Tema je zaključana

Re: Kuhamo u studenom

14 stu 2017, 07:31

Mi imamo juhu i malo ostataka mesne štruce te brokulu s maslacem i salatu.

Od subote mi je ostalo variva od crnog graha, slanutka, crvene leće i ječma, ali nam je bilo tako odvratno da ga gledamo izdaleka i zaobilazimo... sve si mislim da ću ga baciti :( :roll :ajme

Re: Kuhamo u studenom

14 stu 2017, 07:49

Jučer smo jeli ostatke mesa a danas kelj varivo

Re: Kuhamo u studenom

14 stu 2017, 14:01

MalaSirena je napisao/la:Mi imamo juhu i malo ostataka mesne štruce te brokulu s maslacem i salatu.

Od subote mi je ostalo variva od crnog graha, slanutka, crvene leće i ječma, ali nam je bilo tako odvratno da ga gledamo izdaleka i zaobilazimo... sve si mislim da ću ga baciti :( :roll :ajme

:lol
a recimo propasirati ili smiksati u blenderu, dodati još vode, neki jači začin pa kao juhu?

Re: Kuhamo u studenom

14 stu 2017, 20:53

Jučer tortilje (kupljene) sa grahom/kukuruzom/paprikom, ribancem, salatom na trakice. Danas varivo od graška sa noklicama, sutra frigane osliće sa blitvom na lešo, za četvrtak burgeri iz Čvarka, krpice sa zeljem. Petak šalša sa paštom (imam 10 kg smrznute šalše od rujna pa kad poželim dan bez kuhanja nju odledim :nata ).

Re: Kuhamo u studenom

14 stu 2017, 21:58

Adorabla je napisao/la:
MalaSirena je napisao/la:Mi imamo juhu i malo ostataka mesne štruce te brokulu s maslacem i salatu.

Od subote mi je ostalo variva od crnog graha, slanutka, crvene leće i ječma, ali nam je bilo tako odvratno da ga gledamo izdaleka i zaobilazimo... sve si mislim da ću ga baciti :( :roll :ajme

:lol
a recimo propasirati ili smiksati u blenderu, dodati još vode, neki jači začin pa kao juhu?



To je samo produživanje agonije... a i tekstura toga mi se ne bi svidjela (ja ne volim niti smoothije niti guste krem juhe u kojima nema barem nešto za žvakanje :D). Ovaj crni grah mi fakat ne valja, nikad ga više neću kupiti.

Re: Kuhamo u studenom

14 stu 2017, 22:37

ali zdrav je :lol mislim crni grah :nesvist
moja seka je nakupovala nedavno par kg...i još dala sveki da joj posije :lol kad je čula za čudotvorne moći crnog graha :zub

sutra ću torteline i radič salatu. paše mi nemesno....pripremam se za sarmu :nata

Re: Kuhamo u studenom

14 stu 2017, 23:06

Pileca juha, bolonjez, a sutra lazanje jel sa ostacima bolonjeza i ista juha :zub

Re: Kuhamo u studenom

15 stu 2017, 07:21

malamaja je napisao/la:ali zdrav je :lol mislim crni grah :nesvist
moja seka je nakupovala nedavno par kg...i još dala sveki da joj posije :lol kad je čula za čudotvorne moći crnog graha :zub

sutra ću torteline i radič salatu. paše mi nemesno....pripremam se za sarmu :nata



To sam i ja mantrala, ali nije bilo dostatno! :nata

Re: Kuhamo u studenom

15 stu 2017, 11:12

Ovaj crni grah mi fakat ne valja, nikad ga više neću kupiti.

ajme a mi ga svi najviše volimo
Napravim ga čistog doduše na juhu i uz tu juhu jedemo tortilja čips i guacamolle i to svi obožavamo po ljeti.

Di sam ja stala? Jučer smo jeli Mircin jesenski minestrone :1 čak sam i par kestena kupila i skuhala. Ja sam si ga doduše podgrijala s jednom čili papričicom da mi pusti ljutinu, a moji su jeli ovako. Njima je slatko ok (stavila sam bijeli batat umjesto krumpira).

Danas sam nešto iskemijala neke pureće medaljone s camembertom iz Lidla (onaj Delux nemojte kupovati, to je užas) i uz to ćemo rižoto od bundeve.
Sutra ću si sigurno miso juhu kuhati. Imam mladog luka i brokule, a njima još ne znam. Mislim da mi je ostalo mljevenog i teletine za goste :nata u frizeru pa će biti nešto od toga.

Re: Kuhamo u studenom

15 stu 2017, 11:41

ja sam jučer mesne kuglice s kvinojom i tikvicom, smeđu rižu s graškom i kupus salatu.
danas klinci imaju još toga, tako da ćemo mm i ja lignje na buzaru i palentu, zelena salata uz to.

sutra moram nešto brzinski - to znači neka tjestenina vjerojatno.
petak idemo na kolinje popodne na selo :zivili

Re: Kuhamo u studenom

15 stu 2017, 19:07

Juha od kosti i povrća, pire krumpir, krmenadli na naglo, miješana salata

Re: Kuhamo u studenom

15 stu 2017, 21:21

Od ostatka bolonjeza sam napravila burrito.
A za sutra je ajgenmahtec.

