Tema je zaključana

Re: Kuhamo u svibnju

29 svi 2016, 20:24

Joj, mb, i ja sam već dvaput radila taj umak :lol

Danas - juha od sparoga, peceni pileci batci s krumpirom, pohani patlidjani, mlada zelena salata. Desert nepecena torta od jagoda.

Re: Kuhamo u svibnju

29 svi 2016, 20:59

juha od gljiva (iz vrećice :mrgreen ) rižoto od mladog luka i radiča, pečena vratina u komadu, mlada salata sa špinatom i lobodom i tona jagoda sa šlagom :yess
sutra kelj varivo i ostaci mesa.

Re: Kuhamo u svibnju

29 svi 2016, 21:03

MM je jeo ragu od patke (ostatak od prekjučer), mi mesožderi pileće zabatke s grill tave, vegetarijanski dodatak su gljive na maslinjaku i maslcu te grašak s tikvicom i mrkvom
uz to narezane pome
desert - sladoled, jagode s kiselim vrhnjem i breskve. prve :srca

Re: Kuhamo u svibnju

29 svi 2016, 21:14

meni su odlične s kiselim vrhnjem ....posebno kad imam domaće vrhnje :liza pojele smo ih par kg...uzela sam za džem 5 kg....i još par kg za jesti ....ima još nešto malo :lol

obožavam ovaj dio godine, uživamo u jagodama i soku od bazge :drink ne treba niti kuhati, da se mene pita :mrgreen

Re: Kuhamo u svibnju

30 svi 2016, 09:28

joj sok od bazge
Mi nas vec potamanili. Nestane prije nego sto trepnes.
U subotu smo imali neplanirano svinjske snicle na naglo s chutneyem od rabarbare i kuhane krumpire, a jucer smo imali kuhano meso, paradajz sos i rizu. I ubili smo se oba dana. Sam nam je desert falio a bila sam bas nesto lijena smisliti nesto slatko.

Re: Kuhamo u svibnju

30 svi 2016, 12:33

otkud ti chutney od rabarbare ? :) sama radila ? molim recept. ove godine sam posadila osam sadnica rabarbare, stoga druge godine očekujem pristojnu berbu :mrgreen

Re: Kuhamo u svibnju

30 svi 2016, 13:29

aaa mirci i mb a ja danas kupila torteline zato da napravim taj umak :p :lol

Re: Kuhamo u svibnju

30 svi 2016, 13:40

dunja je napisao/la:aaa mirci i mb a ja danas kupila torteline zato da napravim taj umak :p :lol


tako fino a jednostavno :luv

Re: Kuhamo u svibnju

30 svi 2016, 13:59

malamaja je napisao/la:otkud ti chutney od rabarbare ? :) sama radila ? molim recept. ove godine sam posadila osam sadnica rabarbare, stoga druge godine očekujem pristojnu berbu :mrgreen

a tako su ga nazvali
http://www.kochbar.de/rezept/434624/Fruchtig-scharfes-Rhabarber-Chutney.html
bez cvebi sam stavila a ovo kaj navode ovaj crveni sok ili sok sam ja stavila jedno 0,5 dcl domaćeg višnjevca :nata i dodala sam cca 1 žlicu balsamica

Re: Kuhamo u svibnju

30 svi 2016, 14:01

:liza spremila u recepte. tenkju :)
Tema je zaključana