Tema je zaključana

Re: Jesenska kuharica

31 lis 2019, 12:59

Jučer smo imali rodendanski hamburger po želji sina rodendanka, a slavili smo uz monte kolac i cheesecake s malinama.

Danas je grah sa šunkom

Re: Jesenska kuharica

31 lis 2019, 14:08

i kod mene je MM preuzeo kuhinju, većim dijelom, tako da mi je bezveze pisati što on kuha :)
danas je moj red - okruglice od puretine sa šalšom i špageti, salata miješana (rikula i neka nova vrsta kod mog OPGovca)

Re: Jesenska kuharica

01 stu 2019, 11:27

Pizza

Re: Jesenska kuharica

02 stu 2019, 14:05

Ostaci graha, orehnjaca, makovnjaca

Re: Jesenska kuharica

02 stu 2019, 17:48

špageti boloneze

Re: Jesenska kuharica

02 stu 2019, 17:55

juhica od patke s domaćim rezancima, pečena patka i pileća prsa, pečeni krumpir, batat i cikla, zelena salata svih vrsta. domaći kolači. stigla mi mama :p

Re: Jesenska kuharica

03 stu 2019, 09:24

Goveđa juha, pečeno pile i mlinci, krastavci s vrhnjem i češnjakom, orehnjaca

Re: Jesenska kuharica

03 stu 2019, 16:25

Paradajz juha, pohana piletina, piletina u umaku pd sampinjona, pire, riza salata od svjezeg kupusa, zelena salata.

Re: Jesenska kuharica

03 stu 2019, 16:31

sarma :joy konačno je zelje kiselo (a vidi južine :lol - kuhinjski haiku) ....mislila sam sutra ali je juniorka inzistirala. skuhala sam i juhu...jučer smo obrstili ostatke patke i zelenjave.

Re: Jesenska kuharica

04 stu 2019, 19:21

Danas smo jeli ostatke piletine a za sutra kuham varivo od slatkog kupusa i krumpira

Re: Jesenska kuharica

06 stu 2019, 16:01

Mahune varivo

Re: Jesenska kuharica

07 stu 2019, 12:06

Rizoto sa carskim povrćem i riblji štapići

Re: Jesenska kuharica

09 stu 2019, 12:16

Pileći paprikaš

Re: Jesenska kuharica

09 stu 2019, 14:06

Danas otvorena sezona kiselog kupusa i suhog mesa

Re: Jesenska kuharica

10 stu 2019, 13:01

Juha od kosti krmenadla, krumpir i luk u pećnici, krmenadli na roštilju, zelena salata

Re: Jesenska kuharica

10 stu 2019, 21:42

štruklova juha i bučnica. jučer pečeni kremenadli, pomfrit i salata...sutra špinat, pire jaje....dost mi je mesa. preksutra bu repa z bažulom.

Re: Jesenska kuharica

11 stu 2019, 10:22

o bože kakav jelovnik štrukle i bučnica u istom obroku :ajme :lol :lol :lol
Kod nas danas raštika
od interesantnijih stvari kaj smo jeli je recimo bio zapečenigrah po Soleinom receptu. Jako fino :up
Curry mi je isto ispao savršeno. NIkad bolji. Možda ga jednostavno nisam duže radila pa sam ga s dušom napravila.
Kaj još? J&A kaže da je otvorila već sezonu kiselog kupusa pa je i mene inspirirala. Jedan dan cu stampot s kiselim zeljem i faširancima a jedan dan, možda već sutra, ono brzinsko ono kiseli kupus i špek kad slažeš pa kuhaš? Kako se to zove?

