11 stu 2016, 15:42
thalia je napisao/la:adorabla, mogu ja njega dinstati i u pretis loncu, uvijek se osjeti. niš ne pomaže. eventualno vakuum. poriluk u spejs begu.
u pretis loncu se osjeti, da jer pušta miris pretis na ventil
ali u klasičnom loncu ako prvo izdinstaš poklopljeno se ne osjeti. Isprobano i naučeno (kaže obožavateljica poriluka koja je godinama smrdila na poslu

)
11 stu 2016, 15:44
Malo dijete skuhalo bolonjez, napravilo sebi domaću tjesteninu na strojčeku, nama skuhalo tjesteninu od zobenog brašna.
Najele smo se k'o prasci
11 stu 2016, 15:50
Olja, zezas?
11 stu 2016, 15:57
Provocira.
Nama velika djeca pate od amnezije, ono što su nekad znali odjednom ne znaju kako, npr. jučer meso pohati.
11 stu 2016, 16:16
Imam ja i drugo dijete - joj, ta je... ta je..... neopisivo lijena, nešto neopisivo, neshvatljivo...
Ova mala, s druge stane, napravi sve po kući - i šta treba i šta ne treba, i svoje i sestrino, sve, sve - ali s druge strane npr. knjigu ne uzima u ruke kao da će se ošugaviti tako

Ali stvarno joj je tjestenina ispala odlično
11 stu 2016, 17:29
Barbi je napisao/la:Provocira.
Bas

Ja znam zasto mi se dijete mice iz kuhinje. Mora pospremiti iza sebe, a to joj se ne da
11 stu 2016, 19:13
kod nas se ne zna da imamo suđericu

suđe se ostavlja svagdje

samo ne u njoj...to je da se ne bi morala pospremiti i tak to....samo da se zna da smo u skladu sa trendom
orzoto s gljivama, teleće šnicle na naglo i zelena salata
sutra počinje sezona sarmi. sve je spremno
11 stu 2016, 19:24
Kod nas danas lazanje
11 stu 2016, 22:41
Danas peceno pile i pomfrit,zelena salata
Sutra kuham fis paprikas,krumpir salatu i pecem pole šarana u pecnici
12 stu 2016, 12:51
Jučer sam napravila njoke od bundeve i uz to smo jeli poprženi luk, kisele paprike, a dečki i hrenovke.
Danas se nema vremena pa je brzinska domaća pizza.
Sutra bude pileća juha, kuhana piletina, pire krumpir, sos od hrena, cikla na salatu. Za desert planiram napraviti kremšnite, ali nikad se ne zna.
12 stu 2016, 14:19
Danas cobanac. Siroki rezanci uz, ko voli.
12 stu 2016, 14:21
Kod mene lazanje, mijesana zelena salata, desert - rolada od kestena i banana.
12 stu 2016, 16:10
Pomfri, pljeskavice od ribe, kupus za salatu, princes krofne
Za večeru "pitice" od smrznutih heljdinih kora sa sirom (morala sam utrošiti sir, a i kore)
13 stu 2016, 16:41
tjedni lonček juhe, kuhana teletina i hren, pohanci, brokula sa kikirikijem, pečeni krumpir u rolu, radič i cikla na salatu. za desert nisam imala vremena

ali planiram do večeri još napraviti palačinke, pa ih napuniti sirom i zapeči
iako, pod desertom mi je i jutrošnji kajzeršmarn sa jagodama
14 stu 2016, 00:24
Pileca juha,pire,pecenka,kupus salata,kolač s jabukama i orasima
14 stu 2016, 00:51
Juha od bundeve, peceno pile sa krumpirima i mlincima, salata matovilac i rikola. Desert sacherica.
14 stu 2016, 08:32
petak - kelj čušpajz
subota - špageti bolonjez, zelena salata
nedjelja - pileća juha, pečeno pile s krumpirima, zelene salata, pita od jabuka
ponedjeljak - juha ode jučer, musaka i zelje salata
sutra ako se ne predomislim dinstano kiselo zelje sa kobasicama i krumpirima
14 stu 2016, 08:52
subota - pizza
nedjelja - pečena patka, kaul s parmezanom i vrhnjem, pohani šampinjoni, salata od cikle, miješana salata od radiča, endivije, rukole, celera i cikle (kad sam je već nakuhala

), slatka proja
danas zapečeni fažol s kobasicama i kaul s tvrdo kuhanim jajima + miješana salata kao i jučer
14 stu 2016, 13:57
kod nas u subotu žličnjaci i 4 sira (napravilo dijete
od 19 godina

