Odgovori

Re: sv. gral oliti torta od sira

13 lip 2016, 15:06

bravo nano!!!
večeras ju radim
no ja ima višnje za gore

pitanje: s obzirom da su mi čizovi sa abcom i philadelfijom čudni
probala bih običan sir i dodala bih vrhnje nutra da se ipak dobije nešto slično abcu jer to je sir i vrhnje u kremu pretvoreno

jel ko radio? ono 50:50 ili
ima puno kobinacija vidim al da ne kopam temu

Re: sv. gral oliti torta od sira

13 lip 2016, 15:11

ja radim s običnim svježim sirom, obično s dukat zagrebačkim. Nikad nisam radila s krem sirevima, a niti u tu kremu dodavala vrhnje.
Kiselo vrhnje ide u gornju bijelu kremu.

I nano, čini mi se da si zaboravila da se podloga od keksa i maslaca najprije zapeče u pećnici i onda krema sa sirom pa pravo pečenje. Ili ti to tako ne radiš ;)

Re: sv. gral oliti torta od sira

13 lip 2016, 15:17

ne radim tako, stavim je u frizider dok čeka da umiksam sir s jajima i šećerom :p kad ima više varijanti izrade, ja se uvijek držim one jednostavnije, manje zahtjevne :lol
a od sastojaka biram one jeftinije jer je kod mene uvijek prisutna sansa da ce sve u smeću završiti :nata nedostatak prakse, kolače pečem za božić, djetetov rođendan, uskrs ako smo slučajno u zg, i to je to, manje više.
Zadnja izmjena: Nana1971; 13 lip 2016, 15:23; ukupno mijenjano 1 put/a.

Re: sv. gral oliti torta od sira

13 lip 2016, 15:22

I bolja je s Mc Vitties keksima.

Nano, što nisi preljev za torte kupila, to je isto kao gustin samo puno jednostavnije i brže se stisne :p

Obični sir je uvijek najbolji, bar meni. Koji god, ja kupim onaj koji je na akciji, nisam primjetila neku veliku razliku u okusu. Dok sam između svježeg sira i krem sireva primjetila i nije mi se dopalo

Re: sv. gral oliti torta od sira

13 lip 2016, 15:26

pretpostavila sam da je preljev za torte nesto s više kemije :p a nisam ga nikad ni koristila pa da ne eksperimentiram jer mi je bilo bitno da ovo ispadne dobro, ipak sam ga trebala iznijeti pred goste i to ne svoje (koji su navikli na moje uspješnice :lol
još se među ekipom prepričava moje prvo (i zadnje) iskustvo s želatinom u listićima, mislim da će to ko narodna predaja ići mlađim generacijama :zub

Re: sv. gral oliti torta od sira

13 lip 2016, 15:44

I bolja je s Mc Vitties keksima.


vjerojatno :lol al to spada pod napomenu o jeftinijim sastojcima. kila ptibera je 14 kn ili čak 10 kad je na akciji :p
eksperimentalno sam ubacila u kekse dvije žličice cimeta u prahu i fino je bilo.

Re: sv. gral oliti torta od sira

13 lip 2016, 15:45

Nema nikakve potrebe miješati sir s vrhnjem.
A meni je najbolje sa čajnim kolutićima :)

Re: sv. gral oliti torta od sira

13 lip 2016, 15:51

U međuvremenu sam se sjetila da sam radila i prošle godine jednu s jagodama. I preljevom za torte. :p

slika

Re: sv. gral oliti torta od sira

13 lip 2016, 16:10

mmm, prekrasno izgleda :le

Re: sv. gral oliti torta od sira

13 lip 2016, 18:11

Nana1971 je napisao/la:
I bolja je s Mc Vitties keksima.


vjerojatno :lol al to spada pod napomenu o jeftinijim sastojcima. kila ptibera je 14 kn ili čak 10 kad je na akciji :p
eksperimentalno sam ubacila u kekse dvije žličice cimeta u prahu i fino je bilo.


a meni je najbolje sa Clever inegralnim čajnim pecivom a spada u kategoriju jeftinih. ;)

Re: sv. gral oliti torta od sira

13 lip 2016, 18:33

mislim da je stvar u količini masnoće u keksima, kompaktnije ispadne s onima koji su suhi, nemasni, a takvi su jeftiniji keksi i čajni kolutići. mc vitie's su dosta masni, ali i meni je najukusnije s njima. najgore mi je ispalo s nekim žutim bezglutenskim keksima, premasni su bili.

