14 stu 2017, 07:31
Mi imamo juhu i malo ostataka mesne štruce te brokulu s maslacem i salatu.
Od subote mi je ostalo variva od crnog graha, slanutka, crvene leće i ječma, ali nam je bilo tako odvratno da ga gledamo izdaleka i zaobilazimo... sve si mislim da ću ga baciti
14 stu 2017, 07:49
Jučer smo jeli ostatke mesa a danas kelj varivo
14 stu 2017, 14:01
MalaSirena je napisao/la:Mi imamo juhu i malo ostataka mesne štruce te brokulu s maslacem i salatu.
Od subote mi je ostalo variva od crnog graha, slanutka, crvene leće i ječma, ali nam je bilo tako odvratno da ga gledamo izdaleka i zaobilazimo... sve si mislim da ću ga baciti

a recimo propasirati ili smiksati u blenderu, dodati još vode, neki jači začin pa kao juhu?
14 stu 2017, 20:53
Jučer tortilje (kupljene) sa grahom/kukuruzom/paprikom, ribancem, salatom na trakice. Danas varivo od graška sa noklicama, sutra frigane osliće sa blitvom na lešo, za četvrtak burgeri iz Čvarka, krpice sa zeljem. Petak šalša sa paštom (imam 10 kg smrznute šalše od rujna pa kad poželim dan bez kuhanja nju odledim

).
14 stu 2017, 21:58
Adorabla je napisao/la:MalaSirena je napisao/la:Mi imamo juhu i malo ostataka mesne štruce te brokulu s maslacem i salatu.
Od subote mi je ostalo variva od crnog graha, slanutka, crvene leće i ječma, ali nam je bilo tako odvratno da ga gledamo izdaleka i zaobilazimo... sve si mislim da ću ga baciti

a recimo propasirati ili smiksati u blenderu, dodati još vode, neki jači začin pa kao juhu?
To je samo produživanje agonije... a i tekstura toga mi se ne bi svidjela (ja ne volim niti smoothije niti guste krem juhe u kojima nema barem nešto za žvakanje

). Ovaj crni grah mi fakat ne valja, nikad ga više neću kupiti.
14 stu 2017, 22:37
ali zdrav je

mislim crni grah
moja seka je nakupovala nedavno par kg...i još dala sveki da joj posije

kad je čula za čudotvorne moći crnog graha
sutra ću torteline i radič salatu. paše mi nemesno....pripremam se za sarmu
14 stu 2017, 23:06
Pileca juha, bolonjez, a sutra lazanje jel sa ostacima bolonjeza i ista juha
15 stu 2017, 07:21
malamaja je napisao/la:ali zdrav je

mislim crni grah
moja seka je nakupovala nedavno par kg...i još dala sveki da joj posije

kad je čula za čudotvorne moći crnog graha
sutra ću torteline i radič salatu. paše mi nemesno....pripremam se za sarmu

To sam i ja mantrala, ali nije bilo dostatno!
15 stu 2017, 11:12
Ovaj crni grah mi fakat ne valja, nikad ga više neću kupiti.
ajme a mi ga svi najviše volimo
Napravim ga čistog doduše na juhu i uz tu juhu jedemo tortilja čips i guacamolle i to svi obožavamo po ljeti.
Di sam ja stala? Jučer smo jeli Mircin jesenski minestrone

čak sam i par kestena kupila i skuhala. Ja sam si ga doduše podgrijala s jednom čili papričicom da mi pusti ljutinu, a moji su jeli ovako. Njima je slatko ok (stavila sam bijeli batat umjesto krumpira).
Danas sam nešto iskemijala neke pureće medaljone s camembertom iz Lidla (onaj Delux nemojte kupovati, to je užas) i uz to ćemo rižoto od bundeve.
Sutra ću si sigurno miso juhu kuhati. Imam mladog luka i brokule, a njima još ne znam. Mislim da mi je ostalo mljevenog i teletine za goste

u frizeru pa će biti nešto od toga.
15 stu 2017, 11:41
ja sam jučer mesne kuglice s kvinojom i tikvicom, smeđu rižu s graškom i kupus salatu.
danas klinci imaju još toga, tako da ćemo mm i ja lignje na buzaru i palentu, zelena salata uz to.
sutra moram nešto brzinski - to znači neka tjestenina vjerojatno.
petak idemo na kolinje popodne na selo
15 stu 2017, 19:07
Juha od kosti i povrća, pire krumpir, krmenadli na naglo, miješana salata
15 stu 2017, 21:21
Od ostatka bolonjeza sam napravila burrito.
A za sutra je ajgenmahtec.
16 stu 2017, 07:32
Jučer smo na kraju jeli zeljanicu koju sam izvadila iz škrinje.
Danas će biti medaljoni lungića na naglo i kelj s krumpirom lešo te neka salata.
16 stu 2017, 09:49
ja od ponedjelja planiram bolonjez, ali me svaki dan nešto što moram potrošiti iznenadi

