Sada je: 24 lip 2026, 16:07.

Kuhamo u veljači

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la mrava » 21 vel 2016, 16:06

Ajngemacht juha, pečena piletina i krumpiri, kisela cikla i paprika, savijača s jabukama
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la malamaja » 21 vel 2016, 20:15

juha od goveđih kostiju, rižoto od bukovača, pečena krilca u slatkom umaku, karfiol i radič na salatu. muffini od maka i čokolade :liza
ostalo je rižota i krilaca za sutra, a i juhe...salatu ćemo nabrati svježu
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la mrava » 22 vel 2016, 11:17

Ostaci ajngemachta i domaća slavonska pizza
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la teutonija » 22 vel 2016, 11:27

Jucer losos iz pećnice, pečeni krumpiri i zelena salata
Danas pileći filei zapečeni u pećnici sa šunkom, sirom i vrhnjem i matovilac salata.
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Adorabla » 22 vel 2016, 12:19

i to ces mi ukrasi :lol
danas imamo lchf rucak bez ugljikohidrata :p juhu od sparoga, piletinu caprese i salate (citaj opet radic sa senfom :lol )
Ne volim krumpir opcenito tak da me to ne mami ali ovo s kaulom (Ina sirovog se ne usudim jesti jer mi i brokula strasno naskodi) i sirom me mami.
Jucer smo i mi ribu jeli. Nasla sam trljice svjeze i bas sam ih se zazelila.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Ina66 » 22 vel 2016, 13:58

Jučer je MM bio zadužen za ručak i sve je lijepo pripremio (svinjski šniceli marinirani senfom, začinima i pivom), moj je zadatak bio samo uključiti pećnicu i - puf! - crkla
snašla sam se tako da sam sve prebacila u duboku zepter tavu, umjesto batata a la pommes iz pećnice, napravila sam pire od batata, a vegica je jela, uz pire, još i kiseli kupus i njoke
danas ostaci - nama šniceli s purom, MM će tripice od subote, a vegica je jela špinat i jaje
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Ana2010 » 22 vel 2016, 15:39

u subotu juneći gulaš i šurlice, zelena salata.
jučer kod mog tate lignji s krumpirom na padelu, a za djecu frigani lignji, isto zel. salata.
danas teleći kotleti u saftu, integralna riža s porilukom i opet salata.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la mrava » 23 vel 2016, 20:17

Kelj varivo i pečeni vratni krmenadli
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la malamaja » 23 vel 2016, 20:32

knedle iz lidla
poriluk varivo s piletinom
ostaci juhe i kuhane junetine sa hren umakom.
za svakog ponešto :mrgreen

variva je ostalo i za sutra :mrgreen
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Ina66 » 23 vel 2016, 22:55

leća s kobasicama i leća bez kobasica
dakle, sama se sebi divim. prekjučer je crkle pećnica, a ja sinoć zamijesila kruh :ajme :lol
cijeli dan pečem pecipale po potrebi, ima još za ujutro
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Mirci » 23 vel 2016, 23:11

I ja sam ih sinoć pekla, al ne iz potrebe nego iz proždrljivosti :lol, hope je kriva :lol. Nisam to pekla otkad sam se odselila od svojih :).

Danas cuspajz od prokulica i kelja sa kranjskima. Dodala sam kurkumu i odlično je :)
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Hope77 » 23 vel 2016, 23:40

krenuo je vrus pecipala :) ja sam se mislila da ih veceras ponovim, ali sam na kraju napravila pizzu :)

za rucak sam radila piletinu (recept sam pokupila od sveky - jedna strana fileta se pobrasni i stavi na vruce ulje, onda se doda voda sa zacinima po zelji, piletina se okrene, poklopi i lagano krcka - meso bude savrseno mekano, dica mi to obozavaju) i uz to peceni krumpir i pome

a za dorucak sam radila ovo Piroške sa sirom i to sam radila po prvi put, stariji sin koji je jaaaako izbirljiv je prije spavanja zamolio da ih ponovim i sutra :)
Avatar
Hope77
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2526
Pridružen/a: 13 lis 2005, 23:19

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la latica » 25 vel 2016, 12:13

jučer špageti s mrkvom i tofuom, elena salata.

danas ja imam na poslu ostatke špageta, a kako ostajem dulje mm će ekipi naručit čevape. iako sam ja izvadila svinjske šnicle za danas i mislila to napravit na brzo sa sirom i uz to rižoto s porilukom, jer sam mislila da ću doći na vrijeme, tako da ćemo to neki drugi dan...
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7430
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Ana2010 » 25 vel 2016, 13:21

utorak: pečeno pile + krumpir;
srijeda: pašta + salsa (od domaćih pomidora :liza);
danas: frigani oslići + palenta.
sva tri dana matovilac, svi ga volimo.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la mrava » 26 vel 2016, 08:34

Srijeda: piroške sa sirom i lepinjice
Četvrtak: lovački dan
Petak: juha, carsko meso i krumpiri u pećnici, kupus salata
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Sreca najveca » 28 vel 2016, 15:59