) i da i kod nas salata; počela je sezona radiča
jučer smo špinat, pire i pohane mole (baš su neki sitni bili i ne baš niti sjveži iako se nije osjetilo)
danas gyros u rolu. Stalno gledam te recepte za gyros u rolu i nikako se odlučiti. Jučer ostalo pirea viška, imala sam kelj i reko ajmo sad. Mislim ok je ali ne shvaćam poantu zašto to sve skupa zapeči dodatno u rerni kad je ručak dobar i da jedeš nezapečeno.
14 stu 2016, 14:03
ja baš htjela olju pitat koliko to dijete ima godina, sad vidim da adorabla za svoje kaže - 19, dakle još ću se načekat da se osamostale u kuhinju
mi smo u subotu fine teleće šnicle na saft s puno povrća i uz to fuže i zelenu salatu.
jučer smo ručali kod sveki, pa nam je za danas stavila juhe i mesa i moram prilog napravit i salatu.
imam puno poriluka što sam dobila. krasan je i žao mi je da mi propadne. jel imate neki recept za preporučit? ja ga za sad koristim umjesto luka u jelu jer ga jako volim i imam jedan recept za rižoto s njim, ali ako imate još koju preporuku, slobodno
14 stu 2016, 15:18
A kajaznam, meni je poriluk najbolji u quicheu s pancetom i porilukom.
http://finirecepti.net.hr/priprema/quiche-s-porilukom/
14 stu 2016, 16:05
X na Margot. Jako to volim. Ili kao dodatak u couscous ili omlet s porilukom i susenim rajcicama. Gladna sam sad
14 stu 2016, 16:08
I ja sam gladna pa sam došla mazohistički tu čitati šta tko kuha.

Moj sin upravo stavio peći lazanje doma pa im se veselim čim stignem s posla. On ih samo peče, jučer su složene, da ne bi bilo zabune.
14 stu 2016, 16:59
Petak - juha od oslića,oslić u škartocu iz pećnici, blitva, palačinke
Subota - tortilje sa grahom, kukuruzom, zelenom salatom, paprikom, piletinom izrezanom na rezance, ribanim sirom i umakom
Nedjelja - juha od celera i krumpira, lazanje sa sirom i špinatom, griz od pira
Ponedjeljak - juneći ramstek u pacu na tavi, riža, cikla
14 stu 2016, 17:19
Kod nas slavljenicki rucak. Sarma, pecena prasetina i francuska salata. Desert su princez krofne i trostruki uzitak
15 stu 2016, 00:19
U subotu simali 10 ljudi ma rucku. Pravila sam telecu supu,pecenu piletinu u rerni,sa krompirom o gljivama,pohovane svinjske snicle,pitu sa tikvom,mini pite sa sirom,pohovani karfiol i nekoliko vrsta salate,uz to tortu sa airom i malinama i sufle.
Juce smo ostatke od subote.
Danas brzinski,Cezat salata.
15 stu 2016, 09:03
dakle, fancy svaka čast! mislim skuhat sve to uz bebu - skidam kapu!
ja sam sinoć izvadila pola pileta domaćeg pa ću danas napravit rižoto s povrćem i picekom. zelena salata uz to. mislim da ću juhu sutra skuhat, neću danas stići, a i tak stalno jedemo juhu, možemo i preskočit jedan dan...
15 stu 2016, 09:08
danas bolonjez i salata i još povrtni umak (ono što nađem - poriluk, bundeva, mrkva,pelati...)
15 stu 2016, 10:05
imam puno poriluka što sam dobila. krasan je i žao mi je da mi propadne. jel imate neki recept za preporučit? ja ga za sad koristim umjesto luka u jelu jer ga jako volim i imam jedan recept za rižoto s njim, ali ako imate još koju preporuku, slobodno

gospoja od poriluka samu sebe od milja zovem
Tjestenina s porilukom je recimo jako dobar recept meni. Cca 6 poriluka izrezes na kakve gos tanke rezance hoces i lagano ih okrenes na vatri (stavis grumen maslaca, poriluk na to, posolis malo, zaklopis i na srednjoj vatri pustis da lagano uvene. Onda dodas mascarpone (skoro cijelu onu kutiju) i mijesas da se lagano topi (u ovoj fazi miris poriluka ne bi smjela osjetiti).
Skuhas tagliatelle ili papardelle i sve pomijesas.
Volim i kombinacije gljiva i poriluka, bundeva i poriluka. Juha od poriluka s ketchupom je isto fina, djecje poriluk varivo (zovem ga tako sto ispadne kao kasica i nema koje ga dijete nece s voljom pojesti) je isto super. To je recimo bas za one koji ne vole poriluk pa ga ovako uce jesti da im bude fino.
De ti napisi kaj ti volis; jusno jel volis poriluk ili ne, pa cu onda raspisati se s receptima
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.