u utorak smo imali kupus zeleni s dimljenom puretinom i kobasama, jučer sirnicu, a neće ni danas bolonjez jer mi mjka donosi nešto zeleno, ne znam je li špinat ili brokula ili verzet

pa će mljeveno završiti kao polpete
16 stu 2017, 18:01
Pureci cevapi, grah salata
17 stu 2017, 12:53
s dimljenom puretinom
domaća?
zvuči predobro
imam teletinu medaljone, to sam se već hvalila
Imam špinat, samo pol kile i imam još pol kile brokule. Nemam pojma kako da to sve troje ukombiniram u ručak. Ili da bolje stavim brokulu sa strane za juhu
Za sljedeći tjedan ću dva dana pokriti s čobancem i dva dana s lasagnama. To sam smislila

Petak je danas i moram novi meni slagati
17 stu 2017, 12:59
Burek s mesom i sirom
17 stu 2017, 14:06
adorabla, ja bih to skupa smješala s krumpirom na lešo

. To mi je omiljena kombinacija na lešo

a kod mene danas obična blitva s krumpirom na lešo s orly oslićem. Desert je zlevanka.
17 stu 2017, 14:12
Adorabla je napisao/la: s dimljenom puretinom
domaća?
zvuči predobro
nije domaća, ali je od domaćeg proizvođača
danas kozice - još razmatram hoću li, osim s rezancima, dio odvojiti za juhu
sla'ko: sočni kolač od mandarina, dupla doza
17 stu 2017, 15:13
Mirci je napisao/la:adorabla, ja bih to skupa smješala s krumpirom na lešo

. To mi je omiljena kombinacija na lešo

a kod mene danas obična blitva s krumpirom na lešo s orly oslićem. Desert je zlevanka.
Krumpir i špinat ili i brokulu uz to?
Ako u sve dodam malo sira gao grabancijas to bi moglo biti fino
17 stu 2017, 15:24
sve skupa - spinat i brokula sa krumpirom
17 stu 2017, 17:13
javim kako je proslo
17 stu 2017, 21:42
zvuči dobro. čim je krumpir u igri
ja sam danas konačno na naglo spržila tuna odrezak, skoro 0,5 kg ....uz to sam dodala skuhane cvjetače, komorača, i crvenog radiča i sve začinila uljem limunovim sokom i sjemenkama nara. perfektno...tunu sam dobro nasolila i popaprila tako da je to bio bazični začin. ovo povrće a posebno komorač dalo mu je svježinu i hrskavost a nar dodatnu kiselo-slatku notu.

vidi se da gledam 321 kuhaj
sutra prvo američke palačinke za doručak a onda comfort ili slow food ...štogodmitoznačilo za ručak. u prijevodu stavit ću piceka u pečnicu i dodati krumpir, napraviti salatu...i eventualno juhu od vrganja
18 stu 2017, 22:25
Kod bake na rucku :najbolja domaća juha (miris i okus djetinjstva) , krumpir i meso pečeni na stednjaku na drva, zelena salata, makovnjaca i čokoladna rolada
19 stu 2017, 11:59
Juha s kostima i povrćem, svinjetina spikovana slaninom i mrkvom, pire krumpir, zelena salata
19 stu 2017, 23:11
Juha od bundeve, mrkve i krumpira, pecena teletina, svinjetina i piletina, mlinci, domaca cikla na salatu, vafli.
20 stu 2017, 10:53
jučer juha od cvjetače i đumbira, pohana piletina i pohani teleći šnicli, riža sa špinatom, matovilac salata.
danas meso od jučer, špinat i pire krumpir, pita od jabuka.
20 stu 2017, 12:25
opet dupli ručak u nedjelju

pečena hobotnica s krumpirima; buncek kuhan na pari, pire, endivija s celerom i orasima
za večeru sam ispekla slane palačinke od pirovog brašna i zapekla ih s dimljenim hamburgerom, sirom, vrhnjem i jajem
20 stu 2017, 12:39
Mahune varivo, palačinke s pekmezom
21 stu 2017, 11:42
Juha s mesnim okruglicama i povrćem, pileci rizoto, zelena salata
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.