Sarma. Mislim da je zadnja ove zime. Iako su ostale jos dvije glavice zelja.
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la malamaja » 28 vel 2016, 16:12

jučer quesadillas, guacamole umak
danas paradajz juha, pečena rebrica i krumpir, kisele salate (cikla, paprika punjena zeljem, ukiseljena mrkvica, luk i tikvice) šampinjoni s gril tave. švarcvaldica od jučer :liza
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Solea » 28 vel 2016, 18:10

mmajo, skoro isto kao ja prošli vikend ;) :lol
imala sam ekipu na ručku, rođendanskom, pa sam radila quesadillas, chilli con carne uz tortilje i rižu i pečena rebarca i krumpir + salate. + torte i princezice :)
ovaj vikend nije bilo gostiju ni slavlja :lol pa sam jučer kuhala juhu od kostiju (ostalo i za danas) + pohanci + špinat + krumpir pire
danas pečena rebra i pečeno povrće (luk, paprika, krumpiri, tikvica i malo prokulica). za desert krempita.
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la TanjaMT » 28 vel 2016, 19:15

Danas juha od bundeve i musaka, i ona salata sa radicem zbog koje se uzdisale prosli tjedan :)
Za sutra napravila THE bolonjez, onaj oridjidji koji se kuha 4h. Stvarno je dobar.
Jucer cvjetaca pecena u cijelo u pecnici (nasla neki recept na coolinarici sa prelivom od grckog jogurta i raznih zacina), pire krumpir i chorizo po receptu id J. Olivera. Za one koji vole ljuto, odlicno.
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5242
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la leptir422 » 28 vel 2016, 19:54

Za bebu - juha od piletine sa komadićima piletine, mrkvicom i graškom zgusnuta sa kašom
Za nas - dinstano meseko sa njokima i salata - desert princes krafne mini - kojih više nema :ajme
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la JednomCuPostatiMama » 28 vel 2016, 21:58

subota: pileca juhica, pecena kremenadla u komadu sa senfom, korijanderom, origanom, peceni krumpir i mrkva, zelena salata, sos od gljiva, imali smo goste pa je pao i sveti gral:)
danas: pileca juhica, piletina+kremenadla od jucer, prokulice na leso, zelena salata, pecena paprika
JednomCuPostatiMama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 913
Pridružen/a: 02 lip 2003, 16:52

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la malamaja » 28 vel 2016, 23:05

Solea je napisao/la:mmajo, skoro isto kao ja prošli vikend ;) :lol
imala sam ekipu na ručku, rođendanskom, pa sam radila quesadillas, chilli con carne uz tortilje i rižu i pečena rebarca i krumpir + salate. + torte i princezice :)
ovaj vikend nije bilo gostiju ni slavlja :lol pa sam jučer kuhala juhu od kostiju (ostalo i za danas) + pohanci + špinat + krumpir pire
danas pečena rebra i pečeno povrće (luk, paprika, krumpiri, tikvica i malo prokulica). za desert krempita.


:lol a kaj misliš odakle mi inspiracija :liza :mrgreen
još sam išla isprobati tvoje tijesto za švarcvaldicu ;) jedino ja radim kremu od sira i šlaga i malo želatine ...to mi je bolje od samog šlaga
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Mirci » 29 vel 2016, 00:12

Jučer domaća pizza i brownie sa cvjetačom za desert :lol
Danas smo jeli vani.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la dunja » 29 vel 2016, 09:16

u subotu trtilje s piletinom, jučer pileća juha, francuski krumpir, vratina na naglo, zelena salata, mircina čoko torta princ William
danas juha od jučer, šnicli na naglo, krumpirići, salata, ima i torte

mirci ovaj karfiol s čokoladom mi ne vuče na dobro :lol
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one.”
Tom Hiddleston
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29566
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la latica » 29 vel 2016, 10:15

ja nisam ništa za vikend kuhala jer mso jeli vani. u subotu sam za večeru napravila muffine s tikvicama i mozarelom i jučer palačine s polubijelim i slanutkovim brašnom. i to je to.

danas imam amlo neobičan dan pa ću napravit juhicu jer nisam za vikend i još nešto brzinski uz to.
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7430
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Adorabla » 29 vel 2016, 10:32

Mirci je napisao/la:Jučer domaća pizza i brownie sa cvjetačom za desert :lol
Danas smo jeli vani.

i kakvi su bili

u subotu smo imali trgance s vrhnjem i sirom i salatom i kuhala sam juhu od kostiju radi kolagena. Ono pravi temeljac 12 sati. Jucer sam pijuckala taj temeljac a za rucak smo imali piletinu u sezamu, povrce na gril tavici, juhu od subote :nata i za desert nas je cer razveselila lavom od bijele čokolade. Ispala joj je fantastično. Baš uzorno.
Danas mahune.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la mrava » 29 vel 2016, 16:30

Subota: pohane lignje, pomfrit, tartar umak
Nedjelja: goveđa juha s taranom, pečeno pile s krumpirima, kupus salata
Ponedjeljak: lovimo po hladnjaku
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la malamaja » 29 vel 2016, 16:39

mahune. mislim da je zadnji paketić iz zamrzivača :mrgreen krmići na naglo.
za sutra kelj lešo s krumpirima i neko meso :roll ...riba....ne znam više :gata
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Ana2010 » 29 vel 2016, 16:39

Petak: frigani lignji i pomfri.
Sub: juneci sniceli u saftu, patlidzani pohani u pecnici, zel salata.
Ned: blitva/krumpir, pecena janjetina.
Danas: preostala blitva/krumpir (bez podgrijavanja), palenta, frigani oslici.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Mirci » 29 vel 2016, 16:46

Pa nisu za ponoviti :lol
Pojelo se, al ima i boljih :gigl

Danas pileca prsa sa pelatima i kaparima, kuhana riža, matovilac.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - sortirani

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.