Re: Kuhamo u studenom

16 stu 2017, 07:32

Jučer smo na kraju jeli zeljanicu koju sam izvadila iz škrinje.

Danas će biti medaljoni lungića na naglo i kelj s krumpirom lešo te neka salata.

Re: Kuhamo u studenom

16 stu 2017, 09:49

ja od ponedjelja planiram bolonjez, ali me svaki dan nešto što moram potrošiti iznenadi :lol
u utorak smo imali kupus zeleni s dimljenom puretinom i kobasama, jučer sirnicu, a neće ni danas bolonjez jer mi mjka donosi nešto zeleno, ne znam je li špinat ili brokula ili verzet :lol pa će mljeveno završiti kao polpete

Re: Kuhamo u studenom

16 stu 2017, 18:01

Pureci cevapi, grah salata

Re: Kuhamo u studenom

17 stu 2017, 12:53

s dimljenom puretinom

domaća?
zvuči predobro

imam teletinu medaljone, to sam se već hvalila :lol
Imam špinat, samo pol kile i imam još pol kile brokule. Nemam pojma kako da to sve troje ukombiniram u ručak. Ili da bolje stavim brokulu sa strane za juhu

Za sljedeći tjedan ću dva dana pokriti s čobancem i dva dana s lasagnama. To sam smislila :nata Petak je danas i moram novi meni slagati

Re: Kuhamo u studenom

17 stu 2017, 12:59

Burek s mesom i sirom

Re: Kuhamo u studenom

17 stu 2017, 14:06

adorabla, ja bih to skupa smješala s krumpirom na lešo :lol. To mi je omiljena kombinacija na lešo :D

a kod mene danas obična blitva s krumpirom na lešo s orly oslićem. Desert je zlevanka.

Re: Kuhamo u studenom

17 stu 2017, 14:12

Adorabla je napisao/la:
s dimljenom puretinom

domaća?
zvuči predobro

nije domaća, ali je od domaćeg proizvođača

danas kozice - još razmatram hoću li, osim s rezancima, dio odvojiti za juhu
sla'ko: sočni kolač od mandarina, dupla doza :D

Re: Kuhamo u studenom

17 stu 2017, 15:13

Mirci je napisao/la:adorabla, ja bih to skupa smješala s krumpirom na lešo :lol. To mi je omiljena kombinacija na lešo :D

a kod mene danas obična blitva s krumpirom na lešo s orly oslićem. Desert je zlevanka.

Krumpir i špinat ili i brokulu uz to?
Ako u sve dodam malo sira gao grabancijas to bi moglo biti fino

Re: Kuhamo u studenom

17 stu 2017, 15:24

sve skupa - spinat i brokula sa krumpirom :D

Re: Kuhamo u studenom

17 stu 2017, 17:13

javim kako je proslo :zivili

Re: Kuhamo u studenom

17 stu 2017, 21:42

zvuči dobro. čim je krumpir u igri :mrgreen
ja sam danas konačno na naglo spržila tuna odrezak, skoro 0,5 kg ....uz to sam dodala skuhane cvjetače, komorača, i crvenog radiča i sve začinila uljem limunovim sokom i sjemenkama nara. perfektno...tunu sam dobro nasolila i popaprila tako da je to bio bazični začin. ovo povrće a posebno komorač dalo mu je svježinu i hrskavost a nar dodatnu kiselo-slatku notu.

:lol vidi se da gledam 321 kuhaj :nata

sutra prvo američke palačinke za doručak a onda comfort ili slow food ...štogodmitoznačilo za ručak. u prijevodu stavit ću piceka u pečnicu i dodati krumpir, napraviti salatu...i eventualno juhu od vrganja :mrgreen

Re: Kuhamo u studenom

18 stu 2017, 22:25

Kod bake na rucku :najbolja domaća juha (miris i okus djetinjstva) , krumpir i meso pečeni na stednjaku na drva, zelena salata, makovnjaca i čokoladna rolada

Re: Kuhamo u studenom

19 stu 2017, 11:59

Juha s kostima i povrćem, svinjetina spikovana slaninom i mrkvom, pire krumpir, zelena salata

Re: Kuhamo u studenom

19 stu 2017, 23:11

Juha od bundeve, mrkve i krumpira, pecena teletina, svinjetina i piletina, mlinci, domaca cikla na salatu, vafli.

Re: Kuhamo u studenom

20 stu 2017, 10:53

jučer juha od cvjetače i đumbira, pohana piletina i pohani teleći šnicli, riža sa špinatom, matovilac salata.

danas meso od jučer, špinat i pire krumpir, pita od jabuka.

Re: Kuhamo u studenom

20 stu 2017, 12:25

opet dupli ručak u nedjelju :D
pečena hobotnica s krumpirima; buncek kuhan na pari, pire, endivija s celerom i orasima

za večeru sam ispekla slane palačinke od pirovog brašna i zapekla ih s dimljenim hamburgerom, sirom, vrhnjem i jajem

Re: Kuhamo u studenom

20 stu 2017, 12:39

Mahune varivo, palačinke s pekmezom

Re: Kuhamo u studenom

21 stu 2017, 11:42

Juha s mesnim okruglicama i povrćem, pileci rizoto, zelena salata
Tema je zaključana