Re: sv. gral oliti torta od sira

13 lip 2016, 19:29

Mozete li mi objasniti ovo oblaganje cijelog kalupa (rastavljivog)? Kako maknuti papir za pecenje s dna gotove torte?
:plavusa

Re: sv. gral oliti torta od sira

13 lip 2016, 19:35

Tesko ili nikako :lol Obrezes ono sto viri i rezes s tim na dnu. Opcija b je da kalup stavis na tepsiju umjesto na resetku pa da nakon pecenja oribas tepsiju sto je lakse nego pwcnicu ili da peces u protvanu iz kojeg ne moze curiti.

Re: sv. gral oliti torta od sira

13 lip 2016, 19:39

:lol sad mi je lakse jer si nikako nisam mogla predociti sretan zavrsetak.
Kako je to kod Pal fino ispalo :basnecu ...ne viri nista :lol .

Re: sv. gral oliti torta od sira

13 lip 2016, 21:52

Ja imam teorije s oblaganjem. Dakle, stavim jedan veliki papir dole i preko njega zatvorim kalup. Onda stranice obložim papirom ukrug, izrezanim na mjeru. Koristim masni papir.

I stavim protvan ispod kalupa jer uvijek iscuri nešto, a lakše je oprati protvan nego pećnicu.

A ohlađena se lako prenese na tanjur za tortu, pomoću dva noža ili, nedavno sam u Mulleru kupila nešto baš za to, evo ovo https://www.zenker-backformen.de/de/zubehoer/produkte/produkt/productline/backhelfer/product/7703-tortenhebeblech/

S tim ju cijelu digneš i preseliš na tanjur.

A imam i silikonski kalup sa staklenim dnom. Ali nije mi dobar jer se ipak zalijepi za to dno. Ovako nešto http://www.cutecolor.hr/proizvod/kalup-za-torte-easycake/

Jel se vidi da od kuhanja volim raditi samo torte i kolače??? :dada

Re: sv. gral oliti torta od sira

13 lip 2016, 21:54

gold dust je napisao/la:mislim da je stvar u količini masnoće u keksima, kompaktnije ispadne s onima koji su suhi, nemasni, a takvi su jeftiniji keksi i čajni kolutići. mc vitie's su dosta masni, ali i meni je najukusnije s njima. najgore mi je ispalo s nekim žutim bezglutenskim keksima, premasni su bili.


Meni ni s jednim drugima nije ispalo fino po mom ukusu. Jedino za neku drugu tortu su mi bili dobri amaretini.

Stavim puno manje maslaca, 15 deka, a ne 25 koliko je u receptu.

Re: sv. gral oliti torta od sira

13 lip 2016, 22:00

meni su mc vities naaaj keksi
nisam ljubitelj slatkih desereata
obožavam kad je slatko takvo integralno mmmmm

zato mcvities sa puno soli
slani karamel i tako to

Re: sv. gral oliti torta od sira

13 lip 2016, 22:02

To je baš stvar ukusa, meni su amaretti nejestivi.
A maslac sam odavno i ja smanjila, sad sam na 50g na 200g keksa.

