Odgovori

Re: sir

09 lip 2006, 00:16

ček, ček... vi pravite torte, a nijedna da se sjeti pa da pozove mc na degustaciju ?! <
> <i></i>

Re: sir

09 lip 2006, 08:23

ipak sam se odlucila za simpl varijantu, znaci petiti keksi i domaci sir. i jako je do
a. ali isprobat cu i fensi varijantu.<
><
>meni keksi nisu bili u tekucem stanju, nisam stavljala nikakav papir u kalup, i sve pet. stavila sam maslac i mlijeko, onako odokativno . <
><i></i>

Re: sir

09 lip 2006, 11:49

<
>Mislim da bi se moglo i u sir umjesati jagode, onako ih izgnjeciti i samo prosarati ili neko drugo voce.<
>Takve nekad kupimo. <i></i>

Re: sir

09 lip 2006, 15:37

<
><
>MC, a ovdje u Svicarskoj? Mislim jesi ga radila sa Quarkom ili onim Frischkäse ili Ricottom? <i></i>

Re: sir

09 lip 2006, 18:55

U frižideru je... striktno po MC receptu... ujutro degustacija Ro '96. Lu '97. Jo '02. Fr '03. <
>stari s bafima, <
>stara s ogromnom trajnom <
>
at i ja,<
>cili umazani slajom<
>i sve je daleko...<i></i>

Re: sir

09 lip 2006, 22:15

a jel bi do
o ispala bez jaja, posto ih ne papamo? <i></i>

Re: sir

10 lip 2006, 09:05

u frižideru je i naša. stavila sam i trešnje <i></i>

Re: sir

10 lip 2006, 10:24

<
>Eve ja upravo idem raditi i stavicu i jagoda unutra. <i></i>

Re: sir

10 lip 2006, 12:19

i ja radila, kombinaciju mircine i mamecour.i nesto bolje nisam jela, al je pre nisko , drugi put duplam dozu DOBRO SE DOBRIM VRACA!!!<i></i>

Re: sir

10 lip 2006, 13:43

Mmmmmm, ovo s tresnjama bi moglo biti fino Kimama, javi kako je bilo.<
>Ja sam vec dva puta radila, po Mircinom receptu, i oba puta se pojelo u tren oka. Nije mi bila nesto preniska, taman kako torte od sira trebaju i biti <
> <
> 27.07.2003.<i></i>

Re: sir

10 lip 2006, 17:57

bila mi je niska jer mi je širok kalup za tortu... stavila sam najobičniji Mils svježi sir, i najobičnije vrhnje od 12% iznad... I meni je torta savršena!!! <
><
> Ro '96. Lu '97. Jo '02. Fr '03. <
>stari s bafima, <
>stara s ogromnom trajnom <
>
at i ja,<
>cili umazani slajom<
>i sve je daleko...<i></i>

Re: sir

10 lip 2006, 18:04

slavonka,<
>znali smo koristiti frischkaese, al iz njemacke, jer upravo takav kakav smo htjeli koristiti tada (pocetkom devedesetih) nije bilo u ch.<
> <i></i>

Re: sir

10 lip 2006, 21:56

jako, jako je do
a<
>ja sam napravila malo manje slatku, a trešnje su super legle <i></i>

Re: sir

11 lip 2006, 11:05

pravila sam je jucer, po receptu mc i sad dojmovi <
>radila sam po vulgaris receptu, bez uduplavanja doze pa je <
>"naoko" bila prilicno niska, ali sasvim dovoljna <
>pojelo se sve u roku hitno <
>degustatori super zadovoljni<
><
>meni osobno nije lose, ali ja nisam bas veliki ljubitelj tih sirnih slatkih torti koje se peku<
><
>drugi put isprobam mircin recept Nikolina 28.02.1999. & Nola 04.09.2003.<i></i>

Re: sir

11 lip 2006, 11:53

<
>I mi smo sretni sa tortom, samo sto cu iduci put napraviti samo sa mascapone sirom, ovog puta sam radila u kompinaciji sa friskim, a nas sir je nekak grudasti.<
>Inace <i></i>

Re: sir

11 lip 2006, 20:57

I ja pravila i suuuuper je ispalo, nije ostao niti komadić!<
>Od sad, ovu tortu pravim za sve svečane prigode, samo uduplanu! <
>Fala na receptuuuuuu! <
><i></i>

Re: sir

12 lip 2006, 14:48

Hocu ispeci tortu ali nemam taj kalup sto se zasarafi i nemam ga di kupiti, jer treba mi najkasnije do sutra. U cemu mogu jos ispeci tortu?<
>Imam onaj silikonski kalup za vocnu tortu i onaj malo dublji kalup ali nije ravan vec kao za kuglof ali nema onaj stup u sredini. Mogu li se s time posluziti?<
> <
><i></i>

Re: sir

12 lip 2006, 15:49

Maslacak, mislim da je bitno da je dno ravno jer ne kuzim kak bi kekse poslozila u kalup za kuglof <i></i>

