlaćenice
2 žlice maslaca
2 žličice soli
2 žlice šećera
570 gr polubijelog brašna (u receptu piše 600, ali mi je tijesto bilo pretvrdo pa sam dodala još mlaćenice)
1 vrećica suhog kvasca (ili 3/4 žlice)

pečem na programu 8 za kruh s mlaćenicom
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la Adorabla » 21 lis 2016, 14:04

Olja :nata
Ja imam blokadu u glavi otkako sam jednom pojela valjda previše sirove brokule i tako mi je pozlilo da sam rekla nikad više ništa takvog (brokula, poriluk, tikvica, kelj) neću jesti sirovo. Tak da ove male ajde one mi ne izgledaju "opasno" ali ova velika sigurno je :lol
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la latica » 21 lis 2016, 14:45

hvala ina :kiss javim kad probam!

ja mlade tikvice volim sirove - našiljim ih u špagete. a zapravo u zadnje vrijeme najčešće ih s onom gulilicom narežem na tanko i samo malo bacim na gril tavu na minutu-dvije i polijem acetom balsamicom, to mi dođe ko salata i prilog u jednom :lol
inače mi je umak od mladih tikvica s maslinovim uljem i češnjakom i limunom jedan od najdražih na tjestenini. a volim ih i maslacem, ma volim ih zapravo svakako.
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7430
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la mrava » 21 lis 2016, 16:36

Burek s mesom i sirom
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la MalaSirena » 22 lis 2016, 07:51

Prekjučer juha, šnicle na naglo, pire-krumpir i slanutak na salatu s bučinim uljem.

Jučer sam ispekla jaja s lukom, paprikama i jednom ljutom papričicom, a uz to slanutak na salatu uz dodatak rajčice.
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la Hope77 » 22 lis 2016, 10:19

vikend = tortilje
djeca gustaju, ja s uzitkom napravim, ali mogla bi i nesto drugo jesti :lol a opet volim i ja :p :lol
Avatar
Hope77
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2526
Pridružen/a: 13 lis 2005, 23:19

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la mrava » 22 lis 2016, 13:09

Skuhala sam cijelo pile u juhi,zakuhala juhu,rasjekla pile i prepekla na tavi,uz to pire i paradajz sos.Popodne cu neki kolač za danas i sutra
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la Ina66 » 22 lis 2016, 13:13

Juha od iznutrica, pecena guska s mlincima, kupus salata; leso kaul, svjezi sir
Bit ce i neki kolac za veceru :)
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la MalaSirena » 22 lis 2016, 16:51

Na kraju sam danas kupila špinat na placu, uz njega skuhala pire-krumpir, jaja na oko i svježe kobasice pečene u pećnici.

Dolazi mi gošća pa sam zamijesila tijesto za pizza pull-apart bread, jedino nisam više u stanju napraviti nešto slatko pa ćemo se morati zadovoljiti kupovnim keksima kojih slučajno ima doma.
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la zara01 » 23 lis 2016, 00:19

Imas latice uz pekac knjigu s recepticima?Ja radim po toj knjizici,najcesce s pirovim brasnom.
Taj mi je jos i ok.
Ali naci neki zdravi,a fini homemade kruh=nemoguce.
Mislim da sam se najvise nabacala kruhova.
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la MalaSirena » 23 lis 2016, 06:35

Ja ne radim u pekaču, a ovo je moj omiljeni kruh:

3 šalice brašna (1 glatko, a ostale dvije oštro, raženo i graham brašno)
par žlica zobenih klica
1 šalica mlake vode
1 žličica šećera
1 žličica soli
cca 10 g svježeg kvasca

Izmiksam tijesto (ako je puno previše gnjecasto, onda dodam još brašna) i ostavim da se diže sat-dva, premijesim pa opet ostavim cca 1 sat (može i više), oblikujem kruh (nekad stavim u kalup) i izrežem par linija po vrhu, ostavim još cca sat vremena ili više.
Uključim pećnicu na 250 stupnjeva, na dno stavim praznu tepisiju da se grije i kad stavljam kruh na pečenje u praznu tepsiju ulijem vode da se pari te pečem cca 25 minuta (nakon 10tak minuta pogledati pa ako se prejako rumeni vrh kruha prekrijem ga mokrim papirom za pečenje), a onda smanjim na 200 i pečem još nekih 25 minuta. Zadnjih deset minuta maknem tepsiju s vodom da se više ne pari, a kad je kruh pečen izvadim ga iz kalupa i hladim na rešetki.
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la zara01 » 23 lis 2016, 11:19