Re: Jesenska kuharica

11 stu 2019, 10:41

Adorabla je napisao/la:o bože kakav jelovnik štrukle i bučnica u istom obroku :ajme :lol :lol :lol
Kod nas danas raštika
od interesantnijih stvari kaj smo jeli je recimo bio zapečenigrah po Soleinom receptu. Jako fino :up
Curry mi je isto ispao savršeno. NIkad bolji. Možda ga jednostavno nisam duže radila pa sam ga s dušom napravila.
Kaj još? J&A kaže da je otvorila već sezonu kiselog kupusa pa je i mene inspirirala. Jedan dan cu stampot s kiselim zeljem i faširancima a jedan dan, možda već sutra, ono brzinsko ono kiseli kupus i špek kad slažeš pa kuhaš? Kako se to zove?


:roll jezuš kristuš, štrukli su bili za ručak a bučnica za desert :lol
kod nas se kiselo zelje zdinsta i nareže se špek, ona slažeš...zemeš malo zelja, malo gricneš špeka i zaliješ z vinčekom :drink :drink i sve se slaže :mrgreen

Re: Jesenska kuharica

11 stu 2019, 10:50

Domaći burek s purecim mljevenim mesom

Re: Jesenska kuharica

11 stu 2019, 19:52

Adorabla, to sa kiselim kupusom i spekom, kako se to radi?
Mi volimo i dinstano pa u vatrostalnu zdjelu, u sredinu pire krumpir, gore kobase, pa zapeceno.

Re: Jesenska kuharica

12 stu 2019, 09:41

mi smo jučer makarone s porilukom, piletinom od nedjelje i vrhnjem.
danas faširke i rizi bizi, kupus salata

sutra još ne znam sigurno...

Re: Jesenska kuharica

12 stu 2019, 10:28

JiA je napisao/la:Adorabla, to sa kiselim kupusom i spekom, kako se to radi?
Mi volimo i dinstano pa u vatrostalnu zdjelu, u sredinu pire krumpir, gore kobase, pa zapeceno.

ma to je ono kad staviš red kiselog narezanog zelja pa pobiberiš i staviš gore hamburger/pancetu/suho meso pa opet red kiselog pa opet meso pa red kiselog i na kraju zaliješ vodom i kuhaš. Ja kuham 20 min u Pretisu. To se nekako zove :nata al ja ne znam kako :lol

Al mogu ti reci ova tvoj verzija mi baš dobro zvuči :zivili Mogla bih i ja tako ovaj puta.

Re: Jesenska kuharica

12 stu 2019, 10:49

Kelj varivo

Re: Jesenska kuharica

13 stu 2019, 13:03

Juha, pire krumpir, pohane snicle, zelena salata

Re: Jesenska kuharica

13 stu 2019, 14:35

kod nas danas junetina u saftu s graškom i vrhnjem, pire i to želi ostatci od riže od jučer, zelena salata.
sutra ćemo grah s kiselim kupusom

petak ću neku ribu, imam komade tolstolobika u zamrzivaču koje moram potrošit, a ne znam šta bi s tim...

Re: Jesenska kuharica

13 stu 2019, 23:20

Tolstolobik, kao i amur je najbolje začiniti i uvaljati u brašno pa pržiti jer se tako najmanje osjeti po mulju

Re: Jesenska kuharica

14 stu 2019, 12:49

Kad smo kod ribe, meni je danas cijeli dan petak i u skladu s time sam napravila krumpir salatu i pržene papaline. Maloprije skuzila da je četvrtak

Re: Jesenska kuharica

14 stu 2019, 18:56

Krpice sa zeljem. I još uz sve, mm ih je radio. Što ih je učinilo još finijima :liza

Re: Jesenska kuharica

17 stu 2019, 18:45

Juha s jetrenim noklicama, pire krumpir, umak od sampinjona, pohana piletina, kupus salata, pita s jabukama

Re: Jesenska kuharica

18 stu 2019, 10:11

mi smo jučer na kraju juhicu od purećeg vrata, i onda smuđ orli, prokulice i brokula lešo s krumpirom i tartar. ubili smo se od hrane, smuđ je bio odličan, dobili smo od prijatelja, nije mi žao ni jedne minute provedene u filetiranju i pripremanju :liza

danas odmrzavam ćufte i pravim pire.
Tema je zaključana