Re: sir

12 lip 2006, 15:55

rima, pa keksi i onako idu mljeveni, tako mislim da ih moze natiskat u bilo koji kalup, jedino ne znam ako se kalup ne otvara hoce li biti komplicirano izvaditi tortu s kremom.<
>a sto se kalupa samog tice, mislim da mozes to nasloziti u bilo kakvu tecu, samo ce vadjenje bioti problematicnije nego iz kalupa kojem se otvaraju stranice. <
>Bruno 10.10.2002.<i></i>

Re: sir

12 lip 2006, 19:43

Hvala cure, ali ja sam kupila set kalupa ! Ipak ovo moje selo opravda koji put status grada!<
>Jest da sam obisla 3 trgovine od 4 postojece da bi ih nasla u ovom gdje svaki dan kupujem i koji mi je tu preko ceste <
>Ali sam sretna jer ne moram vise mozgati oko kalupa i veceras se upustam u avanturu! <
><i></i>

Re: sir

12 lip 2006, 21:55

Quote:Jest da sam obisla 3 trgovine od 4 postojece<
><
>Ajme, valjam se od smijeha na ovo,... VELIKI BRAT<
><
><
>LJETNA BEBA<
><i></i>

Re: sir

12 lip 2006, 23:24

Kad sam radila, stavila sam u obican prtvan za kolace pa nije bila torta nego kocke od sira. Radila sam duplu smjesu. <i></i>

Re: sir

13 lip 2006, 00:09

Llea samo se ti smij ali su trgovine ovdje razbacane- svaka na svojoj strani sela/grada, a ja zivim u centru.<
><
>Evo, moja se torta hladi. Cini mi se samo da ce se pod raspasti jer sma mozda stavila previse keksi a premalo maslaca. Radila sma sve poduplo i sreca da sam naletila na akciju Philadelphije <
>Razmisljam sljedeci put umjesati sumsko voce u sir. <
><i></i>

katastrofa i uzas

13 lip 2006, 10:46

Upravo degustirala tortu koju sam radila jucer po Mircinom receptu i ispala je, da oprostite <
>Podloga curi na sve strane a fila je skroz gnjecava. Striktno sam se drzala recepta po pitanju kolicine i vremena pecenja. Torta je prenocila u frizideru. Jedino kaj sam stavila pola marscapone, pola svjezeg sira u filu, a za preljev sam stavila masnije vrhnje (25%).<
>Gdje je poslo po krivu? Izbor namirnica? Sumnjam u pecnicu jer je sve stvarno gnjecavo... <
><i></i>

Re: katastrofa i uzas

13 lip 2006, 11:39

pravila ja mc tortu. ok je, ali nista spektakularno ili sam ja vise ocekivala <i></i>

Re: katastrofa i uzas

13 lip 2006, 12:00

Gilmorice Pa ta torta ti je kao parfe, samo je dno cvrsto a ostalo se topi u ustima <i></i>

Re: katastrofa i uzas

13 lip 2006, 12:14

Ma kakvi, moja je bas gnjecava, daleko od one slike lijepe rahle snite kaj je mc stavila <
><
><i></i>

Re: mascarpone

13 lip 2006, 12:26

gilmorice, koliko vidim ti si jedina dosad radila samo sa mascarponeom. Mozda je to . <
>Inace, i ja sam namjeravala raditi sa tim sirom, no andjeli cuvari su me uvjerili da to nece biti do
o jer mascarpone nije sir za pecenje, da bi se moglo rastopiti. Izgleda da se bas to dogodilo tebi jer meni ni sa filadelfijom ni sa svjezim sirom nije gnjecavo, fino se reze i bas je kremasto. <
><
>Malo sam pogledala po netu te orginalne recepte za cheesecake i vidim da ga talijani peku sa ricottom, a ne mascarponeom.<
>npr. http://www.globalgourmet.com/destinatio ... rtadi.html<
>www.cdkitchen.com/recipes/recs/31/BestEverRicottaCheesecake65005.shtml<
><
>Nasla sam i recept slican ovom nasem, ide i mascarpone, no ne sam, vec u kombinaciji sa cream cheese.<
>www.epicurious.com/recipes/recipe_views/views/108903<
><
>No, ovo su moja nagadjanja, mozda je jos netko radio sa mascarponeom pa da nam kaze svoje dojmove <
> Jezek, travanj 2000.<
>Vovo, srpanj 2002.<i>Edited by: Mirci at: 13/6/06 12:29<
></i>

Re: mascarpone

13 lip 2006, 14:18

Mi smo degustirali tortu i do
a je. Cini mi se da sam i ja ocekivala puno vise, ali sam trebala staviti vise secera. Radila sam po Receptu od Rimathor, ali sa 1 kg philadelphie. Jedino sto je meni iste boje fil i ono vrhnje gore, a stavila sam jos i domaca jaja , a sinoc nakon pecenja je bas bila fino zuta.<
>MM kaze da je fina, ali ni on bas nije bio odusevljen. <
><i></i>

Re: mascarpone

13 lip 2006, 14:28

ja sam svoju ponudila i susjedima, i odmah sam morala dijeliti recepte. ukusi su razliciti, a ova je torta prakticki sam sir, i savrseno mi je jasno da ne nekome ne svidja. ja jedva cekam da ponovo napravim .<
><
>a varijanta sa mascaponeom me isto privlaci, alito je onda sasvim drugi kolac, mascarpone nema uopce okus sira, skroz je kremast. <
><i></i>
Odgovori