Re: sv. gral oliti torta od sira

13 lip 2016, 22:06

A ja stavim 25 deka keksa, bezveze mi da mi ih par ostane. :p

Re: sv. gral oliti torta od sira

13 lip 2016, 22:31

pa dajte napišite taj kimin recept

Re: sv. gral oliti torta od sira

13 lip 2016, 22:32

E, moji mazu nutelu na sve kekse i rade sendviče i jedva čekaju da imam višak :lol

Re: sv. gral oliti torta od sira

13 lip 2016, 23:16

evo u pećnici je odokativna nanina
ali s limunom jer limun je po meni savršen uz sir. sve podigne. malo, pola i korica

nažalost petit mjesto mcvities
i kravlji sir i mileram
i zabrijala na duplu dozu a kad tamo nemam za duplu

nema veze drugi put

Re: sv. gral oliti torta od sira

13 lip 2016, 23:57

palunkica je napisao/la:A ohlađena se lako prenese na tanjur za tortu, pomoću dva noža ili, nedavno sam u Mulleru kupila nešto baš za to, evo ovo https://www.zenker-backformen.de/de/zubehoer/produkte/produkt/productline/backhelfer/product/7703-tortenhebeblech/

S tim ju cijelu digneš i preseliš na tanjur.

o, pa hvala ti! to je nešto za mene :joy (bolje da vam ne pokušavam prepričati svoje "metode" i rezultate odljepljivanja cheesecakea s papira za pečenje :zub)

što se tiče mc vitie's keksa i količina iz recepta, tu sam štreber :lol uredno izbrojim kekse u paketiću od 250g (mislim da ih bude 17 ili 18), taj broj pomnožim s 4/5 da dobijem koliko keksa ima u 200g, pa ih onda toliko i uzmem.

ovo je inače jedna od 3 (pre)jednostavne torte koje se nalaze na mom redovitom repertoaru. odavno izbjegavam one kompliciranije, previše je tu stresa i raznih mogućnosti da ne ispadnu dobro :lol

Re: sv. gral oliti torta od sira

14 lip 2016, 00:29

gold dust je napisao/la:što se tiče mc vitie's keksa i količina iz recepta, tu sam štreber :lol uredno izbrojim kekse u paketiću od 250g (mislim da ih bude 17 ili 18), taj broj pomnožim s 4/5 da dobijem koliko keksa ima u 200g, pa ih onda toliko i uzmem.


tako ja uuuvijek
za sve

no imam dovoljno iskustva da ponekad i odoka radim
neke stvari ne mogu ispasti nejestivo

nije to bavrska krema ili karamel

Re: sv. gral oliti torta od sira

17 lip 2016, 21:42

Ja ovo često radim.
Uvijek po prvom receptu sa vrha topica, osim što dodam limunovog soka i radim uvijek pola svježeg sira pola mascarpone.
Navodno je savršena, navodno, jer ja ju baš ne volim. :oops:

Re: sv. gral oliti torta od sira

17 lip 2016, 22:53

da, meni je ispala fino
radila sam odokativnu naninu
to je totalno odokativan kolač

sad sam kupila sve vrste podloga i sve vrste fila
pa ću kombinirati

jedan dan sa maskarponeom i abc sirom
jedan dan opet kravlji sir
pa jemput skuta

imam za podlogu čokoladne čajne kolutiće a u kremu ću staviti komadiće čokse
imam i mc vities i petit berue

e pa sad ćemo probavati

dijelim također po susjedstvu
mm ne jede kolače od sira
ja pazim kolko pojedem
a djeca su mala
srećom, imamo dosta prijatelja koji to vole

Re: sv. gral oliti torta od sira

26 lip 2016, 13:25

slika

Nano, evo naše torte!
Držala se tvog recepta iako mi je kalup fi 24 :nata (zato je keksasti dio deblji), slikano u podrumu (sklonjeno od očiju familije :lol ), na prirodnom svjetlu bi bila ljepša fotka (šumsko voće :liza).

Re: sv. gral oliti torta od sira

26 lip 2016, 14:14

preeeeeeeefina
prelijepa

evo ja pećem treću
idefinitivno mi je nanin recept naj
iako je fin i masarpone kad se peče
al nanin je baš za ljubitelje sira

Re: sv. gral oliti torta od sira

06 stu 2017, 21:39

sve sam pregledala i ne kužim koji sad recept da pratim
ali sam skužila da ide dupla doza :hahaha

Re: sv. gral oliti torta od sira

07 stu 2017, 08:56

Joj Mmar koja priča i tužna i smiješna. :hug :lol

Radim svoju verziju nešto između Emsine i Mircine ali možda zericu bliže Mircinoj verziji.
Odgovori