Evo za pekac
370ml vode,malo maslinovog ulja(zlica ),1,5zlicica soli,520grama brasna(450pir,70gr graham),1,5zlicica kvasca.
Program za integralni kruh.
Postoji obicno i integralno pirovo brasno.Radim sa oba.Jedan je bijeli,drugi crn.
Ja ubacim i sjemenke po zelji odmah na pocetku.
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la mrava » 23 lis 2016, 12:35

Sinoć sam ipak umjesto kolaca ispekla palacinke
Danas-pilecu juhu s griz noklicama,restani krumpir,pohane snicle,kupus salata,nema deserta
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la malamaja » 23 lis 2016, 12:52

jučer mi je sinulo da je sezona tikvica završila :mrgreen
i počela sezona repe i zelja. u to ime otkriće mi je strpati u wok što više repe (obična bijela, zagorska :mrgreen ) tako sam jučer napravila piletinu u woku, slatko kiselu sa gomilom repe, poriluka i kineskog kupusa...stigla sam napraviti i cimet rolice :liza
danas jedemo vani :joy
za sutra ima teletina lešo i juha, dodati ću toskanski kelj i krumpir pirjano na češnjaku :)
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la Ina66 » 23 lis 2016, 13:07

lazanje - mesne i vegetarijanske s tikvicama (kod nas ih još ima ;)) i kaulom
salate razne
kome bude malo, ima i kiselog kupusa s buncekom
kolača danas nema, jučer sam pravila onu starinsku (ili sipanu) pitu od jabuka. zaključak - brišem ju iz foldera
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la Hope77 » 23 lis 2016, 13:51

cevapi, nismo dugo
Avatar
Hope77
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2526
Pridružen/a: 13 lis 2005, 23:19

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la MalaSirena » 23 lis 2016, 14:48

Skuhala sam pileću juhu, ličke šnicle i uz to rižu te rikulu na salatu.
Za sutra će biti punjene paprike i pire.
Desert - cimet rolice.
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la Adorabla » 24 lis 2016, 09:13

nevjerojatno kako smo vec poceli svi isto razmisljati. Sve se u cimetile za vikend :lol I kod nas bile cimet rolice od viska lisnatog jer smo za rucak imali pile u lisnatom s gljivama. Ono po JOliveru.
Nismo jeli repu ali smo jeli zato salatu od crne rotkve. Bit cemo zdravi ko dren :nata
Danas mladi grah i šnicli na naglo.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la Margot » 24 lis 2016, 09:25

Krem juha od muškatne buče i zapečeni patlidžani sa sirom.
samozvana špijunka
Avatar
Margot
konkavna
 
Postovi: 459
Pridružen/a: 05 lip 2007, 11:42

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la olja » 24 lis 2016, 09:31

zara01 je napisao/la:Evo za pekac
370ml vode,malo maslinovog ulja(zlica ),1,5zlicica soli,520grama brasna(450pir,70gr graham),1,5zlicica kvasca.
Program za integralni kruh.
Postoji obicno i integralno pirovo brasno.Radim sa oba.Jedan je bijeli,drugi crn.
Ja ubacim i sjemenke po zelji odmah na pocetku.

Dakle, nista bijelo brasno? To mi treba! I ja zahvaljujem na receptima. Moja knjizica uz pekac je glupava :D

Jucer smo rucali vani. Zapravo, vise je bila rucko-vecera: za dio pastrmka na zaru, krumpir s blitvom, za dio spageti carbonara.
Danas cemo ostatke nedjeljnog rucka kojeg smo propustili, a koje mi je mama poslala: gusta povrtna juha (luk, mrkva, pastrnak, brokula, karfiol) s pilecim mesom, slozenac od prokulica i karfiola s mlj. mesom, zelena salata s krastavcima i mrkvom.
Kolace ne pravim, sluzim voce (trenutno imaju izbor izmedju kivija, ananasa, mandarina, malina i domacih jabuka :) ).
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la Ana2010 » 24 lis 2016, 11:46

Zara, gdje kupujes obicno pirovo brasno? Ja u dm-u kupujrm integralno, a obicnog mislim da nema.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Kuhamo u listopadu

PostPostao/la olja » 24 lis 2016, 11:51

Pir je spelta, jel tako?
Ja je ovde nalazim na svakom koraku. Obicno brasno, doduse, ne integralno.
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - sortirani

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.