Sada je: 24 lip 2026, 18:25.

ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 24 kol 2012, 19:49

hvala samo mi uvjek ispadne da ih radim u zadnja 2 dana... :ajme .....malo ne spavanja i rezultat je tu :)
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la latica » 04 ruj 2012, 12:07

evo naše rođendanske:

slika
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7430
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 04 ruj 2012, 12:19

latice :nesvist :klanja na dva kata :klanja
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la latica » 04 ruj 2012, 12:21

i sa strane:
slika
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7430
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mrđi » 04 ruj 2012, 12:24

Od čega ti se ovoliko sjaji?
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la latica » 04 ruj 2012, 12:27

nevenera je napisao/la:latice :nesvist :klanja na dva kata :klanja


to mi je prva ;) joj svašta bi imala za reć o tome ...

donja torta je ferrero i ta mi je super - brza, lijepo čvrsta, krema se ne kuha što sve isto ubrza i fina je torta. gornja je chococheese od boysmame, e tu sam se zeznula. meni je ta torta prefina, ali ima 3 kreme, a za tako malu gornju tortu se to ne isplati sve radit. ja sam potrošila vrlo malo kreme, ali sam ostatak razlila u niske staklene čaše i ukrasila listićem mente pa je bilo jako efektno i na kraju se razgrabilo kao desert. ali hoću reći - za tako malu tortu, mogla sam neku jednsotavniju izabrat.

zato mi je ukrašavanje išlo ekspresno, osim tajnog agenta naravno. a moj sin kad je vidio tortu, samo je rekao: pa to nije veliki tajni agent :ajme

mrđi - sjaji se od rakije :lol s rakijom sam je premazala večer prije i eto, ostala je sjajna
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7430
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 04 ruj 2012, 13:10

kiki i lara i latice, divne su vam torte jurić :srca :le svaka posebna na svoj način i predivna :dada

kiki i lara, kako si napravila onu rijeku? savršena je :up

latice, jel' to Flynn McQueen? moj najstariji ga obožava
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la latica » 04 ruj 2012, 13:31

boysmama je napisao/la:
latice, jel' to Flynn McQueen? moj najstariji ga obožava


da, da citiram Šlepa: "on je tajni agent, al nemojte nikom reć"
mislim da je malo za reć da ga moj sin obožava, on mu je apsolutno najdraži lik ;)
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7430
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mrđi » 04 ruj 2012, 16:15

rakija za dječji rođendan :lol mora da je tajni agent bio super nakon pojedene torte ;)
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 05 ruj 2012, 18:23

boysmama...hvala. ;) rijeka ti je od bjelanjaka i šećera...kao royal icing....rađen od oka sa jednim manjim bjelanjkom.u jedan dio sam dodala malo plave boje i crtala sa kistom....kasnije se stvrdnulo i super.....i to sam i koristila za bijele točkice po kaktusima... :p
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 05 ruj 2012, 18:25

latice torta je super :p ......i reci mi molim te kad se ovako sjaji dali fondan bude meckav.....moje prve torte su se znale sjajiti radi vlage u frižideru...pa nekako fondan omekša......zato sad preferiram suhe...
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 06 ruj 2012, 10:52

latice moj naklon. :nesvist
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la latica » 07 ruj 2012, 12:50

kiki i lara - hvala, ali moram priznat da kad sam vidjela tvoje autiće (sanja i Munjeviti) skoro sam odustala od ideje da pravim tajnog agenta. predobri su ti autići, a torta da ne komentiram! bilo me uopće sram počet nešto iste tematike :lol
i da ti odmah kažem da sam torte premazala rakijom i stavila u hladnjak bez da sam ih poklopila pa ticino nije bio ništa gnjecav, nego je baš fino čvrsto držao. torta se ne može unutra osušit pod njim, a on se ne orosi. ali ja imam jedan hladnjak za cugu i tortu za proslave pa mi nije bed da će povuće miris ili šta ja znam od druge hrane i tak ...

