Tema je zaključana

Re: Kuhamo u studenom

09 stu 2017, 13:41

izvadila sam iz ledišta pileća prsa pa će za ručak/večeru biti ili pileći stroganoff ili tikka masala. plus riža + salata.

sutra burek od sira.

Re: Kuhamo u studenom

09 stu 2017, 13:59

danas i jučer sarma :D

Re: Kuhamo u studenom

09 stu 2017, 14:07

jooo, cijeli dan razmišljam o sarmi, i sad vidim i kod vas je na meniju (ko o čemu, ja što mi se jede :lol )
moram to pod hitno :klopa

Re: Kuhamo u studenom

09 stu 2017, 16:15

ja ću je raditi u nedjelju, da imam za sljedeći tjedan

Re: Kuhamo u studenom

09 stu 2017, 17:58

Solea je napisao/la:sutra burek od sira.

i kod mene

Re: Kuhamo u studenom

10 stu 2017, 09:32

a u nedjelju burek od lješnjaka i čokolade :nata :lol

nemam više uopće ideje šta kuhati. Za sarmu nisam ni vidjela kiseli kupus da ga prodaju.
Kupusa smo se već zasitili iako možda da napravim slatku sarmu :dunno
Mrzim petak
Dan za smišljanje tjednog jelovnika :ajme

Re: Kuhamo u studenom

10 stu 2017, 09:35

joj, ja se ne mogu natjerati na osmišljavanje tjednog jelovnika, a sve mi se više čini da bi mi to dosta olakšalo :dunno

danas široki rezanci sa brokulom i pancetom.

Re: Kuhamo u studenom

10 stu 2017, 09:38

Mirci je napisao/la:joj, ja se ne mogu natjerati na osmišljavanje tjednog jelovnika, a sve mi se više čini da bi mi to dosta olakšalo :dunno

danas široki rezanci sa brokulom i pancetom.

Isto kao I ja, jedino nam nije rucak danas isti :lol

Re: Kuhamo u studenom

10 stu 2017, 09:46

ne mogu ni ja. osim što obavezno gledam napraviti barem jedno jelo iz lonca, u većoj količini, što je zgodno za podgrijati pa da tako imamo barem dva dana u tjednu riješena.

Re: Kuhamo u studenom

10 stu 2017, 10:27

ja zapravo isto nastojim razmišljat dugoročno u pogledu meija, jer ona subotom kupim na tržnici od povrća što trebam, a i moram razmišljat jer ima dana kad je bitno da ručak bude brzo gotov jer ili sam ja još popodne negdje ili naravno klinci. ali dogodi se da se nešto preokrene i onda se to poremeti,a li bitno da je ideja vodilja tu :lol

danas ćemo tjestetninu s pestom od kovrčavog kelja jer smo jako knap s vremenom.
sutra ćemo pileću juhicu i pileća prsa punjena sirom i omotana slaninom :p hvala sole na ideji. uz to pire od krumpira i celera i prokulice ako ih danas nađem na piji - možda ih samo skuham i polijem maslacem, a možda napravim onak ko jamie Oliver. i salaticu neku uz to. već se veselim :lol

Re: Kuhamo u studenom

10 stu 2017, 12:22

ja bih voljela kuhati ono kaj mi taj dan padne na pamet ali uz naš raspored ja stvarno ne znam kako bih to uspjela. Ovako mi se čini jednostavnije, kupujemo samo ono kaj ćemo skuhati tokom tjedna, navečer sve pripremimo i ujutro skuhamo. Naravno da i mi planiramo da bar jedno jelo traje 2 dana međutim onda moram obično nedjelju žrtvovati da napravim taj višak a ni to ne volim :mrgreen
Smislila sam do sada samo sarmu, pizzu i mesnu pitu :lol :ajme
Moram još neke wok brzinske kombinacije smisliti

Re: Kuhamo u studenom

10 stu 2017, 13:16

ni ja nemam tjedni jelovnik, a stalno mislim kako bi mi puno pomogao, znam max za 3 dana sto cu i kako cu

jedino sto nekad kad radim bolonjez zaledim dio pa onda to kad sam u nekoj zurbi iskoristim ili za manistru ili od toga napravim pastirsku pitu
inace nemam obicaj zaledivat jela, ali mislim da bi to ubrzalo stvari kad sam u zurbi, citam kako neki zaleduju sve i bureke i kiflice,...

Re: Kuhamo u studenom

10 stu 2017, 13:22

Nisam ja kuhala ali sam jela danas dobar jesenski rižoto s kestenima :drink sveti Martin kuca na vrata! Za večeru će biti Martinov meni!