mrđi - pa rakija i tako ishlapi, tj alkohol ishlapi, a uz to taj ticino kod nas nitko ne jede, djeca i bi, al ima ja ne dam ;)

liv - hvala :kiss
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7430
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 07 ruj 2012, 13:54

kiki i lara, evo potvrda i od mene da se ticino ne omekša ako se premaže izvana, ja to redovito radim kad želim naglasiti neke svjetlucave djelove ili samo detalje... on samo omekša ako se torta previše navlaži iznutra pa onda on pokupi previše unutarnje vlage i tad može doći i do pucanja ticina, ali ovako ne, posebno ako se radi malo deblji pokrov... umjesto rakije isti efekt se dobije i od vode na vlažnoj spužvici, tako da nema frke za klince (za one skeptične ;) )
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 08 ruj 2012, 10:49

latice...ma torta ti je stvarno predivna,....sviđaju mi se boje torte...ja sam radila onu nijansu i vodu jer je to bila želja slavljenika....al torta ti je super...i baš se lijepo sjaji......definitivno :p
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 11 ruj 2012, 20:51

eto ipak sam odbila tortu na 4 kata...išli su potvrditi narudžbu 5 dana prije pira..... i nije mi se dalo luditi u tako kratkom vremenu.....jer to mi je samo hobi.....i htjela sam reći one koje rade torte na kat da ne kupujete skupe štapiće drvene ili plastične za odvajanje katova našla sam u konzuma za 5 kn 10 štapića-kineskih za jelo....dovoljne debljine ...mogu se rezati naravno ako i svki štapić drveni a ono najvažnije nisu skupi.....eto da znate... ;)
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la ivana23 » 19 ruj 2012, 13:25

Cure imam jedno pitanje, moze li fondan na tortu od sira ili parfe kremu
Ako moze imate li koji isprobani recept?
Avatar
ivana23
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 274
Pridružen/a: 03 vel 2007, 11:37

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 23 ruj 2012, 23:07

evo i mene malo opet... torta mome sinčiću za 8 .rođendan....slika slika slika slika
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la zauvijekmama » 23 ruj 2012, 23:11

vauuu...bez rijeci sam
:shock

:klanja :klanja :klanja
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 23 ruj 2012, 23:25

hvalaaaaaaaaaaaaaa..... ;)
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la mrava » 24 ruj 2012, 07:42

Cure, majstorice u tortama, jeste li ikada pravile tortu s puzzlama (jestivim)? Ako jeste, molim ideju jer moj sin će idući mjesec napuniti 4 god. i uvijek mu torte pravim u obliku igračke kojom se te godine najviše igrao, ove godine su to puzzle
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mrđi » 24 ruj 2012, 14:19

slika
moja nova, Lego Ninjago zmija :znoj

mrava - napravi cijelu sliku a onda je izrezi kao puzzle i rasporedi po torti.
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 24 ruj 2012, 14:46

Ajme kiki i lara!!!!
Ajme Mrđi!!!!!

:nesvist

Predobre su vam torte!!! :le
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 24 ruj 2012, 14:54

da da...istu temu smo radile...lego ninjago. :p ...a sad me čeka još jednaa za u petak.....al malo nježnija... ;)
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 24 ruj 2012, 15:03

Moj ninjago je prema vašima :ajme :oops:
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 24 ruj 2012, 15:16

ma daj....svaka torta koja je rađena s ljubavlju je posebna i unikatna... :p
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 24 ruj 2012, 15:28

Tješi me, tješi. :luv :kiss
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 25 ruj 2012, 09:49

curke, ninjaga su vam zakon :5

ja radim neku fifi, užasno je statički zahtjevna, poželite mi sreću da se sve ne raspadne :mrgreen
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 25 ruj 2012, 13:44

ma boysice ne sumnjam ja u tebe.... ;) i što točno radiš da je tako zahtjevno?????
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 27 ruj 2012, 08:31

boysice sretno iako ni ja ne sumnjam u tebe.
I slikice naravno ne zaboravi. :mrgreen
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.