Re: Kuhamo u studenom

10 stu 2017, 16:43

Ah, tjedni menu... pokusala sam par puta, al me ne ide.
Jucer samoborski kotleti, decki su si danas skuhali fuze uz to.
Sutra nesto kinesko. Nakupovala sam cudesa u nekom azijskom ducanu neki dan, pa ceno to. Svi vole a bune se jedino mm-ovi hemici :lol
(Ovo nije bas tema za recepte, pardon my french)

Re: Kuhamo u studenom

10 stu 2017, 18:05

:mrgreen :5

Re: Kuhamo u studenom

11 stu 2017, 18:40

Domaća pizza

Re: Kuhamo u studenom

12 stu 2017, 11:33

ja ću danas pohanu puretinu u pećnici jer nemam ulja, i kelj s krumpirom.
jučer smo paštu s kozicama i salatom i juhom od tikvica.

Re: Kuhamo u studenom

12 stu 2017, 12:02

mi ćemo pečenu hobotnicu s krumpirima i pečeni pureći zabatak s batatima + salata od kupusa za svih
kolač ću, mislim, Mircin s orasima i jabukama. imaaaaa ih :lol

Re: Kuhamo u studenom

12 stu 2017, 12:27

Idemo kod mame na češki rucak:juhu, pečenu gusku i knedlicke s kiselim zeljem, mi nosimo cokoladne muffine

Re: Kuhamo u studenom

12 stu 2017, 13:10

Pileće-juneća juha, mesna štruca, restani krumpir, zelena salata.
Za desert štrudla od jabuka s pekmezom od smokava.

Re: Kuhamo u studenom

12 stu 2017, 14:29

Njoki od skute i griza. Dobila jučer domaću albuminsku skutu :yess

Re: Kuhamo u studenom

12 stu 2017, 16:17

Juha od bundeve, sv. kotleti s krumpirima iz express lonca, pecena cikla, zelena salata. Desert torta od jučer.

Re: Kuhamo u studenom

12 stu 2017, 20:30

ostaci jučerašnje fešte :mrgreen :znoj bit će i za sutra. barem orehnjača i makovnjača :lol
za promjenu idem skuhati pir i sutra ga ujutro zdinstati s povrćem (repa, mrkva, imam i jednu tikvicu) pa će poslužiti kao prilog za mesožderku. ja se veselim špageti tikvi i domaćoj šalši...utrpati ću u nju ostatke friškog bosiljka s balkona prije :baja odmak od mesine zadnjih dana.

ja po prilici isplaniram meni na tjednoj bazi...tj. isplaniram namirnice i nabavim ih...pa onda bude i odstupanja od planiranog ali namirnice iskoristim.

Re: Kuhamo u studenom

13 stu 2017, 01:04

Joj, spageti tikva. Nikako da naletim na nju :(

Re: Kuhamo u studenom

13 stu 2017, 10:09

i ja sam kao za vikend nesto kuhala. Jucer smo gulaš s crnim pivom i njoke. I mi smo imali za desert strudlu od jabuka i badema.
Napravila sam sarmu pa cemo to danas s pireom od batata.
U subotu sam za veceru napravila juhu s raznim sortama batata. Zapravo sam htjela raditi coravi gulas ali ne volim dinstani luk i crvenu papriku pa sam dok sam gulila batate odustala od klasicne verzije. Dodala sam i currya i kokosovog mlijeka. Bas je bio zgodan, saren i ukusan.

Re: Kuhamo u studenom

13 stu 2017, 11:26

piletina, crveno meso, s gljivama, porilukom i brokulom u umaku, prilog - kus kus, salata zelena

Re: Kuhamo u studenom

13 stu 2017, 15:52

u subotu juha od gljiva, pohanci s prokulicama i pire krumpirom. uz to brdo zelene miješane salate.
jučer klasika. nedjeljni ručak mog djetinjstva :lol juha od junetine s divnim domaćim grincajgom (obožavam miris pastrnjaka u juhici), pečeno pile i krumpiri iz pećnice i kupus salata.
napravila sam i sarmu, sad je imamo za danas i sutra :liza

Re: Kuhamo u studenom

13 stu 2017, 18:39

Sarma :yess

Re: Kuhamo u studenom

14 stu 2017, 00:07

Mirci je napisao/la:Joj, spageti tikva. Nikako da naletim na nju :(


kupila sister u Kauflandu i to čini mi se u ovima u istočnom dijelu grada...jer u zapadnom nema. istina, to je bilo prije par tjedana...možda je stigla nova pošiljka u međuvremenu.

pir nam se jako dopao. baš je onak, ukusan i skoro bolji od ječma. sutra ću prisiljeno zelje i pohane teleće šnicle.

Re: Kuhamo u studenom

14 stu 2017, 00:17

I kakva je? Jel slatka?

Danas krmici od jučer, pomfri, cikla salata.
Sutra bolonjez.
Tema je zaključana